Escape Room Karaibscy Piraci

Karaibscy Piraci

Modernisierung

Od lat wiadomo, że cudowny Skarb Długowieczności znajduje się w rękach czterech groźnych piratów. Nie ufali oni nikomu, nawet sobie nawzajem. Zamknęli więc m... [więcej]

15

15 Bewertungen

|

10

Zakopane: 10. Platz

|

Małopolska: 59. Platz

|

PL 519

Polen: 519. Platz

|

8.3/10

2-6 Spieler

80' Minuten

Abenteuer

sehr schwer

Fabel

Od lat wiadomo, że cudowny Skarb Długowieczności znajduje się w rękach czterech groźnych piratów. Nie ufali oni nikomu, nawet sobie nawzajem. Zamknęli więc magiczny Skarb w skrzyni i zapieczętowali wieko magicznym zamkiem. Zamek rozdzielili na cztery części przemieniając je w Czarne Piętna, aby żaden z nich nie mógł otworzyć Skarbu w pojedynkę. I tak czar na nich oddziaływał i od wielu lat nic się nie zmieniało: wiedli oni spokojne życie piratów plądrując i podpalając nadmorskie wioski. Nic się nie mogło zmienić... aż do teraz!
Nienawiść sprawiła, ze piraci nawzajem się pozabijali. Nawet ostatni z żyjących nie mógł zbyt długo przeżyć ranny w dżungli, do której uciekł. Jego śmierć - według legendy - sprawiła, że rozpoczęło się wielkie odliczanie i wraz z pełnią księżyca Czarne Piętna rozpłyną się w mroku na zawsze. Czy zdążycie przed księżycem odnaleźć skarb?

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Spiel auf Englisch verfügbar

Klimaanlage

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Sichercheitsschlüssel

Sicherheitsbutton

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Adresse

ESC HOUSE - Zakopane

ul. Kościuszki 3, Zakopane

Andere Räume an diesem Ort

Inhaber

Firma Usługowa PaintMe Bartłomiej Tomaszkowicz
ul Gładkie 11a
34-500 Zakopane
St-ID: 736-168-66-95

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 15 Bewertungen

Allgemeine Note 8.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 8.1/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.1/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Schwer

25

20

15

10

5

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

15 Bewertungen

Dejv33
Dejv33

Wanderer
47 Pkt

11 Bewertungen

#15

18.10.19 | Besuchsdatum: 31.08.19

Dejv33 11 Bewertungen

Kolejny dzień w firmie ESC HOUSE
Po raz kolejny inny MG co nie zmienia faktu że bardzo miła pani oraz widać że się zna,
Pierwszym minusem jak wchodziliśmy do pokoju to były otwarte drzwi do innych ER które mogą zaoferować, niestety psuje to zabawę a tamten pokój był kolejnym do którego mieliśmy iść tego samego dnia. Wygląd pokoju niesamowicie przyjemny, dopracowane w każdym miejscu, technologia mega dobry poziom chociaż 2 zagadki się psuły od zużycia. Klimat fajny,niestety na ostatnią zagadkę brakło czasu ale wyszliśmy zadowoleni.
Pokój prawie przeszliśmy w 2 osoby więc było fajnie :D

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 8/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

loldantee
loldantee

Neuling
16 Pkt

4 Bewertungen

Kapitan Jacek Wróbel na tropie piratów

20.09.19 | Besuchsdatum: 29.07.19

loldantee 4 Bewertungen

Po wejściu do pokoju zaskoczyło nas bogactwo rekwizytów i wystroju. Jest na prawdę ślicznie. Od razu trafiliśmy na kilka bardzo pomysłowych zagadek, więc zachwyceni [spojler]. I tu niestety mały zgrzyt. Po pierwsze mam wrażenie, że dwie zagadki nie zadziałały i musiały być włączone zdalnie. Po drugie zagadka... Żeby nie spojlerować - multimedialna, psuje klimat... Gdyby to była stara mapa, a nie... No właśnie, każdy skojarzy ;) Do tego przydałby się wyraźny cel. Na plus obsługa. Pan, który nas wprowadzał i wyprowadzał tworzył klimat, a mimo to skrupulatnie wytłumaczył możliwości awaryjnego wyjścia etc. Na wyjściu z wielkim zaangażowaniem komentował nasze przejście i zagadki, w których potrzebowaliśmy pomocy :)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Niltalwen
Niltalwen

Wanderer
45 Pkt

14 Bewertungen

Jest klimat!

30.12.18 | Besuchsdatum: 26.12.18

Niltalwen 14 Bewertungen

Naczytałam się komentarzy przed odwiedzeniem tego pokoju więc szliśmy tam raczej z negatywnym nastawieniem i zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni.
Nie rozumiem narzekań na obsługę - dziewczyny były dla nas bardzo miłe, czuliśmy się obserwowani, nie mieliśmy problemu z brakiem kontaktu, podpowiedzi były udzielane natychmiast, jak tylko o to poprosiliśmy i w sposób bardzo wyważony - czyli panie nam naprawdę podpowiadały a nie dawały gotowych rozwiązań (co się czasami już nam zdarzało). Obsługa super!
Co do pokoju - łatwy nie jest. Nam się nie udało, utknęliśmy na ostatnim zadaniu, ale uważam, że akurat treść tego zadania jest myląca. Kilka rzeczy się tam urywało, bądź już było urwanymi wcześniej - albo pokój jest niedopracowany, albo już tak zużyty. Ale mimo wszystko klimat jest super! Zadania bardzo pomysłowe, sami byliśmy mocno zaskoczeni. Nie są łatwe, ale są ciekawe, więc fajnie, że nie jest to typowy escape room. Coś innego. Generalnie było fajnie i pokój jak najbardziej polecam, ale ekipom bardziej doświadczonym

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Arrow ER
Arrow ER

Navigator
107 Pkt

32 Bewertungen

To gdzie mamy płynąć w końcu?

17.08.18 | Besuchsdatum: 17.08.18

Arrow ER 32 Bewertungen

Ostatni pokój w firmie ESC HOUSE, najtrudniejszy. Scenografia ładna, w pokój włożono dużo serca... Zagadki dość trudne... Ogólnie rzecz biorąc pokój jest trudny, ale warty swojej ceny. My przeszliśmy w 3 osoby wychodząc przed czasem dużo, ale lepeij iść większą ekipą. Ogólnie rzecz biorąc polecamy :D

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Nalupia
Nalupia

Wanderer
29 Pkt

18 Bewertungen

Fajny pomysł, wykonanie mniej...

17.02.19 | Besuchsdatum: 26.08.18

Nalupia 18 Bewertungen

Odwiedziliśmy ten pokój podczas sierpniowego wyjazdu w góry, w deszczową niedzielę, kiedy nie wyszliśmy w góry. Ot taka alternatywa.

Pierwsze wrażenie - mała poczekalnia, gdzie siedzisz i słyszysz udzielane wskazówki grupie, która jest w pokoju, do którego masz niedługo wejść. Kiepsko. Było jeszcze kilkanaście minut więc wyszliśmy na mały spacer i wróciliśmy.

Wprowadzenie ok, ale pierwsze wrażenie w pokoju: "hmmm... marny ten wystrój". Później było lepiej i nawet zrobiło się klimatycznie. Jednak zawaliły zagadki i obsługa. Okazało się, że część już nie działa albo jeszcze nie działa bo oni to poprawiają.

No ok... zaraz ktoś powie, a bo jesteś z miasta z najlepszymi er to masz wymagania. Prawda mam, ale pozostawienie przez obsługę pewnego elementu w jednej części, podczas gdy był od potrzebny szybciej, aby dostać się do tej części... Prośba o podpowiedź i czekanie na nią przez hmm.. 5 minut i najpierw pytanie mistrza gry co już zrobiliśmy. A w sumie to mistrzów (były 3 osoby) bo kto inny nas wprowadzał (pani nr1), kto inny udzielał pierwszej podpowiedzi (pani nr 2), kto inny drugiej podpowiedzi (chyba pani nr 1) i kto inny nas wyprowadzał (pan). Z wyprowadzaniem też było "fajnie". Niby zrobiliśmy wszystko, ale nic nie się nie dzieje. Rozglądamy się bo może coś przegapiliśmy, a tu po kilku minutach wchodzi pan i oznajmia, że my skończyliśmy, tylko w [spoiler] przepaliły się światełka. I pytania pana o to jak zrobiliśmy niektóre zagadki bo on nie widział. Co więcej, nie znał pewnego elementu zagadki: mówimy, że coś tam jest i trzeba było coś z czymś połączyć... tak? - popatrzył - a no faktycznie. Chyba sam nie przeszedł tego pokoju?

Być może wady te wynikają z faktu, że w jednym czasie było kilka grup, a mistrzów 3 i jeden komputer. Domyślam się zatem, że obraz był podzielony na kilka kamer, a mistrzowie musieli posprzątać pokoje po wyjściu rożnych grup w rożnym czasie. Może wypadałoby zatrudnić więcej osób i przerobić nieco poczekalnię?

Pomysł fajny, niektóre zagadki bardzo fajne, ale całość psuły te niedoróbki.

Allgemeine Note: 5/10

Game Master: 2/10

Klima: 6/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Panda Express
Panda Express

Globetrotter
248 Pkt

68 Bewertungen

Po dopracowaniu będzie git :)

06.05.18 | Besuchsdatum: 05.05.18

Glaubwürdige Bewertung

Panda Express 68 Bewertungen

Pokój bardzo fajny i utrzymany w klimacie. Zagadki bardzo oryginalne i mocno wyzywające, szczególnie pływanie statkiem wywarło na nas ogromne wrażenie. Niestety da się też zauważyć, że to nowy pokój i nadal ma parę niedociągnięć; tu coś nie łączy, tam niewyraźnie napisane, a już wpisywanie kodu po ciemku to totalny hardkor. Przydałoby się też, żeby prowadzący sami przeszli pokój, bo dało się zauważyć, że nie do końca wiedzą jak zabawa wygląda z drugiej strony. Komunikacja też trochę kuleje, czasem trzeba było po kilka razy prosić o pomoc.
Jednak mimo tych drobnych niedociągnięć pokój bardzo się nam podobał i wyszliśmy bardzo zadowoleni. Po dopracowaniu będzie to najlepszy pokój w Zakopanem.
Gorąco polecam!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Paweł Ost
Paweł Ost

Pfadfinder
69 Pkt

7 Bewertungen

Dobry pomysł to nie wszystko

22.08.18 | Besuchsdatum: 11.08.18

Paweł Ost 7 Bewertungen

Wchodząc do tego escape room już miałem nieco złe przeczucia. Poczekalnia służyła jednocześnie jako miejsce z którego udzielano podpowiedzi. Przez co można sobie zniszczyć częściowo zabawę słysząc podpowiedzi jakie są udzielane innym grupom. Jest to szczególnie nieprzychylne z faktem iż rozpoczęcie gry potrafi się spóźniać tak jak w naszym przypadku (o 10 min, mimo iż przyszliśmy 10 min przed czasem). Sami mistrzowie gry starali się jak najszybciej wprowadzić nas do pokoju, aczkolwiek po prostu nie mieli czasu, stanowczo było ich za mało.

No, ale weszliśmy do pokoju i był szok, bo malutki gdzie miało być na 6 osób, na szczęście szybko się powiększa, więc jakoś dało się to znieść, aczkolwiek odradzam wchodzenia tam taką wielką grupą.

No, ale w końcu weszliśmy, na początku zagadki są ok, nie ma większego problemu. No, ale problem zaczyna się kiedy nie jest się w stanie znaleźć rozwiązania. Na pierwszą podpowiedź czekaliśmy około 10 min. W tym czasie machaliśmy, krzyczeliśmy wszystko co się dało, ale brak reakcji... Ten problem się powtarzał na szczęście nie były nam zbyt często potrzebne podpowiedzi.

Następnym problemem jaki napotkaliśmy to urządzenia komputerowe. Fajny pomysł, aczkolwiek wykonanie tragiczne. Od pewnego momentu escape room przechodził się sam. Coś pociągniesz coś dotkniesz i nagle okazuje się, że coś się udało zrobić zupełnie przypadkiem... Od połowy rozgrywki pokój przechodził się praktycznie sam, a cała nasza grupa nie wiedziała co się dzieje. Bo znajdujemy jakieś podpowiedzi, a okazuje się, że to wszystko już się zrobiło przypadkiem samo.

Podsumowując pomysł może był ciekawy i są nowe rozwiązania, które mają na prawdę duży potencjał, ale sprawność obiektu i problemy z obsługą nie pozwalają wykorzystać tego potencjału. Dałem ocenę trudności średnią, bo ciężko określić czy pokój był łatwy czy trudny, on po prostu nie działał jak powinien.

Osób z obsługi powinno być przynajmniej o połowę więcej, bo po prostu nie nadążają i to też może być powodem dlaczego wychodzą niesprawności urządzeń.

Allgemeine Note: 4/10

Game Master: 1/10

Klima: 6/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

mascianicamaciej
mascianicamaciej

Pfadfinder
63 Pkt

22 Bewertungen

Lekkie rozczarowanie...

03.02.18 | Besuchsdatum: 01.02.18

mascianicamaciej 22 Bewertungen

Temat pokoju zapowiadał fajną przygodę. Niestety, dobre wrażenie szybko znikło. Wprowadzenia do pokoju praktycznie brak, dwa zdania od obsługi już po wejściu do samego pokoju. Brak jakiejkolwiek formy komunikacji ze strony gracza do obsługi wprowadza niepotrzebne zamieszanie i konsternacje. Dopiero kiedy obsługa uzna, że sie utknęło, odzywają sie przez głośniki, więc wychodzi na to, że cała gra jest na podsłuchu, bo wystarczy mówić w przestrzeń, chociaż komunikacja nie jest najłatwiejsza. Kilka mechanizmów jest bardzo topornych i nielogicznych, nie wszystko działa jak trzeba. Plus na pewno za wystrój pokoju. Natomiast rozgrywka bywa irytująca i nielogiczna. Obsługa również pozostawia sporo do życzenia, mlodzi ludzie którzy w ER znaleźli sie chyba przypadkiem. Po wyjściu z pokoju zero rozmowy, tylko krótkie "do widzenia" i nic więcej. Ogólnie, nie polecam.

Allgemeine Note: 6/10

Game Master: 4/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

kasoli1
kasoli1

Neuling
22 Pkt

1 Bewertung

:)

29.04.18 | Besuchsdatum: 28.04.18

Glaubwürdige Bewertung

kasoli1 1 Bewertung

Bardzo fajny pokój, trudne zagadki i bardzo miła oraz pomocna obsługa. Polecam gorąco :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Magota
Magota

Wanderer
28 Pkt

6 Bewertungen

Poszukiwania skarbu

25.01.18 | Besuchsdatum: 25.01.18

Magota 6 Bewertungen

W tym pokoju już na początku można było poczuć klimat jak wyklęty z filmu o Piratach z Karaibów. Muzyka w pokoju tylko potęgowała ten efekt.
Sam pokój, miał wiele zagadek; na współpracę, myślenie, zręczność
Jednak mimo tego pokój nie wywarł na mnie aż takiego wrażenia.
Wydawał się niedopracowany.
Mimo to warto wybrać się do niego

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 8/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Weiter anzeigen

Für ganze Familie perfekt geeigneter Raum

Wähle einen Raum, der der ganze Familie gewidmet ist

Räume, die Schüttelfrost erregen

Wähle ein Spiel mit Thriller- oder Horrostimmung