Escape Room Vinci

Vinci

Jako grupa profesjonalnych złodziei, dostaliście zlecenie na słynny obraz. Plan wydaje się być bardzo dobrze przygotowany. Wejść do muzeum będzie wyjątkowo p... [więcej]

53

53 Bewertungen

|

3

Nowy Sącz: 3. Platz

|

Małopolska: 17. Platz

|

PL 239

Polen: 239. Platz

|

9.3/10

2-5 Spieler

60' Minuten

Erzählform

sehr leicht

Fabel

Jako grupa profesjonalnych złodziei, dostaliście zlecenie na słynny obraz. Plan wydaje się być bardzo dobrze przygotowany. Wejść do muzeum będzie wyjątkowo prosto, ale czy tak samo będzie z wyjściem?

Jeżeli nie graliście dotąd w pokoju bez kłódek, to w Vinci możecie to zmienić ;)

Zusätzliche Information

Kinderfreundlich

Spiel auf Englisch möglich

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sichercheitsschlüssel

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Adresse

ShareLocked - Nowy Sącz

ul. Długosza 41 I piętro
33-300 Nowy Sącz

Andere Räume an diesem Ort

Öffnungszeiten

poniedziałek 16:00-22:00
wtorek 16:00-22:00
środa 16:00-22:00
czwartek 16:00-22:00
piątek 16:00-22:00
sobota 12:00-22:00
niedziela 12:00-22:00

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 53 Bewertungen

Allgemeine Note 9.3/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.4/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

50

40

30

20

10

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

53 Bewertungen

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 Pkt

122 Bewertungen

Vinci do kompletu

26.01.20 | Besuchsdatum: 28.10.19

Swistakk 122 Bewertungen

Jako wstęp do wszystkich moich opinii o ShareLocked napiszę, że do wycieczki do tej firmy zachęcił nas post jednego gracza na Facebooku zachęcający do odwiedzenia tej firmy wychwalający ją pod wszelkimi kątami i stawiający wyzwanie dla najambitniejszych escapowiczów aby być pierwszymi, którzy wyjdą o czasie i bez podpowiedzi z pokoju Nawiedzony Dwór? Czy nasze oczekiwania co do jakości pokoi zostały spełnione? Czy udało nam się sprostać postawionemu wyzwaniu? Dowiecie się czytając tę i kolejne opinie (o ile zechce mi się je napisać :>).
Nadmienię jeszcze, że w organizacji wizyty w ShareLocked przeszkadzały nam ichniejsze godziny otwarcia - najwcześniejsze dostępne godziny były po odjeździe ostatniego sensownego dla nas pociągu, jednak po telefonicznym dogadaniu się szczęśliwie się okazało, że ekipa ShareLocked jest w stanie nas przyjąć w dogodnych dla nas godzinach. Oczywiście jest to w zakresie możliwości i uprzejmości właścicieli i takich opcji nie należy uznawać za gwarant, ale pokazuje, że są w stanie dołozyć dodatkowych starań w celu przyjęcia graczy, co jest oczywiście na plus.

Vinci jest rzeczywiście pokojem na rozgrzewkę. Poziom trudności oceniam jako bardzo łatwy, jednak wcale nie mam na myśli, że zagadki były jakieś banalne czy wręcz obrażające inteligencję graczy. Mam na myśli, że ogólnie były dość proste, a do tego było ich niewiele, co w efekcie skutkuje tym, że nawet momentami się blokując można z pokoju wyjść w 21 minut. Jednak pokój ma oznaczenie "na pierwszy raz" i moim zdaniem rzeczywiście jest ono dość adekwatne (gdyby był oznaczony jako powiedzmy średnio-zaawansowany, to działałoby to negatywnie na ocenę, ale na szczęście tak nie jest). Zagadki uważam za ciekawe i dobrze wykonane.

To co trochę zostawia niedosyt, to wystrój, szeroko rozumiane production value czy brak tego sławnego efektu wow. Z jednej strony w pokoju gra się dobrze, nie jest on zaniedbany, ślady zużycia są jedynie małe i ciężko mu zarzucić coś konkretnego z drugiej strony nie zachwyca rozmachem i nie zaskakuje (no chyba że tym, że tak szybko się kończy :P).

Z personalnych śmiesznostek to może wyjdzie, że się chwalę, ale zbyt bawi mnie owa historia. Wraz z moją drużyną mieliśmy przyjemność pobić rekord w pokoju Koneser, w którym historia kręci się naokoło kradzieży Damy z Łasiczką. Jakiś czas później gdy byliśmy (w lekko zmienionym składzie) w Lokalizacji to okazało się, że fabuła tego pokoju też rozgrywa się wokół tego tematu - skojarzenie z Koneserem przyszło mi natychmiast. Ku naszemu zdumieniu i radości okazało się, że tam też pobiliśmy rekord (no czasami zdarza się pobić jakiś rekord, ale ciągle odsetek odwiedzanych pokoi do posiadanych rekordów jest malutki). Po tym zdarzeniu przejrzałem lockme aby zobaczyć czy przypadkiem nie ma jeszcze jakichś pokoi, których akcja rozgrywa się wokół kradziezy Damy z Łasiczką. Mój krótki research pokazał, że o ile się nie mylę, to w Polsce znajduje się jeszcze dokładnie jeden taki pokój i jest nim Vinci w Nowym Sączu. Na naszego grupowego chata wysłałem dla żartu link do tego pokoju z komentarzem "mamy jeszcze jeden rekord do pobicia xD" jednocześnie w ogóle nie rozważając tej wizyty, gdyż nie wydaje się to poważny argument na organizowanie wycieczki do Nowego Sącza. Los tak chciał, że w końcu nas tu jednak przywiódł (za pomocą mocniejszych argumentów niż wspomniany :P) i ... w istocie pobiliśmy tu rekord xD. Na 20:55. Bardzo mnie rozbawiła ta sytuacja i fakt, że mogliśmy powiedzieć, że mamy komplet trzech rekordów w polskich pokojach z motywem kradzieży Damy z Łasiczką :D. Możemy naprawdę mamy w sobie coś z włamywaczy 8)?

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 2
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 2
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr leicht

tomin2358
tomin2358

Neuling
14 Pkt

4 Bewertungen

Z wizytą w muzeum

06.11.19 | Besuchsdatum: 31.10.19

tomin2358 4 Bewertungen

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałby escape room w muzeum? Wydaje się nie możliwe, by w sterylnie przygotowanym pomieszczeniu, w którym mieszczą się tylko działa sztuki mogło kryć się coś więcej. A jednak, klimat jak z filmu vabank, świetna rozgrywka, brak kłódek tylko podkręca zabawę. Pokój tak jak informowała Obsługa łatwy i przyjemny. Polecamy szczególnie osobom, które chcą zobaczyć coś innego niż kłódki ;)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

tolka
tolka

Wanderer
25 Pkt

5 Bewertungen

Genialna zabawa!

31.08.19 | Besuchsdatum: 14.08.19

tolka 5 Bewertungen

Pokój jest zrobiony fantastycznie :) Minimalizm robi wrażenie, a do tego technologia zrobiona tak, że zabawa jest fascynująca.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

JohnLarwa
JohnLarwa

Neuling
17 Pkt

3 Bewertungen

Złodziejem być

25.08.19 | Besuchsdatum: 24.08.19

JohnLarwa 3 Bewertungen

Przed wejściem do ER przywitano nas miło i sympatycznie po czym wprowadzono nas w historie rabunku.
Zrobiliśmy troszkę nie po kolei zadanka ze względu na nasze przeoczenie, jednak nie popsuło to nam wcale zabawy. Jedną zagadkę rozwiązaliśmy bez ważnej części. Inna była trochę niejasna dla nas i spędziliśmy nad nią dużo czasu, ponieważ myśleliśmy, że rozwiązanie jest zupełnie inne.
Polecam "Vinci" dla wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas i pogłówkować.
Pozycja obowiązkowa w Nowym Sączu! :D

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

280 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci wśród dzieł sztuki

05.11.18 | Besuchsdatum: 08.09.18

Cyrk Kamiennych Braci 280 Bewertungen

-Dla nas to nie pierwszyzna!- pomyśleliśmy, gdy tajemniczy zleceniodawca zaproponował nam udział w wielkim skoku. Mieliśmy wykraść z muzeum słynny obraz. Kradzież eskponatu na pierwszy rzut oka nie wydawała się niczym bardzo wymagającym. Jednak fakt, że celem był jeden z najcenniejszych skarbów ze zbioru książęcej rodziny, sprawiał, że zadanie nie mogło być proste. Po kilku tygodniach planowania, ruszyliśmy zapracować na naszą nagrodę.

Pokój "Vinci" nie powala klimatem, choć trzeba przyznać, że pomieszczenie mocno przypomina ekspozycje muzeum czy galerii sztuki. Pod tym względem czuć pewien autentyzm. Rekwizyty, które zostały umieszczone w pokoju zostały wykonane bardzo solidnie, sprawiają naprawdę dobre wrażenie.

Zagadki, z jakimi musimy się zmierzyć, by zrealizować nasze zlecenie, są dość ciekawe. Rzeczywiście, w "Vinci" nie
znajdziemy żadnej kłódki, co nie oznacza, że pokój jest całkowicie zelektronizowany. Rozwiązania tradycyjne, w postaci chociażby szyfrów, zostały wykorzystane przy tworzeniu pokoju. Zaimplementowano także inne zastosowania, które nie wykorzystują elektroniki. Zadania generalnie nie są trudne, pod warunkiem, że się nie przekombinuje.

Obsługa to mocny punkt nowosądeckiego Sharelocked. Podejście bardzo pozytywne, sympatycznie, z chęcią do rozmowy.

"Vinci" to dobry scenariusz dla początkujących grup. Nie jest bardzo rozbudowany, a poziom zagadek nie jest wygórowany. To powoduje, że przechodzi się przez niego dość sprawnie. Bardziej doświadczeni nie powinni mieć większych problemów z jego przejściem.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 9/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Kruszynki
Kruszynki

Pfadfinder
57 Pkt

22 Bewertungen

Różowa Pantera na tropie :)

03.08.18 | Besuchsdatum: 01.08.18

Kruszynki 22 Bewertungen

Super pokój, po wejściu znaleźliśmy się w sali muzealnej, i pierwsze pytanie co tu robić....
Zagadki matematyczno-logiczne układające się w sensowną całość. Pokój raczej dla osób mających już parę pokoi za sobą, raczej nie "na pierwszy raz". Zagadki dopracowane zabawa ciekawa i płynna. Bardzo czysty pokój jak na muzeum przystało.
Polecamy wszystkim odwiedzającym Nowy Sącz
:)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Rafał S. 27
Rafał S. 27

Wanderer
26 Pkt

8 Bewertungen

Muzeum nie takie nudne :)

15.11.18 | Besuchsdatum: 16.08.18

Rafał S. 27 8 Bewertungen

Pokój na pierwszy rzut oka pusty, nie wiemy co mamy robić i mimo sugestii, żeby korzystać z tego co znajduje się w środku rozpoczęcie zabawy nie jest aż tak oczywiste ale bardzo efektywne :D Kolejne zagadki już zdecydowanie intuicyjne ale udało się nas zaskoczyć, co sprawia, że doświadczona grupa także będzie miała tutaj co robić. Bardzo duży plus za wprowadzenie, miła rozmowa przed i po grze. Pokój zdecydowanie wart odwiedzenia :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

kchydy
kchydy

Neuling
13 Pkt

4 Bewertungen

Szybka robota

18.10.18 | Besuchsdatum: 27.09.18

kchydy 4 Bewertungen

Pokój jest fantastycznie przygotowany - nawet dla osób które dopiero zaczynają zabawę z ER. Pomieszczenie wygląda dosyć nietypowo i znacznie różni się od reszty, co nie oznacza że jest gorszy! :) Polecam ogromnie, świetna zabawa, fantastycznie przygotowane zagadki, chociaż wymagają logicznego myślenia. Ponadto miła obsługa i świetnie przygotowana do pomocy, gdy jest ona naprawdę potrzebna :) !

PS. Mimo, że pokój jest jednym z łatwiejszych, dla grup z doświadczeniem w klasycznych pokojach, pierwsze minuty mogą sprawić trochę trudności

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

M.N.
M.N.

Wanderer
38 Pkt

16 Bewertungen

Co tu robić?

11.07.18 | Besuchsdatum: 21.06.18

M.N. 16 Bewertungen

Pierwsze wejście do pokoju... i szok ! To nasz pierwszy całkowicie bezkłódkowy pokój. Totalnie nie wiedzieliśmy co robić. Ale później poszło z górki ! Bardzo fajny klimat , pomieszczenie typowo muzealne, zagadki dosyć proste, a przynajmniej dla tych doświadczonych. Obsługa świetna, wprowadzenie w temat jak najbardziej na plus. Pokój godny polecenia !

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Kamila P. 17
Kamila P. 17

Neuling
19 Pkt

5 Bewertungen

Pierwszy raz na robocie...

03.08.18 | Besuchsdatum: 31.07.18

Kamila P. 17 5 Bewertungen

To był nasz pierwszy pokój i było niesamowicie! Wystrój, choć muzealny bardzo przypadł nam do gustu, ponieważ mimo minimalizmu twórcom udało się stworzyć kilka fajnych kryjówek,bądź rzeczy które nieco nas zmyliły :) Obsługa przemiła, nic tylko wrócić !

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Für ganze Familie perfekt geeigneter Raum

Wähle einen Raum, der der ganze Familie gewidmet ist

Räume mit Filmenstimmung

Escape Rooms, in denen du dich so wie ein Superheld fühlen kannst