Escape Room Legendy Camelotu

Legendy Camelotu

Królestwo Camelot w niebezpieczeństwie. Król Artur szuka Śmiałków, którzy dołączą do jego najwierniejszych rycerzy. Jeżeli jesteś gotowy na epicką przygodę,... [więcej]

24

24 Bewertungen

|

2

Nowy Sącz: 2. Platz

|

Małopolska: 15. Platz

|

PL 232

Polen: 232. Platz

|

8.8/10

2-5 Spieler

60' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Królestwo Camelot w niebezpieczeństwie. Król Artur szuka Śmiałków, którzy dołączą do jego najwierniejszych rycerzy. Jeżeli jesteś gotowy na epicką przygodę, już dzisiaj zbierz Ekipę i spróbuj swoich sił w tych legendarnych czasach.

Zusätzliche Information

Kinderfreundlich

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sichercheitsschlüssel

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Verfügbare Sprachen des Spiels

Englisch

Polnisch

Adresse

ShareLocked - Nowy Sącz

ul. Długosza 41 I piętro
33-300 Nowy Sącz

Andere Räume an diesem Ort

Öffnungszeiten

poniedziałek 16:00-22:00
wtorek 16:00-22:00
środa 16:00-22:00
czwartek 16:00-22:00
piątek 16:00-22:00
sobota 12:00-22:00
niedziela 12:00-22:00

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 24 Bewertungen

Allgemeine Note 8.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

25

20

15

10

5

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

24 Bewertungen

Bizonek
Bizonek

Wanderer
26 Pkt

25 Bewertungen

Miło spędzony czas, ale oczekiwaliśmy czegoś więcej.

21.06.20 | Besuchsdatum: 18.06.20

Bizonek 25 Bewertungen

Wybraliśmy się do pokoju w dwie osoby. Powitała nas miła Pani z obsługi, zostaliśmy wprowadzeni do gry, otworzyły się drzwi i zaczęliśmy zabawę.

Warto wspomnieć, że w tym pokoju dostępne są tylko 3 podpowiedzi, co niestety uważamy za rzecz wręcz archaiczną - może kiedyś było to popularne, ale od tamtego czasu standardy gry się zmieniły i żaden szanujący się ER nie stosuje tego typu "pułapki" (bierzemy udział w zabawie a nie konkursie, więc może warto jednak być pro-kliencki i dawać tyle podpowiedzi, ile grupa sobie zażyczy).

Wystrój oceniamy dobrze, klimat średniowieczny został zachowany, muzyka dopasowana. Zagadki są zróżnicowane, trochę kłódek, trochę elektroniki. Zagadek jest jednak sporo i dwie osoby mają naprawdę dużo pracy do wykonania. Niestety twórcy pokoju postanowili kilka zagadek utrudnić poprzez dodanie niepotrzebnych zmyłek (przedmiotów), które nie biorą udziału w grze (więcej informacji dodamy w dodatkowym komentarzu, aby nie spojlerować), które pożerają cenny czas i nie są to zmyłki pozytywne, a raczej specjalnie zajmujące czas - przypominamy, że to ma być zabawa dla Klienta a nie frustracja. Brakuje też elementów, które naprowadzają na siebie całość zagadki i rozwiązanie zagadki. Odwiedziliśmy wiele pokoi w różnych miastach, nie ze wszystkich udawało się wyjść o czasie, ale sposób w jaki został przygotowany ten pokój nie pozwala na wystawienie lepszej opinii.

Dodatkowo po upływie 60 minut niestety nie było możliwości dokończenia gry - wg Pani prowadzącej zostały nam tylko 4 zagadki. Szkoda, bo wiele firm nie ma z tym problemu jeżeli oczywiście nie czeka kolejna grupa (a w przypadku tego pokoju następne wejście było dopiero za 1h). Oczywiście zapłaciliśmy za 60 minut, ale zawsze jest to na plus, gdy można dograć te kilka brakujących minut.

Zachęcamy twórców pokoju, aby wybrali się chociażby do Krakowa i odwiedzili kilka pokoi. Na pewno pozwoli im to spojrzeć na własne dzieło z dystansu i być może zastanowią się, czy wprowadzone rozwiązania są odpowiednio dobrane w stosunku do tego, co aktualnie jest zastosowane w pokojach z pierwszej setki w Polsce.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 6/10

Game Master: 9/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 Pkt

144 Bewertungen

Camelot

26.01.20 | Besuchsdatum: 28.10.19

Swistakk 144 Bewertungen

Jako wstęp do wszystkich moich opinii o ShareLocked napiszę, że do wycieczki do tej firmy zachęcił nas post jednego gracza na Facebooku zachęcający do odwiedzenia tej firmy wychwalający ją pod wszelkimi kątami i stawiający wyzwanie dla najambitniejszych escapowiczów aby być pierwszymi, którzy wyjdą o czasie i bez podpowiedzi z pokoju Nawiedzony Dwór. Czy nasze oczekiwania co do jakości pokoi zostały spełnione? Czy udało nam się sprostać postawionemu wyzwaniu? Dowiecie się czytając tę i pozostałe opinie (o ile zechce mi się je napisać :>).
Nadmienię jeszcze, że w organizacji wizyty w ShareLocked przeszkadzały nam ichniejsze godziny otwarcia - najwcześniejsze dostępne godziny były po odjeździe ostatniego sensownego dla nas pociągu, jednak po telefonicznym dogadaniu się szczęśliwie się okazało, że ekipa ShareLocked jest w stanie nas przyjąć w dogodnych dla nas godzinach. Oczywiście jest to w zakresie możliwości i uprzejmości właścicieli i takich opcji nie należy uznawać za gwarant, ale pokazuje, że są w stanie dołożyć dodatkowych starań w celu przyjęcia graczy, co jest oczywiście na plus.

Zgodnie uznaliśmy Legendy Camelotu za pokój, który nam się najbardziej podobał w tej firmie. Oferował więcej niż doświadczyliśmy w pozostałych pokojach, ładnie wyglądał, miał ciekawsze biorące udział w grze rekwizyty, gra się ciekawie rozwijała, zagadki dobrze wpasowane w klimat. Może nie jest to jeszcze jak czołówka z większych miast, ale ciągle pokój trzyma poziom i zapewnia dobrą zabawę.

Odczuliśmy znaczny skok trudności w porównaniu do poprzednich pokoi. Spędziliśmy w nim tylko 2 minuty mniej niż w Vinci i Baker Street razem, tzn. tutaj były to 53 minuty. Pokój ponownie jest naprawdę search-heavy i spora część jego trudności na tym polega. Ale zdecydowanie nie cała. Zagadki logiczne też stawiają wyzwanie i są ciekawe. Z jednej strony miałem wrażenie, że się guzdrzemy i słabo nam idzie, z drugiej dowiedzieliśmy się, że zabrakło nam mniej więcej minuty do rekordu. Ponadto owi rekordziści wzięli podpowiedź (i to do rzeczy, która nas zatrzymała na chyba naście minut). Na moje pytanie czemu uznają rekordy z podpowiedziami usłyszałem "bo gdybyśmy nie liczyli to w tym pokoju nie mielibyśmy rekordu" xD. W takim razie rozumiem, że byliśmy pierwsi którym się to udało :P (choć było to powiedziane takim trochę żartobliwym tonem, więc głowy nie dam). Ale trudność tego pokoju jest jeszcze w ryzach rozsądku (czego nie można już powiedzieć o Nawiedzonym Dworze), a to że podobno niby nikt wcześniej z niego nie wyszedł bez podpowiedzi też pewnie przypisałbym też między innymi temu, że nie jest zbyt popularny (w końcu NS metropolią nie jest) i odwiedzało go mało drużyn (dotychczasowe 21 opinii to mało opinii) i właśnie tym ciężkim do znalezienia elementom, a nie żadnym nielogicznym zagadkom z wieloma interpretacjami.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

tomin2358
tomin2358

Neuling
14 Pkt

4 Bewertungen

Epicka przygoda

17.12.19 | Besuchsdatum: 07.12.19

tomin2358 4 Bewertungen

Świetna zabawa, czuliśmy się jak w filmie przygodowym. Pokój utrzymany w klimacie średniowiecznym, dużo zaskakujących elementów i efektów :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Mateo F.
Mateo F.

Neuling
16 Pkt

6 Bewertungen

Powroty do NS z Królem Arturem w tle

09.09.19 | Besuchsdatum: 06.09.19

Mateo F. 6 Bewertungen

Dawno nas nie było w mieście, ale wakacje to ostatnio obowiązkowa wizyta w ShareLocked :) i jak zawsze było niesamowicie. Stopień przemyślenia pokoju, za każdym razem sprawia, że na przemian czujemy się onieśmielani i rozbawieni z własnej głupoty ;) Pokój doskonale urządzony, rekwizyty miażdżą, jak potwierdziła przemiła Pani z Obsługi, robione specjalnie pod ten pokój, dzięki czemu świetnie wpisuje się w klimat. Zagadki jak zawsze w tym Escape Roomie logiczne, różnorodne, oprócz efektów wow podobały nam się zagadki manualne, gdzie musieliśmy ze sobą współpracować. Konkludując, jeśli szukać wymagającej rozrywki to przybywajcie do Camelotu.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Michalina K. 2
Michalina K. 2

Neuling
19 Pkt

6 Bewertungen

Powrót na zamek

02.09.19 | Besuchsdatum: 29.08.19

Michalina K. 2 6 Bewertungen

Dawno już nie odwiedzaliśmy pokoi, dlatego tym bardziej powrót do Escape Room'u był bardzo intrygujący. Zabawa świetna, wystrój pokoju i "niespodzianki" jakie w nim czekają, sprawiły, że po raz kolejny poczuliśmy tę radość z rozwiązywania zagadek, jak na początku naszej przygody. Po tym pokoju, można zauważyć jak na przestrzeni kilku lat, rozwinęło się zaawansowanie techniczne w Escape Roomach. Gratulujemy pomysłów.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Włóczykij
Włóczykij

Globetrotter
233 Pkt

198 Bewertungen

Król Artur wzywa!

19.02.19 | Besuchsdatum: 16.02.19

Włóczykij 198 Bewertungen

Wystrój pokoju ciekawy, chociaż, moim zdaniem, można byłoby go trochę bardziej dopieścić i dodać więcej rekwizytów, by wyglądał bardziej realistycznie jak na tamte czasy.

Zagadki liniowe, logiczne, o średnim stopniu trudności, kilka zaskakujących rozwiązań. Podczas gry w dużym stopniu przydatna jest spostrzegawczość i współpraca. Jedno zadanie mi się nie podobało, ponieważ jak w każdym er na początku zostaliśmy poinformowani, że w pokoju nie otwiera się nic na siłę i potem traciliśmy czas, bo okazało się, że tej siły jednak trochę trzeba było użyć.

Dziewczyna z obsługi miła, rozmowna, chętnie z nami rozmawiała, wymieniliśmy się opiniami na temat tego oraz innych pokoi.

Po wizycie w Kolekcjonerze Kości spodziewałam się trochę więcej od Tajemnic Camelotu, jednak porównując nowosądeckie roomy, pokój jest jednym z lepszych w mieście ;)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

filipwrobel
filipwrobel

Wanderer
29 Pkt

15 Bewertungen

Nie dla początkujących

23.04.19 | Besuchsdatum: 13.04.19

filipwrobel 15 Bewertungen

Do pokoju wybraliśmy się 4-osobową doświadczoną grupą podczas wypadu nad Jezioro Rożnowskie. Pierwsze pozytywne wrażenie wywarł na nas Pan Właściciel, z którym podyskutowaliśmy sobie o odwiedzonych dotychczas pokojach (szczególnie w Krakowie), a także o obecnej sytuacji na rynku ER w związku z tragedią w Koszalinie.

Odnośnie pokoju:
Pokój oceniamy jako średnio-trudny. Większość naszych problemów wynikała z braku dokładnego przeszukiwania. Zagadki były logiczne i trzymały się kupy. Wystrój pokoju adekwatny do tematyki, chociaż może warto by pomyśleć o ubogaceniu pokoju w parę nowych rekwizytów, żeby lepiej oddać klimat zabawy. Udało nam się wyjść minutę po czasie, co podobno było bardzo dobrym wynikiem.

Dla wybierających się do pokoju grup mamy jedną podstawową uwagę: bądźcie uważni i dokładni. Spostrzegawczość w tym pokoju to podstawa. Pokój polecamy dla grup z co najmniej kilkupokojowym doświadczeniem. Z całą pewnością nie jest to pokój dla osób zaczynających swoją przygodę z ER, gdyż będzie on zbyt trudny.

Pozdrawiamy!

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Aneta T. 3
Aneta T. 3

Pfadfinder
82 Pkt

68 Bewertungen

Miła odmiana

14.11.18 | Besuchsdatum: 11.11.18

Aneta T. 3 68 Bewertungen

Być może nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale o pozytywnym odbjorze pokoju w dużej mierze świadczy obsługa i wprowadzenie do gry. Tu załoga jest bez zarzutu, uśmiechnięta, wkręcona w tę zabawę, widać że lubią to co robią :)

Pokój jest bardzo fajnie i dość realnie przygotowany. Elementy gry skrupulatnie poukrywano na co warto zwrócić uwagę już na początku. Same zagadki są zróżnicowane, ligiczne i zaskakujące! Jedna nawet bardzo.

Polecamy :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Räume mit Filmenstimmung

Escape Rooms, in denen du dich so wie ein Superheld fühlen kannst

Für ganze Familie perfekt geeigneter Raum

Wähle einen Raum, der der ganze Familie gewidmet ist