Escape Room Wehikuł Czasu

Wehikuł Czasu

Geschlossen

Geschlossener Raum

Weź udział w tajnej misji! W kierunku Ziemi zbliża się wielka asteroida, zagrażająca życiu na naszej planecie. Pomóż nam uratować świat przed zagładą! Nasz... [więcej]

2-5 Spieler

75' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Weź udział w tajnej misji!

W kierunku Ziemi zbliża się wielka asteroida, zagrażająca życiu na naszej planecie. Pomóż nam uratować świat przed zagładą! Nasze centrum badawcze jest w trakcie budowania specjalnego lasera, dzięki któremu zestrzelimy asteroidę i uratujemy świat, brakuje nam jednak kilku elementów potrzebnych, aby wszystko zadziałało prawidłowo. Sęk w tym, że te elementy nie istnieją w dzisiejszych czasach...

Czy uda Ci się uruchomić wehikuł czasu i wyruszyć w podróż w poszukiwaniu potrzebnych rzeczy? Los świata jest w Twoich rękach, czy podejmiesz to wyzwanie?

Zusätzliche Information

Spiel auf Englisch möglich

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sichercheitsschlüssel

Adresse

Spaced-out - Toruń

ul. Podmurna 85/89
Toruń

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 112 Bewertungen

Allgemeine Note 9.5/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.6/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

100

80

60

40

20

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

112 Bewertungen

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 Pkt

122 Bewertungen

Podróż w czasie

19.05.19 | Besuchsdatum: 03.05.19

Swistakk 122 Bewertungen

Po Pokoju Astronoma przyszedł czas na Wehikuł Czasu. Udało się go uruchomić oczywiście tylko i wyłącznie dzięki temu, że u owego astronoma zza ściany udało nam się znaleźć brakującą zębatkę, która była ostatnim elementem potrzebnym do jego zadziałania.

Głównym atutem pokoju jest bardzo ciekawy pomysł na fabułę pokoju o podróżach w czasie i jej sensowne zrealizowanie. Nie spotkałem niczego podobnego w escape roomach i owy wehikuł i proces podróżowania w czasie są w istocie urzekające.

Same zagadki są w porządku :). Jedna z zagadek była trzecią, którą widziałem danego typu, ale kiedykolwiek dany motyw się pojawia to mnie on zawsze urzeka, a trzeba przyznać, że do tego tutaj do fabuły pasowała wyjątkowo dobrze :). No ale well, ofc w opiniach nie mogę się wgłębić w takowe kwestie. Po ekspresowych przejściach wcześniej tego samego dnia dwóch innych pokoi tutaj zostaliśmy nauczeni trochę pokory i dwukrotnie naprawdę mocno się zablokowaliśmy, więc o żadnym rekordzie ani nawet czasie do niego zbliżonym mowy nie było :P. Ale poza nimi tempo mieliśmy dobre, więc skończyło się na 51 minutach.

Pewnym minusem mogłoby być to, że przestrzeń była naprawdę spora i pewnie można było więcej na niej umieścić, trochę lepiej wykorzystać możliwości przez nią dawane. No ale z drugiej strony pokój też krótki nie jest, co jest odwzorywane przez przeznaczone na rozgrywkę 75 minut.

Szkoda, że się zamyka :(. Spieszmy się odwiedzać escape roomy, tak prędko odchodzą.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Waldek M.
Waldek M.

Navigator
131 Pkt

80 Bewertungen

Powrót do przeszłości

09.05.19 | Besuchsdatum: 04.05.19

Waldek M. 80 Bewertungen

Od samego początku czujemy się jak wybrańcy, odpowiedzialni za losy świata, dzięki rekwizytom i wprowadzeniu. Sam wehikuł czasu to super sprawa, a podróż w czasie za każdym razem wywołuje uśmiech :-) Miejsca jest aż nadto, [spojler] rewelacyjne, a zagadki ciekawe, różne, każdy coś dla siebie znajdzie. Świetny pomysł na scenariusz pokoju. Jest to jeden z fajniejszych escape roomów w jakich byliśmy. Mieliśmy obawy, że nie damy rady, jednak zadania są intuicyjne, a sam pobyt bardzo przyjemny. Serdecznie polecamy wehikuł czasu jak i super prowadzącą. Tym bardziej, że czas pokoju dobiega końca.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

lukwych l.
lukwych l.

Reiseführer
430 Pkt

266 Bewertungen

Piekielna maszyneria

02.05.19 | Besuchsdatum: 29.01.19

lukwych l. 266 Bewertungen

Moje pierwsze wrażenie po wejściu do Wehikułu - jak tu dużo miejsca. Drugie - jak tu pusto. Niby to dobrze, bo i przeszukać łatwiej i czyściej, ale niesmak pozostał. Tematycznie fajnie się to spina, rekwizytów jest mało, ale są w klimacie, a fabuła nawet spójnie prowadzi przez pokój. Sam Wehikuł jest i przenosi w czasie, za co plus 1 do oceny. Zagadki też są w klimacie, fajne i logiczne, i co ważne dla doświadczonych grup, było kilka niespodzianek. Niestety tu również zadziałał syndrom "pustego pokoju" i miałem poczucie, że powinny być jeszcze ze dwie/trzy więcej. Obsługa na 11 w skali 1-10. Ludzie pozytywnie nakręceni, bardzo kontaktowi i uśmiechnięci. Trudność łatwa, bo jak złapie się flow to idzie jak posznurku i jak na 75minut to chyba i "pierwszorazowcy" daliby radę. Generalnie Wehikuł to pozycja solidna plus, której niższa ocena wynika jedynie ze zmarnowanego potencjału. Jednak że jak na średnią toruńską -warto.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

kkarolina8
kkarolina8

Wanderer
30 Pkt

6 Bewertungen

Niezapomniana podróż w czasie

06.05.19 | Besuchsdatum: 02.05.19

Glaubwürdige Bewertung

kkarolina8 6 Bewertungen

Pokój pomimo swojego dość surowego wyglądu okazał się być bardzo dobrze przemyślaną i fantastyczną przygodą w czasie ;) Jest on duży, wieloetapowy, zagadki w większości układają się w ciągu logicznym, więc nie ma problemu ze znalezieniem punktu odniesienia chociaż niektóre rozwiązania nie są do końca oczywiste ;) Dużym plusem jest to, że będąc czterosobową grupą nikt z nas się nie nudził, bo zagadek było wiele i niektóre z nich potrzebowały uczestnictwa większej liczby osób ;) Wielkim plusem jest obsługa pokoju, Pani wprowadziła nas w grę bardzo dobrze, potrafiła odpowiedzieć na najgłupsze i najbardziej szczegółowe pytania o fabułę i grę a do tego była przemiła ;) Polecam ten pokój w 100%

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

monika_zebrowska95
monika_zebrowska95

Pfadfinder
88 Pkt

12 Bewertungen

Wehikuł czasu - to byłby cud!

17.12.18 | Besuchsdatum: 15.12.18

Glaubwürdige Bewertung

monika_zebrowska95 12 Bewertungen

I jest cud.
Proszę państwa, oto PRAWDZIWY wehikuł czasu!

To wehikuł czasu pełną gębą, naprawdę, naprawdę można odnieść wrażenie, że odbywamy podróż w czasie. Wystrój staje się tylko lepszy i coraz bardziej klimatyczny.

Zagadki nie są trudne, nie zatrzymaliśmy się na dłużej przy żadnej.

No, może z wyjątkiem jednej, przy której trzeba było trochę pokombinować. Ale tylko trochę ;)

Obsługa uśmiechnięta i kompetentna, jak zawsze zresztą :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

katarzyna.laszczewska
katarzyna.laszczewska

Navigator
118 Pkt

20 Bewertungen

Podróżnicy w czasie

31.12.18 | Besuchsdatum: 04.11.18

Glaubwürdige Bewertung

katarzyna.laszczewska 20 Bewertungen

Pierwsza nasza wycieczka ERowa do Torunia i moim zdaniem ten pokój z odwiedzonych był najciekawszy :)

Na pierwszy rzut oka pokój raczej był dość surowy i wydawało się że jest w nim dość mało rzeczy. Ale z czasem było coraz więcej do roboty :) Zagadki takie jakie lubię najbardziej - czyli logiczne i przyjemne. My byliśmy w 3 osoby, myślę że to dobra ilość na ten pokój bo wiele rzeczy można robić niezależnie. Czas - 75 min jest wystarczający, wręcz grupy z pewnym doświadczeniem powinny sobie spokojnie poradzić w godzinę. My utknęliśmy na jednej z zagadek na dość długo, bo nie mogliśmy znaleźć wskazówki do rozwiązania która była totalnie na widoku ;) a mimo to udało nam się wyjść grubo przed czasem.

Co było na plus:
+ sama podróż w czasie - świetnie rozwiązana
+ zagadki były bardzo fajne, logiczne i bardzo przyjemnie się je rozwiązywało
+ nawiązania do Torunia w zagadkach
+ rozmowa na koniec podróży z właścicielką

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Aleks Andra
Aleks Andra

Wanderer
49 Pkt

37 Bewertungen

Czas..... zacząć

02.12.18 | Besuchsdatum: 02.12.18

Aleks Andra 37 Bewertungen

Początek i już małe zawieszenie. Nie mogliśmy zacząć i w końcu skorzystaliśmy z podpowiedzi. Dalej już poszło i było coraz lepiej. Wehikuł czasu rewelacyjny, zagadki fajne,jedna bardzo wciągnęła, wymagając od Nas małej burzy mózgów. Trochę niewykorzystana przestrzeń,ale ogólne wrażenie bardzo miłe. Wyszliśmy przed czasem,co dla Nas jest kolejnym plusem.Obsluga super, aż szkoda było kończyć rozmowę........polecamy

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

drLogan
drLogan

Pionier
220 Pkt

96 Bewertungen

Zdążyć uchronić świat

16.10.18 | Besuchsdatum: 15.09.18

Glaubwürdige Bewertung

drLogan 96 Bewertungen

Pierwszy pokój jaki odwiedziliśmy w Toruniu. Początkowo wystrój nie zrobił na nas wrażenia, ale im dalej w las tym było lepiej. Natomiast zagadki to zupełnie inna bajka. Bardzo pomysłowe i trzymające się w konwencji podróży w czasie. Pokój udało nam się przejść bez większych przestojów, ale na pewno nie należy do trywialnych.
W pokoju byliśmy w 5 osób, wszyscy wyszli zadowoleni, a w trakcie zabawy każdy miał coś do roboty.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cosette
Cosette

Pfadfinder
68 Pkt

49 Bewertungen

Zawsze chciałam cofnąć się w czasie!

03.11.18 | Besuchsdatum: 25.10.18

Cosette 49 Bewertungen

Pokój astronoma dał nam lekcję do przejścia Wehikułu czasu! Dobrze, że od razu tam byliśmy. Połączenie pokoi było niesamowite. Wehikuł czasu nie bez powodu jest na 1 miejscu w Toruniu. Na prawdę warto. Pokój nieliniowy, zagadki rewelacyjne! Patrzysz, nie czaisz, dalej patrzysz i nagle eureka!! Super! W pokoju jest sporo do zrobienia i trzeba dużo szukać, pracować grupowo i mocno się skupić. Wyostrzcie zmysły. I nie zapomnijcie, że musicie trzymać się razem, bo ktoś może zabłądzić w innej czasoprzestrzeni.
Świetny klimat, Mistrzyni gry bardzo miła. System podpowiedzi mega! Polecam, nie ma żadnego ale!

P.S. Mamy nadzieję, że pizza kiedyś dojdzie :))

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Magdale T.
Magdale T.

Navigator
125 Pkt

46 Bewertungen

Prawdziwa podróż w czasie

31.08.18 | Besuchsdatum: 23.08.18

Glaubwürdige Bewertung

Magdale T. 46 Bewertungen

Toruń odwiedzamy raz w roku przy okazji obozów. Tym razem czailiśmy się na Wehikuł czasu, który króluje w rankingu. Wyboru nie pożałowaliśmy!

Plusy:

- fantastyczny pomysł
- przenoszenie się w czasie wymaga współpracy [spoiler]
- ciekawe zagadki
- sporo główkowania
- kontakt z bazą - rewelacja
- właścicielka - przemiła i prawdziwy zapaleniec, bardzo miło było wymienić doświadczenia
- główny temat pokoju - wykonany bardzo starannie i w sposób przemyślany - aż piszczeliśmy z radości :)
- duża i dobrze zagospodarowana przestrzeń

Czas 75 minut jest ok, 90 byłoby idealnie. My zawiesiliśmy się na jednej z ostatnich zagadek, którą wcześniej trochę przekombinowaliśmy (pokój w pewnym momencie przestaje być liniowy) - i bliscy byliśmy już płaczu :D

Minusy:

- pierwsze wrażenie nie jest najlepsze - poczekalnia - a w zasadzie chyba jej brak ;), toaleta, duchota panująca w mieszkaniu
- dwie zagadki są bardzo podobne do siebie
- zdjęcie nie jest zbyt klimatyczne - ze względu na tło i rekwizyty, których można użyć, a my lubimy się wczuć ;)

Ogólne wrażenie jest bardzo dobre i uważamy, że zdecydowanie warto wehikuł odwiedzić i przeżyć fantastyczną przygodę :)

Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Escape Rooms für erfahrene Spieler

Nimm die Herausforderung in einem der schwierigsten Räume an

Löse Rätsel wie Sherlock Holmes

Düstere Geheimnisse und unerwartete Splot-Twists warten auf dich