Escape Room El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota

El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota

Geschlossen

Ruszacie do Ameryki Południowej, aby odnaleźć legendarne miasto El Dorado. Legenda głosi, że wszystko w tym mieście jest zrobione ze złota. Na przestrzeni... [więcej]

Geschlossener Raum

2-6 Spieler

60' Minuten

Abenteuer

leicht

Fabel

Ruszacie do Ameryki Południowej, aby odnaleźć legendarne miasto El Dorado. Legenda głosi, że wszystko w tym mieście jest zrobione ze złota. Na przestrzeni wieku tysiące poszukiwaczy skarbów straciło życie, chcąc odnaleźć zaginione miasto. Czy Wam się Uda ? Aby się tego dowiedzieć musicie zapuścić się głęboko w amazońską dżunglę...

Zusätzliche Information

Kinderfreundlich

Spiel auf Englisch möglich

Kartenzahlung vor Ort

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Nur Niedervolt eingesetzt

Adresse

Dom Kłódek - Toruń

ul. Wielkie Garbary 13/3
(I piętro, naprzeciwko Empik’u i cukierni Lenkiewicz)
87-100 Toruń

Andere Räume an diesem Ort

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 47 Bewertungen

Allgemeine Note 8.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.4/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Leicht

50

40

30

20

10

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

47 Bewertungen

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
290 Pkt

262 Bewertungen

El Dorado

15.11.19 | Besuchsdatum: 15.08.19

Adashi (dezERterzy) 262 Bewertungen

Amazońska dżungla w środku Torunia a w niej my, poszukujący zaginionego miasta El Dorado. Tematyka przygodowa jest zdecydowanie najbardziej powszechna w eskejpowym świecie stąd też, każdy bardziej doświadczony gracz odwiedził zapewne już niejeden pokój z tej kategorii i ma z czym porównywać.
KLIMAT:
W kwestii klimatu i wystroju to mam mieszane uczucia, bowiem początek jest naprawdę fajny, dopracowany i spójny lecz w dalszej fazie gry czegoś mi zabrakło.
ZAGADKI:
Pokoje dla początkujących mają to do siebie, że gracz nastawia się na to, że nie będzie łatwo i obejdzie się bez podpowiedzi. W naszym przypadku było podobnie, choć na starcie mieliśmy wielki przestój ale udało się ruszyć bez żadnej wskazówki. Potem to już płynnie od zagadki do zagadki w szybkim tempie, głównie dzięki temu, że wszystko było bardzo logiczne i intuicyjne.
PODSUMOWANIE:
Zdecydowanie pokój godny polecenia, zwłaszcza dla grup początkujących lub mniejszych składów. Do tego świetna obsługa i mamy miejsce na mapie Torunia do którego z miłą chęcią kiedyś wrócimy.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

DreamTeam
DreamTeam

Pionier
150 Pkt

147 Bewertungen

Bardzo fajny!

30.06.19 | Besuchsdatum: 29.06.19

DreamTeam 147 Bewertungen

Od czasu do czasu bywamy w Toruniu i za każdym razem odwiedzamy lokalne escape roomy. W Domu kłódek mieliśmy już "zaliczone": Czar PRL, Misja 007, Garaż słynnego żużlowca i Pokonaj Gargamela. Tym razem również będąc tu na weekend zajrzeliśmy bo zobaczyć co tu słychać nowego. Udało nam się zarezerwować Eksperyment i El Dorado i oba nam się bardzo podobały.
El Dorado to klimatyczny, dość prosty i liniowy pokój ale jakoś nie mogliśmy zacząć. Po początkowym zawieszeniu i drobnej podpowiedzi ruszyliśmy na poszukiwanie złota. Z sukcesem :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

babka_kiepska
babka_kiepska

Navigator
108 Pkt

59 Bewertungen

Eldorado

01.09.19 | Besuchsdatum: 17.05.19

babka_kiepska 59 Bewertungen

Pokój nie był najtrudniejszy, jednak na początku nie mogliśmy ruszyć z miejsca. Ponownie sprawdziła się u nas zasada, ze lepiej w pokojach początkujących nastawić się na proste rozwiązania, które przyjdą nam do głowy. Klimat ciekawy, interesujący, jednak w Domu Kłódek mamy inne ulubione pokoje :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Hoopoe
Hoopoe

Navigator
111 Pkt

30 Bewertungen

Hmm...

06.04.19 | Besuchsdatum: 06.04.19

Glaubwürdige Bewertung

Hoopoe 30 Bewertungen

Niestety wizyta w tym miejscu trochę nas rozczarowała. W pokoju brakowało spójności pomiędzy zagadkami a tematyką, ale było też kilka ciekawych rozwiązań. Mistrz gry który nas wprowadzał niestety również nie stanął na wysokości zadania. Był zaskoczony, kiedy zobaczył nas na korytarzu po opuszczeniu pokoju i jak stwierdził "zapomniał o nas". Drugi Pan, który rozmawiał z nami po grze trochę poratował sytuację 😉 Pokój ma wiele pozytywnych opinii, więc możliwe, że trafiliśmy na jakiś gorszy dzień, może natłok grup w tym czasie... Zawsze to jakieś nowe doświadczenie 😉

Allgemeine Note: 5/10

Game Master: 4/10

Klima: 5/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr leicht

Antwort der Firma {compr}

Pani Kasiu jest nam podwójnie przykro z powodu waszej opinii :( . Oczywiście rozumiemy, że pokój mógł wam nie przypaść do gustu, wiadomo jest to sprawa indywidualna. Zdajemy sobie sprawę, że przy doświadczeniu około 40 pokoi, pokój na poziomie początkującym może nie być porywający i stawiający wyzwania... Dlatego zapraszamy Was serdecznie do naszych trudniejszych pokoi :D Np. 007 Misja Toruń czy Opętanie :D
Co do obsługi , kolega o Was nie zapomniał :) , co najwyżej był lekko zdziwiony, że tak szybko udało Wam się uporać z ostatnimi zagadkami :P Był cały czas w sąsiednim pokoju, który przygotowywał do rozgrywki i zwyczajnie nie usłyszał jak skończyliście grę. Za chwile oczekiwania Przepraszamy :)

Trafiła Pani w 10 jeśli chodzi o "gorszy dzień" dopadły nas małe braki kadrowe i napięty grafik :/ Staraliśmy się jednak z całych sił, aby spędzony u nas czas był dla Was przyjemny.

Nie mniej jednak uważamy, że 5/10 to dość surowa ocena ... Staramy się aby zagadki był logiczne i wplecione w fabułę oraz klimat pokoju :) O czym świadczą również inne opinie o tym pokoju :D z perspektywy naszych, (zaledwie :/ ) 60 pokoi żadnemu nie dalibyśmy takiej oceny a bywało różnie ;) hehe, ale to już nie nam oceniać :D
Zapraszamy Was ponownie do Toruniu z nadzieją, że uda nam się zmienić Wasze zdanie o naszych pokojach :D

OlaGo
OlaGo

Navigator
127 Pkt

37 Bewertungen

W poszukiwaniu skarbu z dżungli

26.05.19 | Besuchsdatum: 25.05.19

OlaGo 37 Bewertungen

Pokój bardzo klimatyczny. Od samego początku można się wczuć w fabułę, poprzez wystrój pokoju i panujący półmrok - zupełnie jak w ciemnej dżungli :). Pokój przestronny, dla 4 osób sporo miejsca do kręcenia się i poszukiwania wskazówek. Zagadki liniowe, logiczne. Ogólnie pokój nie był trudny, udało nam się wyjść przed czasem, ale jak to zawsze bywa - najgorzej zacząć :) więc nie obyło się bez kilku drobnych podpowiedzi. Ogólnie pokój bardzo przyjemny i mimo, że jest oznaczony jako początkujący, to dla doświadczonej grupy nie był jakiś banalny czy zbyt prosty. Ocena bardzo dobra, zdecydowanie polecam wszystkim grupom :). Nie daję 10 tylko dlatego, że nie był to jeden z pokoi, które mnie całkowicie porwały :P

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Eberilia
Eberilia

Pfadfinder
60 Pkt

6 Bewertungen

Prawdziwe El Dorado?

30.08.19 | Besuchsdatum: 02.07.19

Eberilia 6 Bewertungen

Do El Dorardo wybraliśmy 4-osobową ekipą po Eksperymencie i Opętaniu. Dla średnio doświadczonej ekipy to już chyba za dużo osób. Pokój jest łatwy, jednak nam ciężko było zacząć. Skończyliśmy z zapasem 15 min.

Początkowo - wystrój nie powala. Później jest zdecydowanie lepiej i tak samo z zagadkami, dalsza część pokoju zasługuje na 8/10. Jednak te pierwsze wrażenie nie było najlepsze.

Na pewno nie jest to pokój "na pierwszy raz". Tych, którzy dużo już widzieli też raczej nie zachwyci.

Obsługa Domu Kłódek jak zawsze profesjonalna!

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

lukwych l.
lukwych l.

Reiseführer
430 Pkt

266 Bewertungen

Niewykorzystany potencjał

13.06.19 | Besuchsdatum: 29.01.19

lukwych l. 266 Bewertungen

Pokoje przygodowe stanowią większość na Lockme i zdecydowaną większość w naszym ucieczkowym CV. Dlatego też trudniej w tej kategorii o lepszą ocenę, bo jest do kogo porównywać. W przypadku Eldorado ponownie przeszkadza mi grzech pierwotny większości polskich pokoi czyli zmarnowany potencjał. Na poczatku jest bardzo dobrze, zwłaszcza w kwestii wystroju, ale im dalej w las tym budżet mniejszy i pomysły na zagadki słabsze. Nie mówię że jest źle, ale kilka drobnych zmian jak mocniejsze zaakcentowanie fabuły czy ciekawsze zaaranżowanie tego co już jest w pokoju + bardziej efektowny finał i to mogła być perełka. A tak kolejny średniak z bardzo dobrą i przesympatyczną obsługą. A szkoda.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

beata.buzala.13
beata.buzala.13

Neuling
9 Pkt

1 Bewertung

Ten pokój był świetny

08.08.19 | Besuchsdatum: 07.08.19

Glaubwürdige Bewertung

beata.buzala.13 1 Bewertung

Super pokój! Klimat bardzo pasował to przewodniego tematu, fajnie czuliśmy się tam czuliśmy. Była z nami czternastolatka, której również bardzo się podobało. Jedne zagadki były proste, z drugimi się trochę męczyliśmy. Obsługa fajna, pomagali nam zarówno gdy ich o to prosiliśmy jak i też sami z siebie. Kilka razy musieliśmy korzystać z ich pomocy. Wyszliśmy 3 minuty po czasie. Co nam się nie podobało? W pokoju było trochę ciemno, a latarka słaaabo świeciła ;-) Jak dla mnie osobiście brakowało szukania fantów, mało rzeczy było ukrytych gdzieś za zasłoną czy pod krzesłem i brakowało mi klasycznych kluczy, za dużo kłódek szyfrowanych.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cosette
Cosette

Pfadfinder
68 Pkt

49 Bewertungen

Skarb. Mój skarb!

05.01.19 | Besuchsdatum: 29.12.18

Cosette 49 Bewertungen

Pokój odpowiednio urządzony, aby klimacik wciągnął. Zagadki dość łatwe, wiadomo spostrzegawczość gra pierwsze skrzypce w tej rozgrywce. Trochę brakowało mi spójności zagadek, dlatego, że pokój jest mieszany i był moment, że z zagadkami nie udało nam się odnaleźć w czasie. Rozczarowała mnie troszkę ekipa Mistrzów Gry, wołamy o pomoc a tu cisza, cisza i cisza, a potem informacja nie na temat, o który pytamy. Może natłok zdobywców er był zbyt duży tego dnia. Widać chwilowa niedyspozycja. Zdarza się, mimo to daliśmy radę :) Na pierwsze kroczki z er pokój polecam. Łatwy, klimatyczny i przyjemny. Mistrzowie Gry są sympatyczni, to mój kolejny pokój w tym miejscu.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 8/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Damian Pietryk
Damian Pietryk

Wanderer
42 Pkt

23 Bewertungen

Dużo złota

20.01.19 | Besuchsdatum: 20.01.19

Damian Pietryk 23 Bewertungen

Pokój ciekawy, były pewne rozwiązania, których nie znałam, zaskoczył mnie kilka razy, pokój bezpieczny, trochę zabrakło mi tego, że nie szukam klucza a elementu, który kończy grę, no ale trzeba przestawić się i wziąć poprawkę na względy bezpieczeństwa

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Weiter anzeigen

Räume mit Filmenstimmung

Escape Rooms, in denen du dich so wie ein Superheld fühlen kannst

Löse Rätsel wie Sherlock Holmes

Düstere Geheimnisse und unerwartete Splot-Twists warten auf dich