Escape Room American School Story

American School Story

Lockme Partner

Pamiętam tamten dzień jak przez mgłę. Wiem tylko, że zaczęło się niewinnie. Korytarz, sala lekcyjna i znajome ławki. No i ten dziwny nauczyciel, który przysz... [więcej]

46

46 Bewertungen

|

2

Wrocław: 2. Platz

|

Dolnośląskie: 2. Platz

|

PL 6

Polen: 6. Platz

|

9.9/10

2-5 Spieler

90' Minuten

Thriller

schwer

Fabel

Pamiętam tamten dzień jak przez mgłę. Wiem tylko, że zaczęło się niewinnie. Korytarz, sala lekcyjna i znajome ławki. No i ten dziwny nauczyciel, który przyszedł do nas na zastępstwo. No tak, profesor faktycznie był jakiś inny. Później nastał chaos. To nie była szkoła, którą znam. Może to przez ten bal dla nauczycieli? Cały tydzień o nim wspominali!

Interaktywny pokój w klimacie amerykańskiej szkoły z lat 80 pozwoli Wam poczuć aurę ubiegłego wieku, oraz zmierzyć się z własnym lękiem, który w niepokojącym tempie zacznie wzrastać.

*Pokój jest połączeniem Thrillera, Psychodelii oraz Komedii. Mimo zagadek i fabuły nie jest standardowym escape room'em. Stawiamy tutaj na interakcje oraz na to, aby gracz był nieodłączną częścią całej historii. "American School Story" polecamy szczególnie osobom, które szukają czegoś nieszablonowego i niestandardowego :)

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Ab 16

Nicht für Epileptiker

Nicht für Schwangere

Nicht für Klaustrophobiker

Sicherheit

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Sicherheitsbutton

Verfügbare Sprachen des Spiels

Polnisch

Adresse

Fox O'clock - Wrocław II

ul. Lelewela 4D, 53-505 WROCŁAW

Inhaber

FOX O' CLOCK BARTOSZ SOBCZAK
św. Antoniego 23
50-073 WROCŁAW
St-ID: 8961522979

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 46 Bewertungen

Allgemeine Note 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

50

40

30

20

10

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

46 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

336 Bewertungen

Lekcja życia

21.02.20 | Besuchsdatum: 28.12.19

Lockme-Bewertung

LockMe 336 Bewertungen

Nie jest tajemnicą, że ten pokój to jedna wielka interakcja - to sprawia, że mamy do czynienia bardziej z pewnego rodzaju eventem niż z typowym escape roomem. Foxy wyszły poza ustandaryzowane ramy pokoi zagadek w celu wykreowania własnej wizji i to czyni ten scenariusz wyjątkowym.

Pokój można opisać jako “kontrolowany chaos”. Zazwyczaj jest tak, że gracz odkrywa po kawałku fabułę - tutaj fabuła odkrywa gracza, dopasowuje się do niego i sprawia, że to on ją również tworzy. Scenariusz jest, ale tak jakby go nie ma - i to jest super.

90 minut na zabawę w tym pokoju jest w sam raz - to pokój, w którym przyda się każda dodatkowa para rąk. Zdecydowanie polecamy wybranie się tutaj w większym gronie. Dwuosobowe, doświadczone grupy również mogą sobie poradzić, jednak będa musiały liczyć się z szybkim tempem rozgrywki, a tutaj warto ponapawać się samą grą.

Jeżeli możemy coś doradzić: nie idźcie do pokoju mając jako cel pobicie rekordu. Po prostu cieszcie się tym pokojem!

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Q
Q

Reiseführer
460 Pkt

295 Bewertungen

#299

13.05.20 | Besuchsdatum: 13.02.20

Glaubwürdige Bewertung

Q 295 Bewertungen

Coś więcej niż tylko escape room, bo rozgrywka bardziej przypomina American Show niż tylko School Story. Jedno jest pewne – atrakcji nie brak, a i nie będzie przesadą napisać, że scenariusz faktycznie wychodzi poza wszelkie ramy i konwencje znane z innych ERów. Paradoksalnie całość jest jednak bardzo spójna i układa się w logiczny, choć momentami groteskowy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), ciąg zdarzeń. Kontrasty i niespodzianki to ogromny atut pokoju. Podkład muzyczny idealnie dobrany. I te rekwizyty z amerykańskiej popkultury lat 80-tych! Mistrzowanie to osobny rozdział, chociaż nie ma potrzeby by pisać o nim coś więcej niż to, że idealnie współgrało z tą nieszablonową historią. Dwuosobowe grupy muszą sobie narzucić niezłe tempo – pokój nieliniowy, więc można dzielić się zadaniami, ale jest ich naprawdę dużo. Btw, świetne promo w wizytówce. Pozycja obowiązkowa.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Tringa
Tringa

Navigator
111 Pkt

23 Bewertungen

Coś innego

11.06.20 | Besuchsdatum: 10.06.20

Glaubwürdige Bewertung

Tringa 23 Bewertungen

To pierwszy pokój po kwarantannie i okazał się zdecydowanym strzałem w 10! Co prawda Foxy są już mega nudni z tym, że każdy pokój, który robią jest dużo lepszy od poprzednich ;). American School Story przenosi poziom Escape Roomu na totalnie inny poziom. Ten pokój to mieszanka thrillera, horroru, komedii i przygody, jak sami określają: psychodela. Polecam każdemu!

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

307 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i powrót do szkoły

08.05.20 | Besuchsdatum: 15.02.20

Glaubwürdige Bewertung

Cyrk Kamiennych Braci 307 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci znów trafił do szkoły, choć myśleliśmy, że ten etap naszego życia mamy już dawno za sobą - po raz kolejny przyszło nam zasiąść w szkolnej ławie.W dodatku nasz nowy nauczyciel w żadnym stopniu nie przypominał znanych nam dotychczas belfrów. Jedno było pewne działo się coś dziwnego i mieliśmy nieodparte wrażenie, że ma to związek ze zbliżającym się tajemniczym balem nauczyciela.

Pokój z całą pewnością można zaliczyć do tych niestandardowych. Zagospodarowanie przestrzeni, interakcja z obsługą oraz nieprzewidywalność, to niewątpliwie największe atuty tego ER. Dodajmy do tego dopracowany wystrój oraz znakomicie dobrane oświetlenie i ścieżkę dźwiękową, potęgującą klimat, a otrzymamy produkt na naprawdę wysokim poziomie.

Zadań, które przygotowali dla nas twórcy jest bez liku. Zastosowano tutaj przeróżne rozwiązania, tak elektroniczne, jak analogowe oraz manualne. Pokój nie należy do bardzo liniowych, co sprawia, że w czteroosobowym składzie nikt się nie nudził.

Obsługa spisała się tutaj na medal. Interakcja z nią była niewątpliwym atutem w tym pokoju.

Podsumowując, "American School Story", to niezwykle oryginalny scenariusz w nietypowej tematyce z niestandardowo prowadzoną rozgrywką. Polecamy wszystkim fanom ER, zwłaszcza tym, którzy myślą, że ta branża niczym już ich nie może zaskoczyć.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Scorpio
Scorpio

Navigator
109 Pkt

22 Bewertungen

Niepokojąco i genialnie

24.01.20 | Besuchsdatum: 22.01.20

Glaubwürdige Bewertung

Scorpio 22 Bewertungen

Ten pokój trzeba odwiedzić bo to nowy poziom rozrywki, choć trzeba przyznać, że ograniczenie wiekowe w jego przypadku ma swoje uzasadnienie. Wspaniale zbudowany klimat i dopracowany w szczegółach wystrój sprawiają, że zabawa jest przednia. Zagadki może nie należą do najtrudniejszych, ale są świetnie dopasowane do fabuły i jest ich całkiem sporo. Obsługa pokoju także na najwyższym poziomie.
Jeśli lubicie dreszczyk emocji będziecie zachwyceni. Gorąco polecam.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pionier
172 Pkt

39 Bewertungen

No po prostu mega bomba

22.12.19 | Besuchsdatum: 22.12.19

Glaubwürdige Bewertung

tbednarczuk74 39 Bewertungen

Po odwiedzeniu ponad 50 polskich pokoi stwierdzamy, że w żadnym nie było tyle interakcji z uczestnikami! We wszystkich innych za te efekty trzeba dodatkowo zapłacić a tu mamy to w cenie i to w naprawdę dużej ilości. Nowa lokalizacja pokoju pozwala na zagospodarowanie dużej przestrzeni dla uczestników w bardzo ciekawy sposób. Ze względu na niesamowitą wyjątkowość tego pokoju po prostu trzeba go odwiedzić i to nie tyczy się tylko ludzi z Wroclawia ale również i z Polski. To miłe, że ten pokój będą odwiedzać ludzie, którzy odwiedzili m in gliwicką Lokalizację czy katowickie Moriariti. Czekamy na kolejne pokoje z Waszej firmy. Serdecznie dziękujemy za półtora godzinny świetnej zabawy w Waszym pokoju, chyba w żadnym z dotychczas odwiedzinych tak dobrze się nie bawiliśmy.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Navigator
138 Pkt

113 Bewertungen

Kiedy obraz wychodzi z ram...

01.07.20 | Besuchsdatum: 01.07.20

Szalony Kapelusznik 113 Bewertungen

... a escape room ze swojej konwencji, to dzieją się Rzeczy Dziwne.

Tu gra strach, który trzeba rozbroić humorem, tu zablokowanie się jest Twoim wrogiem, tu... no... niby nikt Ci nie da w mordę, a jednak immersja każe się angażować... no w każdy, razie, lepiej włożyć skumulowaną energię w zagadki ;)

W Szkole jest co robić, ale nie da się o tym pisać bez spoilerów. W ogóle...nie da się o tym pisać bez spoilerów. W ogóle, to co to w ogóle było, że w ogóle brakuje słów! [tak, stylistyka celowa, bo i rozumu małpiego idzie w środku dostać z wrażenia, a tu przecież myśleć trzeba!]

To jest Pokój [inter]Akcji. W zasadzie nie było w nim jakichś nowych zagadek, ale powiedzieć to, to jak powiedzieć o potworze nie z tej ziemi, że oczy to miał w sumie takie zwykłe... Tyle, że miał ich na przykład dwieście par i osadzone w dziwnych miejscach.

To jest kwintesencja American: osadzenie. Osadzone są zagadki i osadzeni jesteście w pewnym momencie Wy... Powodzenia!


P.S. Trudny przez te n-n-n-e-r-r-w-w-y.

Kiedy obraz wychodzi z ram... Kiedy obraz wychodzi z ram...

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

t.szulc
t.szulc

Pfadfinder
79 Pkt

15 Bewertungen

Daje do myślenia

07.06.20 | Besuchsdatum: 06.06.20

Glaubwürdige Bewertung

t.szulc 15 Bewertungen

Pokój na „świeży umysł” (byliśmy z rana), bo wieczorem może być już „ciężko” :) NAJLEPSZY pokój w jakim byliśmy! Mnóstwo zwrotów akcji i bardzo fajnych zagadek! Mistrz Gry rewelacja...brawo brawo brawo! Polecamy dla grup, które mają już na swoim koncie parę pokojów.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

VooVoo
VooVoo

Reiseführer
405 Pkt

218 Bewertungen

...

13.05.20 | Besuchsdatum: 13.02.20

VooVoo 218 Bewertungen

Pewnie nie ma gracza, który po opisie fabuły przewidzi co czeka go w trakcie gry. Każdy etap jest tu coraz mniej przewidywalny a finał to już kompletne zaskoczenie. Bardzo unikatowa rozgrywka, inna od wszystkiego co widziało się już w ER. Dla dwóch osób pokaźna liczba zagadek do rozwiązania. Bardzo polecam.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Baraneq
Baraneq

Pfadfinder
75 Pkt

15 Bewertungen

Najlepszy

19.02.20 | Besuchsdatum: 14.02.20

Glaubwürdige Bewertung

Baraneq 15 Bewertungen

Najlepszy pokój, w jakim byliśmy do tej pory! Absolutnie wyjątkowy, interakcja z graczami na zupełnie innym poziomie, nawet jeszcze wyższym niż to, czego mogłam się spodziewać po przeczytaniu innych opinii... Może to troszkę "zbić z tropu" na początku rozgrywki, ale zabawa jest przednia. Oprócz początkowego zaskoczenia i związanych z tym trudności z myśleniem, trudność zagadek jest idealnie wyważona i myślę, że średni poziom jest sprawiedliwą oceną. Historia jest bardzo spójna, wciągająca i wywołuje wiele skrajnych emocji, od strachu, przez zaskoczenie, po śmiech. Wystrój pokoju jest tak dopracowany, że faktycznie można poczuć się jak w latach 80. Zdecydowanie polecam - pokój nie jest liniowy, więc nawet duże grupy będą miały co robić.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Löse Rätsel wie Sherlock Holmes

Düstere Geheimnisse und unerwartete Splot-Twists warten auf dich

Lerne Geschichte in diesem Raum

Erlebe diese tollen Geschichten mit deinen Freunden