Escape Room Tożsamość

Tożsamość

Lockme Partner

Znaleźliście się w niedalekiej przyszłości, w świecie ogarniętym wojną, gdzie panuje tylko jedno prawo – prawo do walki o przeżycie. Znaleźliście się w zas... [więcej]

245

245 Bewertungen

|

34

Wrocław: 34. Platz

|

Dolnośląskie: 35. Platz

|

PL 167

Polen: 167. Platz

|

8.7/10

2-4 Spieler

60' Minuten

Erzählform

mittel

Fabel

Znaleźliście się w niedalekiej przyszłości, w świecie ogarniętym wojną, gdzie panuje tylko jedno prawo – prawo do walki o przeżycie. Znaleźliście się w zastawionej przez wroga pułapce. Macie tylko godzinę, aby uratować swoich towarzyszy i nawiązać kontakt z siłami specjalnymi. Współpraca jest niezbędnym elementem przetrwania. Potwierdźcie swoją tożsamość!

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage eingesetzt

Kartenzahlung vor Ort

Nicht für Epileptiker

Nicht für Klaustrophobiker

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Verfügbare Sprachen des Spiels

Englisch

Polnisch

Adresse

Exit19.pl - Ofiar Oświęcimskich 19

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Andere Räume an diesem Ort

Preisliste

121 PLN – godziny poranne w tygodniu
141 PLN – godziny popołudniowe w tygodniu
151 PLN – w piątki od 17. oraz w weekend

Inhaber

Lemon City spółka jawna
Ofiar Oświęcimskich 19
50-069 Wrocław
St-ID: 8971852000

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 245 Bewertungen

Allgemeine Note 8.7/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.6/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.5/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

175

140

105

70

35

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

245 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

336 Bewertungen

Ciekawa rozgrywka

21.08.16

Lockme-Bewertung

LockMe 336 Bewertungen

Exit19 bardzo długo kazało czekać na swój kolejny pokój, jednak ten czas w pełni wynagradza nam zabawa w trakcie tego scenariusza. Rozgrywka w Tożsamości jest przygotowana zarówno dla grup początkujących jak i doświadczonych. W tym pokoju chodzi po prostu o przeżycie.

Ciekawostką jest fakt, że w trakcie gry nie mamy kontaktu z obsługą, tylko gramy z samym pokojem. To on wie na jakim etapie gry jesteśmy i jaką ma nam dać podpowiedź. W środku nie uświadczycie żadnej kłódki a zastosowane rozwiązania elektroniczne nie raz zaskoczą. Mimo że pomieszczenie przeznaczone do rozgrywki nie jest za wielkie, całkiem komfortowo może w nim grać 4 osobowa grupa.

Polecamy wszystkim, którzy chcą być na czasie i zobaczyć jak wygląda aktualna moda w escape roomach.

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 Pkt

144 Bewertungen

Tożsamość

11.04.20 | Besuchsdatum: 11.01.20

Swistakk 144 Bewertungen

Ach, exit, exit. Moja ulubiona firma. Skradła mi serce Zdradą w Breslau, aby potem dołożyć do tego Lochy Króla Artura, które razem ze Zdradą swojego czasu tworzyły duo moich ulubionych pokoi w Polsce, a wszystko w długim okresie posiadania największego możliwego hypu jakiego się da doświadczyć na escape room, w kierunku Obłędu.

Mając takie pozytywne odczucia w kierunku tej firmy, nie mogłem ominąć także i tego pokoju, choć nie miałem do niego co prawda takich oczekiwań jak do pozostałych wymienionych. I słusznie, bo nie da się ukryć, że pokój nie dorównuje reszcie. Nie chcę powiedzieć, że jest słaby, ale po prostu poprzeczka zawieszona bardzo wysoko.

Co do zagadek, to pokój jest dość search-heavy. Części, gdzie trzeba się wykazać jakąś pomysłowością, logicznym myśleniem, kojarzeniem faktów są moim zdaniem bardzo proste i to właśnie na szukaniu się głównie spędza tutaj czas.

Pokój ma się w zamierzeniu wyróżniać swoim w pełni zautomatyzowanym systemem podpowiedzi, aby gra teoretycznie nawet nie wymagała innego nadzoru od MG niż jedynie takiego w kwestiach bezpieczeństwa. Dodatkowo graczom jest jeszcze pokazywany progress bar, aby sami byli w stanie podejmować świadomą decyzję na temat tego, czy potrzebują podpowiedzi, czy jeszcze nie. Z jednej strony wydaje się, że wszystko działa poprawnie, ale w naszym przypadku efekt końcowy okazał się raczej mierny. W pewnym etapie gry zablokowaliśmy się na długi okres, bo nie byliśmy w stanie znaleźć jednej ukrytej rzeczy. Progress bar w tym momencie był na etapie mniej więcej 30%, a minęła już połowa gry, więc postanowiliśmy wziąć podpowiedź. Okazało się, że wszystko co następowało było dla nas proste i progress bar nagle zaczął prędziutko iść do przodu i grę skończyliśmy z około piętnastominutowym zapasem, czego trudno się spodziewać biorąc pod uwagę, że po 30 minutach było za nami ~30% :P.

Pokój ma zdecydowanie klimat wojskowy, namiastkę tego można już zobaczyć w oryginalnym filmie wprowadzającym (do obejrzenia we własnym zakresie przed grą, nie jest pokazywany na miejscu). Niestety niezbyt zrozumiałem fabułę i wątek jakiegokolwiek poszukiwania tożsamości. Jak zostało napisane w jednej z poprzednich opinii, mam wrażenie że tutaj trochę pokojowi zabrakło pomysłu na siebie, czegoś co wyróżniałoby ten pokój na tle wielu innych, czegoś co zdecydowanie mają pozostałe uwielbiane przeze mnie pokoje exitu, bo ten automatyczny nadzór i system podpowiedzi to zdecydowanie nie jest coś, co może robić za podstawę dobrego doświadczenia.

Jednak nie ma też rzeczy, do których mógłbym się jakoś bardzo przyczepić, pokój jest w porządku i znajdują się w nim pewne ciekawe elementy. Najciekawszy wydaje mi się początek gry i ciekawe wykorzystanie [spojler] w dwóch różnych elementach gry. Na plus też właśnie dobre wkomponowanie zagadek w klimat wojskowy, używanie w nich odpowiedniego ekwipunku. Do tego całkiem dobrze zrealizowany i budujący emocje finał. Summa summarum bawiliśmy się oczywiście dobrze i myślę, że warto się wybrać do tego pokoju, ale za którąkolwiek ścianą tego pokoju znajdzie się lepszy.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

zmorcia
zmorcia

Navigator
121 Pkt

33 Bewertungen

Potwierdziliśmy

24.01.20 | Besuchsdatum: 21.01.20

zmorcia 33 Bewertungen

Zamknęliśmy listę pokoi Exitu Tożsamością. Mimo, że pokój jest raczej łatwy i dla grup początkujących, to trochę zacięliśmy się w jednym miejscu. Jednak wystarczyło bardziej poszukać i udało nam się wyjść z pokoju.
Pokój całkowicie elektroniczny, nie ma w nim kłódek. Pozwala sprawdzić swoją współpracę w grupie. Kilka pomysłowych zagadek, ale jako doświadczona grupa niektórzy się czasami nudzili.
Polecam iść w 2-3 osoby maksymalnie, a będzie więcej do roboty dla każdego.
Jednak pokoje Exitu nigdy nie zawodzą, również obsługa jak zawsze wygadana ;)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 Pkt

111 Bewertungen

Spokojnie jak na wojnie

06.02.20 | Besuchsdatum: 11.11.19

Zagadkowcy 111 Bewertungen

Firma Exit19 jest już legendarna. Słyszałam o niej dużo pozytywnych opinii; hype wokół ich pokojów jest w światku fanów escape roomów ogromny. Pech chciał, że przy moich pierwszych odwiedzinach w tej firmie wybór padł akurat na "Tożsamość". No, dokładniej mówiąc, drugich – tego samego dnia grałam też u nich w grę VR "Lost Circus", którą całkiem polecam. Ciekawe doświadczenie :) Nie jest to jednak escape room, tylko bardziej nowinka technologiczna, z drobnymi elementami gry zręcznościowej.

Co do "Tożsamości", to moje ogromne, wybujałe pod sufit oczekiwania zderzyły się... z zupełnie przeciętnym pokojem. W 2019 roku pokój bez kłódek nie jest już żadną nowością, a dla mnie osobiście nie ma specjalnie znaczenia, czy escape ma kłódki, czy nie ma.

Jest kilka rzeczy, którymi escape room może sobie zaskarbić moje serce. Jedną są znakomite zagadki (oryginalne, ciekawe, sprawiające satysfakcję, wymagające wytężenia umysłu, różnorodne, takie, których rozwiązywanie nie nudzi i jest czystą przyjemnością...), drugą – niebagatelny pomysł na pokój (współgranie ze sobą wszystkich elementów – klimatu, zagadek i fabuły; ciekawa koncepcja artystyczna wystroju; zaskakujące momenty; efekty WOW), trzecią – immersja (realizm i flow).

Mam wrażenie, że "Tożsamości" trochę zabrakło pomysłu na siebie, zabrakło nomen omen tożsamości – czegoś, co by ją wyróżniło na tle setek innych pokojów w Polsce i na świecie. Może miał tym być system podpowiedzi? To chyba trochę za mało.

Pokój zaczął się bardzo fajnie :) Zwłaszcza, że to ja byłam TYM graczem. Bardzo klimatyczny, ekscytujący początek, podobało mi się. Dawało zadatki na przeżycie ciekawej przygody. Potem jednak fabuła się gdzieś zapodziała. Najtrudniejszymi zagadkami w pokoju (wręcz zawyżającymi jego trudność) były spowalniające grę "szukajki", co też trochę mnie rozczarowało. Ostatnia zagadka za to zupełnie wytracała tempo rozgrywki (raczej nie daje się takich rzeczy na koniec zabawy!). Pełnokrwistych zagadek jest wyjątkowo mało, a i metraż pokoju nie powala.

Zaletą jest niewątpliwie klimat (militarystyczny/postapo), ale jest tu tak... statycznie, spokojnie. Można by wprowadzić więcej dynamiki do gry, więcej zaskakujących czy emocjonujących momentów. Obecnie mamy bardzo fajny początek, a im dalej, tym niestety gorzej.

Nie zmienia to wszystko faktu, że się dobrze bawiłam. Jednak oczekiwałam po "Tożsamości" duuużo więcej i to odzwierciedla moje 6/10 ("ten pokój był w porządku – to był miło spędzony czas, ale oczekiwaliśmy czegoś więcej", cytując LockMe).

Dodam, że koledze, który był w escape roomie po raz pierwszy w życiu, pokój się bardzo podobał, ale i on uważa, że zagadki nie były specjalnie trudne.

Allgemeine Note: 6/10

Game Master: 8/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

michaskax
michaskax

Wanderer
32 Pkt

3 Bewertungen

Jeden z łatwiejszych pokoi od Exit

26.02.20 | Besuchsdatum: 26.02.20

Glaubwürdige Bewertung

michaskax 3 Bewertungen

Pomimo iż poziom pokoi przez Exit został oznaczony jako średniozaawansowany to według mnie może mieć ono początkującego. Bywały pokoje początkujące które były trudniejsze niż ten.
Świetnie zachowany klimat pokoju to trzeba przyznać. Ekipa zadbała o każdy detal. Spokojnie można wyjść bez podpowiedzi. Nam osobiście zabrakło tak ze 2-3 zagadek dodatkowo żeby troszkę dłużej zabawić w pokoju. 4 osoby to max więc jeśli myślicie żeby pójść w tylko w 2 to lepsza opcja :)
Polecam na pewno bo warto przejść przez każdy ER.
Obsługa jak zawsze super!! :) można z nimi pogadać i nawet poprosić o rekomendacje kolejnego pokoju :)

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

kabura
kabura

Wanderer
37 Pkt

18 Bewertungen

Tożsamość.

02.12.19 | Besuchsdatum: 30.10.19

kabura 18 Bewertungen

Łatwy, ciemny i przyjemny! Ciekawy system podpowiedzi- gramy z pokojem a nie w pokoju :)
Pokój dobry dla mniejszej grupy na początek prygody z ER!
Oczywiście wystrój i klimat jak to w Exit19 na najwyższym poziomie.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Michalina G.
Michalina G.

Wanderer
40 Pkt

17 Bewertungen

Nieprzekombinowany ale ciekawy.

16.10.19 | Besuchsdatum: 16.10.19

Michalina G. 17 Bewertungen

Bardzo podobał mi się ten pokój. Byliśmy w 3, wyszliśmy po 40 minutach, bez żadnych podpowiedzi.
Zagadki logiczne, ciekawy początek. Pokój ma swój klimat i jest dopracowany pod względem rekwizytów.
I duży plus za świetną obsługę ?

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pionier
172 Pkt

39 Bewertungen

Ciekawy sposób potwierdzenia

30.08.19 | Besuchsdatum: 29.08.19

tbednarczuk74 39 Bewertungen

To chyba pierwszy pokój z którego udało się nam wyjść bez żadnych podpowiedzi. Polecamy dla grup początkujących.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Lonate
Lonate

Neuling
18 Pkt

3 Bewertungen

Idealny na rozgrzewkę

08.03.20 | Besuchsdatum: 08.03.20

Lonate 3 Bewertungen

Poszliśmy lekko na spontanie w dwie osoby. Bardzo ładny pokój, liniowy, idealny dla max 3 osób, chociaż dwie to tak akurat. Prosty, przyjemny, jedyne w czym mieliśmy problem to brak spostrzegawczości ;)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Włóczykij
Włóczykij

Globetrotter
233 Pkt

198 Bewertungen

Militarna przygoda

16.11.19 | Besuchsdatum: 16.08.19

Włóczykij 198 Bewertungen

Dość często ratujemy świat przed psychopatami, dzikimi zwierzętami, duchami, czy innymi nadprzyrodzonymi siłami. Dziś musieliśmy ratować siebie, ponieważ przenosząc się do przyszłości, wpadliśmy w pułapkę wroga...

Współpraca, współpraca, współpraca - jak ja to lubię! Dzięki niej i ten ER od razu przypadł mi do gustu. Zagadki raczej proste, ale niebanalne i różnorodne, naszpikowane elektroniką.

Pokój ładnie urządzony. Z dużą ilością gadżetów militarnych, dobrze dobranym podkładem dźwiękowym i świetlnym. Ma swój klimat :)

Obsługa bez większych zastrzeżeń, miła i uśmiechnięta. Nie mająca zbyt wiele czasu na rozmowę, ale wynika to raczej z natłoku pracy i ilości grup odwiedzających firmę w jednym czasie.

Room polecam szczególnie początkującym lub na rozgrzewkę przed innymi fantastycznymi pokojami Exit19.
Czy uda Wam się potwierdzić swoją tożsamość, nawiązać kontakt ze siłami specjalnymi i przeżyć?

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 8/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Weiter anzeigen

Escape Rooms für erfahrene Spieler

Nimm die Herausforderung in einem der schwierigsten Räume an

Für's erste Mal perfekte Räume

Toller Platz, um das Escape-Rooms-Abenteuer zu beginnen