Escape Room Pogrzeb Arystokraty

Pogrzeb Arystokraty

Lockme Partner

2 część trylogii Tej nocy na terenie posępnego dworu rodziny Corvinusów odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Musicie dostać się na teren rezydencji i odnaleźć... [więcej]

179

179 Bewertungen

|

20

Wrocław: 20. Platz

|

Dolnośląskie: 21. Platz

|

PL 96

Polen: 96. Platz

|

9.4/10

2-6 Spieler

90' Minuten

Erzählform

leicht

Fabel

2 część trylogii

Tej nocy na terenie posępnego dworu rodziny Corvinusów odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Musicie dostać się na teren rezydencji i odnaleźć jedyną osobę która będize w stanie wam pomóc. Bądźcie jednak ostrożni, wiekowa posiadłość skrywa wiele sekretów.
Czas nagli, żałobnicy zaczynają przybywać.

Oto pokój w którym macie okazję zmierzyć się z zadaniami, jakimi musieli podołać uczestnicy półfinału 1 Mistrzostw Polski

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage eingesetzt

PolandEscape Qualifikationsraum

Ab 16

Nicht für Schwangere

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Sicherheitsbutton

Nur Niedervolt eingesetzt

Verfügbare Sprachen des Spiels

Polnisch

Adresse

Brain Code - Secret Room - Wrocław

ul. Kazimierza Wielkiego 27C pietro I
Wrocław 50-077

Andere Räume an diesem Ort

Inhaber

KAWER
Kazimierza Wielkiego 27C
50-077 Wrocław
St-ID: 8982087796

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 179 Bewertungen

Allgemeine Note 9.4/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.6/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

150

120

90

60

30

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

179 Bewertungen

Swistakk
Swistakk

Reiseführer
338 Pkt

150 Bewertungen

Bam

11.04.20 | Besuchsdatum: 11.01.20

Swistakk 150 Bewertungen

Pierwszą część trylogii odwiedziliśmy w troszku innym składzie w wakacje i postanowiliśmy odwiedzić jej dwie kolejne części w trakcie kolejnego ERowego wypadu do Wrocławia. Przyznam, że pierwsza część - Underworld - niezbyt przypadła mi do gustu, głównie ze względu moim zdaniem nijakiego klimatu, ale mimo to miałem dobre nadzieje w stosunku do Pogrzebu i Krypty i tym razem się nie zawiodłem.

Pogrzeb i Krypta wyglądają moim zdaniem dużo bardziej klimatycznie, zdecydowanie na plus. Zagadki są w porządku, choć nie da się ukryć, że całokształt jednak wychodzi bardzo prosty. Doświadczonych graczy pod względem zagadkowym ten pokój raczej nie zaspokoi, ale że jako pokój jest reklamowany jako dla początkujących, to jest to bardziej zrozumiałe. I nie powiem też, aby zagadki nie były ciekawe, bo niektóre były, tylko po prostu pod naszym kątem wolałbym i więcej i trudniejszych. Skoro już przy tym jesteśmy, to uczynię podobny komentarz co do Underworld. Co do czasu długości, to owe 90 minut na lockme jest lekkim clickbaitem. Rzeczywiście jest możliwa rezerwacja pokoju na 90 minut, ale jest ona sugerowana jedynie dla początkujących graczy, a domyślna wersja jest na 60 minut i rzeczywiście taki czas długości gry bardziej odpowiada ilości contentu.

A co do tego sławetnego efektu wow, tutaj go znajdziecie. Jest w tym pokoju zdecydowanie coś, co zapada w pamięć. I przyznam, że czasami warto tak jak ja być nieszczególnie bystrym i raczej niedomyślnym ?.

Na minus na pewno końcówka. Zarówno pod względem merytorycznym (tzn. zagadkowym) jak i klimatycznym. Ostatnią zagadkę chyba najlepiej określa słowo "męcząca" lub "irytująca", a klimat też niezrozumiały dla mnie, jakby zupełnie z innego świata niż wszystko poprzednie.

Wspomnę jeszcze, że Brain Code oferuje możliwość przejścia całej trylogii naraz, gdzie wszystkie trzy pokoje są połączone w jedną bardzo długą grę, bez żadnego wychodzenia do poczekalni pomiędzy. Ale nie aż tak długą jak widniejące na lockme 120+90+90 minut, bo te czasy są zdecydowanie przeszacowane, a 120 i 90 minut w Underworld i Pogrzebie Arystokraty to jak to określałem "clickbaity", bo 90+60 bardziej by odpowiadało ilości contentu w nich, choć rozumiem, co kierowało firmą przy ich umieszczaniu. Suma naszych trzech czasów (każdy robiony w trójkę doświadczonych graczy) była na granicy 3 godzin, bodajże 81+36+65. Możliwość jest, bo nawet został przyłożony do tego nietrywialny wysiłek, aby coś takiego było możliwe, ale właśnie oficjalnie nie jest reklamowana, bo oferowanie tego mniej doświadczonym i mniej świadomym graczom miałoby sporo minusów, zatem wybrano drogę ustnego rozpropagowywania tejże informacji wśród fanów.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 4
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Bam Bam

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 Pkt

111 Bewertungen

Czyj to pogrzeb?

16.02.20 | Besuchsdatum: 11.01.20

Zagadkowcy 111 Bewertungen

Chciałabym zacząć od deklaracji, że w tej firmie znajduje się jedna z najbardziej klimatycznych poczekalni, jakie widziałam... i słyszałam! :D Chociażby dla niej warto już odwiedzić to miejsce.

Skoro już poczekalnia jest tak dopracowana, to oczywiście pokoje też. "Pogrzeb Arystokraty" ma nieco inną atmosferę, niż sobie wyobrażałam wcześniej, ale konsekwentnie oddaną przez większość gry. Mimo że pokój jest przepakowany elektroniką, to nigdzie nie znajdziemy wystającego kabelka :) W środku znajdziemy za to bardzo ładnie wykonane rekwizyty, drewniane dekoracje, szczególnie – jak można się domyślać – trumny.

Zagadki są różnej trudności i typu – od bardzo łatwych do naprawdę trudnych. Większość z nich fajnie współgra z tworzonym klimatem. Niestety jedna zagadka kooperacyjna zaburzyła nasze flow. Uważam, że jest nieintuicyjna. Wiele grup rozwiąże ją pewnie dobrze od razu i nawet nie zwróci uwagi na ten jeden kluczowy niuans wymagany do jej rozwiązania, a inne grupy spędzą nad nią wiele minut, nie wiedząc, co robią źle (jak my :P ). Dodatkowo ta sama zagadka nie pasuje mi zupełnie do klimatu, zbyt po niej widać jej "elektroniczność", "współczesność" i "bycie zagadką".

Obsługa jest bardzo sympatyczna, ale troszeczkę mi zaspoilowała jeden element pokoju – jednak rozumiem, że to wymóg bezpieczeństwa i trudno by to pewnie było zrobić inaczej.

W dni pozaweekendowe – po wcześniejszym umówieniu się z obsługą – istnieje opcja fabularnego połączenia ze sobą wszystkich trzech pokojów z trylogii. Myślę, że to super sprawa! :) Chociaż nie graliśmy w ten sposób, to mistrzyni gry po wyjściu z "Krypty" (w której graliśmy tego samego dnia, co w "Pogrzebie") opowiedziała, jak to wygląda i myślę, że BARDZO warto spróbować tej opcji :)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Quara
Quara

Pionier
198 Pkt

75 Bewertungen

Myślałby kto, że będzie smutno

20.01.20 | Besuchsdatum: 09.11.19

Quara 75 Bewertungen

Jeżeli myślicie, że utrzymany będzie klimat pierwszej części trylogii to... no nie. Pomimo pewnej zmiany klimatu, fabuła wszystkich pokojów będących częścią trylogii jest bardzo dobrze ze sobą połączona.

Wystrój nie zaskoczy, rozmieszczenie zagadek trochę. Pokój jest przez chwilę nieliniowy, same zagadki są ciekawe (raczej łatwe, logiczne) i kilka z nich zapadło mi w pamięć. Byliśmy w 3 osoby, ale spokojnie można przyjść we dwie.

"Pogrzeb Arystokraty" to bardzo dobry Escape Room na początek, jego przejrzystość i jakość z pewnością zachęcą nowicjuszy do dalszej zabawy!

Obsługa bardzo pozytywna, rozmowna i profesjonalna.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Włóczykij
Włóczykij

Reiseführer
308 Pkt

212 Bewertungen

Pogrzeb pierwsza klasa!

27.12.19 | Besuchsdatum: 09.11.19

Włóczykij 212 Bewertungen

Nie było łatwo, ale udało nam się uciec z mrocznego Underworld'u. Ale to nie koniec naszej przygody, teraz czeka nas kolejne wyzwanie - musimy dostać się na pogrzeb, odkryć nieodkrytą dotąd tajemnicę i udowodnić swoją niewinność.

Scenariusz gry oraz aranżacja powierzchni zaskakuje. Klimat jest zachowany, fabuła przewija się przez całą zabawę. Fajnie, że wszystkie trzy pokoje są ze sobą połączone i fabuła kończąca się w jednym roomie, rozpoczyna się w następnym.

Zagadki logiczne, spójne i łatwe, co sprawia, że wszystko idzie płynnie i sprawnie. Niektóre są bardzo kreatywne i mają nietypowe rozwiązania. Szczególnie jedno zadanie potrafi sprawić, że na chwilę aż stracimy grunt pod nogami... ;)

Oprócz logicznego myślenia, współpracy i spostrzegawczości przyda się dokładność.

Obsługa bardzo sympatyczna, rozmowna i profesjonalna.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pionier
172 Pkt

42 Bewertungen

Rewela

03.09.19 | Besuchsdatum: 03.09.19

Glaubwürdige Bewertung

tbednarczuk74 42 Bewertungen

Po prostu to jeden z pokoi, które trzeba odwiedzić. Piekny wystrój. Ciekawe zagadki. Udało się nam wyjść bez podpowiedzi w 55 minut. Dla jednej z atrakcji koniecznie trzeba tam pójść. Dla jednej z osób wrażenia są niezapomniane do końca życia. Polecamy

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

zurawska.dorota
zurawska.dorota

Neuling
18 Pkt

2 Bewertungen

Zaskakujący pokój ?

03.02.20 | Besuchsdatum: 02.02.20

Glaubwürdige Bewertung

zurawska.dorota 2 Bewertungen

Pokój bardzo ciekawy. Dużo różnorodnych zagadek i zaskakujących zadań. Bardzo pozytywnie go wspominam. Bawiliśmy się świetnie. Bardzo przestronny także sprawdzi się również dla osób z klaustrofobią. Jednak zabierzcie ze sobą osobę, przynajmniej jedną która klaustrofobii nie ma gdyż czeka ją bojowe zadanie??

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

pbochniak
pbochniak

Neuling
18 Pkt

4 Bewertungen

Niecodzienny pogrzeb

03.03.20 | Besuchsdatum: 01.03.20

pbochniak 4 Bewertungen

Kolejny pokój, jak wszystkie w tym miejscu, na bardzo wysokim poziomie. Cały wystrój oraz klimat świetnie dopasowany do tematu i historii związanej z pokojem. Dużo mniej mroczny niż pierwsza część trylogii (Underworld), dobry pokój dla początkujących, dość liniowy, ale nie całkowicie. Zagadki bardzo różnorodne wymagające kooperacji, zręczności i pomysłowości. No i jak zawsze są te elementy, które bardzo miło zaskakują w czasie pokonywania przeciwności. My bawiliśmy się jak zawsze świetnie i na koniec zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni przez obsługę ze względu na dobry czas, który uzyskaliśmy. Jak zawsze gorąco polecam pokój od Brain Code, oby jak najwięcej takich :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

hipciu
hipciu

Wanderer
45 Pkt

5 Bewertungen

Pogrzeb, oj pogrzeb.

24.02.20 | Besuchsdatum: 21.12.19

hipciu 5 Bewertungen

Bardzo klimatyczny, kilka naprawdę przemyślanych i niespotykanych zagadek z dreszczykiem.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

edison
edison

Pfadfinder
56 Pkt

8 Bewertungen

Pogrzeb

07.11.19 | Besuchsdatum: 29.10.19

edison 8 Bewertungen

Nie ma co się rozpisywać... Po prostu pokój obowiązkowy dla każdego fana Escape Roomów. Świetny wystrój, klimat i niezapomniane przeżycia, zwłaszcza dla jednej z osób biorących udział w rozgrywce. Obsługa bez zastrzeżeń. Polecam!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Rud@
Rud@

Pfadfinder
97 Pkt

17 Bewertungen

Pogrzeb na którym musisz być

15.09.19 | Besuchsdatum: 14.09.19

Rud@ 17 Bewertungen

Super pokój, dość liniowy. Udało nam sie wyjść po 50 minutach, a dla części ekipy był to pierwszy raz. Przeżycia bezcenne :) byliśmy zawiedzeni, gdy po otwarciu drzwi okazało się że to koniec i nie ma kolejnego pokoju, bo mega się wciągneliśmy

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Seite 1 von 18

Weiter anzeigen

Räume mit Filmenstimmung

Escape Rooms, in denen du dich so wie ein Superheld fühlen kannst

Räume, die Schüttelfrost erregen

Wähle ein Spiel mit Thriller- oder Horrostimmung