Escape Room Krypta

Krypta

Lockme Partner

3 część trylogii Wszechobecna wilgoć i zapach stęchlizny przyprawia was o dreszcze, jednak wiecie, że musicie przeć naprzód. Tylko odnalezienie Jego truchła... [więcej]

116

116 Bewertungen

|

20

Wrocław: 20. Platz

|

Dolnośląskie: 20. Platz

|

PL 85

Polen: 85. Platz

|

9.5/10

2-6 Spieler

90' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

3 część trylogii

Wszechobecna wilgoć i zapach stęchlizny przyprawia was o dreszcze, jednak wiecie, że musicie przeć naprzód. Tylko odnalezienie Jego truchła może was uratować. Słuchajcie się waszego Przewodnika, tylko on może zapewnić wam bezpieczeństwo w tym mrocznym miejscu, a przynajmniej tak Wam się wydaje

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage eingesetzt

Ab 16

Nicht für Schwangere

Nicht für Klaustrophobiker

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Sicherheitsbutton

Nur Niedervolt eingesetzt

Verfügbare Sprachen des Spiels

Polnisch

Adresse

Brain Code - Secret Room - Wrocław

ul. Kazimierza Wielkiego 27C pietro I
Wrocław 50-077

Andere Räume an diesem Ort

Inhaber

KAWER
Kazimierza Wielkiego 27C
50-077 Wrocław
St-ID: 8982087796

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 116 Bewertungen

Allgemeine Note 9.5/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

100

80

60

40

20

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

116 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

335 Bewertungen

Klimat i historia

24.07.17 | Besuchsdatum: 22.07.17

Lockme-Bewertung

LockMe 335 Bewertungen

Są takie pokoje, w których można całkowicie odlecieć od rzeczywistości i wczuć się w historię, która rozgrywa się na naszych oczach, naszymi rękoma. To są nasze ulubione pokoje i Krypta od Brain Code zdecydowanie do nich należy.

Fabuła doskonale łączy się z pozostałymi pokojami tej firmy, choć wciąga równie bardzo, gdy rozwiązuje się go jako jedyny z serii. Zadań w środku nie brakuje i są na tyle różnorodne, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jako fani określonej klasy filmów i historii w pewnym momencie aż zbananiliśmy twarze, ale nie powiemy kiedy i dlaczego ;)

Reasumując pokój bardzo polecamy wszystkim grupom. Jeśli jesteście początkującą grupą lepiej pójść w więcej osób, doświadczeni będą mieli prawdziwe wyzwanie przychodząc w dwie osoby :)

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 Pkt

138 Bewertungen

Klimatyczne zakończenie trylogii

11.04.20 | Besuchsdatum: 11.01.20

Swistakk 138 Bewertungen

Ostatnia w kolejce z trylogii, po rozczarowującym klimatycznie Underworld i istotnie lepszym pod tym względem Pogrzebie, była Krypta, która pod względem klimatu i wystroju dała sobie radę najlepiej. Mniej więcej właśnie tak wyobrażałem sobie wygląd od samego początku trylogii.

Biorąc pod uwagę właśnie ten klimat, wystrój, [spojler], to wydaje mi się to najlepszy pokój z całej serii. Pisząc tę opinię najpierw zabrałem się za pisanie późniejszej części z wieloma wzajemnymi porównaniami pokoi z trylogii i tam zawarłem już całkiem sporo informacji o Krypcie, więc pozwolę sobie tu na początku już się oddzielnie nie rozwijać na jej temat.

Skoro to ostatni pokój z serii, to skuszę się na lekkie podsumowanie całości. Można się spodziewać, że skoro Underworld+Pogrzeb+Krypta tworzą trylogię, to są połączone fabularnie, że tworzą pod tym względem jedną spójną całość. O ile rzeczywiście trochę tak jest, to ogólnie ogół historii wydawał mi się dość mętny i nie tak rozwinięty jakbym się spodziewał po ciągu trzech pokoi trwających sumarycznie 4 godziny, więc wątek fabularny ogólnie oceniam raczej jako słaby. Wystrojowo i klimatycznie z każdym kolejnym pokojem jest coraz lepiej. Zagadkowo-jakościowo wydaje mi się, że Pogrzeb i Krypta porównywalnie, Underworld trochę niżej, ale też nie tak źle, tzn. wszędzie raczej były w porządku, choć nie pamiętam, aby któreś rzeczywiście bardzo przypadły mi do gustu. Zagadkowo-trudnościowo Underworld i Krypta średnie, Pogrzeb łatwy. Co do konkretnych zapadających w pamięć momentów, to tutaj na czoło wychodzi Pogrzeb.

Podsumowując, jeżeli ktoś jest przekonany, że wybierze się do wszystkich trzech pokoi, to pewnie najlepiej je odwiedzać po kolei (i warto rozważyć opcję wszystkich naraz w tygodniu, o której za chwilkę), jednak jeżeli ktoś nie jest tak pewien swoich zamiarów odwiedzenia wszystkich, to powiązania fabularne są moim zdaniem na tyle mało konkretne i mało istotne, że nie byłoby niczym bardzo zdrożnym złamać porządek i wybrać na początek moim zdaniem albo Pogrzeb albo Kryptę, w drugiej kolejności drugi z tych z pokoi, a na koniec paradoksalnie pierwszy chronologicznie Underworld.

Wspomnę jeszcze, że Brain Code oferuje możliwość przejścia całej trylogii naraz, gdzie wszystkie trzy pokoje są połączone w jedną bardzo długą grę, bez żadnego wychodzenia do poczekalni pomiędzy. Ale nie aż tak długą jak widniejące na lockme 120+90+90 minut, bo te czasy są zdecydowanie przeszacowane, a 120 i 90 minut w Underworld i Pogrzebie Arystokraty to jak to określałem "clickbaity", bo 90+60 bardziej by odpowiadało ilości contentu w nich, choć rozumiem, co kierowało firmą przy ich umieszczaniu. Suma naszych trzech czasów (każdy robiony w trójkę doświadczonych graczy) była na granicy 3 godzin, bodajże 81+36+65. Możliwość jest, bo nawet został przyłożony do tego nietrywialny wysiłek, aby coś takiego było możliwe, ale właśnie oficjalnie nie jest reklamowana, bo oferowanie tego mniej doświadczonym i mniej świadomym graczom miałoby sporo minusów, zatem wybrano drogę ustnego rozpropagowywania tejże informacji wśród fanów. Ale trzeba to uzgadniać osobno (przez stronę internetową bezpośrednio się nie da) i też o ile dobrze pamiętam taka możliwość jest tylko w dni powszednie.

Niestety dopadła nas złośliwość rzeczy martwych i system dowodzenia pokojem coś nawalił i trzeba było w gruncie rzeczy cały pokój zrestartować, co zajęło trochę czasu, ale wydaje mi się, że to rzadki wybryk elektroniki i zostaliśmy dobrze potraktowani w obliczu tego niefortunnego zdarzenia. Po pierwsze mieliśmy stanąć w kółku w opaskach w przeciwieństwie do potencjalnego wyproszenia z pokoju, które moim zdaniem istotnie obniżyłoby immersję, a po drugie w ramach zadośćuczynienia dostaliśmy ładne firmowe kubki :).

Co do oceny samej Krypty, wahałem się pomiędzy 9 a 10, ale powiedzmy, że skoro Pogrzebowi dałem 9, gdzie było to zaokrąglenie w dół od 9+, to tutaj dla równowagi dam dyszkę.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 4
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Mała Mi.
Mała Mi.

Wanderer
38 Pkt

15 Bewertungen

Tymczasem w krypcie...

08.02.20 | Besuchsdatum: 01.02.20

Mała Mi. 15 Bewertungen

Bardzo klimatyczny pokój z logicznymi zagadkami linowymi. Warto być spostrzegawczym w tych ciemnościach ;). Wystrój jak na kryptę przystało surowy. Podobały mi się mechanizmy, których wcześniej nie spotkałam :)
Obsługa super! Fajne wprowadzenie i ogólnie było miło i przyjemnie :D
Myślę, że będąc po 2-3 ERach można spokojnie wybrać się do krypty :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Quara
Quara

Pionier
198 Pkt

72 Bewertungen

W Krypcie

23.01.20 | Besuchsdatum: 09.11.19

Quara 72 Bewertungen

Trzecia część trylogii stanowi dobre zakończenie całej fabuły. Klimat znowu jest mroczny, a scenografia jest naprawdę wspaniała, nie ma wszechogarniającego plastiku i tandety. Wystrój budzi wrażenie "pełnego" i dopasowanego.

Zagadki podtrzymują, a miejscami nawet podkręcają klimat, są bardzo oryginalne i poza klasycznymi "szukajkami" można też się trochę nakręcić głową i rękami. Nie miałam wrażenia, żeby zagadki były wyrwane z kontekstu, za co ogromny plus. Cała historia jest spójna i wkręcająca, do tego płynna, dzięki czemu przechodzi się przez pokój bez uczucia znużenia. Zagadki raczej proste, chociaż jedna z ostatnich (albo ostatnia?) dała naszemu zespołowi bardzo solidnie po tyłku, spędziliśmy nad nią dobre pół godziny, po czym było takie klasyczne "aha, nooo taaaak".

Niemniej, pokój powinien być w sam raz dla każdego, nawet początkującego, a w trójkę raczej się nie nudziliśmy i nie było nam ciasno.

Z całej trylogii wydawało mi się, że pokój był najsłabszy, ale po czasie stwierdzam, że również trzyma bardzo wysoki poziom (wcale nie jest gorszy niż pozostałe dwa pokoje) i zdecydowanie warto przeżyć wszystko, co oferuje firma Brain Code.

Obsługa bez zarzutu, naprawdę :) Pomimo dużej ilości otwartych pokojów zawsze mają czas porozmawiać, wymienić się uwagami i polecić cel następnych wojaży.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Włóczykij
Włóczykij

Pionier
218 Pkt

182 Bewertungen

Ostatnia szansa na przeżycie...

27.12.19 | Besuchsdatum: 09.11.19

Włóczykij 182 Bewertungen

Stało się. Spóźniliśmy się na arystokratyczny pogrzeb... Czy to oznacza nasz koniec? Nie! Jest jeszcze jedna, ostatnio szansa na przeżycie. Musimy jak najszybciej odnaleźć miejsce jego spoczynku. Bez chwili zastanowienia udajemy się zatem... do krypty.

Wystrój nieco surowy, ale bardzo dobrze dopracowany - zaczynając od [spojler], poprzez dekoracje i wszelkie rekwizyty, a kończąc na klimatycznych efektach świetlnych i dźwiękowych. Kilka elementów tworzy atmosferę grozy i niepokoju.

Zagadki niebanalne i zróżnicowane, zarówno pod względem trudności, jak i rodzaju (kłódki, zadania manualne, elektronika). Wszystko logiczne, spójne i związane z tematyką.

Obsługa wzorowa, otwarta i miła, chętna do rozmów oraz wymiany opinii.

Niestety ze względu na to, że byliśmy w sobotę, nie było opcji zarezerwowania całej trylogii bez wychodzenia na korytarz, więc odwiedziliśmy pokoje po prostu jeden po drugim. Mimo to bawiliśmy się naprawdę dobrze i polecamy wizytę w Brain Code.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pionier
172 Pkt

39 Bewertungen

No mroczno jak w krypcie

06.09.19 | Besuchsdatum: 06.09.19

Glaubwürdige Bewertung

tbednarczuk74 39 Bewertungen

Wystrój piękny, zagadki wymagające myślenia, sporo elektroniki. No po prostu warto ten pokój odwiedzić.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Mary&Monter
Mary&Monter

Pionier
216 Pkt

58 Bewertungen

Krypta, którą chcesz odwiedzić

22.09.19 | Besuchsdatum: 19.09.19

Mary&Monter 58 Bewertungen

Obowiązkowy punkt na mapie Wrocławia !

Klimat pokoju zachwyca na każdym kroku. Czujemy, że jesteśmy częścią fabuły poprzez świetne interakcje z graczami. Nie raz pojawił się uśmiech na naszych twarzach, a zakończenie pokoju jest wisienką na torcie.

Zagadki mistrzowsko dopełniają klimat tego ER. Dla naszej 4-osobowej grupy nie były one trudne. Wyszliśmy bez podpowiedzi pół godziny przed czasem, gdzie mieliśmy 1 "Świeżaka".

Obsługa również na najwyższym poziomie. Mimo spóźnienia części ekipy Pani pozwolila nam wejść po czasie, a czekanie umiliła rozmową.

Polecamy każdemu, kto sie jeszcze waha :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

lubieale
lubieale

Wanderer
39 Pkt

2 Bewertungen

Warto zajrzeć

24.11.19 | Besuchsdatum: 24.11.19

Glaubwürdige Bewertung

lubieale 2 Bewertungen

Przemiła obsługa. Jako grupa z kilkupokojwym doświadczeniem, w składzie 3 calkiem rozumnych osób i tak spotkaliśmy się z zagadkami, które sprawiły nam trudność. Na plus nowoczesne, wcześniej przez nas nie znane mechanizmy zagadek i rozwiązań.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

lukasziks
lukasziks

Wanderer
33 Pkt

4 Bewertungen

Polecam

21.09.19 | Besuchsdatum: 21.09.19

Glaubwürdige Bewertung

lukasziks 4 Bewertungen

Odwiedziliśmy wcześniej 4 pokoje, udało się ukończyć Kryptę w wymaganym czasie w 3 osoby.
Pokój bardzo klimatyczny, godna kontynuacja Pogrzebu Arystokraty.
Ciekawe zagadki i mechanizmy, na nudę nie ma miejsca, a czas ucieka.
Polecamy!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Räume mit Filmenstimmung

Escape Rooms, in denen du dich so wie ein Superheld fühlen kannst

Erlebe ein tolles Abenteuer

Werde ein Held und löse Rätsel in diesen aufregenden Räumen