Escape Room Kolonizacja Marsa

Kolonizacja Marsa

Lockme Partner

123

123 Bewertungen

|

13

Warszawa: 13. Platz

|

Mazowieckie: 13. Platz

|

PL 66

Polen: 66. Platz

|

9.3/10

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez ludzi należy... [więcej]

2-6 Spieler

60' Minuten

Abenteuer

mittel

Fabel

Zasoby Naszej planety się kończą. Stajecie się częścią nietypowej misji. Wasz cel - kolonizacja obcej planety! Aby Mars nadawał się do zamieszkania przez ludzi należy zadbać o trzy najważniejsze parametry - zwiększenie temperatury otoczenia, wzrost poziomu tlenu i odnalezienie cząsteczki wody.

Ale...

Nie jesteście jedyni, inna grupa śmiałków zmierza w Waszą stronę aby przypisać sobie Wasz sukces. Macie tylko 60 min na ukończenie misji i ucieczkę przed konkurencją. Los ludzkości jest w Waszych rękach!

Powodzenia!

UWAGA!!!
Zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą same przebywać w pokoju zagadek. Potrzebny będzie animator od nas (za dodatkową opłatą) lub jedna dorosła osoba od Państwa. O potrzebie animatora prosimy informować wcześniej (dopisek w rezerwacji, informacja mailowa, informacja telefoniczna), abyśmy mogli się odpowiednio przygotować 🙂 W innym przypadku animatora może nie być w lokalu w wybranym przez Państwa terminie.


Pokój polecany dla grup, które już mają doświadczenie w ucieczkach ;)


MIMO LOKALIZACJI W CENTRUM HANDLOWYM JESTEŚMY OTWARCI TAKŻE W NIEDZIELE NIEHANDLOWE, ZAPRASZAMY!

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage

Kartenzahlung möglich

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Sicherheitsbutton

Notbeleuchtung

Nur Niedervolt eingesetzt

Türöffnung-Sicherheitssystem

Sonderangebote

Niedziela na Marsie

Niedziela na Marsie

Spędź czas wolny z rodziną lub znajomymi wcielając się w rolę naukowca w marsjańskim laboratorium :) *Promocja obowiązuje do odwołania

Gültig: 22.09-22.09

Regeln des Angebotes: Im Rahmen dieses Sonderangebots wird der Preis für jeden Besuch um 20,00 PLN reduziert

Gra pod opieką animatora

Gra pod opieką animatora

Zapraszamy grupy dziecięce do naszych pokojów, w których można doświadczyć fantastycznej zabawy pod opieką profesjonalnego animatora :) Koszt usługi animatora to 20 zł.

Gültig: 01.06-31.12

Regeln des Angebotes: Der Raum während des Sonderangebotes in spezieller Version verfügbar

Adresse

Świat Zagadek - Warszawa

ul. J. Piłsudskiego 1 –CENTRUM HANDLOWE M1 Marki,
Wejście między Big Star a Sizzer - następnie schodami na pierwsze piętro.
W NIEDZIELE NIEHANDLOWE - wejście do lokalu znajduje się na zewnątrz

Andere Räume an diesem Ort

Öffnungszeiten

Poniedziałek - Piątek 10:00 - 22:00
Sobota - Niedziela 9:00 - 22:00

Inhabersdaten

Świat Zagadek Paulina Grabowska
Ul Olimpijska 2/3
05-082 Latchorzew
St-ID: 1182043061

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 123 Bewertungen

Allgemeine Note 9.3/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.9/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

100

80

60

40

20

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

123 Bewertungen

beaeska
beaeska

Pfadfinder
54 Pkt

47 Bewertungen

Mars skolonizowany!

18.08.2019 | Besuchsdatum: 17.08.2019

beaeska 47 Bewertungen

Wieczorem postanowilysmy nasza babska ekipa wziąć się za kolonizację Marsa. Pokój nieco przypominał mi pewien ER z Poznania, ale ten miał w sobie zdecydowanie więcej rozpraszacze. Niektóre zagadki które wydawały się w pewnym momencie niewykonalne, na szczęście udało się rozwiązać, jednak nie obylo się bez pomocy z zewnatrz.
Mi osobiście chyba tematyka zagadek nie podeszła, ale bawiłyśmy się super i bardzo fajnie że na końcu moglysmy o każdej zagadce jeszcze porozmawiać z Mistrzem Gry, bo przez szeregowy układ zagadek, nie o wszystkim wiedziałam co się wydarzyło ;)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Sebi.x
Sebi.x

Pionier
203 Pkt

41 Bewertungen

Nowe życie...

06.06.2019 | Besuchsdatum: 10.05.2019

Glaubwürdige Bewertung

Sebi.x 41 Bewertungen

Pokój bardzo przyjemny i ciekawie zaadaptowany - faktycznie jakby było się w laboratorium na Marsie. Zagadki tematycznie pasujące i dość różnorodne - nad niektórymi trzeba trochę pogłówkować. No i jedna zagadka w bonusie dla chcących... i ... z dobrym refleksem ;)
Pokój wart odwiedzenia, ale dla mnie osobiście czegoś w nim zabrakło... sam nie wiem czego, chociaż oceniam pozytywnie. Miałem też taką zagwozdkę: zrobiliśmy, co potrafiliśmy i szukaliśmy co dalej... a tu się okazało, ze to już koniec... a nawet się nie zorientowałem :D

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

daavcio
daavcio

Navigator
129 Pkt

55 Bewertungen

No to kolonizujemy!

25.08.2019 | Besuchsdatum: 01.06.2019

daavcio 55 Bewertungen

Terraformacja Marsa to obecnie moja ulubiona gra planszowa, kto grał ten już po opisie pokoju wie, że twórcy wzorowali się na tej grze (co zresztą potwierdzono :P), w związku z czym byłem niesamowicie ciekaw jak przedstawiać się będzie pokój w tej tematyce i muszę przyznać, że jest naprawdę dobrze. :) Śmiało można wczuć się w klimat naukowca, który musi poprawić warunki Marsa tak, aby stały się zdatne do życia. To co odróżnia ten pokój od Komnaty Tajemnic (drugiego pokoju firmy) to zdecydowanie ciekawsze i bardziej złożone zagadki. Byliśmy w 2 osoby i choć nie było łatwo, ponieważ zagadek jest naprawdę sporo to poradziliśmy sobie, jednak w 3-4 osoby byłoby zdecydowanie łatwiej, jest tutaj co robić. :) Pokój kierowałbym dla ekip, które mają już co najmniej kilka gier ze sobą, ponieważ początkujący będą tutaj kompletnie zagubieni, ilość elementów w pokoju jest wręcz przytłaczająca, nie wiadomo w co ręce włożyć. :)

Obsługa niesamowicie sympatyczna, poświęciła nam sporo czasu po grze, za co bardzo dziękuję. :D Zawsze miło jest porozmawiać o Escape Roomach. :D Polecam pokój, ode mnie 9/10.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Quara
Quara

Pionier
193 Pkt

51 Bewertungen

Witamy na Marsie

25.06.2019 | Besuchsdatum: 01.06.2019

Quara 51 Bewertungen

Escape Roomy w centrum handlowym? Dobra lokalizacja, duży parking i kilka miejsc, w których można zjeść przed wyruszeniem w dalszą podróż escape'ową. Do tego łatwo znaleźć interesujące nas wejście. Zdecydowanie na plus!
Na miejscu czekała na nas przemiła obsługa - szybko wprowadziła nas do gry.

"Kolonizacja Marsa" była naszym drugim pokojem w tym miejscu - po wyjściu z "Komnaty Tajemnic" mieliśmy chwilę na złapanie oddechu i napicie się wody (to bardzo miłe, że w lokalu jest udostępniony dystrybutor).
Chwilę później lądujemy na Marsie (ach, ta technologia!) - misja jest złożona, bo trzeba zadbać o kilka czynników. Bardzo łatwo się zmieszać bardzo dużą ilością udostępnionych informacji - trzeba zgrabnie rozdzielać zadania, współpracować z resztą zespołu. Warto zwracać uwagę na szczegóły (ciut spostrzegawczości za mało albo ciut rozkojarzenia za dużo potrafi mocno wprowadzić w błąd), zdecydowanie trzeba czytać ze zrozumieniem!
Po "Tajemniczej Komnacie" nie spodziewałam się takiego przeskoku w poziomie zagadek, ale jestem naprawdę zachwycona, że "Kolonizacja" tak mnie zaskoczyła, chociaż momentami sprawiła mi trudność.

Byliśmy we dwoje i było ciężko się uwinąć - może dobrze by było przygarnąć trzecią głowę do pomocy.

Moim zdaniem to bardzo solidnie przygotowany pokój, w którym dobrze się bawiłam i który mocno mnie zaskoczył.

Naprawdę polecam!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Gosia C. 5
Gosia C. 5

Wanderer
47 Pkt

37 Bewertungen

No to lądujemy na Marsie

21.08.2019 | Besuchsdatum: 17.08.2019

Gosia C. 5 37 Bewertungen

laboratorium wyposażone w pełni. Pierwsze wrażenie: ło matko za co się zabrać w pierwszej kolejności? na końcu okazało się, że zagadek aż tak dużo nie było.
Mi osobiście czegoś zabrakło, może za dużo rozpraszaczy, nie poczułam klimatu. reszta grupy bawiła się chyba lepiej ode mnie stąd ocena 8.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

JediPrzemo
JediPrzemo

Navigator
110 Pkt

30 Bewertungen

Terraformowanie Marsa

16.08.2019 | Besuchsdatum: 16.08.2019

JediPrzemo 30 Bewertungen

Bardzo klimatyczny pokój, w którym można się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. Nie jest on typowym escape roomem, ponieważ naszym głównym celem jest osiągnięcie w wyznaczonym czasie trzech celów, ale taka odmiana jest, jak najbardziej na plus. Wystrój bardzo dobrze pozwala poczuć klimat- znajdziemy tu sporo sprzętu laboratoryjnego, a rezultaty naszych działań widzimy niemal od razu i to w efektowny sposób, ponieważ pokój napakowano elektroniką!

Zagadki są rozmaite: jest kilka szyfrów oraz kluczy, ale też spostrzegawczość i element zręcznościowy. Ponieważ pokój nie jest liniowy i kilka zagadek można rozwiązywać jednocześnie, to można się do niego wybrać większą grupą. My zdecydowaliśmy na duet i mieliśmy pełne ręce roboty, choć poszło nam całkiem sprawnie. Mars skolonizowaliśmy z zapasem około 10 minut i dwiema podpowiedziami, które wzięliśmy tak naprawdę, bo zaaferowani postępami nie zauważyliśmy oczywistych rzeczy.

Obsługa nie narzucała się z podpowiedziami dając nam czas na rozwikłanie zagadek we własnym zakresie, a po wszystkim jeszcze długo mogliśmy porozmawiać o pokojach. Polecam!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

wolenderweronika
wolenderweronika

Pfadfinder
90 Pkt

14 Bewertungen

prawdziwe laboratorium

19.05.2019 | Besuchsdatum: 18.05.2019

Glaubwürdige Bewertung

wolenderweronika 14 Bewertungen

wystrój, wystrój, wystrój i jeszcze raz klimat!!! wszystkie elementy pokoju idealnie do siebie pasujące, masz wrażenie że jesteś w prawdziwym laboratorium :)
Przesympatyczna MG wprowadziła nas i dokładnie, jasno przedstawiła cel gry., wewnątrz również zastosowany ciekawy sposób komunikacji.
Zagadka przed, którą większość przestrzega - nie jest taka straszna, trzeba po prostu dużych pokładów cierpliwości :) Nam się ona spodobała i nie zajęła połowy czasu spędzonego w pokoju.
Malutki minusik za drobny problem techniczny na samym początku gry, jednak mamy do czynienia z elektroniką i bierzemy pod uwagę, że coś czasami może się zaciąć :)
Pokój zrobiony we dwójkę, oboje mieliśmy sporo do zrobienia, tym bardziej, że pokój nie jest liniowy i można podzielić się zadaniami.
Serdecznie polecamy odwiedzenie tego pokoju!!!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

PrzemoCh
PrzemoCh

Pfadfinder
59 Pkt

11 Bewertungen

Mało wciągająca kolonizacja Marsa.

16.07.2019 | Besuchsdatum: 15.07.2019

Glaubwürdige Bewertung

PrzemoCh 11 Bewertungen

Długo czekaliśmy na wizytę w tym pokoju. W końcu był jednym z nielicznych, które zostały nam do odwiedzenia z pierwszej 10 w Warszawie. Dlatego też nastawialiśmy się na kolejne WOW, tak jak w przypadku pozostałych topowych pokoi w Stolicy.

Pokój był jednak dużym rozczarowaniem. Przytłaczająca ilość rekwizytów powodowała, że człowiek nie miał pojęcia za co się brać, co mocno zniechęcało. Na koniec okazało się jednak, że zagadek nie było wcale dużo i były stosunkowo łatwe. W pokoju znalazła się zaledwie jedna zagadka, która wszystkim się spodobała i która rzeczywiście dawała "fun".

Wystrój był ok, aczkolwiek jak wspomniałem wyżej, bardzo przytłacza liczba elementów znajdujących się w środku.

Tak jak jest w opisie pokoju, nie znajdziecie w nim żadnych kłódek. Większość rozwiązań jest elektronicznych. Jednak dwukrotnie zdarzyło się, że wykonaliśmy poprawnie zadanie po czym mechanizm zadziałał, a my nie mieliśmy o tym żadnego pojęcia. Mieliśmy dwa otwarte elementy, nie wiedząc, że są one otwarte, nie wiedząc, gdzie jeden z nich się znajduje, odkrywając to przypadkiem po pewnym czasie. Zdecydowanie lepiej powinno to być "oznakowane" tudzież "sparowane".

Pokój był przedstawiany przez obsługę jako nieliniowy, każdy z czteroosobowej ekipy miał mieć coś do roboty. I rzeczywiście były takie momenty, ale były też takie, że dwie osoby próbowały rozwikłać dosyć zawiłą zagadkę, a pozostałe dwie snuły się po pokoju nie mogąc sobie znaleźć zajęcia.

Podsumowując:
- ogromna ilość elementów, która przytłacza
- brak "informacji" w jakiejkolwiek formie dla gracza, że udało mu się rozwiązać zagadkę i zostało coś uruchomione/otwarte (w dwóch miejscach)
- zagadki dosyć nudne (poza jedną)
- stosunkowo mała liczba zagadek

+ duża ilość rekwizytów do pamiątkowego zdjęcia ;)

Allgemeine Note: 5/10

Game Master: 8/10

Klima: 6/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Łukasz K. 47
Łukasz K. 47

Pfadfinder
61 Pkt

8 Bewertungen

KOSMOS

17.05.2019 | Besuchsdatum: 16.05.2019

Glaubwürdige Bewertung

Łukasz K. 47 8 Bewertungen

Bardzo ciekawy pokój, zdecydowanie inny niż wszystkie, w których byłem dotychczas. Głównym zadaniem wcale nie jest wyjście z pokoju ;) na pierwszy rzut oka, wydaje sie dośc trudny i na początku nie bardzo wiedziałem za co i jak sie zabrac, jednak po chwilowej analizie i spokojnym przemyśleniu okazało sie, że nie taki diabeł straszny. Bardzo ciekawe rozwiązania, dużo fajnych i wymagających zagadek. Możliwośc wykonania zagadki zrecznościowej. Zdecydowanie warto odwiedzic. Po wcześniejszym odwiedzeniu Komnaty Tajemnic tych twórców jechałem na Kolonizacje Marsa przekonany, że bedzie dużo fajnych "technologicznych" rozwiązań i wcale sie nie zawiodłem. Gorąco polecam :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Gripp
Gripp

Navigator
112 Pkt

32 Bewertungen

Z wizytą na Marsie

15.04.2019 | Besuchsdatum: 24.03.2019

Glaubwürdige Bewertung

Gripp 32 Bewertungen

Kiedyś marzeniem ludzkości było dolecieć na Księżyc. Dobre pół wieku temu udało się tego dokonać. Jednak człowiek to taka istota, której wiecznie mało. Zawsze chce więcej i więcej. By zaspokoić ciekawość wysyła sondy poza Układ Słoneczny. Robi zdjęcia czarnych dziur oddalonych bagatela 50 mln lat świetlnych od Ziemi. A loty osobowe na Marsa to kwestia prawdopodobnie kilku najbliższych lat. Jednak, nie trzeba lecieć na Marsa, aby żeby poczuć się jak kolonizator „czerwonej planety”.

Wystarczy zebrać się w sobie, przemóc niechęć do podróży i wybrać się do centrum handlowego w Markach. To wcale nie jest tak daleko ;) A na pewno bliżej niż ten kręcący się nam nad głowami prawdziwy Mars.

Wizyta w pokoju Kolonizacja Marsa to bardzo ciekawe doświadczenie. Doświadczenie jest tutaj słowem kluczem, bo oto wchodzimy w rolę naukowców, którzy zostali wysłani hen, hen daleko. I jak już dotarli tam, gdzie dotrzeć mieli, to przyszło im zmierzyć się z siłami przyrody, aby niesprzyjające środowisko uczynić bardziej sprzyjającym :)

Pokój jest „inny”. Tematyka oryginalna. Na pewno wyróżnia się scenografią i wątkiem przewodnim. Niewiele jest pokojów, gdzie mamy tyle „nauki”. A tutaj wszystko zostało ładnie zebrane w całość i mogę potwierdzić, że potencjał jest dobrze zagospodarowany. Niech o „futurystycznym” charakterze pokoju świadczy chociaż fakt, że nie ma tutaj ani jednej kłódki (dla tych, którzy nie lubią przekręcać bębenków to bardzo duży plus). Wystrój bardzo ładny, czuć tutaj klimat laboratoryjny.

Zagadki są zróżnicowane zarówno pod kątem poziomu trudności jak i rodzaju. Dzięki mnogości zastosowanych rozwiązań nie ma tutaj rutyny. Trzeba ruszyć głową, rzucić okiem tu i ówdzie i jeszcze wykazać się właściwymi czasami reakcji na proste bodźce motoryczne (tutaj było dużo uciechy i mnóstwo potu ;) ) Zabawy sporo i przeznaczony na grę czas zabawy można w pełni zagospodarować. Nie ma nudy. Aż do samego końca – wyjście też może być wyzwaniem, dla osób zmęczonych już zagadkami :)

A jeśli już była mowa o poziomie trudności to pokój w mojej ocenie jest idealny dla grup średniozaawansowanych. Chociaż myślę, że jak ktoś czuje klimaty zabaw typu escape room, to mając już ze 3-4 pokoje na koncie, może przyjść i zmierzyć się z Kolonizacją Marsa – niektórym po prostu sprzyja tzw. szczęście nowicjusza. Poza tym w razie gdyby coś nie szło, to czujne oko nadzoru z Ziemi naprowadzi na właściwe tory.

Opieka w pokoju na najwyższym poziomie. Cały czas gra jest obserwowana i nie ma sytuacji, że brak jest kontaktu z bazą i trzeba czekać na „odbiór”…A po grze można przyjemnie porozmawiać o tym i owym. Obsługa na najwyższym poziomie! :)

Osobiście polecam wizytę w tym pokoju. Jest kosmiczna zabawa, a to najważniejsze. Na pewno warto się wybrać, bo pokój na pewno jest inny niż pozostałe.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen

Räume in der Nähe