Escape Room Tajemnica Alchemika

Tajemnica Alchemika

Lockme Partner

W XVI wieku na Wawelu pojawił się nieznany dotąd alchemik Twardowski. Szybko zyskał przychylność i łaski króla Zygmunta Augusta, przez co znaczna część szlachty... [więcej]

102

102 Bewertungen

|

1

Kraków: 1. Platz

|

Małopolska: 1. Platz

|

PL 48

Polen: 48. Platz

|

9.4/10

2-5 Spieler

60' Minuten

Historisch

mittel

Fabel

W XVI wieku na Wawelu pojawił się nieznany dotąd alchemik Twardowski. Szybko zyskał przychylność i łaski króla Zygmunta Augusta, przez co znaczna część szlachty została odsunięta od swych łask u monarchy . Być może, gdyby dowiedzieć się jakim sposobem zyskał tak duży wpływ na króla, uda się odzyskać wpływy na dworze? Czy uda wam się odkryć sekret Twardowskiego?

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Klimaanlage

PolandEscape Qualifikationsraum

Nicht für Klaustrophobiker

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Nur Niedervolt eingesetzt

Adresse

Combinator Kraków - Kraków

ul. Piekarska 9/2
31-067

Andere Räume an diesem Ort

Preisliste

2 osoby 120 zł
3 osoby 140 zł
4 osoby 160 zł
5 osób 180 zł

Inhabersdaten

Extreme Piotr Rożek
ul. Piekarska 9/2
31-067 Kraków
St-ID: 6762377746

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 102 Bewertungen

Allgemeine Note 9.4/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.6/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 9.9/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Mittel

75

60

45

30

15

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

102 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

316 Bewertungen

Powiew legendy

24.05.2019 | Besuchsdatum: 04.05.2019

Lockme-Bewertung

LockMe 316 Bewertungen

Ten pokój to jedna wielka fabuła, a jej zwieńczenie zawiera pewnego rodzaju morał, co czyni “Alchemika” naprawdę wyjątkową pozycją na mapie Krakowa. Historia, którą odkrywamy od samego wejścia, przez cały czas trwania rozgrywki znajduje się na pierwszym planie i ani na chwilę z niego nie schodzi. W połączeniu z dobranymi zagadkami i doznaniami dźwiękowymi mamy immersję, której nie możemy nie pochwalić.

Same zagadki należą do raczej łatwych, choć jest ich na tyle sporo, że polecamy wybrać się do tego pokoju mając już jakieś doświadczenie w escape roomach. Są miejsca, w których nowicjusze mogliby się wykazać, jednak traficie tu również na takie elementy, nad którymi trzeba się pochylić na dłużej i zastanowić nad rozwiązaniem.

Znajdziecie tu kilka elementów, z którymi bardzo możliwe, że wcześniej się jeszcze nie spotkaliście. Szczególnie dwa z nich są niesamowite i sprawią, że będziecie mówić o tym pokoju jeszcze na długo po opuszczeniu murów Combinatora.

To na koniec jeszcze podsumowanie fabuły, o której powiedzieliśmy na samym początku - jeżeli dobrze przeanalizujecie całą grę pod sam jej koniec, wrażliwsi mogą zrobić “awww!” - jest w tej historii bowiem coś, co można uznać za naprawdę urocze (to serio najodpowiedniejsze słowo).

W chwili obecnej ten pokój jest na pierwszym miejscu w Krakowie i stwierdzamy, że to zupełnie zasłużona pozycja.

Schwierigkeitsgrad: Leicht

marekleszczyna
marekleszczyna

Pfadfinder
72 Pkt

47 Bewertungen

Pokój eliminacyjny... wyeliminowany...

17.07.2019 | Besuchsdatum: 16.07.2019

Glaubwürdige Bewertung

marekleszczyna 47 Bewertungen

To jeden z tych pokoi, gdzie bardzo trudno napisać opinię... Z jednej strony wystrój pokoju, pomysł i ciekawe rozwiązania trzeba ocenić bardzo wysoko. Naprawdę aż przyjemnie w niektórych momentach było czekać aż rozwiązanie zagadki uruchomi któryś z mechanizmów... no i właśnie... czasem nie uruchomiło...
Co do obsługi, to z jednej strony, do Pani, która obsługiwała naszą grupę formalnie przyczepić się nie można. Wprowadzenie ciekawe, widać było serdeczność w podejściu do klienta, niestety zwrot "pokój jest prawie w całości zelektronizowany ale czasem coś nie działa jak należy" na samym początku gry kazał przypuszczać, że po prostu coś nie działa i nie jest naprawione. I tak rzeczywiście było. Co najmniej jeden mechanizm nie działał jak należy, przez co nie mogliśmy otrzymać niezbędnej wskazówki. Również jeden z rekwizytów który był potrzebny nie działał i dwa razy zostały donoszone nowe również nie działające zadowalająco. I nie jest to oczywiście wina tej Pani która nas obsługiwała, ale właścicieli, którzy wpuszczają grupy do pokoju, który nie działa jak należy. To drugi pokój tej firmy w którym byliśmy i ten niestety nas zawiódł. Gdyby wszystko działało jak należy byłby to absolutny top pokoi w których byliśmy (a jest ich 79). Ale niestety jeśli w kluczowych momentach gry trzeba donosić inne działające rekwizyty nie można wystawić wysokiej oceny pokojowi. Klimat 10/10 bo to nie ulega wątpliwości. Obsługę oceniamy na 9/10 bo jak mówię, Pani była bez zarzuty, ale jednak w ocenie obsługi jest też element wpuszczania przez właścicieli, to niesprawnego pokoju, więc jedna kreska mniej.
Życzymy żeby szybko uporać się z elektroniką, albo zmienić rozwiązania i pokój będzie świetny!

Allgemeine Note: 5/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
238 Pkt

93 Bewertungen

Dzyńchemik

09.08.2019 | Besuchsdatum: 05.08.2019

Swistakk 93 Bewertungen

Jak to na spontaniczną ekipę przystało z wyjazdu ERowego na Śląsk zrobiliśmy wyjazd na Śląsk i Kraków stwierdzając, że z Katowic do Krakowa w zasadzie dojazd nie jest dłuższy niż pomiędzy tymi wszystkimi śląskimi miasteczkami i postanowiliśmy wyczyścić Combinatora na jeden raz. Na drugi pokój wzięliśmy sobie dzierżący pierwsze miejsce w Krakowie pokój eliminacyjny PolandEscape. Koleżance się podobał, choć przyznam, że ja i kolega niestety raczej nie podzielaliśmy tego entuzjazmu, co postaram się wyjaśnić.

Obok Krakowskiej Bestii jest to drugi pokój Combinatora, który jakoś nawiązuje do krakowskich legend/kultury, co jest całkiem fajne. Pokój moim zdaniem stoi właśnie klimatem, fabułą i wystrojem. Jeśli ktoś chce się wczuć w historię o alchemiku i popenetrować wawelskie tunele, to może się przejść.

Zagadki, hm, nie powiedziałbym aby stawiały jakieś szczególne wyzwanie, należą raczej do gatunku tych prostszych, choć pewną różnorodność należy docenić. Silniejszą stroną zagadek jest raczej ich dobre wpasowanie fabularne, nie ma tutaj raczej elementów od czapy, każda rzecz ma jakieś swoje powiązanie z historią czy klimatem. Rozgrywka jest na początku dość liniowa, w dalszej części bardziej się zrównolegla. Jedna zagadka moim zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie, wielu graczom dostarczy efektu wow, choć pech chciał że niedawno byliśmy w dwóch pokojach z podobnym motywem i zamiast krzątać się po pokoju bez żadnego pomysłu przez 10 minut aby potem doznać efektu wow jak w pierwszym z pokoi, które mam na myśli, to tym razem był to już dla nas wręcz odruch bezwarunkowy :P. Natomiast inna zagadka nieźle zaszła nam za skórę. Aby za dużo nie zdradzać ujmę to tak, że zabrakło nam umiejętności innych niż analityczne :P. Dla takich agentów jak my niestety spowodowała ona trochę frustracji i przyznam, że gdybyśmy byli uczestnikami owego etapu eliminacji PolandEscape to byłbym nieźle zbulwersowany :P. Ale na szczęście tym razem po 10 minutach czucia się jak zagubione dzieci we mgle mogliśmy po prostu poprosić o kod :P.

Rozgrywkę troszkę nam utrudniły pewne zużyte elementy, ale z myślą o przyszłych grach skontaktowałem się przez maila z uwagami co do dwóch z nich (które zostały dobrze przyjęte), a dotyczyły raczej elementów prostych do wymiany/naprawy, więc obstawiam, że spora szansa, że są już poprawione i kolejni gracze nie będą już odczuwać zbytniego zużycia elementów.

Pani z obsługi sympatyczna, choć niestety trochę nie dogadaliśmy się (tzn. w ogóle nie poruszyliśmy tego tematu przed grą :P) co do systemu podpowiedzi i otrzymaliśmy pewne niechciane informacje, ale też i dla nas nauczka, aby to zawsze ustalać przed grą.

Wydaje mi się, że na nasz ogólny brak entuzjazmu wpłynął szereg niefortunnych okoliczności, aniżeli jakieś faktyczne wady (1: sfrustrowanie jedną zagadką, 2: zużycie pewnych elementów utrudniające rozgrywkę czy 3: niedogadanie się co do podpowiedzi), jednak raczej innym graczom nie powinny się one przytrafiać (bo kolejno 1: mam nadzieję, że niewiele innych graczy jest tak "zdolnych" jak my, 2: mam nadzieję że zużyte elementy są już poprawione, 3: każdy może się dogadać jak chce), więc nie jest tak, że będę ten pokój odradzał. Szczególnie jeżeli ktoś sobie ceni klimat czy fabularne dopasowanie zagadek, to pewnie będzie się dobrze bawić.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Hydroponika
Hydroponika

Navigator
138 Pkt

77 Bewertungen

Ja tam (nie)wchodzę!

20.09.2019 | Besuchsdatum: 17.09.2019

Hydroponika 77 Bewertungen

Rewelacyjny pokój. Wystrój jest bardzo przemyślany i przenosi gracza do czasów alchemika. Zagadki są liniowo-nieliniowe, bardzo fajne i ciekawe. Każdy będzie miał co robić. Zdecydowanie must have w Krakowie.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

ksobkiewicz98
ksobkiewicz98

Pfadfinder
90 Pkt

23 Bewertungen

100% zaskoczenia

02.07.2019 | Besuchsdatum: 20.06.2019

Glaubwürdige Bewertung

ksobkiewicz98 23 Bewertungen

Matko jak ten pokój nas zaskoczyl! Nie mogę napisać czym, bo bylby to duzy spoiler, ale uwierzcie na slowo - niektóre elementy niespotykane w zadnym innym ER-ze. Zagadki bardzo przyjemne, choc mieliśmy z jedna szczególny problem, ale to rsczej dla tego że nas zaćmiło, a nie ze była nielogiczna. Polecamy w stu procentach! A obsługa? 10/10 wlasnie w takie miejsca chce się wracać!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

AnetaAZ
AnetaAZ

Pfadfinder
93 Pkt

61 Bewertungen

Wielkie rozczarowanie

10.08.2019 | Besuchsdatum: 09.08.2019

AnetaAZ 61 Bewertungen

Byliśmy bardzo ciekawi ostatniego dzieła Combinatora . W pozostałych dwóch pokojach tej firmy bawiliśmy się świetnie , dlatego też chętnie wróciliśmy do trzeciego . Pokój być może i całkiem fajny ,aczkolwiek wykonanie krakowskiej bestii czy statku piratów bardziej przypadło nam do gustu . Natomiast obsługa tak totalnie nas olała, że po prostu w połowie gry wyszliśmy . Zero kontaktu przez krótkofalówkę . Próbowaliśmy przez dobre 15 minut . Pukaliśmy w drzwi ... Nic . Zero ... Wyszliśmy nie zauważeni . Pani była w szoku jak udaliśmy się na górę ... My równiez byliśmy w szoku po takim potraktowaniu...

Berichte anzeigen (3)

Allgemeine Note: 3/10

Game Master: 1/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

nightmare0
nightmare0

Pfadfinder
73 Pkt

7 Bewertungen

Świetny pokój i ekstra klimat

11.08.2019 | Besuchsdatum: 08.08.2019

Glaubwürdige Bewertung

nightmare0 7 Bewertungen

Gorąco polecamy :) super wstęp do zadania opowiedziany przez mistrza gry, mnóstwo ciekawych zagadek do rozwiązania, trzymających w napięciu do samego końca. Jeden malutki minusik - Niestety, udało nam się intuicyjnie "przeskoczyć" dwie zagadki i ukończyć szybciej grę ale to wcale nie popsuło nam zabawy (po prostu chciałobyś się zostać w tym pokoju jeszcze dłużej) :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

rafalchlod
rafalchlod

Pfadfinder
50 Pkt

22 Bewertungen

Da się...

28.08.2019 | Besuchsdatum: 17.08.2019

rafalchlod 22 Bewertungen

Liczba escape roomów na rynku ciągle jest spora i wydawać by się mogło, że ciężko będzie czymś zaskoczyć. Tematy często się powtarzają, zagadki przy którymś z kolei podejściu przestają intrygować, bo "gdzieś to już widziałem" i zaczyna rysować się pewien schemat rozwiązywania łamigłówek. Combinator jednak wyłamuje się z tej rutyny i tworzy coś zaskakującego, imponującego i wciągającego od samego początku. Z zagadki na zagadkę robi się ciekawiej i coraz bardziej emocjonująco, pomimo tego, że nad niektórymi zatrzymaliśmy się na dłużej.

Duży szacunek za kapitalny wystrój i dopracowanie szczegółów. Naprawdę trudno znaleźć jakąkolwiek wadę. Jak zawsze przemiła obsługa postawiła kropkę nad i. Wcześniejsze pokoje również udało nam się odwiedzić i twórcy po raz kolejny udowadniają, że "umieją w escape roomy" (pomimo lekkiego zawodu w Bestii). Tak trzymać :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Venompl4
Venompl4

Pfadfinder
58 Pkt

13 Bewertungen

Ścisła czołówka najlepszych pokoi

23.08.2019 | Besuchsdatum: 13.08.2019

Glaubwürdige Bewertung

Venompl4 13 Bewertungen

Ten ER jest na tyle świetną propozycją, iż napisanie wszystkich pozytywów o nim zajęłoby zbyt dużo czasu. W skrócie: obsługa sympatyczna, zaangażowana i profesjonalna; fabuła pokoju sprawia, że można zapomnieć o rzeczywistym świecie; wystrój znakomity; mnogość zagadek oraz masa niekonwencjonalnych rozwiązań. Pokój nie jest łatwy, ale bardzo gorąco go polecam!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Weiter anzeigen

Löse Rätsel wie Scherlock Holmes

Düstere Geheimnisse und unerwartete Splot-Twists warten auf dich

Für's erste Mal perfekte Räume

Toller Platz, um das Escape-Rooms-Abenteuer zu beginnen