Zagadkownia

Zagadkownia

Lockme Partner

889

889 Bewertungen

|

PL 101

Polen: 101. Platz

|

7.9/10

Firma Zagadkownia hat 5 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 300 Minuten. [więcej]

5 5 Räume

2 2 Abteilungen

Firmeninformationen

Firma Zagadkownia hat 5 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 300 Minuten.

Abteilungsadresse Warszawa

Warszawa

ul. Krucza 51/2
Warszawa

Verfügbare Räume in der Abteilung Warszawa

Geschlossene Räume in der Abteilung Warszawa

Abteilungsadresse Warszawa II

Warszawa II

ul. Wilcza 25/1a
Warszawa

Verfügbare Räume in der Abteilung Warszawa II

Räume in Vorbereitung in der Abteilung Warszawa II

Zusätzliche Dienstleistungen sind in dieser Firma verfügbar

Organizacja Urodzin

Organizacja Urodzin

Wieczory Panieńskie oraz Kawalerskie

Wieczory Panieńskie oraz Kawalerskie

Integracje Firmowe

Integracje Firmowe

Neueste Bewertungen

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
268 Pkt

111 Bewertungen

Dogorywający wampir

20.01.20 | Besuchsdatum: 19.01.20

Glaubwürdige Bewertung

Swistakk 111 Bewertungen

Od jakiegoś czasu widzę jak oceny pokoi Zagadkowni wraz z czasem znacznie spadają i teraz rozumiem czemu. Nie wiem, czy kiedyś byłem w tak zapuszczonym pokoju. Z jednej strony nie natrafiliśmy na krytyczne dla przebiegu gry psującę ją usterki, więc pod tym względem pokój jest playable, a z drugiej było w nim sporo zużytych elementów, których naprawienie byłoby kwestią minut i złotówek, których obecny stan znacznie obniżał ogólny odbiór pokoju.

Co do fabuły i klimatycznego wpasowania zagadek do niej, na początku odebrałem wrażenie, że jest zupełnie niespójna, a zagadki są w drugiej części są zupełnie niedopasowane do klimatu. Po wszelakich namysłach o pokoju już po wyjściu z niego chyba coś zrozumiałem. Za tym wszystkim, co wydało mi się takie od czapy, stał pewien pomysł i logika i przestałem odbierać takie wrażenia jak te, które wcześniej opisałem. Jeżeli jednak z czegoś takiego zdaje sobie człowiek sprawę kiedy jest już dawno po grze, a pokój nie opowiada tego sam w sobie w trakcie rozgrywki ani nawet obsługa tego nie wyjaśnia po grze, to znaczy, że coś jest nie w porządku.

Jedna z zagadek wedlug naszego rozumowania miała zdecydowanie niezrozumiałe dla nas rozwiązanie. To znaczy według logiki niej rządzącej pasowało do kodu więcej elementów niż powinno. Pani z obsługi przyznawała nam rację i nie była w stanie wytłumaczyć, czemu kod jest jaki jest, a nie taki jaki powinien być według nas. Co więcej, bardzo dziwne jest, że drzwi nam się nie otworzyły, bo założyłbym się o to, że oczekiwany kod w pewnym momencie wstukaliśmy w poprawny sposób (po podpowiedzi, że mamy o 1 za dużo element), a nic się w tym efekcie nie stało. Drzwi się w pewnym momencie otworzyły same, rozumiem z powodu upływu czasu i musieliśmy zrobić sobie długi spacerek do recepcji aby tam spotkać obsługującą nas panią. Dodatkowo w przygotowaniu pokoju były pewne błędy, ale na szczęście takie, z którymi sami mogliśmy sobie poradzić. Niemniej pani z obsługi sympatyczna i uśmiechnięta.

Jeszcze techniczna uwaga co do sejfu. Nie trzeba koniecznie w momencie wpisywania kodu od razu jakoś odchylać wajchę jak jest to napisane w jednym z poprzednich komentarzy, ale sejf po wpisaniu złego kodu też świeci się na zielono, co zdecydowanie powoduję konfuzję.

Jeżeli czyta to jakiś właściciel tego pokoju, któremu jakoś zależy na nim, to mogę w rozmowie prywatnej dokładniej opisać wszelkie swoje zastrzeżenia do tego pokoju i jego aktualnego stanu, jednak coś mi mówi, że tak się nie stanie. Na dzień dzisiejszy w ramach określenia stanu tego pokoju i zapewne całej firmy przychodzą mi na myśl głównie dwa słowa - dogorywanie i wegetacja. Ktoś te pokoje zbudował wiele lat temu i raczej przestał się nimi przejmować i jakoś tak sobie żyją - ale co to za życie. Gdyby pokój był zadbany, to pewnie dałbym mu 8, ale obecny stan zmusza mnie do obniżenia tej oceny. Co więcej, w trakcie rozmowy po grze o innym pokoju tej firmy - Zmieniając Rzeczywistość, który odwiedzaliśmy ponad rok temu - wspomnieliśmy o pewnej zagadce, a pani niezbyt wiedząc o co nam chodzi stwierdziła, że teraz takiej zagadki nie ma - domysły pozostawiam czytelnikom :). Nie uważam aby pójście do Krypty Wampira był to zmarnowany czas lub pieniądze (na szczęście załapałem się na promocję -40zł), jakoś się bawiliśmy, ale prawie wszystkie inne wybory będą aktualnie lepsze.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 1
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 2

Bewertung melden | Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 6/10

Game Master: 8/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Antwort der Firma {compr}

Jeśli miałby Pan ochotę opisać swoje zastrzeżenia co do stanu pokoju, prosimy o kontakt mailowy pod adresem kontakt@zagadkownia.pl. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi.

katarzynakrekora
katarzynakrekora

Wanderer
46 Pkt

4 Bewertungen

Niedosyt

14.01.20 | Besuchsdatum: 11.01.20

Glaubwürdige Bewertung

katarzynakrekora 4 Bewertungen

Pokój w swojej abstrakcyjnosci bardzo abstrakcyjny. Zagadki ułożone jako domino nadają się ( komentarz po konsultacji całej naszej grupy) dla max. 2 uczestników, ponieważ przy większej grupie pozostali się nudzą. Zero fabuły wprowadzenie do historii było najciekawsze potem jakoś wątek się urywa... największym plusem z całego pokoju okazała się obsługa. Po odnalezieniu klucza nawet nie wyszliśmy bo myśleliśmy jak to już wszystko? Pokój pozostawił po sobie niedosyt. Niewiem jak inne pokoje w tym escape roomie, ale my zanim tam wrócimy zastanowimy się czy warto...

Bewertung melden

Allgemeine Note: 6/10

Game Master: 7/10

Klima: 3/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

grzesiek.komendowski
grzesiek.komendowski

Neuling
24 Pkt

1 Bewertung

Ogólnie nieźle gdyby nie jeden szkopuł...

05.12.19 | Besuchsdatum: 29.11.19

Glaubwürdige Bewertung

grzesiek.komendowski 1 Bewertung

Pokój odwiedziliśmy we dwie osoby. Na pierwszy rzut oka wyglądał dobrze, a jego aranżacja świetnie wpasowywała się w fabułę. Niestety na samym początku rozwiązywania łamigłówek spotkaliśmy się z ogromnym problemem otwarcia jednej z kłódek. Straciliśmy na nią ok. 30 minut. Jak się później okazało problem wynikał z braku jednego elementu w wyposażeniu pokoju. To doświadczenie wypaczyło trochę dalsze zmagania z zagadkami. Tutaj czuliśmy lekki żal do osoby, która czuwała nad nami w czasie gry, że nie zareagowała na to, że tak długo zmagamy się z pierwszą zagadką.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 5/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Indi
Indi

Neuling
16 Pkt

2 Bewertungen

Klimat przede wszystkim

13.11.19 | Besuchsdatum: 09.11.19

Indi 2 Bewertungen

Pokój wg mojego gustu prawie idealny. Świetnie zrobione dekoracje trzymały klimat, a w dodatku nawiązywały do ulubionego uniwersum fantastycznego, więc "kupiły" mnie od razu. Do tego świetna obsługa bardzo miłych dziewczyn, więc atmosfera była taka jak powinna.
Ciekawe i pomysłowe zagadki, utrzymany nastrój, kolorystyka i wszystko, czego zmysły potrzebują do wczucia się.
Jedynym zgrzytem były awarie - w dwóch przypadkach to, co powinno działać, niestety nie zadziałały (głównie sejf, gdzie właściwy kod nie zadziałał, gdyż otwarcie wymagało trzymania odchylonej wajchy... ), w efekcie zmarnowane wiele minut na bezproduktywne szukanie innych rozwiązań spowodowało troszkę irytacji.
Sumując - świetnie, tylko przydałoby się jednak bardziej pilnować stanu technicznego.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Panda Express
Panda Express

Globetrotter
248 Pkt

65 Bewertungen

Pokój z potencjałem, ale do renowacji

21.10.19 | Besuchsdatum: 19.10.19

Glaubwürdige Bewertung

Panda Express 65 Bewertungen

Na pierwszy rzut oka pokój zrobiony w fajnym egipskim kilmacie. Jednak wraz z rozpoczoczęciem gry daje się zauważyć, że ma on najlepsze lata za sobą i mówiąc krótko się sypie. Zaczynając od fatalnego nagłośnienia, przez które w ogóle nie zrozumieliśmy wprowadzenie, przez poobkruszane dekoracje i elemnty gry, po zacinające się kłódki wszystko to utrudnia rozgrywkę i wpływa na wrażenia z pokoju. Mimo to pokój nam się podobał, ma ciekawe zagadki, dobrze wpisane w klimat i ostatecznie dobrze się bawiliśmy. Po gruntownym odświeżeniu będzie świetny.
Obsługa bardzo sympatyczna i pomocna.

Allgemeine Note: 6/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht