Room Escape

Room Escape

Lockme Partner

1095

1.095 Bewertungen

|

PL 57

Polen: 57. Platz

|

9.2/10

Firma Room Escape hat 9 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 540 Minuten. [więcej]

9 9 Räume

3 3 Abteilungen

Firmeninformationen

Firma Room Escape hat 9 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 540 Minuten.

Abteilungsadresse Śniadeckich

Śniadeckich

ulica Śniadeckich 1/15
00-655 Warszawa

Verfügbare Räume in der Abteilung Śniadeckich

Geschlossene Räume in der Abteilung Śniadeckich

Abteilungsadresse Inżynierska

Inżynierska

ul. Inżynierska 1
00-655 Warszawa

Verfügbare Räume in der Abteilung Inżynierska

Abteilungsadresse Marszałkowska

Marszałkowska

ul. Marszałkowska 140 00-061 Warszawa Centrum Metro: Świętokrzyska

Verfügbare Räume in der Abteilung Marszałkowska

Geschlossene Räume in der Abteilung Marszałkowska

Zusätzliche Dienstleistungen sind in dieser Firma verfügbar

Zajęcia edukacyjne dla szkół

Zajęcia edukacyjne dla szkół

Neueste Bewertungen

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
268 Pkt

102 Bewertungen

Udany eksperyment Room Escape

05.12.19 | Besuchsdatum: 04.12.19

Swistakk 102 Bewertungen

Pokój trzeba naprawdę docenić za oryginalność. Można to było wyczytać z opinii i zdecydowanie się to spełniło - jest to pokój istotnie inny niż wiele innych. Myślę, że taką oryginalność docenią przede wszystkim gracze z dużą liczbą pokoi na koncie. Nie mówię, że takowym się nudzą bardziej standardowe pokoje, bo gdyby się nudziły, to przecież by do nich nie chodzili, ale taki powiew świeżości jest bardzo mile widziany. Niby nic z osobna nie jest zadaniem, które byłoby nie na miejscu czy nawet bardzo nietypowe w zwykłym escape roomie, ale całokształt sprawia wrażenie istotnej inności.

Pokój jest w mojej opinii bardzo prosty, mechanizm działania zagadek w sporej części jest naprawdę jasny (choć czasami trzeba się namózgować), ale tak to wychodzi, że trochę czasu nad nimi spędzić trzeba, ale w żadnym wypadku nie przeszkodziło nam to się świetnie bawić! Bo robienie zagadek w tym pokoju naprawdę sprawia radość. Jest dość liniowy, ale często w obrębie jednej zagadki można się zrównoleglić.

Szczęśliwie udało nam się pobić rekord - 30:11 :D. Podobno poprzedni wynosił 36 minut, co mnie dość dziwi biorąc pod uwagę charakter zadań do wykonania w tym pokoju. Pewnie ma na to wpływ, że po rankingu i liczbie opinii pokój wydaje się być mniej popularny od pozostałych i być może trafia tu mniej ekip, a niesłusznie! Trening do finału PolandEscape uważam za udany - 2 rekordy na 3 wizyty :D. I znowu czekolada jako upominek :).

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 4
Coś oryginalnego: 5
Czy się dobrze bawiłem?: 4

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr leicht

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
268 Pkt

102 Bewertungen

Solidna propozycja

04.12.19 | Besuchsdatum: 03.12.19

Swistakk 102 Bewertungen

Jak widać po archiwalnych opiniach pokój jest nową wersją pokoju szczecińskiej ESCapady "Nautilus". Otrzymywał tam bardzo dobre oceny, więc zapewne i tu powinno być fajnie? Z tego co wiem nie jest jego dokładną kopią, część elementów jest nowych na tyle, że nawet właściciele ESCapady momentami się zacinali jak go przechodzili.

Jest nam przedstawiona historii przygody na Łodzi Podwodnej. Klimat łodzi jest całkiem dobrze oddany. Nie ma żadnych elementów wybijających z immersji, zagadki są dobrze wpasowane do klimatu.

Główną siłą tego pokoju są moim zdaniem zagadki. Są ciekawe i ich rozwiązywanie daje satysfakcję. Do tego są ładnie wykonane. Pokój jest dość nieliniowy, co daje pole do popisu dla drużyn, które są w stanie się zrównoleglić, my to zdecydowanie lubimy.

Udało nam się wyjść w 25:39 co szczęśliwie okazało się rekordem pokoju. W nagrodę dostaliśmy czekoladę :D. Jeszcze nigdy takiego upominku nie dostaliśmy :).

Co do oceny głównej, to wraz z rosnącymi standardami pokoi na rynku staram się podwyższać swoją poprzeczkę do wystawiania dyszek i tu może rzeczywiście aż jakichś fajerwerków nie było, ale wszystko było na tyle solidnie wykonane, zagadki się podobały i się dobrze bawiliśmy, a do tego pokój jest nowy i fajnie by było dać mu większą rozpoznawalność, więc wystawiam ocenę ogólną 10. Swoją drogą widać statystyki archiwalnych szczecińskich ocen (z grubsza 90% to dziesiatki), a o ile w szczecińskiej wersji nie byłem, to podejrzewam, że pokój mógł być dodatkowo wyszlifowany i dopracowany w trakcie przenosin. Jak pozostałe pokoje tej firmy, w których byłem, nie jest to aż najwyższa klasa, ale wszystkie są dobrze wykonane, na pewno zapewniają dobrą zabawę i dobrze pokazują na czym cała ta zabawa w eskejp rómy polega.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 4
Coś oryginalnego: 4
Czy się dobrze bawiłem?: 4

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

female.shinigami
female.shinigami

Wanderer
30 Pkt

2 Bewertungen

Pierwsza wizyta w ER i wgniotło mnie w ścianę!

22.11.19 | Besuchsdatum: 18.10.19

female.shinigami 2 Bewertungen

To była moja pierwsza styczność z ER, i zdecydowanie pokój zrobił na mnie ogromne wrażenie. Zagadki może nie wszystkie w temacie i kilka z nich nie do końca było dla nas zrozumiałych, w kilku było też zdecydowanie widać zużycie materiału, jednak ogromnym plusem jest to że zagadki są generalnie mechaniczne i nietypowe. Obsługa ok, ogromy plus za rewelacyjny film wprowadzający. Zwłaszcza pierwszy etap pokoju zapadł mi w pamięci! Zachęcona tak dobrą zabawą, na pewno odwiedzę inne pokoje w Warszawie, w tym pozycje od Room Escape! (Wehikuł Czasu, nadchodzimy!)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Marysia&Artur :)
Marysia&Artur :)

Pionier
196 Pkt

47 Bewertungen

Rozwiąż zagadki Bogów

21.11.19 | Besuchsdatum: 16.11.19

Glaubwürdige Bewertung

Marysia&Artur :) 47 Bewertungen

Do pokoju przybyliśmy zachęceni pozytywnymi opiniami zasłyszanymi od mistrzów gry tudzież z Internetu i nie zawiedliśmy się!
Pokój jest z pewnością wart odwiedzenia dla każdego pasjonata tej rozrywki. Można zabrać ze soba świeże osoby, gdyż idealnie nadaje się na rozpoczęcie przygody z ER, a doświadczone osoby również bedą miały frajdę.
Co do klimatu to myślimy, że dało by się go ulepszyć, aby bardziej przenieść się w tamte czasy. Szczególnie warto poprawić wprowadzenie.
Pokój ma jeden aspekt czym nadrabia i co na długo zostanie nam w pamięci ;)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 8/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel