Quest Cage Centrum

Quest Cage Centrum

Lockme Partner

599

599 Bewertungen

|

PL 48

Polen: 48. Platz

|

9.4/10

Nastały nowe czasy. Nowy Burmistrz zaprowadził porządek i zmienił Clue Town w spokojne, praworządne miasteczko, w którym nic się nie działo... aż do teraz.... [więcej]

5 5 Räume

1 1 Abteilung

Firmeninformationen

Nastały nowe czasy. Nowy Burmistrz zaprowadził porządek i zmienił Clue Town w spokojne, praworządne miasteczko, w którym nic się nie działo... aż do teraz.
Dziennikarka The Clue daily Olivia Rogers, wpadła na trop tajemniczej sprawy, do rozwiązania której, potrzebuje Waszej pomocy.
Czy jesteście gotowi na nową przygodę? Czy uda Wam się rozwikłać tajemnicę miasteczka? Czy wystarczy Wam odwagi by ujawnić prawdę?

Abteilungsadresse Katowice, Polen

Katowice

ul. 3 Maja 6-8/lok. 3
Katowice

Verfügbare Räume in der Abteilung Katowice

Geschlossene Räume in der Abteilung Katowice

Neueste Bewertungen

robak.jacek
robak.jacek

Wanderer
38 Pkt

1 Bewertung

Wesoły pokój

19.02.20 | Besuchsdatum: 24.11.19

Glaubwürdige Bewertung

robak.jacek 1 Bewertung

Pokój na pierwszy rzut oka wydaje się nie zbyt skompilowany chociaż po kilku minutach okazuje się że stoimy w miejscu.
Zagadki są o zróżnicowanym stopniu trudności i dostarczane w różnej formie m.in. tradycyjnej - kłódki ale mamy też trochę elektroniki.
Wystój pokoju zadbany czysty, nie widać większych oznak starzenia.
Fajna atmosfera pokoju idealny na rozruszanie, nawet dla większej ekipy.
Obsługa przyjemna i potrafiąca udzielać wskazówek z "głową", a nie podaje gotowych rozwiązać nie zabierając nam przy tym dalszej zabawy.
Polecamy bez dwóch zdań ! :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

fafner25
fafner25

Pfadfinder
71 Pkt

22 Bewertungen

John McQueen?

16.02.20 | Besuchsdatum: 15.02.20

Glaubwürdige Bewertung

fafner25 22 Bewertungen

Świetnie się bawiliśmy! Minimalistyczny ale idealnie wpisujący się w klimat wystrój, fajne zagadki, bardzo dobre rozwiązania techniczne. Uśmialiśmy się, kiedy odkryliśmy sekret burmistrza - super pomysł, super fabuła. W szczególny sposób doceniam zdjęcia burmistrza ;)
Jedyne czego mi brakowało to pamiątkowe zdjęcie na koniec.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

mmartaborowka
mmartaborowka

Neuling
22 Pkt

1 Bewertung

W gąszczu tajemnic

09.02.20 | Besuchsdatum: 08.02.20

Glaubwürdige Bewertung

mmartaborowka 1 Bewertung

Pokój łamigłówka, logiczny i technologiczny. Średnio zaawansowani będą się dobrze bawić jeśli lubią cały czas kminić. W pokoju byliśmy w trzy osoby - idealna liczba, dla czterech byłoby za mało miejsca i możliwości pracy. Nie zgadzam się z komentarzami określającymi ten pokój za najgorszy. Pokój ‚W gąszczu tajemnic’ podobał mi się dużo bardziej od ‚Sekretu burmistrza’. Wygrywa fabułą, zagadkami i stylem.

Polecam.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pionier
208 Pkt

178 Bewertungen

#211

03.02.20 | Besuchsdatum: 27.12.19

Beschränkte Bewertung

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 178 Bewertungen

Nasze pierwsze doświadczenie z VR! Nie ukrywam, że nie spodziewaliśmy się niczego specjalnego i z takim nastawieniem poszliśmy do tego "pokoju" - zdecydowanie preferujemy tradycyjne ER, a nie ich wersje komputerowe, w postaci gier planszowych itd itp. Uznaliśmy jednak, że trzeba spróbować i jakoś zapełnić nasz skromny maraton w okolicy.
Tajne przez poufne odmieniło jednak moje myślenie o ER w VR. W grze bardzo dobrze wykorzystano możliwości świata wirtualnego, uzyskując efekty jakie nigdy nie byłyby możliwe w tradycyjnym escape roomie. Zagadki bardzo pomysłowe, a gdyby przenieść je do świata realnego- dość łatwe. Jednak ich rozwiązanie w VR, szczególnie dla osób początkujących w tej formie zabawy- staje się wielkim wyzwaniem. Scenariusz super, przy następnej wizycie w okolicy z pewnością zagramy w kolejnym :)
Na malutki minusik dodam, że osoby, które nigdy nie miały styczności z VR mogą stracić sporo czasu gry na rozeznanie jak to wszystko faktycznie działa, jak się poruszać itp. Dodam również, że w razie drobnych awarii technicznych (która miała miejsce w moim przypadku) zdjęcie gogli psuje klimat o wieeeele bardziej niż wejście Mistrza Gry do pokoju w czasie tradycyjnej gry (co dotąd uważałam za najgorszą opcję wynikającą z awarii)
Bez względu na to, czy jest się fanem gier, czy jednak woli się ER w realu- warto choć raz spróbować czegoś innego i na własnej skórze przekonać się jak to wygląda. Ja na VR na pewno jeszcze wrócę, choć w ogólnym rozrachunku gra nigdy nie zastąpi mi prawdziwych pokojów :)

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 8/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 Pkt

110 Bewertungen

Bardzo trójwymiarowy pokój :D

03.02.20 | Besuchsdatum: 09.11.19

Zagadkowcy 110 Bewertungen

Tunele to pokój, który na długo zapada w pamięć. Jestem pod ogromnym wrażeniem aranżacji przestrzeni. Był to jak dotąd jeden z najbardziej trójwymiarowych escape roomów, w jakich miałam przyjemność grać :D Przemieszczanie się po takim nietypowym labiryncie daje dużo frajdy. Gdy po wyjściu z pokoju obsługa powiedziała nam, jaki jest naprawdę jego metraż, to byłam w szoku, jak im się udało tyle [spojler] niespodzianek umieścić w "pokoju" o tak małej kubaturze! :O To jest niesamowite po prostu i za to ogromne brawa.

Samo to, że przedostawanie się do dalszych etapów rozgrywki wymaga nieco zręczności, wyzwala super dużo adrenaliny i dodaje smaku grze. Połączenie zagadek, elementów sportowych i zadań manualnych to jest strzał w dziesiątkę. Fajnie by było, gdyby pojawiło się w escape roomowej ofercie więcej tego typu projektów.

W opisie jest mowa, że pokój wymaga sprawności fizycznej. W rzeczywistości nie trzeba być specjalnie wysportowanym. To raczej takie ostrzeżenie, że pokój jest nieodpowiedni dla osób na wózku, z dużymi problemami z kręgosłupem, urazem nogi czy kobiet w ciąży :)

Zagadkom towarzyszy sensowna fabuła, co też jest plusem, zwłaszcza jej zakończenie mi się bardzo spodobało.

Same zagadki są w zdecydowanej większości łatwe, może ze dwie trudne się trafiły.

Jeśli chodzi o poczekalnię, to znajduje się w niej wyjątkowa recepcja, zagadki manualne i cukierki. Po grze można sobie tam pogawędzić z bardzo miłą obsługą o escape roomach.

Nie zgodzę się natomiast z komentarzami, że wystrój był realistyczny. Dużo elementów wystroju wyglądało dość sztucznie, niektóre trochę tandetnie. Nie czułam się jak w prawdziwych tunelach. To, że nie było realizmu, nie znaczy, że nie było klimatu – ten był budowany przez dźwięk, niektóre dekoracje, dobrze pasujące do fabuły zagadki itd.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel