Projekt Ucieczka

Projekt Ucieczka

Lockme Partner

25

25 Bewertungen

|

PL 26

Polen: 26. Platz

|

9.7/10

Nowy koncept z kategorii escape room we Wrocławiu. Gwarantujemy moc wrażeń, emocji, tajemnic i zagadek. Nie gwarantujemy wyjścia i szczęśliwego zakończenia. [więcej]

1 1 Raum

1 1 Abteilung

Firmeninformationen

Nowy koncept z kategorii escape room we Wrocławiu. Gwarantujemy moc wrażeń, emocji, tajemnic i zagadek. Nie gwarantujemy wyjścia i szczęśliwego zakończenia.

Fotos

Abteilungsadresse Wrocław, Polen

Wrocław

Wrocław, ul. Sokolnicza 30

Verfügbare Räume in der Abteilung Wrocław

Neueste Bewertungen

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 Pkt

109 Bewertungen

Gdzie my jesteśmy? O_O

10.02.20 | Besuchsdatum: 10.01.20

Zagadkowcy 109 Bewertungen

Początek gry jest znakomity... Na pół godziny przed grą orientujesz się, że nic nie wiesz. Na kwadrans przed grą wiesz jeszcze mniej :D A potem się zaczyna... I po chwili znowu nic nie wiesz!

"Poznaj Wolfganga" to świetnie przemyślany fabularnie escape room, w którym nie zabraknie zaskoczeń. Ograniczenie liczby graczy do trzech jest nieprzypadkowe – zostało podyktowane pomysłem na scenariusz historii, którą przeżyją (jeśli im się poszczęści ;) ) gracze.

Pokój ma na LockMe etykietkę "thriller" i muszę przyznać, że z każdym kolejnym thrillerem coraz bardziej kocham tę odmianę escape roomu! Super jest to, jak bardzo w thrillerach czujemy, że to się dzieje naprawdę, jak duży nacisk jest położony na historię i budowanie w graczach przeróżnych emocji – w przypadku "Wolfganga" przede wszystkim napięcia, niepewności i ogromnej ciekawości, co będzie dalej.

Trochę niechcący wyłączyliśmy jednego kolegę z połowy gry; kto był, pewnie się domyśli, w jaki sposób :P Ale mówi, że dobrze się bawił!

Dodatkowe zalety gry to samo miejsce rozgrywki (bardzo nietypowe jak na escape room!) oraz humorystyczne niespodzianki w środku.

Zagadek jest całkiem sporo, biorąc pod uwagę niewielką przestrzeń. Gdy po ucieczce przechodziliśmy pokój od początku, żeby wszyscy zobaczyli wszystkie zagadki, to aż nie mogłam sobie przypomnieć, skąd braliśmy niektóre przedmioty. Jedna zagadka była dla mnie szczególnie ciekawa, ale sporo z nich było całkiem fajnych.

Właściciele są super ludźmi; po grze można z nimi spędzić całe godziny na gadaniu o escape roomach <3 Polecam ich spytać, skąd wziął się pomysł na nazwę tego pokoju, bo też kryje się za tym historia. Opowiadali nam dużo o tworzeniu pokoju i widać, że włożyli w niego duuuużo serca.

Jeśli będą otwierać kolejny ER, wcześniej czy później go na pewno odwiedzę.

To był mój drugi escape w 2020 (po "Polskim Skarbcu") i wygląda na to, że zapowiada się wyjątkowo udany escape'owy rok! :D

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Quara
Quara

Pionier
198 Pkt

72 Bewertungen

Skradł moje serce

24.01.20 | Besuchsdatum: 10.11.19

Quara 72 Bewertungen

"Poznaj Wolfganga" był ostatnim punktem naszego drugiego wrocławskiego maratonu i była to naprawdę wielka, słodka wisienka na torcie całego wyjazdu. Lakoniczny opis wzbudził ciekawość, ale to wprowadzenie do pokoju jest niesamowite, wyjątkowe i potrafi wzbudzić niemałe wątpliwości - czy aby na pewno chcemy kontynuować tę zabawę? Czy aby na pewno to będzie tylko niewinna gra z tzw. happy endem?

Jestem niesamowitym cykorem, ale lubię się bać i ten ER zagwarantował mi przeżycia na bardzo ciekawym poziomie.
Ogrom zróżnicowanych (tradycyjnych, mechanicznych czy manualnych), ale klimatycznych zagadek na niedużej i dobrze zaaranżowanej przestrzeni; momentami łapałam się na tym, że chyba niekoniecznie chcę poznać ich rozwiązanie, bo co potem zobaczę?
Byliśmy w trzy osoby, co zdecydowanie dodawało nam animuszu i ułatwiało przejście, naprawdę szczerze będę podziwiać każdego śmiałka, który odważy się podejść do tego pokoju w pojedynkę.

Ola i Jarek są mega ludźmi, bardzo pozytywnie nakręconymi, gadatliwymi - spędziliśmy dużo czasu na rozmowę po wszystkim i ciężko było wyjść :)

To jest jeden z tych pokojów, o którym można mówić dużo, ale żeby zrozumieć te słowa, trzeba to przeżyć. Nie czekajcie już dłużej - poznajcie Wolfganga.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

racheldot017
racheldot017

Wanderer
26 Pkt

1 Bewertung

Think out side of the box :) - BEZ spoilerów

21.01.20 | Besuchsdatum: 12.01.20

Glaubwürdige Bewertung

racheldot017 1 Bewertung

Pokój został nam polecony przez znajomych jako:
"Doświadczenie na zupełnie innym szczeblu... słowo klucz - niekonwencjonalny."

I żeby zachęcić, dużo więcej nie potrzeba, ale czasami po prostu trzeba się podzielić doświadczeniami ze światem!
Dlatego rozwijam opinię starając się zgrabnie omijać wszystkie spoilery:
Klimat jest niesamowicie wiarygodny, od samego początku wszystko dopracowane jest do najmniejszego szczegółu! niekonwencjonalne szyfrowanie, satysfakcjonujące w rozwiązywaniu elementy historii i wysokiej jakości wystrój / rekwizyty... Ostatnia wskazówka? jeśli macie w grupie osoby o mocnych żołądkach, można poprosić z wyprzedzeniem o wersję "spicy" - czyli nieco lepiej "przyprawioną" o dodatkowe elementy historii.
Polecamy w wypadku brania wskazówek, próbę wcielenia się w sytuację i w odgrywane role, "obsługa" bardzo pozytywnie na to odpowiada ;)

Na zakończenie tylko dodam, że na ogromny plus dla zapaleńców ER jest możliwość późniejszej rozmowy z Twórcami tego kawałka innego świata pełnego imersji. Okazja na dyskusję, pochwały i wskazówki zawsze dodaje uroku całemu doświadczeniu i zdecydowanie nie pozostawia niedosytu, pozytywnie!

Gorąco i z całego serca polecamy.
Jaś i Małgosia

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

giakeap
giakeap

Pfadfinder
53 Pkt

37 Bewertungen

#185

20.01.20 | Besuchsdatum: 20.01.20

giakeap 37 Bewertungen

Nie wiem czemu tak późno odwiedziliśmy Wolfganga... Gdybym wiedziała, jak fajne jest to przeżycie, to bylibyśmy tu już w dniu premiery!
Historia świetna - zaczynając grę nie wiesz co cię czeka a po chwili zaczynasz wszystko rozumieć...
Wprowadzenie? Takie, jakiego nigdzie indziej nie spotkaliśmy.
Zagadki? Całkiem proste, ale nie banalne.
Wystrój - wiarygodny i na miejscu.
Do tego ludzie, którzy to wszystko wymyślili to wisienka na torcie.
Jeżeli zastanawiacie się tak, jak my - to przestańcie i składajcie rezerwację!

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel