Projekt Ucieczka

  Projekt Ucieczka

  31

  31 Bewertungen

  |

  PL 148

  Polen: 148. Platz

  |

  9.7/10

  Nowy koncept z kategorii escape room we Wrocławiu. Gwarantujemy moc wrażeń, emocji, tajemnic i zagadek. Nie gwarantujemy wyjścia i szczęśliwego zakończenia. [mehr]

  0 Keine Räume

  0 Keine Abteilungen

  Firmeninformationen

  Nowy koncept z kategorii escape room we Wrocławiu. Gwarantujemy moc wrażeń, emocji, tajemnic i zagadek. Nie gwarantujemy wyjścia i szczęśliwego zakończenia.

  Fotos

  Neueste Bewertungen

  switniewska1996
  switniewska1996

  Neuling
  15 Pkt

  2 Bewertungen

  Wolfgang

  13.06.20 | Besuchsdatum: 14.03.20

  Glaubwürdige Bewertung

  switniewska1996 2 Bewertungen

  Zdecydowanie nie chcielibyście poznać Wolfganga, niezbyt sympatyczny typek. Za to właściciele, a zarazem Mistrzowie Gry mega sympatyczni ludzie, z którymi można powymieniać się pokojowymi doświadczeniami. Co do pokoju wersja z dodatkowym dreszczykiem emocji - nie pozwoli Ci nawet na chwilę relaksu - ale przecież to nie o to tu chodzi ;) Pokój cały czas trzyma w napięciu. Polecam z całego l, wciąż bijącego serduszka

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Cyrk Kamiennych Braci
  Cyrk Kamiennych Braci

  Reiseführer
  435 Pkt

  310 Bewertungen

  Cyrk Kamiennych Braci i niefortunna znajomość

  05.05.20 | Besuchsdatum: 14.02.20

  Cyrk Kamiennych Braci 310 Bewertungen

  Cyrk Kamiennych Braci wyruszył do Wrocławia na kolejny ER-owy wypad weekendowy. Wszystko szło jak należy dopóki nie zdecydowaliśmy się zagrać w scenariusz, który odznaczał się wyjątkowo enigmatycznym opisem. Dotarliśmy w wyznaczone miejsce, a dalej wydarzenia potoczyły się już błyskawicznie. Nadszedł czas, żeby poznać Wolfganga.

  Po pierwsze twórcom należą się wielkie pochwały za rewelacyjne i realistyczne wprowadzenie. Z czymś takim nie mieliśmy jeszcze do czynienia w żadnym pokoju.Scenariusz i wystrój są mocno realistyczne. Niewielka przestrzeń została tutaj doskonale zaprojektowana, żeby dać jak najwięcej zabawy.

  Zagadki należycie dopasowano do tematyki, doskonale wykorzystując miejsce, w którym się znaleźliśmy. Uważamy, że jest to idealny pokój dla dwuosobowych ekip, które potrafią dobrze współpracować. Poziom trudności oceniamy jako średni.

  Obsługa spisała się znakomicie. Począwszy od rewelacyjnego wprowadzenia przez świetną interakcję z mistrzem gry, a na fajnej, luźnej rozmowie po grze skończywszy.

  Podsumowując, pokój "Poznaj Wolfganga", to zupełnie nowe podejście do ER. Jego oryginalność i bardzo realistyczny scenariusz, to z pewnością jego największe atuty. Polecamy tak początkującym jak i starym wyjadaczom, którzy myślą, że w pokojach ucieczek widzieli już wszystko.

  Allgemeine Note: 9/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 9/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Swistakk
  Swistakk

  Reiseführer
  386 Pkt

  164 Bewertungen

  Amadeusz

  10.04.20 | Besuchsdatum: 10.01.20

  Glaubwürdige Bewertung

  Swistakk 164 Bewertungen

  Naszego styczniowego wrocławskiego tripa po ERach zaczęliśmy od poznania Wolfganga. Jak się okazało, był to start z wysokiego C.

  Wolfgang był escape roomem, który nieźle potwierdził przemyślenie, które miewałem, że ciekawy początek gry świetnie wpływa dla mnie na dobrą zabawę i całokształt doświadczenia, nawet jeżeli dalsza część gry nie jest na wysokim poziomie. Ale spieszę wyjaśnić, nie miałem na myśli, że w Wolfgangu dalsza część gry nie jest na wysokim poziomie, tylko chciałem podkreślić wpływ tego dobrego początku. W istocie kilka dni wcześniej byłem w Polskim Skarbcu, gdzie właśnie taki kontrast dało się zaobserwować - bawiłem się tam bardzo dobrze, a w zasadzie to dopiero na bardziej chłodno po grze do mnie doszło, że tylko początek tam był super, a większość rozgrywki jednak była kiepska, choć w jej trakcie zupełnie takich myśli nie miałem.

  Wracając do Wolfganga, nie da się ukryć, że realizacja tutaj jest rzeczywiście oryginalna. Klimatycznie jest to bardzo fajny pokój, ale zagadki też nie ustępują. Są przyjemne, logiczne i dają satysfakcję. Jeszcze wspomnę, że podobno na specjalnę prośbę można sobie zażyczyć podkręcenie wrażeń. Gdybyśmy wiedzieli, to byśmy na pewno skorzystali! Niestety minus za to, że otrzymaliśmy niechcianą podpowiedź po bardzo krótkim czasie od zapoznania się z pewnym elementem gry i to pomimo tego, że była to już mniej więcej połowa gry, a tempo mieliśmy około rekordowe.

  Trochę nie wiem o czym bym się tu mógł jeszcze rozwodzić jednocześnie nie spoilując, bo jednak mam wrażenie, że bardzo mało napisałem o samej grze, więc podsumuję, że jest to świetny escape room, którego nie można ominąć, nie ma on moim zdaniem słabych punktów, bo jest intrygująca historia, ciekawa miejscówa, interesujące i przemyślane zagadki. Z przyjemnością wystawiam dyszencję od siebie.

  Po grze mieliśmy bardzo przyjemną rozmowę z sympatycznymi właścicielami. Chętnie bym powiedział, że była to dla mnie rekordowo długa rozmowa (bo na tamten czas była, około 70 minut), ale niedługo później pobił ją pewien gościu z Brna, którego udało się odwiedzić jeszcze przed oficjalną premierą w escape roomie "Krypta", u którego siedzieliśmy bite 3 godziny, gdzie czas nam umilał wysokoprocentowy trunek, który robił tam za dekorację :D.

  I ostrzegę, że z niewiadomych mi przyczyn, Google Maps pokazywał mi zupełnie złe miejsce jako docelowe. Na szczęście byłem uważny i poszliśmy w dobre miejsce. Nie pamiętam co dokładnie wpisywałem, aby dał mi te złe wskazówki dojścia, ale uprzedzę, że warto się upewnić dwa razy, że się idzie w dobre miejsce.

  W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
  Wystrój, klimat i production value: 4
  Zagadki i flow: 4
  Coś oryginalnego: 4
  Czy się dobrze bawiłem?: 4

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 9/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  VooVoo
  VooVoo

  Reiseführer
  471 Pkt

  238 Bewertungen

  ...

  20.03.20 | Besuchsdatum: 20.12.19

  VooVoo 238 Bewertungen

  Niespotykane wprowadzenie jakiego nie spotka się w żadnym innym ER. Buduje klimat od samego początku, chociaż napięcie jest odczuwane przez całą grę i odpowiednio dozowane. W trakcie rozgrywki nie brak zaskoczeń. Bardzo polecam!

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Q
  Q

  Reiseführer
  496 Pkt

  346 Bewertungen

  #285

  20.03.20 | Besuchsdatum: 20.12.19

  Glaubwürdige Bewertung

  Q 346 Bewertungen

  Czy to jeszcze pokój zagadek, czy już nie? Można postawić sobie w głowie takie pytanie, bo – słynny i przez wielu graczy w escapach poszukiwany – poziom immersji jest tu naprawdę wysoki. Całość doświadczenia, a szczególnie początek rozgrywki, to było dla nas zupełnie coś nowego i zaskakującego. Mieliśmy szczęście trafić też w grę późnowieczorową porą, co w połączeniu z dodatkowym thrillem (można wybrać przed grą - polecam) podbiło mocno wrażenia końcowe. I do tego te smaczki w grze... W obawie przed spoilerami, nie ma sensu nic więcej pisać, poza zarekomendowaniem tej przygody innym graczom. Zadebiutować takim pokojem, i to na trudnym – bo słynącym z wielu świetnych pokoi ucieczek – wrocławskim rynku escapowym, to zrobić kawał dobrej roboty!

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel