No Way Out

No Way Out

Lockme Partner

267

267 Bewertungen

|

PL 51

Polen: 51. Platz

|

9.5/10

Dlaczego właśnie „No Way Out”? Nazwa jest przewrotna, ponieważ zawsze jest jakieś wyjście – chociaż na początku wydaje się, że go nie ma. Stawiamy na wars... [więcej]

2 2 Räume

1 1 Abteilung

Firmeninformationen

Dlaczego właśnie „No Way Out”?

Nazwa jest przewrotna, ponieważ zawsze jest jakieś wyjście – chociaż na początku wydaje się, że go nie ma.

Stawiamy na warstwę fabularną, która przez część firm z branży jest traktowana jako zło konieczne. U nas zagadki i cała gra jest budowana wokół historii. Biorąc udział w grach przygotowanych przez zespół „No Way Out” uczestniczycie w dramatycznych wydarzeniach, które z powodzeniem mogłyby stanowić scenariusz do filmu. Nasze pokoje są oryginalne, wymyślone przez nas na podstawie zdarzeń zarówno prawdziwych jak i fikcyjnych.

Każdy pokój to 60 minut świetnej zabawy dla grupy graczy od 2 do 5 osób.

Abteilungsadresse No Way Out, Polen

No Way Out

ul. Do Studzienki 3/5
80-227 Gdańsk

Verfügbare Räume in der Abteilung No Way Out

Neueste Bewertungen

Obserwator
Obserwator

Pfadfinder
96 Pkt

53 Bewertungen

prawdziwe wyzwanie

12.02.20 | Besuchsdatum: 25.01.20

Obserwator 53 Bewertungen

Pokój 3miasto 44 jest niepozorny, jako jeden ze starszych na rynku nie wyróżnia się zdumiewającą techniką i zdecydowanie należy do escape roomów w stylu retro. Trzeba więc rozwiązać wszystkie łamigłówki, odnaleźć klucze i kody. Również przestrzeń gry nie powala. Jednak nic tu nie jest przypadkowe, od wystroju, przez meble, po najdrobniejsze detale. Twórcy 3miasta 44 zadali sobie trud żeby wiernie odwzorować realia pracy Hansa Kassnera, szpiega działającego w czasach II wojny światowej pod przykrywką jako Jan Kaszubowski. Zadanie - przechwycić listę nazwisk, która wpadła w ręce Kassnera, to trochę zadanie by zwalczyć go jego własną bronią - w przenośni i dosłownie.

Nie spotkamy w tym escape roomie zbyt wielu zagadek, ale te, które są, wystarczą, by się przy ich rozwiązywaniu nieźle namęczyć i ocenić pokój jako bardzo trudny. Nieprzypadkowo niemal nikt nie wychodzi z niego w ciągu regulaminowych 60 minut. Co więcej, kooperacja, współpraca, podejrzliwość i kreatywność zdecydowanie będą tu waszymi sojusznikami. Przekonanie, że wszystko przyjdzie lekko, łatwo i przyjemnie to pierwszy stopień do tego, by utknąć w gabinecie Kassnera na wieki.

To pokój, który docenia się nie tylko dzięki satysfakcji z rozwiązanych zadań, ale też po wyjściu, dzięki bardzo szczegółowemu wyjaśnieniu całej rozgrywki przez mistrza gry - warto wspomnieć, że w No Way Out pracują prawdziwi pasjonaci, pozytywnie zakręceni na punkcie escape roomów. Wykład i analiza waszej gry po wyjściu, bo tak można nazwać komentarz prowadzącego do gry, są wartością dodaną, która zdecydowanie pozytywnie wpływa na nasze wspomnienia z 3miasto44.

Niestety, pokój jest mocno wysłużony, niektóre jego elementy są mocno sfatygowane, a jego twórcy trochę stają się zakładnikami autentyczności, co wpływa na klimat wnętrza. Dlatego sam klimat oceniam na 7, chociaż intelektualnie to rozgrywka najwyższych lotów. Ogólnie przyznajemy mocną 9 i uważamy, że to zdecydowanie pokój z top 10 trójmiejskich escape roomów.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Aleks Andra
Aleks Andra

Wanderer
49 Pkt

37 Bewertungen

Szpieg

04.02.20 | Besuchsdatum: 07.12.19

Aleks Andra 37 Bewertungen

I znów trafiamy na pasjonata....... A co to znaczy?.... A tyle, że po wyjściu z pokoju usłyszycie, analizę każdego Waszego kroku,każdego zamiaru i każdej myśli. No cóż, momentami jest zabawnie.
Co do pokoju, to mimo małej przestrzeni, zagadek poupychano mnóstwo. Więc oczy szeroko otwarte i do dzieła, bo w końcu to pokój szpiega. I niby wszystko na wierzchu, a nic nie widać. Pokój ma swój klimat i szybko wciąga w zabawę.
Powodzenia 😉

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Ejdżej
Ejdżej

Wanderer
39 Pkt

23 Bewertungen

Escape bawi i uczy

19.01.20 | Besuchsdatum: 15.01.20

Glaubwürdige Bewertung

Ejdżej 23 Bewertungen

Niesamowite połączenie przyjemnego z pożytecznym. To nie pokój w stylu idę i wychodzę, to pokój z niesamowita historia. Pierwszy raz mieliśmy przyjemność zmierzyć się z pokojem, który nie jest nastawiony typowo na „for fun”. Do odwiedzenia zbieraliśmy się dość długo, ze względu na to ze wiedzieliśmy, ze nie będzie to łatwe. Myśle, ze nie ma co wiele opisywać, pokój obowiązkowy do odwiedzenia, ze względu na historie jaka przedstawia, jednak naprawdę polecam nastawić się na to ze nie będzie łatwo. Mistrz gry to człowiek z niesamowita pasja do tego co robi, historie jakie opowiada są równie wciągające jak sam pokój.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Aleks Andra
Aleks Andra

Wanderer
49 Pkt

37 Bewertungen

Na pewno?

19.01.20 | Besuchsdatum: 18.01.20

Aleks Andra 37 Bewertungen

Pierwszy escape-room do którego musieliśmy wrócić drugi raz, aby rozwiązać wszystkie zagadki. No cóż...... czasem i tak bywa. Ale daliśmy radę wyjść.
Pokój wprowadza nas w mroczny klimat, odpowiednio dobrana muzyka, kilka elementów gdzie dreszcz przebiega po plecach, ze strachu też można pokrzyczeć.
Pokój trudny, nieliniowy, do każdego rozwiązania można dojść na kilka różnych sposób. Nie ma tu utartych schematów, wręcz przeciwnie. Ma się wrażenie, że wszystko jest odwrotnie, a logiczne myślenie na niewiele się zdaje.
Nam zabrakło........ no właśnie, czego zabrakło? Tego co by popychało do przodu, motywowało, no i tego najważniejszego, radości z rozwiązywania zagadek i przechodzenia do kolejnego etapu. Ale to Nasze odczucia. A pokój wart odwiedzenia.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Pinky&theBrain
Pinky&theBrain

Navigator
131 Pkt

48 Bewertungen

Historia w wybitnej odsłonie! #49

26.11.19 | Besuchsdatum: 09.11.19

Glaubwürdige Bewertung

Pinky&theBrain 48 Bewertungen

Masterpiece w każdym calu.
Żywy dowód na to, że nie trzeba przekombinować, by zrobić genialny pokój.
Od wejścia Mistrz Gry wprowadza w prawdziwą historię Gdańska z roku 1944, w fabułę samej gry oraz udziela wszystkich niezbędnych informacji.
Wkroczenie do pokoju przenosi nas zdecydowanie do lat 40. poprzedniego stulecia. Wystrój dopieszczony pod każdym względem, żadnej tandety, żadnych niedopatrzeń. Wszystko ma swoje miejsce i swój klimat. Żywa historia. Zagadki również dostosowane do swojej epoki.
Poziom naprawdę trudny, ale wszystko w tym Escape Roomie jest tak przemyślane, tak spójne z historią, utrzymane w takim standardzie, że jeśli się mocno wkręci w fabułę, będzie się czujnym i otworzy się na nie do końca sztampowe rozwiązania, to można zwyczajnie wsiąknąć i wykonać powierzone nam zadanie.
Nietuzinkowy jest również fakt, że po wyjściu z pokoju Mistrz Gry opowiada historię eksponatów, zagadek, dokłada ciekawostki historyczne, co nie pozwala jeszcze całkiem wyrwać się z atmosfery i daje jeszcze czas, by się dalej nią delektować.
Ten pokój zasługuje zdecydowanie na to, by go odwiedzić. Jest ważnym punktem w Gdańsku ze względu na swoją historię, za to jaki poziom i styl sobą reprezentuje, a przede wszystkim za to, że jest stworzony z pasją i pokazuje jak można zrobić fenomenalny pokój bez żadnych udziwnień.
Widać, że włożono w ten pokój sporo pracy, pomysłów i serca.
Myślę, że jest to punkt obowiązkowy nie tylko na mapie Gdańska czy Trójmiasta, ale i Polski.
Nasza dwójka wyszła bez żadnej podpowiedzi jakieś 2 minuty przed czasem. To żywy dowód na to, że ten ER naprawdę wciąga.
Polecam z czystym sercem.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer