No Way Out

No Way Out

Lockme Partner

267

267 Bewertungen

|

PL 56

Polen: 56. Platz

|

9.5/10

Dlaczego właśnie „No Way Out”? Nazwa jest przewrotna, ponieważ zawsze jest jakieś wyjście – chociaż na początku wydaje się, że go nie ma. Stawiamy na wars... [więcej]

2 2 Räume

1 1 Abteilung

Firmeninformationen

Dlaczego właśnie „No Way Out”?

Nazwa jest przewrotna, ponieważ zawsze jest jakieś wyjście – chociaż na początku wydaje się, że go nie ma.

Stawiamy na warstwę fabularną, która przez część firm z branży jest traktowana jako zło konieczne. U nas zagadki i cała gra jest budowana wokół historii. Biorąc udział w grach przygotowanych przez zespół „No Way Out” uczestniczycie w dramatycznych wydarzeniach, które z powodzeniem mogłyby stanowić scenariusz do filmu. Nasze pokoje są oryginalne, wymyślone przez nas na podstawie zdarzeń zarówno prawdziwych jak i fikcyjnych.

Każdy pokój to 60 minut świetnej zabawy dla grupy graczy od 2 do 5 osób.

Abteilungsadresse No Way Out, Polen

No Way Out

ul. Do Studzienki 3/5
80-227 Gdańsk

Verfügbare Räume in der Abteilung No Way Out

Neueste Bewertungen

Pinky&theBrain
Pinky&theBrain

Navigator
136 Pkt

51 Bewertungen

Tylko nie mów nikomu... #51

20.04.20 | Besuchsdatum: 01.03.20

Pinky&theBrain 51 Bewertungen

No Way Out nie zawodzi. Nigdy.
Po fenomenalnym pokoju 3miasto 44 przyszedł czas na Pogrzebane Tajemnice.
Pokój zwyczajnie… genialny! i na bardzo wysokim poziomie. Jest klimat, jest fabuła, nie ma niczego, co by nie pasowało do historii. Wszystko spójne, utrzymanie w atmosferze afery, w którą nas wciągnięto.
Jest moc, efekt „wow”, dreszczyk emocji, dużo roboty, na której naprawdę trzeba się skupić. Nie pozostawia żadnych „ale”, żadnego niedosytu. Majstersztyk. Li i jedynie. Przemyślany od A do Z i od razu widać, że właściciele są wielkimi pasjonatami tego co robią. Wirtuozi w każdym calu :)

Pokój zawiera wiele zagadek różnego rodzaju, niebanalne, wymagające. Ba! Zawierające nawet wersje alternatywne. Nie ma szans na spokojne przejście tego ERu. Trzeba się naprawdę narobić.

Nasza dwójka okazała się zdecydowanie za mała na ten pokój ;) Warto pójść w 3-4 osoby, bo roboty jest po uszy. W naszym przypadku bez podpowiedzi się nie obeszło, ale też udało się zgarnąć bonusy za szybką dedukcję w niektórych momentach, aż ostatecznie udało się wydostać.
Naprawdę rewelacyjny pokój, niesamowite przeżycie i jest to jeden z tych pokoi, który sprowadza człowieka do parteru, gdy nasunie się myśl, że „ja to już mam …dziesiąt pokojów za sobą” ;)
Wymagający, naprawdę trudny i zdecydowanie dla osób lubiących działać. Jak już wspomniałam, minimum w 3 osoby warto iść.

Mistrz Gry na najwyższym poziomie. Po wyjściu z pokoju zostało nam wszystko objaśnione i opowiedziane o ciekawostkach związanych z pokojem. Zdecydowanie duży plus.

Jedyny minus to fakt, że nie posiadają więcej pokoi, bo jak dla nas są po prostu No 1 w Trójmieście i jedną z najlepszych firm w jakich dane było nam być ;)
Zdecydowanie i z czystym sercem polecamy.
Tylko nie mów nikomu... #51 Tylko nie mów nikomu... #51

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Mrs.  Watson
Mrs. Watson

Wanderer
39 Pkt

14 Bewertungen

Wrócimy!

26.02.20 | Besuchsdatum: 25.02.20

Mrs. Watson 14 Bewertungen

To jeden z najlepiej przemyślanych pokojów, w jakich byłam. Jest nieliniowy i to stanowi jego trudność, ale także daje największą frajdę. Zagadek jest dużo, ale niektóre można pominąć. Większość z nich trzeba wykonać manualnie (dużo kłódek... trochę za dużo), co może być minusem dla osób lubiących inne rozwiązania. Odwiedziłyśmy ten pokój w 3-osobowej grupie i wg mnie jest on idealny dla 3-4 osób (5 to za dużo, a 2 – zdecydowanie za mało). Świetnie się bawiłyśmy i od raz po opuszczeniu pokoju umówiłyśmy się na wizytę w 3miasto 44 :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Obserwator
Obserwator

Pfadfinder
96 Pkt

52 Bewertungen

prawdziwe wyzwanie

12.02.20 | Besuchsdatum: 25.01.20

Obserwator 52 Bewertungen

Pokój 3miasto 44 jest niepozorny, jako jeden ze starszych na rynku nie wyróżnia się zdumiewającą techniką i zdecydowanie należy do escape roomów w stylu retro. Trzeba więc rozwiązać wszystkie łamigłówki, odnaleźć klucze i kody. Również przestrzeń gry nie powala. Jednak nic tu nie jest przypadkowe, od wystroju, przez meble, po najdrobniejsze detale. Twórcy 3miasta 44 zadali sobie trud żeby wiernie odwzorować realia pracy Hansa Kassnera, szpiega działającego w czasach II wojny światowej pod przykrywką jako Jan Kaszubowski. Zadanie - przechwycić listę nazwisk, która wpadła w ręce Kassnera, to trochę zadanie by zwalczyć go jego własną bronią - w przenośni i dosłownie.

Nie spotkamy w tym escape roomie zbyt wielu zagadek, ale te, które są, wystarczą, by się przy ich rozwiązywaniu nieźle namęczyć i ocenić pokój jako bardzo trudny. Nieprzypadkowo niemal nikt nie wychodzi z niego w ciągu regulaminowych 60 minut. Co więcej, kooperacja, współpraca, podejrzliwość i kreatywność zdecydowanie będą tu waszymi sojusznikami. Przekonanie, że wszystko przyjdzie lekko, łatwo i przyjemnie to pierwszy stopień do tego, by utknąć w gabinecie Kassnera na wieki.

To pokój, który docenia się nie tylko dzięki satysfakcji z rozwiązanych zadań, ale też po wyjściu, dzięki bardzo szczegółowemu wyjaśnieniu całej rozgrywki przez mistrza gry - warto wspomnieć, że w No Way Out pracują prawdziwi pasjonaci, pozytywnie zakręceni na punkcie escape roomów. Wykład i analiza waszej gry po wyjściu, bo tak można nazwać komentarz prowadzącego do gry, są wartością dodaną, która zdecydowanie pozytywnie wpływa na nasze wspomnienia z 3miasto44.

Niestety, pokój jest mocno wysłużony, niektóre jego elementy są mocno sfatygowane, a jego twórcy trochę stają się zakładnikami autentyczności, co wpływa na klimat wnętrza. Dlatego sam klimat oceniam na 7, chociaż intelektualnie to rozgrywka najwyższych lotów. Ogólnie przyznajemy mocną 9 i uważamy, że to zdecydowanie pokój z top 10 trójmiejskich escape roomów.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Aleks Andra
Aleks Andra

Pfadfinder
52 Pkt

37 Bewertungen

Szpieg

04.02.20 | Besuchsdatum: 07.12.19

Aleks Andra 37 Bewertungen

I znów trafiamy na pasjonata....... A co to znaczy?.... A tyle, że po wyjściu z pokoju usłyszycie, analizę każdego Waszego kroku,każdego zamiaru i każdej myśli. No cóż, momentami jest zabawnie.
Co do pokoju, to mimo małej przestrzeni, zagadek poupychano mnóstwo. Więc oczy szeroko otwarte i do dzieła, bo w końcu to pokój szpiega. I niby wszystko na wierzchu, a nic nie widać. Pokój ma swój klimat i szybko wciąga w zabawę.
Powodzenia ?

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Ejdżej
Ejdżej

Wanderer
39 Pkt

24 Bewertungen

Escape bawi i uczy

19.01.20 | Besuchsdatum: 15.01.20

Glaubwürdige Bewertung

Ejdżej 24 Bewertungen

Niesamowite połączenie przyjemnego z pożytecznym. To nie pokój w stylu idę i wychodzę, to pokój z niesamowita historia. Pierwszy raz mieliśmy przyjemność zmierzyć się z pokojem, który nie jest nastawiony typowo na „for fun”. Do odwiedzenia zbieraliśmy się dość długo, ze względu na to ze wiedzieliśmy, ze nie będzie to łatwe. Myśle, ze nie ma co wiele opisywać, pokój obowiązkowy do odwiedzenia, ze względu na historie jaka przedstawia, jednak naprawdę polecam nastawić się na to ze nie będzie łatwo. Mistrz gry to człowiek z niesamowita pasja do tego co robi, historie jakie opowiada są równie wciągające jak sam pokój.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer