Maze in Mind

Maze in Mind

384

384 Bewertungen

|

PL 150

Polen: 150. Platz

|

9/10

Maze In Mind - pierwszy i największy Escape Room w Rybniku. Zapraszamy na: www.mazeinmind.pl [więcej]

0 Keine Räume

0 Keine Abteilungen

Firmeninformationen

Maze In Mind - pierwszy i największy Escape Room w Rybniku.

Zapraszamy na: www.mazeinmind.pl

Neueste Bewertungen

majka45654
majka45654

Pfadfinder
62 Pkt

38 Bewertungen

Zemsta

02.03.20 | Besuchsdatum: 28.02.20

majka45654 38 Bewertungen

Wielka szkoda, że pokój został zamknięty, my zdążyliśmy na jego ostatnie dni. Chociaż przez pokój "przebiegliśmy", to pozostawił nam fantastyczne wrażenia. Zwarta fabuła, wiele zagadek do pokonania, brak wystrojowych zapychaczy, spora przestrzeń - wszystko co cenimy w escape roomach znaleźliśmy w Maze in Mind. Dzięki za wszystkie Wasze pokoje!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

sadek22b
sadek22b

Navigator
125 Pkt

101 Bewertungen

Pomszczono!

01.03.20 | Besuchsdatum: 29.02.20

Glaubwürdige Bewertung

sadek22b 101 Bewertungen

Zemsta to bardzo dopracowany pokój, który całkowicie zasłużenie zbiera tak wysokie opinie! Przestrzeń, w której będziecie walczyli z czasem jest wprost imponująca! Napotykane zamki i skrytki w żaden sposób nie rażą, ponieważ są sprytnie wkomponowane w zarys historii i wystrój [spojler]. Kilka mechanizmów spotkaliśmy pierwszy raz, jednak są na tyle logiczne, że nikt nie będzie miał problemu z rozpracowaniem ich działania.
Klimat jest skutecznie budowany już w pierwszej części rozgrywki, jednak finalne sceny niejedną osobę powstrzymały od zrobienia kolejnego kroku w mrok. Osoby bardziej wrażliwe z pewnością mogły poczuć tu lekki niepokój.
Ponieważ czas życia tego pokoju dobiegł końca, nie mogę go już nikomu polecić. Żałować, że tu nie dotarli powinni jednak wszyscy fani ER :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

sadek22b
sadek22b

Navigator
125 Pkt

101 Bewertungen

Sekrety ujawnione!

01.03.20 | Besuchsdatum: 29.02.20

Glaubwürdige Bewertung

sadek22b 101 Bewertungen

Istna bomba! Klimat jaki zbudowano w tym pokoju jest po prostu niesamowity! Może pomyślicie, że to miejsce wyłącznie dla dzieciaków, jednak nie moglibyście być w większym błędzie!
Już samo wprowadzenie pozwala przyjemnie wczuć się w nastrój rozgrywki. Z każdym kolejnym krokiem wpada się jednak po uszy w rasowy domek krasnoludów, gdzie nie brakuje niczego poza wysokością stropu ;) Same [spojler], meble, rekwizyty, dosłownie wszystko jest tu na swoim miejscu. Co więcej, większość z tych elementów aktywnie gra w całej zabawie - BRAWO!
Zagadki są bardzo logiczne, choć niejednokrotnie wymagają zaangażowania większej liczby zmysłów. Pokój dobrze nagradza współpracę i bawi się wieloma konwencjami, których na pierwszą myśl nie powiązałbym z taką historią. Poziom trudności lekko rośnie wraz z pokonywaniem kolejnych zagadek, jednak nie powinien nikogo zatrzymać na dłużej. To bardzo dobre miejsce, by zarazić ER młodszych adeptów tej rozrywki.
Niestety, ponieważ czas życia pokoju dobiegł końca mogę wyłącznie powiedzieć, że ci z Was, którzy nie zdążyli tu dotrzeć mają czego żałować!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Beezqp
Beezqp

Pfadfinder
52 Pkt

49 Bewertungen

Z piekła do nieba i... do piekła

01.03.20 | Besuchsdatum: 29.02.20

Beezqp 49 Bewertungen

Ostatni pokoik odwiedzony w Maze in Mind. Ze wszystkich trzech (krasnoludy, chatka) jakoś oceniliśmy go najniżej. Klimat i rozwój fabuły i wydarzeń były bardzo fajne, zwłaszcza kilka elementów, które powodowały trochę szybsze bicie serca. W pokoju jest sporo rozwiązań, które łyka się wręcz z dziecięcym podnieceniem szczerząc się samemu do siebie z tego, jakie to wszystko fajne i jak fajnie działa (choć może "fajne" to nie do końca trafne określenie ;)).
Nie zagrało nam jednak kilka rzeczy w środku, które w ER są partykillerami. Po pierwsze, jedno z zadań choć oryginalne, mimo dobrego rozwiązania nie działało jak należy. Okazuje się, że można zrobić właściwą rzecz w niewłaściwy sposób, a wtedy zamiast główkowania zaczyna się frustrująca metoda prób i błędów, a wydaje nam się, że łatwo tego można było uniknąć. Do tego, jedna z kłódek była uszkodzona, otwarta i wręcz rozsypała się nam w rękach przy zdejmowaniu jej, co z kolei sprawiło, że posiadane hasło do końca pozostało przez nas niewykorzystane co wprowadziło zamęt. Co jeszcze nam się nie podobało, to że "wskazówki" z walkie-talkie były bezpośrednio gotowymi rozwiązaniami zadań zamiast naprowadzeniami. Nie spotkaliśmy się z tym w innych pokojach firmy, więc trochę nas to dziwiło. Koniec końców Zemsta się podobała, ale zabrakło kosmetyki do pełni szczęścia.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 7/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Beezqp
Beezqp

Pfadfinder
52 Pkt

49 Bewertungen

Brzydka pani

01.03.20 | Besuchsdatum: 29.02.20

Beezqp 49 Bewertungen

Drugi, po krasnoludach, pokój zaliczony przed zamknięciem obecnego portfolio Maze in Mind w Rybniku. Klasyka polecana przez Escape Roomowych wyjadaczy, musieliśmy się przekonać dlaczego. Pokój przecudnie horrorowy, w oryginalnym stylu. Zagadki znów zróżnicowane i wielokrotnie wręcz magiczne. Ich ilość początkowo powoduje uczucie przytłoczenia, ale wszystko ma swoje miejsce i rozwiązuje się je płynnie. Czapki z głów. Bawiliśmy się rewelacyjnie, choć miejscami dreszcz przechodził po plecach a chwilowy stresik wywołany przez niektóre wydarzenia cisnęły brzydkie słowa na usta.

Pokój w istocie klasa światowa, do takich ER'ów życzylibyśmy sobie chodzić zawsze.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer