Fox O'clock

Fox O'clock

Lockme Partner

40

40 Bewertungen

|

PL 6

Polen: 6. Platz

|

9.7/10

Firma Fox O'clock hat 5 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 360 Minuten. Czy będziesz sprytniejszy? [więcej]

5 5 Räume

2 2 Abteilungen

Firmeninformationen

Firma Fox O'clock hat 5 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 360 Minuten.
Czy będziesz sprytniejszy?

Abteilungsadresse Wrocław, Polen

Wrocław

ul. Św. Antoniego 23, IV piętro
50-073, WROCŁAW

Verfügbare Räume in der Abteilung Wrocław

Geschlossene Räume in der Abteilung Wrocław

Abteilungsadresse Wrocław II, Polen

Wrocław II

ul. Lelewela 4D, 53-505 WROCŁAW

Verfügbare Räume in der Abteilung Wrocław II

Räume in Vorbereitung in der Abteilung Wrocław II

Neueste Bewertungen

VooVoo
VooVoo

Reiseführer
405 Pkt

218 Bewertungen

...

13.05.20 | Besuchsdatum: 13.02.20

VooVoo 218 Bewertungen

Pewnie nie ma gracza, który po opisie fabuły przewidzi co czeka go w trakcie gry. Każdy etap jest tu coraz mniej przewidywalny a finał to już kompletne zaskoczenie. Bardzo unikatowa rozgrywka, inna od wszystkiego co widziało się już w ER. Dla dwóch osób pokaźna liczba zagadek do rozwiązania. Bardzo polecam.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Q
Q

Reiseführer
460 Pkt

295 Bewertungen

#299

13.05.20 | Besuchsdatum: 13.02.20

Glaubwürdige Bewertung

Q 295 Bewertungen

Coś więcej niż tylko escape room, bo rozgrywka bardziej przypomina American Show niż tylko School Story. Jedno jest pewne – atrakcji nie brak, a i nie będzie przesadą napisać, że scenariusz faktycznie wychodzi poza wszelkie ramy i konwencje znane z innych ERów. Paradoksalnie całość jest jednak bardzo spójna i układa się w logiczny, choć momentami groteskowy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), ciąg zdarzeń. Kontrasty i niespodzianki to ogromny atut pokoju. Podkład muzyczny idealnie dobrany. I te rekwizyty z amerykańskiej popkultury lat 80-tych! Mistrzowanie to osobny rozdział, chociaż nie ma potrzeby by pisać o nim coś więcej niż to, że idealnie współgrało z tą nieszablonową historią. Dwuosobowe grupy muszą sobie narzucić niezłe tempo – pokój nieliniowy, więc można dzielić się zadaniami, ale jest ich naprawdę dużo. Btw, świetne promo w wizytówce. Pozycja obowiązkowa.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

307 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i podwodna zagadka

08.05.20 | Besuchsdatum: 15.02.20

Glaubwürdige Bewertung

Cyrk Kamiennych Braci 307 Bewertungen

To dopiero pech. Nigdy nie interesowaliśmy się za bardzo życiem Harry'ego Pottera, raczej unikaliśmy jego towarzystwa. Kilkukrotnie jednak zdecydowaliśmy się pomóc w potrzebie Szkole Magii i Czarodziejstwa. I ta luźna znajomość nie wyszła nam zbytnio na dobre, ponieważ, któregoś dnia, zamiast uczącego się magii okularnika, porwano nas i uwięziono na dnie jeziora, a tuż potem usłyszeliśmy syreni śpiew.

Pokój został urządzony bardzo przyjemnie, dekoracje robią bardzo dobre wrażenie. Rozgrywkę umila grająca w tle muzyka. Całość tworzy przyjemny przygodowy klimat.

Zagadki z jakimi musimy się zmierzyć w trakcie rozgrywki, korzystają głównie z rozwiązań elektronicznych, ale napotkamy także tradycyjne rozwiązania. Niektóre z zadań są całkiem oryginalne. Znalazło się także miejsce dla pewnych efektów specjalnych. Jedna z zagadek jednak, choć całkiem ciekawa, przysporzyła nam nieco frustracji, bo o ile odgadliśmy mechanizm jej działania, to jednak sprawiała wrażenie jakby wymagała aż nazbyt dużej dokładności. Jest jednak szansa, że po prostu coś robiliśmy źle.

Obsługa pokazała się z jak najbardziej dobrej strony.

Podsumowując - Syreni Śpiew to bardzo dobry scenariusz, który nawet osobom stroniącym od przygód słynnego młodego czarodzieja (takim jak my) potrafi dostarczyć solidną dawkę rozrywki. Dla fanów wydaje się być pozycją obowiązkową.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

307 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i powrót do szkoły

08.05.20 | Besuchsdatum: 15.02.20

Glaubwürdige Bewertung

Cyrk Kamiennych Braci 307 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci znów trafił do szkoły, choć myśleliśmy, że ten etap naszego życia mamy już dawno za sobą - po raz kolejny przyszło nam zasiąść w szkolnej ławie.W dodatku nasz nowy nauczyciel w żadnym stopniu nie przypominał znanych nam dotychczas belfrów. Jedno było pewne działo się coś dziwnego i mieliśmy nieodparte wrażenie, że ma to związek ze zbliżającym się tajemniczym balem nauczyciela.

Pokój z całą pewnością można zaliczyć do tych niestandardowych. Zagospodarowanie przestrzeni, interakcja z obsługą oraz nieprzewidywalność, to niewątpliwie największe atuty tego ER. Dodajmy do tego dopracowany wystrój oraz znakomicie dobrane oświetlenie i ścieżkę dźwiękową, potęgującą klimat, a otrzymamy produkt na naprawdę wysokim poziomie.

Zadań, które przygotowali dla nas twórcy jest bez liku. Zastosowano tutaj przeróżne rozwiązania, tak elektroniczne, jak analogowe oraz manualne. Pokój nie należy do bardzo liniowych, co sprawia, że w czteroosobowym składzie nikt się nie nudził.

Obsługa spisała się tutaj na medal. Interakcja z nią była niewątpliwym atutem w tym pokoju.

Podsumowując, "American School Story", to niezwykle oryginalny scenariusz w nietypowej tematyce z niestandardowo prowadzoną rozgrywką. Polecamy wszystkim fanom ER, zwłaszcza tym, którzy myślą, że ta branża niczym już ich nie może zaskoczyć.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

giakeap
giakeap

Pfadfinder
53 Pkt

39 Bewertungen

#184

15.04.20 | Besuchsdatum: 20.01.20

giakeap 39 Bewertungen

Dobra, pragnę zauważyć, że minęło kilka miesięcy zanim ułożyło mi się w głowie co sądzę o tym pokoju. Tak jak w opisie, jest to interaktywna mieszanina ogromu psychodelii, szczypty thrillera i wyważonej dawki komedii. Efektem jest najdziwniejszy escape room w jakim byłam i nie sądzę, żeby ktokolwiek wymyślił coś bardziej porąbanego - przynajmniej nie za szybko pojawi się godny zastępca.
Foxy to, umówmy się, marka sama w sobie. Czuć było ten piękny progres, bo tego samego dnia, tuż przed ASS odwiedziliśmy Motylka. Progres niesamowity! Już nie wspominam o reszcie pokoi, które oczywiście będą się broniły jeszcze długo długo.
Wystrój, zagadki - jak zwykle bezbłędne. Styl gry dostosowany do graczy. MOCNO realistyczne przeżycia :D
Poznań pozdrawia i czekamy na kolejne pokoje, buziaki dla kotełków!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer