Fabryka Czasu

Fabryka Czasu

Lockme Partner

89

89 Bewertungen

|

PL 37

Polen: 37. Platz

|

9.3/10

Firma Fabryka Czasu hat 4 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 240 Minuten. [więcej]

4 4 Räume

2 2 Abteilungen

Firmeninformationen

Firma Fabryka Czasu hat 4 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 240 Minuten.

Abteilungsadresse Bydgoszcz, Polen

Bydgoszcz

Słowiańska 40
85-163 Bydgoszcz

Verfügbare Räume in der Abteilung Bydgoszcz

Abteilungsadresse Bydgoszcz II, Polen

Bydgoszcz II

Bydgoszcz ul. Warszawska 21

Verfügbare Räume in der Abteilung Bydgoszcz II

Neueste Bewertungen

michu.topolewski
michu.topolewski

Wanderer
40 Pkt

14 Bewertungen

Klaun vs Żona w ciąży ... ;D

14.02.20 | Besuchsdatum: 17.01.20

michu.topolewski 14 Bewertungen

Szukaliśmy pokoju z delikatnym dreszczykiem gdyż żona jest w ciąży i nie bylibyśmy gotowi na przyjście na świat dzidziusia w trakcie rozgrywki, więc zostaliśmy "delikatnie" potraktowani i za to duży plus dla Mistrza Gry.
Pokój fajny, klimatyczny. Zagadki czasem niezrozumiałe gdyż bez pomocy raczej ciężko było by wyjść. Ale oceniam pozytywnie i raczej nie polecam dla osób zaczynających przygodę z Escape Roomami.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

ja.ona
ja.ona

Wanderer
43 Pkt

16 Bewertungen

Nie będzie Wam wesoło....

05.02.20 | Besuchsdatum: 29.01.20

Glaubwürdige Bewertung

ja.ona 16 Bewertungen

Pokój godny uwagi dla tych,którzy lubią się bać. Zagadki raczej liniowe, sposób podpowiedzi profesjonalny. Co prawda bardziej do gustu przypadły pokoje na Słowiańskiej tej firmy aczkolwiek tu też się nie nudziliśmy;) Jedyny minus to mistrz gry, a raczej mistrzyni..... Pani bardzo sympatyczna aczkolwiwk brakowało nam "tego czegoś". W pokojach tego typu lepiej sprawdzają się mężczyźni 😁

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Seszen
Seszen

Pfadfinder
50 Pkt

5 Bewertungen

Chcę stąd wyjść!

26.01.20 | Besuchsdatum: 25.01.20

Seszen 5 Bewertungen

Bardzo fajny pokój, dużo różnorodnych zagadek, momentów zaskoczenia, a obsługa wybitna! No i rzeczywiście bez współpracy ani rusz. Polecam!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

280 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i niekoniecznie śmieszny klaun

23.01.20 | Besuchsdatum: 09.06.19

Archivbewertung

Cyrk Kamiennych Braci 280 Bewertungen

Na polanie, za miastem rozbił się namiot cyrkowy. Gdy byliśmy dziećmi, cyrk przyjeżdżał dość często. Wówczas jednak go nie odwiedzaliśmy. Nostalgia pchnęła nas przed jego wejście. Tam zobaczyliśmy klauna, radośnie podrygującego i zapraszającego, by wejść do środka. Był to typowy wesołek, z makijażem, kolorową peruką, szerokimi spodniami na szelkach i w nienaturalnie długich butach. Wyglądał tak jak każdy by go sobie w pierwszej chwili wyobraził. Nie wiedzieliśmy wtedy, że tego dnia przyjdzie nam ujrzeć dwa oblicza klauna.

Pokój stara się żonglować klimatem przechodząc z jednej skrajności w drugą. Pomysł całkiem udany. Brakowało nam w nim jednak fabuły, zarysowanej historii, która ten klimat mogłaby mocniej zbudować. Wystrój pokoju jest dość prosty i nie robi wielkiego wrażenia. Mogłoby być po prostu bardziej "bogato". Na plus na pewno można zaliczyć dodatkowy element pojawiający się w czasie rozgrywki.

Zadania w dużej mierze korzystają z rozwiązań tradycyjnych, aczkolwiek nie zabrakło tu elektroniki. Nie wszystkie zagadki są w pełni osadzone w klimacie, ale wszystkie są związane z tematyką. Pokój jest raczej średnio trudny.

Obsługa do swoich zadań podeszła z dużą pozytywnością i zaangażowaniem. Czuć było, że praca w ER jest dla nich też dobrą zabawą.

"Dwa Oblicza Klauna" to pokój z dużym potencjałem, który naszym zdaniem nie został jednak wykorzystany. O ile dobrze bawiliśmy przemierzając scenariusz to jednak widać, że jeszcze sporo można w nim poprawić, a pokój ma pole do rozwoju.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 9/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

280 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i mroczna tajemnica pewnej piwnicy

23.01.20 | Besuchsdatum: 09.06.19

Archivbewertung

Cyrk Kamiennych Braci 280 Bewertungen

Zamknięto nas w ciemnej piwnicy. Nie mogliśmy nic zobaczyć, jednak naszych uszu dobiegł odgłos ostrzonego noża, siekiery albo innego niebezpiecznego narzędzia. Mieliśmy niewiele czasu, aby uwolnić się i opuścić Bydgoszcz w jednym kawałku. Dla Cyrku Kamiennych Braci ucieczka przed psychopatami, to chleb powszedni.

Wystrój pokoju jest bardzo minimalistyczny. W ER tego typu nie jest to wadą, gdyż odpowiada to klimatowi scenariusza. Na plus należy zaliczyć [spojler] oraz wprowadzenie - typowe dla Fabryki Czasu, ale niestandardowe z punktu widzenia całej branży.

Zagadki dla doświadczonych ekip nie powinny stanowić większego wyzwania. W dwie osoby udało nam się ukończyć pokój poniżej 30 minut. Zadania pasują do klimatu, są zróżnicowane, a ich rozwiązywanie mimo niskiego poziomu trudności sprawia przyjemność.

Obsługa spisała się dobrze. Wprowadzenie buduje klimat, co jest niewątpliwym atutem.

Podsumowując, "Uwięzieni w Ciemności", to niezły scenariusz, w bardzo popularnej tematyce. Jak na pokój budżetowy potrafi swoimi atutami przykuć uwagę, choć na jakieś większe emocje raczej nie ma co liczyć. Jak ktoś lubi tematykę, nie powinien wyjść zawiedziony.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 9/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr leicht