EXODUS

EXODUS

Lockme Partner

1249

1.249 Bewertungen

|

PL 24

Polen: 24. Platz

|

9.7/10

Od lat jesteśmy pasjonatami gier typu Escape Room i filmów z gatunku horror. Postanowiliśmy połączyć nasze zainteresowania w jedno i tak powstały nasze pokoj... [więcej]

7 7 Räume

2 2 Abteilungen

Firmeninformationen

Od lat jesteśmy pasjonatami gier typu Escape Room i filmów z gatunku horror. Postanowiliśmy połączyć nasze zainteresowania w jedno i tak powstały nasze pokoje gier. Staraliśmy się stworzyć pokoje jakie sami chcielibyśmy odwiedzać, czyli stawiamy na realistyczny wystrój i klimatyczne zadania i łamigłówki. Zapraszamy!

Abteilungsadresse Poznań II, Polen

Poznań II

ul. Garbary 59, Poznań

Verfügbare Räume in der Abteilung Poznań II

Abteilungsadresse Poznań III, Polen

Poznań III

Czarna Rola 1/3

Verfügbare Räume in der Abteilung Poznań III

Neueste Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

291 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i szalony eksperyment doktora Frankensteina

10.03.20 | Besuchsdatum: 03.01.20

Glaubwürdige Bewertung

Cyrk Kamiennych Braci 291 Bewertungen

Jak oszukać śmierć? Czy zmarłych da się przywrócić do życia? I jaki związek z tym ma energia elektryczna pioruna? Mieliśmy się tego dowiedzieć podczas zwiedzania osiemnastowiecznej posiadłości pewnego ekscentrycznego naukowca. Co gorsza, mieliśmy posłużyć za elementy niezbędne do ukończenia eksperymentu doktora Wiktora Frankensteina.

Wystrój pokoju jest estetyczny, ale dość surowy. Uważamy, że nie zaszkodziłoby go wzbogacić o większą ilość rekwizytów. Te, które zobaczymy są wykonane bardzo dobrze, a niektóre robią naprawdę świetne wrażenie. Niemała przestrzeń została dość dobrze wykorzystana. Nie zabrakło miejsca dla paru niestandardowych i niespodziewanych atrakcji.

Zagadki były dobrze osadzone w tematyce. Sporo z nich bazowało tutaj na elektronice, co pasowało do klimatu. Twórcy znaleźli też miejsce dla rozwiązań bardziej tradycyjnych. Scenariusz nie należy do najłatwiejszych. Zagadek jest naprawdę dużo, a pokój nie jest zbyt liniowy, co sprawia, że dobrym pomysłem jest odwiedzić go w większym gronie.

Obsługa spisała się dobrze. Poza standardowymi sprawami dodała do gry mały bonus.

Podsumowując, "Frankenstein", to kolejny udany pokój firmy Exodus. Pomysł i ciekawa tematyka nie została jednak naszym zdaniem w stu procentach wykorzystane i dałoby się z nich wycisnąć więcej. Niemniej bawiliśmy się w tym ER dobrze i możemy polecić go fanom klasycznych horrorów, gdzie poziom strachu jest bardzo umiarkowany.

Bewertung melden | Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 9/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

MaczugaHerculesa
MaczugaHerculesa

Wanderer
28 Pkt

13 Bewertungen

Nie taki duch straszny... nie no straszny :D

06.03.20 | Besuchsdatum: 04.03.20

MaczugaHerculesa 13 Bewertungen

Napięcie od samego początku. Czasem trudno się skupić bo nie wiesz czy coś własnie nie stoi za plecami. Duzo oryginalnych zagadek których systemu nie spotkaliśmy wcześniej. Jedna z zagadek ma chyba mały bład ponieważ nawet mimo wykonywania jej poprawnie nie udało nam się zrobić. Musieliśmy prosić o pomoc i nawet sam prowadzący wykonał to poprawnie dopiero za 3 razem. Ale mały detal nie psuje całokształtu. A sam problem wynika pewnie z wieku dziecięcego pokoju i zostanie poprawiony. Polecam

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Izabela W. 3
Izabela W. 3

Neuling
12 Pkt

3 Bewertungen

Czy jesteś na to gotowy?

05.03.20 | Besuchsdatum: 12.02.20

Izabela W. 3 3 Bewertungen

Przeżycie własnej śmierci.... doświadczenie to na długo zostanie w mojej pamięci! Atmosfera bijąca z tego pokoju jest niczym wyjęta z najmroczniejszych koszmarów. Nigdy wcześniej nie przeżyłam tak wyjątkowego doświadczenia. Fabuła pokoju jest intrygująca, z czasem wręcz zyskuje na sile! Pochłania już w pierwszej chwili od rozpoczęcia gry. Wystrój przyprawia o dreszcze a zagadki o niezły zawrót głowy! Mistrz Gry wspaniale sprawdza się w swojej roli! Zdecydowanie polecam!

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

darucha1811
darucha1811

Neuling
9 Pkt

1 Bewertung

Tajemnicza historia trzymająca w napięciu- bardzo pozytywne wrażenia

05.03.20 | Besuchsdatum: 12.02.20

darucha1811 1 Bewertung

Pokój i zagadka utrzymana w nieprzerwanej konwencji tajemnicy i grozy bardzo umiejętnie wpłynęła na moją wyobraźnię. Atmosfera cały czas trzymała w napięciu, jest więc to pokój dla osób przygotowanych ( bądź też nie :)) na różnego rodzaju niespodzianki z nutą adrenaliny.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Kluski i Klopsiki
Kluski i Klopsiki

Neuling
17 Pkt

8 Bewertungen

Uniknąć egzekucji...

05.03.20 | Besuchsdatum: 15.12.19

Kluski i Klopsiki 8 Bewertungen

Fajny pokój w klimacie luźniejszym niż mogłoby się wydawać (bez elementów grozy) – typowa przygodówka, tyle, że w mrocznych czasach i okolicznościach 

Uwaga skupia się przede wszystkim na wystroju i elementach biorących udział w grze - żeby odkryć, które przedmioty są jednym a które drugim trzeba patrzeć, szukać, kombinować (byle ostrożnie ). A jest tego naprawdę dużo, wszystkie klimatyczne i nawiązujące do tematu.

Pokoju nie ukończyliśmy w czasie (polegliśmy głównie na szukaniu), ale pozwolono nam pobawić się jeszcze przy ostatnich łamigłówkach, dzięki czemu mieliśmy szansę poznać wszystkie. Dla doświadczonych grup – nawet dwuosobowych – nie powinno być większych problemów z przejściem całej gry.

Zdecydowanie polecamy - świetny wystrój, ciekawe zagadki, godzina dobrej zabawy.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel