Escape House

Escape House

208

208 Bewertungen

|

PL 89

Polen: 89. Platz

|

8.9/10

Firma Escape House hat 5 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 300 Minuten. [więcej]

5 5 Räume

1 1 Abteilung

Firmeninformationen

Firma Escape House hat 5 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 300 Minuten.

Abteilungsadresse Bielsko-Biała, Polen

Bielsko-Biała

ul. Szkolna 15A
Bielsko-Biała

Verfügbare Räume in der Abteilung Bielsko-Biała

Geschlossene Räume in der Abteilung Bielsko-Biała

Neueste Bewertungen

n4kai00
n4kai00

Pfadfinder
50 Pkt

5 Bewertungen

Bardzo przyjemne doświadczenie

17.06.20 | Besuchsdatum: 17.06.20

n4kai00 5 Bewertungen

Ten niezbyt trudny pokój to bardzo przyjemny sposób na spędzenie wolnej godziny. Co prawda podczas naszej wizyty nie wszystko zaskoczyło w 100%, ale TD ma sporo fajnych, nieprzekombinowanych zagadek, które nie męczą abstrakcyjnym podejściem. To z pewnością nie jest najbardziej kreatywny pokój jaki powstał, ale zdecydowanie nie żałujemy odwiedzin w nim.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

fszysko
fszysko

Neuling
15 Pkt

5 Bewertungen

Piraci nie sprzątają

09.03.20 | Besuchsdatum: 20.02.20

fszysko 5 Bewertungen

Jedno jest pewne, piraci nie sprzątają i na statku było bardzo brudno co nie zachęcało do przeczesywania pokładu. Podłoga miała na sobie tak dużą warstwę kurzu że zaczęliśmy się zastanawiać czy to nie jest element gry a ewentualna konieczność przeszukania elementów znajdujących się tam była nie lada wyzwaniem. Mistrz gry nie śledził naszych poczynań na bierząco bo każda prośba o podpowiedź poprzedzona była pytaniem a macie już to czy tamto. Trochę szkoda ale obsługa miała inne zajęcie i była nim pochłonięta bez reszty. Takie mamy odczucie że pokoje to obecnie tylko margines działalności tej firmy.
Zagadki nie sprawiały nam większej trudności, za wyjątkiem tych umiejscowionych blisko poziomu podłogi :) Pokój jest bardzo spójny i bardzo miło spędziliśmy w nim czas.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 8/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

fszysko
fszysko

Neuling
15 Pkt

5 Bewertungen

Pozostałości po poprzednikach

09.03.20 | Besuchsdatum: 24.02.20

fszysko 5 Bewertungen

Sama nie wiem, był to nasz pierwszy pokój po dłuższej przerwie i w sumie dobrze się bawiliśmy. Wadą było jednak kilka przedmiotów na które straciliśmy trochę czasu a okazało się że zostały tam umieszczone dla zmyłki. Trochę bez sensu ale może zostało to zrobione żeby przedłużyć czas przebywania w pokoju. Ponadto w pokoju znajdował się element gry będący pozostałością po poprzedniej ekipie co niestety pozostawiło niesmak. Zagadki były łatwe nie sprawiły nam najmniejszego kłopotu. Ogólnie bawiliśmy się dobrze i wrócimy do innych pokoi.
Wyjście z pokoju wymaga minimalnej sprawności fizycznej.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 7/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

sadek22b
sadek22b

Navigator
125 Pkt

101 Bewertungen

Ból serca

18.02.20 | Besuchsdatum: 04.01.20

sadek22b 101 Bewertungen

Pokój wita dopracowanym klimatem. Z każdej strony wylewa się wszechobecny mrok i dowody niedawnych, mrożących krew w żyłach scen. Do wystroju i rekwizytów nie można mieć zarzutów.
Wprowadzenie przenosi nas w kontynuację Tajemniczej Posiadłości, więc jesteśmy w bardzo dobrych nastrojach. Niestety już po kilku chwilach czar pryska i zaczynamy borykać się na każdym kroku z zawiłościami pokoju. Trudno nie docenić zbudowanych tu mechanizmów, jednak ich działanie nie zawsze jest jasne czy choćby przewidywalne. Nie jestem fanem pokoi, w których po kilku minutach działania po omacku decyduję się na podpowiedź, żeby dowiedzieć się z jakim mechanizmem właściwie mam do czynienia. Tu niestety na każdym kroku napotykamy sztuczne bariery, zdawkowe podpowiedzi i kilka obiektów, które trudno nawet nazwać, a trzeba czegoś się z nich dowiedzieć odpowiednio nimi manipulując. Brak tu również satysfakcji z rozwiązywania kolejnych zagadek (poza ostatnią), co niestety odbiera sporo zapału do dalszych działań.
Pokój oceniam jako trudny, choć moim zdaniem jest on niestety po prostu nielogiczny. Z tytułowym "bólem serca" wystawiam tę opinię i mam nadzieję, że po lekkiej reorganizacji pokój będzie w stanie dawać graczom tyle satysfakcji, ile pracy pochłonął.

Allgemeine Note: 5/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

sadek22b
sadek22b

Navigator
125 Pkt

101 Bewertungen

Tajemnica rozwiązana

18.02.20 | Besuchsdatum: 04.01.20

sadek22b 101 Bewertungen

Tajemnicza Posiadłość to dobry pokój, łączący całkiem spójny klimat z najlepszą moim zdaniem odmianą ER, czyli takich, gdzie kłódki i zamki oczywiście występują, ale nie widać ich gołym okiem.
Wystrój pokoju jest bardzo spójny, trafnie podkreśla zarys historii jaka towarzyszy całej przygodzie, jednocześnie skrywając niejeden ciekawy mechanizm. Proporcja zagadek logicznych do konieczności przeszukiwania każdego zakątka również jest tu zdrowo wyważona, więc fani obu typów zabawy będą mogli znaleźć wyzwanie dla siebie. Cieszy niebanalność kilu rozwiązań, zmuszenie gracza do większej otwartości i odwagi w posługiwaniu się rekwizytami. Po prostu wszystko jest tutaj na swoim miejscu.
Jedyny minus jaki wychwyciłem to etykiety na kluczach, które definiują gdzie należy ich użyć. Obsługa wspomina o takim rozwiązaniu oraz możliwości zepsucia sobie zabawy, jednak trudno było o tym pamiętać w ferworze walki z czasem i z zapałem mniej doświadczonych uczestników grupy.
Pokój bez wątpienia mogę polecić wszystkim, choć mniej doświadczone grupy zachęcam do korzystania z podpowiedzi. Warto rozwiązać tu każdą zagadkę by zobaczyć na czym polegała.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel