Enigmat Escape

Enigmat Escape

491

491 Bewertungen

|

PL 92

Polen: 92. Platz

|

8.6/10

Lokal w centrum Wrzeszcza prowadzony przez grupę pozytywnie zakręconych pasjonatów rozrywki. Działamy od 2015 roku. [więcej]

5 5 Räume

1 1 Abteilung

Firmeninformationen

Lokal w centrum Wrzeszcza prowadzony przez grupę pozytywnie zakręconych pasjonatów rozrywki. Działamy od 2015 roku.

Abteilungsadresse Gdańsk, Polen

Gdańsk

Gdańsk - Wrzeszcz, ul. Słowackiego 1A, budynek Centrum Wspinaczkowego BLOKFIT (naprzeciw Galerii Bałtyckiej)

Verfügbare Räume in der Abteilung Gdańsk

Neueste Bewertungen

Niko Gajewski
Niko Gajewski

Pfadfinder
59 Pkt

16 Bewertungen

Jak w filmie o więźniach

05.03.20 | Besuchsdatum: 14.02.20

Niko Gajewski 16 Bewertungen

Pokój jest liniowy, w miarę prosty, a cel wszystkiego jest z góry znany, co pozwala fajnie kontrolować ile zostało nam do ukończenia wyzwania. Mimo wrażenia pustej przestrzeni, w pokoju jest całkiem sporo. Do tego naprawdę mnóstwo świetnych kryjówek, które kojarzą się bardzo mocno z filmami o tematyce więziennej, co sprawia, że jeszcze bardziej wkręcamy się w grę. Pozwala popłynąć graczowi i grzebać tam, gdzie w innych ERach by nawet nie próbował. Momentami wysłużony i bez zaskoczeń, ale jednak trzyma całkiem dobry poziom.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Patryk M. 8
Patryk M. 8

Wanderer
40 Pkt

13 Bewertungen

Bardzo fajny pokój dla początkujących ekip!

03.01.20 | Besuchsdatum: 05.11.19

Patryk M. 8 13 Bewertungen

Bardzo przyjemny pokój, który zaskoczył kilkoma elementami i wymagał nieco więcej niż typowy pokój dla początkujących.

Klimatyczne wprowadzenie przez mistrza gry, który opowiedział o historii przed wejściem do pokoju. Sam pokój, choć nieduży, pozwalał na swobodne poruszanie się dwójce osób. Myślę, że w 4-5 osób byłoby tam już ciasno. Pokój rozbudził apetyt na więcej - zdecydowanie spełnił oczekiwanie, które mają w sobie pokoje dla początkujących. Jakość wykonania zagadek - super, niektóre z nich zaskoczyły nas bardzo pozytywnie. Zdołaliśmy jedną zagadkę zupełnie przypadkowo rozwiązać, co wprowadziło nas w małe zaskoczenie, bo pogubiliśmy się w kolejności rozwiązywania zagadek.

Niemniej jednak, pokój oceniam na solidne 9 i polecam go zaczynającym przygody z ER! Naprawdę warto!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Wiktoria L. 5
Wiktoria L. 5

Wanderer
37 Pkt

2 Bewertungen

Problemy techniczne

14.11.19 | Besuchsdatum: 14.11.19

Wiktoria L. 5 2 Bewertungen

Pokój z bardzo fajną fabułą. Podczas gry wystąpiły delikatne problemu techniczne, co jednak nie okazało się ogromnym problemem dzięki zimnej krwi Mistrza Gry. Szybkie rozwiązanie sytuacji, doliczony czas i solidny rabat z nawiązką to rekompensowały.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

JediPrzemo
JediPrzemo

Navigator
122 Pkt

50 Bewertungen

Szukanie, szukanie, szukanie

30.09.19 | Besuchsdatum: 15.09.19

JediPrzemo 50 Bewertungen

Pomimo wielu opinii (w tym przekonania twórców), że to pokój dla początkujących, to nie jestem tego taki pewien. Klimatycznie jest to ciężki pokój. Ponura atmosfera celi śmierci utrzymuje się przez całą wizytę i konsekwentnie nam towarzyszy w każdej zagadce. Wyposażenie jest minimalistyczne, ale pasuje to klimatem i nie należy niczego innego oczekiwać.

Zagadki nie należały w swojej budowie do trudnych i nie było ich zbyt wiele, ale część z nich była bardzo czasochłonna. Tak jak w tytule recenzji: szukania jest ogromna ilość i nie byliśmy jeszcze w pokoju, w którym położono tak duży nacisk na ten aspekt. Najbardziej ceniona jest tu spostrzegawczość i muszę przyznać, że polegliśmy na niektórych kryjówkach. W jednym przypadku dostając w podpowiedzi miejsce znajdowania się przedmiotu mimo dokładnego przeszukania wskazanego miejsca nadal nie byliśmy w stanie znaleźć poszukiwanej rzeczy, byliśmy w prawdziwym szoku! Nie jestem pewien czy to taki dobry pokój dla początkujących, którzy oczekiwaliby chyba więcej emocji i różnorodności. Ostateczni wyszliśmy kilka minut po czasie.

Po wszystkim spędziliśmy jeszcze sporo czasu na miłej rozmowie z obsługą, która opowiedziała więcej o pokoju oraz wymieniła się doświadczeniami z innych.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

JediPrzemo
JediPrzemo

Navigator
122 Pkt

50 Bewertungen

Gdzie ten skarb?

30.09.19 | Besuchsdatum: 15.09.19

JediPrzemo 50 Bewertungen

Pod względem wyposażenia pokój nie jest najbogatszy, ale klimatycznie wszystko doskonale do siebie pasuje. Mimo wszystko czasami powracało wrażenie nie do końca wykorzystanej przestrzeni i trochę więcej mebli na pewno by nie zaszkodziło. Historia opowiadana przez pokój nie jest najważniejsza i dość szybko można o niej zapomnieć, ale tak jak wspomniałem, klimat dało się odczuć dzięki samemu wystrojowi.

W pokoju byliśmy w dwie osoby i myślę, że to trochę za mało, jak na trudność zagadek. Znajdziemy tu trochę kłódek, geografii, elementów zręcznościowych oraz spostrzegawczości. Nie ma tu wiele elektroniki, ale to pasuje do fabuły pokoju. Pomimo zaliczenia już wielu pokojów, to znaleźliśmy tu kilka całkiem nowych dla nas elementów. Bez podpowiedzi się nie obyło, ale też nie wyszliśmy z przeświadczeniem, że coś nie miało sensu, lub nie dało się na to wpaść.

Obsługa był bardzo miła i po wszystkim znaleziono czas na omówienie zagadek i wyjaśnienie ich działania. Polecam!

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer