Dom z Ulicy Wiązów

Dom z Ulicy Wiązów

Firma Dom z Ulicy Wiązów hat 0 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 0 Minuten. [więcej]

0 Keine Räume

0 Keine Abteilungen

Firmeninformationen

Firma Dom z Ulicy Wiązów hat 0 Räume. Um sie zu besuchen, brauchst du 0 Minuten.

Neueste Bewertungen

nightmare0
nightmare0

Pfadfinder
75 Pkt

13 Bewertungen

Uratuj świat!

04.04.20 | Besuchsdatum: 23.01.20

nightmare0 13 Bewertungen

Nieduży pokój z mnóstwem ciekawych zagadek i mechanizmów niespotykanych w innych pokojach :) wszystko w bardzo dobrze oddanym klimacie PRL. Polecamy :)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Włóczykij
Włóczykij

Globetrotter
233 Pkt

188 Bewertungen

Borsuki zgłaszają wykonanie zadania!

21.03.20 | Besuchsdatum: 22.02.20

Włóczykij 188 Bewertungen

Warszawa, rok 1989. Polskę odwiedza prezydent USA- George Bush. Służby Bezpieczeństwa powołują nas do wykonania tajnej misji, ponieważ zdymisjonowany prorosyjski generał Edward Maksymowicz najprawdopodobniej planuje zamach na prezydenta, a realizatorami jego planu są polscy żołnierze znajdujący się w ochronie wojskowej Łazienek Królewskich na czas biegu prezydenta. Naszym zadaniem jest zweryfikowanie tych informacji i ewentualne powstrzymanie zamachowców.
Podzielono nas na dwa oddziały. Grupa Alpaki działa w terenie w Łazienkach. My, tj. Grupa Borsuki, mamy za zadanie inwigilację tajnej kwatery generała.

Misja przebiega prawidłowo, chociaż wcale nie jest aż tak łatwo. Przeczesujemy półki i szafki, otwieramy wszystkie kłódki, zaglądamy w każdy kąt, by znaleźć odpowiednie dokumenty zawierające dane potencjalnych zamachowców. Udało się! Pierwszy etap zakończony pozytywnie. Ale to nie koniec naszej misji! Teraz musimy jak najszybciej rozbroić bombę i uratować amerykańską głowę państwa.
Zostało nam jakieś 20 minut. Współpracujemy, wpisujemy szyfry, łamiemy kody, rozgryzamy mechanizmy, robimy wszystko, co w naszej mocy, by prezydent USA nie zginął. W ostatnich sekundach udaje nam się rozbroić bombę i uratować Georga Busha. Misja wykonana, bez odbioru!

Podsumowując: nie spodziewałam się tak dobrego pokoju! Wystrój może nie robi piorunującego wrażenia, ale jest solidny i w klimacie, zawiera kilka prawdziwych elementów z lat 80-tych. Atmosferę oprócz rekwizytów buduje ścieżka dźwiękowa oraz światła. Fabuła wciąga bez reszty. Do tego zagadki nie odbiegają od tematyki, są logiczne, choć nieszablonowe, czasem złożone i wymagające. Właściciel to przesympatyczny człowiek, z mnóstwem pozytywnej energii i pasji do ER.

W Rzeszowie skończyliśmy wszystkie pokoje szybciej niż przewidywał nasz grafik, dzięki czemu udało nam się jeszcze w drodze powrotnej do domu odwiedzić Kwaterę Szpiega w Krośnie. Odwiedziliśmy ją co prawda zupełnie spontanicznie i nieplanowo (był to nasz siódmy pokój tego dnia), ale po świetnej zabawie, wrażeniach i emocjach jakie wynieśliśmy z Domu z Ulicy Wiązów na pewno chętnie kiedyś tutaj wrócimy!

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

tolka
tolka

Wanderer
25 Pkt

5 Bewertungen

Jak w Warszawie!

31.08.19 | Besuchsdatum: 30.08.19

tolka 5 Bewertungen

Najlepszy pokój, w którym dotąd byliśmy z Przyjaciółmi! Czuć, że został stworzony bardzo starannie i nawet zagadki są zrobione tak, by dopasowały się do fabuły. Mechanizmy robią wrażenie i wszyscy stwierdziliśmy jednogłośnie, że dzięki nagraniom i sposobie zrobienia byliśmy przez cały czas utrzymywani w nutce adrenaliny.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

AnkaD
AnkaD

Neuling
6 Pkt

1 Bewertung

Kto przyjaciel, kto wróg?

05.08.19 | Besuchsdatum: 26.07.19

AnkaD 1 Bewertung

Z niezachwianą pewnością, że to będzie bułka z masłem stanęliśmy przed drzwiami Kwatery szpiega. Wciąż z tą samą pewnością, już zaopatrzeni w instrukcje - wkroczyliśmy do akcji. I właściwie w tym momencie poczuliśmy, że to naprawdę od nas zależy życie prezydenta.
Pokój przemyślany w najdrobniejszym szczególe, fabuła jak z dobrego thrillera, zagadki inteligentne, naprawdę wymagające myślenia :) Muzyka!!! Świetny scenariusz, wciągający. Przez 75 minut serio byliśmy Borsukami :)
I wiecie co? To nie była bułka z masłem!
Polecam i czekam na kolejne scenariusze :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

sabat21
sabat21

Neuling
15 Pkt

1 Bewertung

Długo oczekiwany powrót

21.07.19 | Besuchsdatum: 13.07.19

sabat21 1 Bewertung

Najmocniejszym punktem pokoju są świetnie skonstruowane zagadki, przy których mocno trzeba pomyśleć. Cała akcja trzyma w napięciu, choć ja nie zawsze nadążałem nad fabułą przez zaangażowanie w kłódki i skupienie na jak najszybszym przejściu pokoju. Polecam z całego serduszka.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel