Action Escape

Action Escape

0

Keine Bewertungen

|

PL 31

Polen: 31. Platz

|

0/10

Action Escape dąży do tego by oferować swoim klientom escape roomy nowej generacji, z zupełnie odświeżoną i niespotykaną formułą gry. [więcej]

3 3 Räume

1 1 Abteilung

Firmeninformationen

Action Escape dąży do tego by oferować swoim klientom escape roomy nowej generacji, z zupełnie odświeżoną i niespotykaną formułą gry.

Abteilungsadresse Poznań, Polen

Poznań

Bukowska 32/2a

Verfügbare Räume in der Abteilung Poznań

Geschlossene Räume in der Abteilung Poznań

Neueste Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

291 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i ósmy pasażer Nostromo

15.03.20 | Besuchsdatum: 04.01.20

Cyrk Kamiennych Braci 291 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci został wysłany ze specjalną misją na stację kosmiczną Aurelia, z którą kontakt urwał się wkrótce po otrzymaniu wezwania o pomoc. Wyposażeni w odpowiedni ekwipunek postanowiliśmy zbadać całą sprawę. Gdy udaliśmy się na miejsce, nie zastaliśmy nikogo. Stacja była mocno zdewastowana, a wiele śladów wskazywało na to, że nie jesteśmy tutaj sami. Zrozumieliśmy, że gdzieś w placówce czają się obcy.

Klimat jest bardzo dużym atutem tego ER. Począwszy od dopracowanego i w wielu miejscach sprawiającego autentyczne wrażenie wystrój, a na efektach specjalnych skończywszy. Dużą rolę w budowaniu nastroju miało też tutaj oświetlenie oraz fakt, że każdy z nas przed wejściem otrzymał specjalne stroje oraz ekwipunek, który należało wykorzystać w środku. Dzięki tym zabiegom zdecydowanie łatwiej było wczuć się w rolę i gra sprawiała wrażenie iście filmowej przygody.

Zagadki opierające się w dużej mierze na kwestiach elektroniczno-technicznych, choć do naszych ulubionych nie należą, to trzeba przyznać, że dobrze pasowały do klimatu. Ostatecznie okazało się, że wszystko jest prostsze niż się w pierwszej chwili wydawało, a pokój nie jest bardzo liniowy, dzięki czemu i poziom trudności jest dobrze wyważony.

Obsługa swoje zadanie spełniła należycie. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i dobrym podejściem do klienta.

Obcy: Operacja Aurelia, to bardzo ciekawy scenariusz, przygotowany z dość dużym rozmachem oraz zawierający pokaźną liczbą niespodzianek i innych atrakcji. Jego największym atutem jest klimat, w który dzięki specjalnym zabiegom twórców naprawdę łatwo się wczuć. Polecamy.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Reiseführer
435 Pkt

291 Bewertungen

Cyrk Kamiennych Braci i mroczna tajemnica

15.03.20 | Besuchsdatum: 04.01.20

Cyrk Kamiennych Braci 291 Bewertungen

Nie wiedzieliśmy gdzie jesteśmy. Co się stało, ani dlaczego się tu znaleźliśmy - wszystko to było dla nas zagadką. Gdy tak siedzieliśmy, próbując odtworzyć w pamięci wydarzenia z ostatnich godzin, usłyszeliśmy kroki. Miarowo zbliżające się odgłosy stóp jednej... dwóch... trzech... wielu osób. W chwilę później ucichły, a w ich miejsce rozległo się niepokojące skrzypnięcie drzwi. Drzwi do pomieszczenia, w którym się znajdowaliśmy.

"Żółty znak" to jeden z najbardziej jeśli nie najbardziej enigmatyczny pokój ucieczek w jakich byliśmy. Na tym zresztą opiera swój klimat. Wychodzi to naprawdę dobrze, bo atmosfera tajemniczości i niepewności jest odczuwalna. Wystrój pokoju, a może bardziej jego rekwizyty i dekoracje zostały wykonane znakomicie i wraz ze światłem i podkładem dźwiękowym budują klimat. Pewien element niestety trochę zaburza wrażenia, choć jego obecność z praktycznego punktu widzenia jest jak najbardziej zrozumiała i w jakimś sensie jest zaletą. Na klimat wpływa jednak nieco negatywnie. Fabuła pokoju nie jest może bardzo rozwinięta, jednak sukcesywnie odkrywana prowadzi nas do ciekawego rozwiązania. Na uwagę zasługuje także system podpowiedzi, który doskonale wpasowano w klimat scenariusza.

Zagadki zostały opracowane w ciekawy sposób i dobrze je dopasowano w klimat pokoju. Są tu wykorzystane różne rozwiązania, tak więc i elektronika i tradycyjne zamki czy kłódki mają tu swoje zastosowanie. Pokój nie należy do najłatwiejszych.

Obsługa zaprezentowała się z jak najlepszej strony, mając swój udział w budowaniu spójności doświadczenia. "Mistrzowanie" także zasługuje na pochwałę. Dziękujemy również za możliwość zagrania mimo lekkiego odstępstwa od założeń scenariusza.

"Żółty Znak" jest zdecydowanie scenariuszem nietypowym. Oprócz klasycznego ER jest także niejako interaktywnym doświadczeniem, łączącym zagadki z elementami domów strachu. Dla fanów cięższego klimatu będzie to wybór co najmniej trafny.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

kryzys80
kryzys80

Neuling
9 Pkt

1 Bewertung

Aliens: Oparation Aurelia

08.03.20 | Besuchsdatum: 29.02.20

kryzys80 1 Bewertung

To był mój pierwszy escape room. Jestem ogromnym fanem uniwersum obcego i przyległości. Robimy z kolegami grupe cosplayową w temacie Colonial Marines i od jednego z nich usłyszałem o tym ER. Pomysł mocno mnie podjarał, spróbowałem i.... było świetnie!

Scenariusz na 70 minut, min. 4 osoby z podziałem na role, fabuła prosta, ale idealnie wpasowana w to uniwersum...
Zagadki wcale-nie-proste (sam bym jako świeżak w tej "branży" nie ogarnął w tym czasie) i szukanie wskazówek wymagało dużo uwagi współpracy ekipy. Udało nam się zmiesćić w czasie , ale ledwo ...
[Spojler] tworzy sporą przestrzeń zagospodarowaną świetnie, zużyciem fajnych dekoracji i kilku naprawdę dobrze zrobionych propsów (brawa od mojej ekipy za kilka z nich za wykonanie), oświetlenie, specyficzne "coś" (stary budynek "robi swoje" w budowaniu atmosfery)- wszytko to składa się na naprawdę świetny KLIMAT.

Odwiedzę to miejsce jeszcze nie raz, oczywiście także z innymi członkami ekipy... Miejsce doskonale wpasowuje się w nasze klimaty !

Fanom takich klimatów gorąco POLECAM !!!

Bewertung melden

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
290 Pkt

262 Bewertungen

Nietuzinkowe doznania

06.03.20 | Besuchsdatum: 06.12.19

Adashi (dezERterzy) 262 Bewertungen

Są pokoje o których ciężko cokolwiek napisać nie zdradzając tego co się dzieje w środku. Idealnym przykładem tego jest Żółty Znak. Przed wizytą wiemy jedynie tyle, że jest to horror i że wykracza poza schematy.
Jest to najdłużej oczekiwany przez nas Escape Room, miałem do niego voucher ponad rok przed jego otwarciem jak jeszcze jego koncepcja była zupełnie inna. Wtedy sądziliśmy, że odwiedzimy Efekt motyla, jednak to co zostaliśmy w najnowszym pokoju Action Escape nas zachwyciło i zdecydowanie warto było czekać tyle czasu.
Klimat i immersja to najbardziej oszałamiające elementy tego eskejpu. Nie sposób się nie wczuć w fabułę. Jeśli chodzi o zagadki to tak naprawdę one w całym fenomenie tego pokoju schodzą na drugi plan choć oczywiście są na wysokim poziomie. Wielki plus za niespotykany do tej pory system podpowiedzi.
Wizytę w Żółtym znaku zapamiętam na bardzo długo i mam nadzieję, że na swojej drodze spotkam jeszcze wiele tak świetnych pokoi.

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

martynaa209
martynaa209

Pfadfinder
73 Pkt

11 Bewertungen

Tak by nie spoilerować

03.03.20 | Besuchsdatum: 25.02.20

martynaa209 11 Bewertungen

Ciężko coś napisać by nie zrobić spoilerów. Musicie wiedzieć że to obowiązkowy pokój dla tych co lubią się bać. Jest naprawdę niepowtarzalny! Obsługa na najwyższym poziomie <3

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer