Escape Room Opuszczony Teatr Lalek

Opuszczony Teatr Lalek

Lockme Partner

230

230 Bewertungen

|

36

Wrocław: 36. Platz

|

Dolnośląskie: 37. Platz

|

PL 177

Polen: 177. Platz

|

8.6/10

Lata temu, w Teatrze Lalek odbywały się światowej sławy przedstawienia. Jednak czasy jego świetności już dawno przeminęły. Wraz z grupą przyjaciół, dostajeci... [więcej]

2-5 Spieler

60' Minuten

Thriller

leicht

Fabel

Lata temu, w Teatrze Lalek odbywały się światowej sławy przedstawienia. Jednak czasy jego świetności już dawno przeminęły. Wraz z grupą przyjaciół, dostajecie tajemnicze zaproszenia na spektakl. Czy odważycie się wejść w mury starego teatru, aby przekonać się, czy naprawdę jest on opuszczony?

Wersja dla ekspertów dostępna tylko po uzgodnieniu telefonicznym, TYLKO !! dla grup bardzo doświadczonych (min 10 pokoi).

Raum buchen

Raum buchen

Zusätzliche Information

Kinderfreundlicher Raum

Spiel auf Englisch verfügbar

Klimaanlage

Kartenzahlung möglich

Sicherheit

Überwachungskamera

Ständiger Kontakt mit dem Game Master

Tür immer geöffnet

Sichercheitsschlüssel

Nur Niedervolt eingesetzt

Adresse

Secret Room - Brain Code - Wrocław

ul. Kazimierza Wielkiego 27C pietro IV
Wrocław 50-077

Andere Räume an diesem Ort

Inhaber

KAWER
Kazimierza Wielkiego 27C
50-077 Wrocław
St-ID: 8982087796

Spielordnung

Spielordnung

Raum buchen

Buche und bezahle schnell via Lockme

Raum bewerten

Du musst angemeldet sein, um Bewertungen schreiben zu können.

Anmelden

Raum markieren

Du musst angemeldet sein, um den Raum zu markieren.

Anmelden

Raumstatistiken - 230 Bewertungen

Allgemeine Note 8.6/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Game Master 9.5/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klima 8.9/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Schwierigkeitsgrad Sehr schwer

100

80

60

40

20

0

Sehr leicht

Leicht

Mittel

Schwer

Sehr schwer

230 Bewertungen

LockMe
LockMe

Reiseführer
480 Pkt

328 Bewertungen

Czy te lalki zaraz zaczną tańczyć?

31.08.15

Lockme-Bewertung

LockMe 328 Bewertungen

Trzeba na wstępie zaznaczyć, że pokój ten można odwiedzać w dwóch wariantach - 'łatwym' 60-minutowym oraz 'trudnym' 90-minutowym. My oczywiście nie mogliśmy się powstrzymać i wybraliśmy szlak trudny, cechujący się większą ilością zadań i elementów potrzebnych do wyjścia.

Specjalnie piszę zadań, gdyż tu nie chodzi tylko o szukanie kodów. Owszem - jest trochę kłódek, ale żaden kod nie jest dany za darmo. A rozwiązania techniczne potrzebne do ich odnalezienia są dosłownie fantastyczne.

Wystrój jest bardziej niż adekwatny do tematyki. Jest bardzo teatralnie, bardzo "lalkowo" i momentami bardzo mrocznie. Nie jest to pokój grozy, ale można się przestraszyć. Nie jest to też zwykły klimatyczny pokój, choć można się momentami zrelaksować w ładnym otoczeniu. Jest więc pełen przeróżnych emocji.

Szlak łatwy powinien być przystępny dla wszystkich drużyn, natomiast ścieżkę trudną polecamy dla bardzo doświadczonych ekip. Z pewnością nawet dla nich będzie to duże wyzwanie.

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Marcin K. 64
Marcin K. 64

Pionier
176 Pkt

43 Bewertungen

teatr lalek a aktorami byliśmy my ?

31.12.19 | Besuchsdatum: 13.10.19

Marcin K. 64 43 Bewertungen

Ciekawe i do tej pory nie spotykane zagadki i rozwiązania, pokój na pewno nie należy do najprostszych ale klimat ma na pewno jeden z najlepszych, mimo wszystko dobrze zabrać więcej niż jednego kompana

Bewertung melden

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

kabura
kabura

Wanderer
37 Pkt

18 Bewertungen

Start ale całkiem jary.

15.11.19 | Besuchsdatum: 30.10.19

kabura 18 Bewertungen

Wybraliśmy łatwiejszą wersję tej gry i w dwie osoby nie mieliśmy z nim jakiś szczególnych problemów więc grupom bardziej zaawansowanym proponuję wybrać poziom ekspercki :)
Pokój z zagadkami raczej starego typu ale to w końcu stary, opuszczony teatr lalek prawda?
Nie jest to może pozycja obowiązkowa na liście Wrocławskich ER ale nie powiem też, że nie warto.

Obsługa i Mistrzyni Gry jak zawsze na najwyższym poziomie!

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

kondzio1a
kondzio1a

Pionier
178 Pkt

146 Bewertungen

Dzikie Koty w Teatrze ...

28.07.19 | Besuchsdatum: 27.07.19

Glaubwürdige Bewertung

kondzio1a 146 Bewertungen

- "Jes­teś jak lal­ka. Sztuczna i bez uczuć ."
- Czy na pewno?

Poszliśmy w dwójkę na wersje łatwiejszą, na początku szliśmy jak burza, później zatrzymaliśmy się przy jednej zagadce i trochu nas to zatrzymało. Jednak wyszliśmy w czasie. Gdybyśmy mieli jeszcze jedną osobę, to pokój byłby bardzo prosty, bo wszystko jest bardzo linowe. :D
Pokój jest stary, jego świetność dawno wygasła. Choć niektórzy lubią takie pokoje. Głównie kłódki i zagadki starego typu.
Fabuła mi się podobała, jednak zagadki, które były przeznaczone na wyższy poziom i które są na stałe na poziomie prostszym psuły mi efekt zabawy. Liczyłem, że będzie bardziej creepy ...
Myślę, że pokój jest trochu zapomniany przez właścicieli. Gdyby go trochu odświeżyć, dodać trochu elektroniki i jakiś element grozy to nadal byłby wysoko w rankingu. ;)
Ps: Chodzę po różnych firmach i pokojach, jednak uważam, że jak na wstępie prosi się o uregulowanie płatności to nie jest miło. Ale to moje odczucie. ;)
Pozdrawiam. :D

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 7/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Marysia&Artur :)
Marysia&Artur :)

Pionier
216 Pkt

53 Bewertungen

Stary, ale jary

15.10.19 | Besuchsdatum: 27.09.19

Marysia&Artur :) 53 Bewertungen

Zdecydowaliśmy się na wersję ekspercką w 4 osoby i każdy miał co robić. Było trudno, ale głównie przez to, że jest sporo zagadek, a same w sobie uważamy, że były na średnim poziomie. Wyszliśmy 4 minuty po czasie, a głownie przez to, że zatrzymała nas jedna błacha rzecz do której, aż wstyd się przyznać 🙂

Klimat pokoju zgodny z tematyką i pomimo upływu czasu ma jeszcze elementy zaskoczenia.
Obsługa bardzo miła i rozgadana do tego stopnia, że po wyjściu z pokoju zdecydowaliśmy się spontanicznie odwiedzić "Pokój Babci".

Dla nas był to dobrze spędzony czas.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

robertszw
robertszw

Pfadfinder
85 Pkt

47 Bewertungen

To niby tylko lalki....

27.08.19 | Besuchsdatum: 26.08.19

robertszw 47 Bewertungen

Pokój robiliśmy we troje w wersji dla ekspertów i jest faktycznie trudny 😀. Choć pokój nie ma wielkich łał to jest fantastyczny w kwestii nagromadzenie zagadek i sposobów ich przechodzenia. Wymaga dużo spostrzegawczości, choć niektóre rzeczy zdarzyło się nam odgadnąć trochę wcześniej niż odkryliśmy wskazówki. Dla każdego było co robić przez cały czas gry. Pani prowadząca bardzo miła i pomocna. Są kłódki i nie tylko. Dla każdego coś się znajdzie. Na pewno warto odwiedzić wersję ekspert ale trzeba mieć wcześniejsze doświadczenie.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
268 Pkt

111 Bewertungen

Ekspercki teatrzyk

20.08.19 | Besuchsdatum: 15.08.19

Swistakk 111 Bewertungen

Na wstępie warto zaznaczyć, że pokój oferuje dwie wersje - początkującą i ekspercką (expert? to brzmi dumnie!). My spróbowaliśmy swoich sił w wersji eksperckiej i w takowej wersji będę ten pokój oceniać. Nie da się ukryć, że przygotowanie pokoju, który może funkcjonować w takich dwóch wersjach jest czymś dość trudnym do dobrego zrealizowania, nawet zapominając o fakcie, że należy wtedy przygotować tak naprawdę dwa dość różne scenariusze rozwiązywania zagadek. Wynoszenie i wnoszenie sprzętów i zagadek w zależności od tego jaką wersję wybrała grupa nie da się ukryć, że byłoby dość kiepskim rozwiązaniem, więc autorzy pokoju rozwiązali to w ten sposób, że zagadki przeznaczone dla eksperckiej wersji są oznaczone odpowiednimi naklejkami. Z punktu widzenia grup biorących wersję początkującą mnogość tych naklejek może trochę przeszkadzać, wybijać z rytmu i dezorientować, ale niestety jest to jakiś tradeoff poczyniony w stronę funkcjonowania na dwóch poziomach trudności. M.in. dlatego też pokoju nie polecałbym szczególnie w wersji początkującej w przeciwieństwie do wersji eksperckiej, którą jestem w stanie polecić, tym bardziej, o czym jeszcze dokładniej napiszę, że spore wyzwanie w eksperckiej wersji, które grupom stawia pokój to moim zdaniem główna zaleta tego pokoju.

Pokój może i jest lekko creepy, ale kategoryzowanie go jako thriller to też raczej na wyrost, raczej nawet największe strachajły mogą się tu przejść bez obaw. Kolega, z którym byłem, po wyjściu z pokoju stwierdził, że w kwestii wystroju w porównaniu z poprzednimi pokojami jakie odwiedzialiśmy to jakby ktoś mu obuchem w głowę przyłożył, choć ja nie byłbym taki surowy. Pokój rzeczywiście ma swoje lata i pewne rzeczy na pewno mogłyby być lepiej zrobione, ale poza pewnymi wystającymi gwoździami, którymi wypadałoby się zaopiekować, to nie było tak źle. Ja uważam, że pokój ma swój klimacik, który jest zgodnie ze swoim zamysłem zrealizowany.

Przejdźmy zatem do najciekawszej części pokoju, czyli zagadek. Ja uważam, że pokój w wersji e k s p e r c k i e j stawia naprawdę fajne wyzwanie dla tych, którzy sądzą, że coś umieją w te eskejp rómy i tutaj naprawdę można swoje umiejętności poddać niezłej weryfikacji. Z opinii, które czytałem dało się stwierdzić, że pokój jest liniowy (nie jestem jednak pewien, czy te na których bazowałem ten osąd odnosiły się do e k s p e r c k i e j wersji), więc stwierdziliśmy, że jest to argument za tym, aby przejść się tam w dwójkę, bo akurat z kolegą mieliśmy taki moment w trakcie naszego wyjazdu, że była nas tylko dwójka. Oj nie da się ukryć, że mieliśmy ręcę pełne roboty. W pokoju jest naprawdę dużo kłódek, nawet w pewnym momencie kolega powiedział, że czuje się jak w Lokatorze, co było tym śmieszniejsze, że ja nie wcześniej niż minutę przed tym pomyślałem sobie, że "Lokator 2" to byłaby dobra nazwa dla tego pokoju :P. Przy czym w przeciwieństwie do Lokatora - tam były one prawie wszystkie łatwe, a tu prawie wszystkie trudne ;). Niestety aby wyjść o czasie potrzebowaliśmy podpowiedzi (na szczęście obsługa rozsądnie dała możliwie małą tzn. z kategorii "to coś o tam to zagadka i zwróćcie na to uwagę" aniżeli "tę zagadkę zróbcie tak i tak" za co plus) i wyszliśmy na 20 sekund przed końcem, ale pomimo tej podpowiedzi (które zazwyczaj traktuję równoznacznie z porażką) naprawdę czułem wielką satysfakcję, może nawet większą niż jakbyśmy pobili jakiś rekord :P. Odnosząc się do tej liniowości to aż tak jej nie odczułem i sądzę że cztery osoby nie będą tak odczuwały małej liczby jednoczesnych rzeczy do roboty, co jest właśnie przekleństwem liniowych pokoi. Podsumowując ten fragment, w pokoju nie znajdziemy nie wiadomo jak zachwycających rozwiązań technicznych, ale jeżeli ktoś lubi sobie stawiać trudne wyzwania i uważa się za dobrego w ERy, to na pewno polecam ten pokój jako tego dobry test :).

Mały błąd obsługi w przygotowaniu pokoju, jedna kłódka była otwarta, ale nie było widać, co jest w środku i jako przykładny escaperoomowicz po upewnieniu się, że jest to błąd przygotowania po prostu ją sam zamknąłem i losowo obróciłem cyferki. Nie wpłynęło to zbytnio negatywnie na nasze doświadczenie, a taki błąd jest niczym w porównaniu do hipotetycznego podmienienia kłódek, które potrafi zrujnować całą zabawę, które na szczęście jeszcze nigdy mi się nie przytrafiło.

Podsumowując, pokój topowy nie jest, ale na pewno jestem zadowolony, że się do niego przeszliśmy - w eksperckiej wersji stawia bardzo fajne wyzwanie doświadczonym grupom i jeżeli ktoś sądzi, że jest dobry w eskejp rómy i chce zweryfikować swoje umiejętności, to jest to dobra okazja do tego.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pionier
166 Pkt

32 Bewertungen

No trudny

02.09.19 | Besuchsdatum: 02.09.19

tbednarczuk74 32 Bewertungen

Dzięki życzliwości Mistrza Gry mogliśmy spędzić tam 120 minut. Pokój trudny, dla grup zaawansowanych. Ale warto go odwiedzić.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Sehr schwer

Maciej St
Maciej St

Navigator
136 Pkt

77 Bewertungen

Czy ta lalka tu gra?

07.07.19 | Besuchsdatum: 06.07.19

Maciej St 77 Bewertungen

#73

Poszliśmy hurtem. 3 pokoje. Zaczęliśmy od teatru. Wersja ekspert. Początkowo szło zacnie. Jednak w pewnym momencie coś gdzieś nie pyknęło. Gra przestała nam się kleić.
Do końca nie wiemy czy to nasza win, czy może coś nie tak z pokojem, czy może element który podobno był, ale 5 osób sprawdzało i nie było.

Ciężko to ocenić. Efekt jest taki, że nastawialiśmy się na coś innego, a wyszło coś innego. Nie można powiedzieć, że złego, nie. Innego - odświeżającego tak.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Biely M.
Biely M.

Wanderer
47 Pkt

4 Bewertungen

Teatr zamierzchłej przeszłości

13.11.19 | Besuchsdatum: 11.11.19

Biely M. 4 Bewertungen

Tym razem będzie krótko, pokój ma sporo opinii i nie warto powielać wszystkich aspektów.

Obsługa jak zwykle klasa. Wybraliśmy wersję łatwiejszą (2 doświadczonych graczy po ponad 2-letniej abstynencji plus dwóch noob'ów). Pokój mniej straszny niż oczekiwaliśmy, zagadki w starym stylu, część elementów już dosyć wysłużona. Rozgrywka liniowa, wyszliśmy kilka minut przed czasem, ale gdyby nie zawiecha przy jednej zagadce to mogłoby być sporo wcześniej niż 60 minut (ale tak to jest jak się kombinuje jak koń pod górę :p). Generalnie wszystko poprawnie, ale bez efektu wow. Pokój dobry dla początkujących.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Weiter anzeigen

Für's erste Mal perfekte Räume

Toller Platz, um das Escape-Rooms-Abenteuer zu beginnen

Für ganze Familie perfekt geeigneter Raum

Wähle einen Raum, der der ganze Familie gewidmet ist