Blazej_bebetter
 • Escape Room Obłęd

  Obłęd
  Exit19.pl
  Wrocław

  Ten pokój to Obłęd

  02.03.2020 | Besuchsdatum: 29.02.2020

  To był nasz 5 pokój na mapie Wrocławia. Zaraz po Lochach udaliśmy się do Obłędu i była to bardzo trafna kolejność. Obłęd to zupełnie odmienny pokój, ale trzyma poziom Lochów w 100%. Pierwszy etap powoduje zupełny opad szczeny i jest niezwykle niepokojący. Zagadki przyjemne, logiczne, nie mam uwag. Mistrz gry ten sam co przy Lochach więc absolutny top. Obowiązkowa pozycja na eskejpowej mapie Polski. PS. wyszliśmy po 64 minutach więc chyba zachowaliśmy zimną krew pomimo klimatu :)

 • Escape Room Lochy Króla Artura

  Lochy Króla Artura
  Exit19.pl
  Wrocław

  Lochy w których mógłbym zostać

  02.03.2020 | Besuchsdatum: 29.02.2020

  Po wizycie w tym pokoju nic już nie będzie takie samo. Teraz wiem (niestety albo stety) jak może wyglądać ER i obawiam się, że próżno szukać czegoś podognego. Nie będę się rozpisywał bo dosłownie kazdy element pokoju to mistrzostwo. Wykonanie dekoracji sztos. Zagadki sztos. Oprawa audio sztos. Efekty specjalne- wow!
  Napiszę natomiast więcej o obsłudze. Tak właśnie powinna wyglądać obsługa pokojów zagadek. Pasjonaci. Uśmiechnięci, rozmowni, znający doskonale temat ludzie pełni pasji, kultury oraz pozytywnego nastawienia. Nasz mistrz sprawił swoją osobą, że po dwóch pokojach, pomimo 350km trasy przed nami, wzieliśmy trzeci pokój jaki był dostępny w ciemno praktycznie. Aha i dodam, że z lochów wyszliśmy 20 minut przed czasem więc tym bardziej satysfakcja była kompletna. Pozdrawiamy! Wrócimy :)

 • Escape Room Dooby Doo

  Dooby Doo
  Fox O'clock
  Wrocław

  Potwór zdemaskowany!

  02.03.2020 | Besuchsdatum: 29.02.2020

  Był to nasz trzeci pokój we Wrocławiu więc już byliśmy rozgrzani. Wczesniej zrobilismy Syreni Śpiew oraz American School Story. Dooby Doo to przede wszystkim pokój przygodowy z lekkim dreszczykiem. Niby to na kanwie bajki a jednak momentami czujesz niepokój. Świetne rozwiązania oraz duża różnorodność sprawiają, że każdy kolejny etap to coś nowego i nie możesz się znudzić. Zagadek jest caaaałe mnóstwo więc lepiej się sprężać i nie pozwalać sobie na chwilę wytchnienia. Mistrz gry świetnie nas prowadził więc wyszliśmy z pokoju zwycięzko. Coś tam na pierwszym etapie mi się nie podobało, ale to tak mało znaczące, że nie będę się skarżył. Mam tylko jedną prośbę do właścicieli: błagam zróbcie tak żeby jedna z pierwszych zagadek była bardziej czytelna i łatwiejsza. Teraz trudność nie polega na znalezieniu sposobu na rozwiązanie tylko traci się czas gdyż elementy się są w sposób klarowny do odczytania. Jednak dzięki szybkiej reakcji mistrz- poszliśmy gładko dalej. Na mapie eskejpowej Polski ten pokój to topka.

 • Escape Room American School Story

  American School Story
  Fox O'clock
  Wrocław

  American horror story

  02.03.2020 | Besuchsdatum: 29.02.2020

  Pierwszy raz wystawię bardzo pozytywną opinię pokojowi w którymś coś nie zagrało. Już tłumaczę dlaczego. Zaczynając od wprowadzenia i samego początku gry- nie znajdziecie na tą chwilę niczego podobnego w PL. Kunszt artystyczny jaki spotkaliśmy w środku jest już godzien miana spektaklu. Artstycznie całość piękna w swojej groteskowości. Początek poszedł nam świetnie. Kolejny etap też chyba ok bo bez żadnej podpowiedzi jak dotąd. I nie wiem, co się stało dalej ale wszystko umarło w kolejnym etapie. Wykazuję jednak pełne zrozumienie dla faktu, że pokój jest nowy i pewne rzeczy są nieograne, pewne elementy na tą chwilę pojawiają się pierwszy raz. Szkoda, że na nas trafiło... W trzecim etapie niestety utknęliśmy na dłużej. Mistrz rzucał podobno podpowiedzi, ale niemożliwe jest je usłyszeć. Nie będe pisał dlaczego, ale jasnym jest dla nas i logicznym, że jak gdzieś np grasuje wariat-zabójca to każdy zamyka za sobą wszelkie drzwi. Drodzy właściciele- łatwo to naprawić, aby wiecej sie nie powtórzyło. Ponadto mistrz gry widział podobno, że daje podpowiedzi a my nie reagujemy więc móg zrobić dosłownie cokolwiek. Przez to, że utknęliśmy nie wiedząc, że jeszcze troche gry przed nami a MG nie dawał znaku to sadziliśmy, że już zaraz koniec i nie spinaliśmy się. Okazało się jednak, że przed nami spory kawałek zabawy a nam już czas się skończył. Przykro nam było mega bo mielismy kolejne pokoje ok Foxa i nie moglismy przedłużyć gry. Pozdrawiamy jednak mistrza bo wiemy, że się bardzo przejął a dawał z siebie wszystko. Pokój jednak oceniam na 10 gdyż jest to uczta artystyczna i dla osoby o pewnej wrażliwości na sztukę, pomimo niedociągnięć będzie świetną pozycją na eskejpowej mapie Polski.

 • Escape Room Nautilus: Podmorska przygoda

  Nautilus: Podmorska przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Godzina podmorskiej żeglugi

  25.02.2020 | Besuchsdatum: 23.02.2020

  Wprowadzenie standardowe, bez niespodzianki. Pokój bardzo ładny. Jak zresztą każdy od Wyjscia Awaryjnego. Tutaj absolutny top. Według mnie najłatwiejszy pokój z tej lokalizacji, ale to żaden minus gdyż przyjemnie jest poczuć się mocnym w zagadkach ;) Zagadki logiczne, proste, intuicyjne. Brak zbędnych przeszkadzajek. Wszystkie zadania ładnie i płynnie można po sobie wykonywać. W cztery osoby można wykonywać kilka rzeczy na raz. Jest trochę współpracy, trochę spostrzegawczosći i logiki. Brakuje matematyki, co akurat dla mnie jest plusem. Troszkę trzeba wysilić też inne zmysły. Nie wiem tylko czy mi się wydaje ale jeden z elementów wystroju jest dokladnie taki sam jak w innym pokoju o tej tematyce w Warszawie. Nie wiem też jaki ma związek z łodzią podwodną, ale nie czepiam się- uznaje to za przejaw wyobraźni twórców. W niczym to nie przeszkadza. Było jedno małe nieporozumienie. Nie wiemy czy mechanizm nie zadziałał czy aż tak precyzyjnie nalezy go ustawić co do milimetra, ale mielismy problem z odblokowaniem się czegoś. Machaliśmy ok 2 minut do kamery, ale nie było reakcji. Reakcja się pojawiła w postaci podpowiedzi ale jej nie potrzebowaliśmy bo rozwiazalismy zagadke tylko nie wiedzieliśmy czemu coś nie reaguje. Tak czy inaczej dostaliśmy za to rabat, który przyjeliśmy więc podbijam ocenę na dyszke, gdyż był to jedyny minus a obsługa wybrnęła tak jak trzeba. Pozdrawiam WA i jeszcze tylko musimy wpaść do Celi na wyścig.

 • Escape Room Stara Szafa

  Stara Szafa
  Świat Zagadek
  Warszawa

  Ambroży zdemaskowany!

  09.02.2020 | Besuchsdatum: 09.02.2020

  Ekipa Świata Zagadek dała radę pomimo wielkich oczekiwań. Poszliśmy we czwórkę, mamy 30 pokoi za sobą, ale mimo to poziom trudności przyjemnie zaskakuje. Nic nie jest proste i oczywiste. Wyszliśmy z małymi podpowiedziami 5 minut przed czasem więc zabawa jest doskonale wycyrklowana dla średnio zaawansowanych graczy. Wystrój? Widać pieczołowitość w wykonaniu scenografii oraz rekwizytów. Niektóre elementy widziałem pierwszy raz w życiu a i po grze się okazało, że zostały zakupione na drugim końcu świata. Gra jest przyjemna i z uśmiechem odblokowuje się kolejne sekrety krainy z zza starej szafy P. Ambrożego. A i jego oddech czuć na karku, gdyż należy się uwinąć zanim jegomość wróci by złapać włamywaczy. No i na końcu nie sposób nie wspomnieć o ekipie (obsłudze). Super sympatyczni ludzie i chętnie by się z nimi posiedziało dłużej, ale nie naduzywając gościnności opuscilismy lokal z myślą: "szkoda, że już wszystkie ich pokoje zobaczyliśmy".

 • Escape Room Przeklęta wyspa

  Przeklęta wyspa
  Escape Project
  Warszawa

  Cast away!

  02.02.2020 | Besuchsdatum: 02.02.2020

  Czołówka w stolicy. Po tym pokoju widać doskonale, jak działa pasja właścicieli + pomysłowość i doświadczenie z pokojami. Wykonanie pokoju w kontekście aranżacji oraz rekwizytów to absolutny sztos. W każdym calu jest to wyspa a nie dywan i deski jak to jest w innych pokojach z 'wyspą' w nazwie. Można się troszke pobrudzić oraz zapiaszczyć, ale to tylko dodaje klimatu. Narracja podczas zabawy to mistrzostwo. Rozwiązania związane z systemem podpowiedzi są bardzo przemyślane i nie psują imersji. Zagadki logiczne, spójne, różnorodne i dające satysfakcję. Wybraliśmy opcję trudniejszą i wyszliśmy 1 minute przed końcem czyli doskonale się wstrzeliliśmy w ten pokój. Wyszliśmy z usmiechem na twarzy, ubawieni i zrelaksowani. Nie mam się do czego przyczepić nawet jak bym chciał i z tego powodu dyszka zasłużona dla ekipy Escape Project. Pozdrawiamy i czekamy na więcej.

 • Escape Room Kolonizacja Marsa

  Kolonizacja Marsa
  Świat Zagadek
  Warszawa

  Skolonizowaliśmy Marsa!

  26.01.2020 | Besuchsdatum: 26.01.2020

  Drugi pokój od Świata Zagadek trzyma poziom. Pokój jest bardzo ładnie i schludnie urządzony. Wszystkie dekoracje pasują do całości a wewnątrz można się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. Zagadki są łatwe i przyjemne. Pokój raczej dla grup początkujących. Zabrakło jakiegoś WOW! Zabawa była przednia, ale wszystko w ramach dobrego pokoju jak dziesiątki innych. Nic nie zawiodło- wszystkie mechanizmy zadziałały poprawnie. Obsługa jak zwykle bardzo sympatyczna. Czekamy na kolejny pokój.

 • Escape Room Kopalnia węgla

  Kopalnia węgla
  Exciting Escape Room
  Warszawa

  Niby ciemno i brudno ale fajnie

  25.01.2020 | Besuchsdatum: 24.01.2020

  Nie wiem co sie dzieje jak czlowiek wchodzi do tego pokoju, ale kompletnie zniechęceni tematyką, wbrew sobie, postanowilismy go sprawdzic i okazal się strzałem w sendo. Niby wystrój żaden, ale to przecież kopalnia, wiec nie oczekuje sie bogatego wnętrza. Oprawa audio super, serio z tymi gorniczymi latarkami i kaskami czlowiek sie czuje jak w kopalni. Zagadki świetnie wyważone a całość zrobiona tak,że przez pokoj sie płynie. Nie jest trudny, ale we dwie osoby poprosiliśmy o dwie male podpowiedzi. Wynikało to z faktu iż w pokoju trzeba się bardzo duzo rozglądać. Na końcu fajny efekt specjalny i udało się wydostać 😊 Na koniec najlepsze- super obsługa. Jak zresztą zawsze w Exciting Escape. Adrian poświęcił nam bardzo duzo czasu na pogawedke. Pozdrawiamy i czekamy z niecierpliwością na kolejny pokój 😊

 • Escape Room Olimp

  Olimp
  Room Escape
  Warszawa

  Szczyt na Olimpie

  24.01.2020 | Besuchsdatum: 23.01.2020

  Byliśmy we trójkę i zacznę od tego, że pokój dla 3 osób jest jak najbardziej odpowiedni. Gdy już się wybierzecie szykujcie się na jeden z lepszych pokoi w stolicy. Wykonanie wnętrza Jest rewelacyjne. Ręcznie malowane dekoracje. Zero nieprzydatnego złomu czy przeszkadzajek. Każdy element gra w zabawie i takie pokoje uwielbiam. Nie ma tutaj przypadków. Trzeba być czujnym i dobrze się rozglądać bo czasami coś zadziała ale to nie znaczy, ze wiesz co. Trzeba jeszcze znaleźć to coś. Skrytki nie odskakują z hukiem i czasami coś trzeba samemu otworzyć. Nie jest to minus a wielki plus bo konkretne działania odblokowują mechanizmy w miejscu jakie logicznie pasuje do łamigłówki. Zero kłódek- sama technologia. Głównie zwory i magnesy ale świetnie wszystko działa. Zagadki i ich rozwiązania sprzężone z oprawą audio i oświetleniem- wow! Jest jeden moment kiedy 'szczena' opada i masz wrażenie jakbyś znalazł konkurenta dla Wyjśćia Awaryjnego. Minusy małe trzy a muszę je podać gdyż nie dałem 10/10 to coś co jest tożsame dla całego Room Escape- zakończenie. Nie bede pisał co konkretnie ale tak bardzo psuje to klimat i imersje, że szok. Błagam wywalcie tą dyskotekę! ;) Drugi to sufity nie zabudowane. Wiem czepiam się, ale muszę dając prawie maksa. Na sufitach obnażone instalacje co psuje troszkę klimat. Zabudujcie sufit płytami. To nie jest drogie a można na nich np zrobić proste niebo i już będzie super efekt. Trzeci minusik to zagadka w trakcie budowy. Myli to troche i powoduje bieganie ze wszystkim co chcemy tam użyć- bezskuteczne. Zagadke stawiajcie od razu albo naklejcie naklejkę, że ten element nie gra- to takie proste. Ale nie obrażajcie sie za te wytknięcia ;) Wracam niedługo do Interactive, Kardynała oraz Muzeum :)

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2 3