Waleczne Kotlety
 • Escape Room Wikingowie · Amulety Mocy

  Wikingowie · Amulety Mocy
  Escape ARENA
  Poznań

  Ragnarok powstrzymany!

  16.01.2020 | Besuchsdatum: 15.01.2020

  Tym razem z Kotletów przeobraziliśmy się w Wikingów i ruszyliśmy na podbój mroźnej Skandynawii! Co to była za wyprawa - na szczęście zakończona sukcesem, Amulety zdobyliśmy na czas! :)

  Zacznę od początku, czyli wprowadzenia - bardzo klimatyczne i immersyjne, podobało mi się takie wejście w klimat i fabułę, takie zaangażowanie i pomysłowość Mistrza Gry jak najbardziej doceniam dając najwyższą notę :)

  Pokój bardzo wciągający - zagadki odpowiadały logicznie fabularnej podróży i z ogromną satysfakcją je rozwiązywaliśmy. Zastosowano w nich sporą różnorodność i ciekawe rozwiązania technologiczne, co jeszcze potęgowało wrażenia. Były nieliniowe, wiec mogliśmy drużynowo się podzielić i przy czterech osobach każdy miał co robić :)

  Klimat również pomysłowo oddany, wystrój cieszył oko :)

  Ten pokój z dotychczasowych w Escape Arenie podobał nam się najbardziej, czekamy na więcej :)

 • Escape Room Grobowiec Faraona

  Grobowiec Faraona
  Find a Way
  Poznań

  Daleko od Egiptu

  16.01.2020 | Besuchsdatum: 15.01.2020

  Z wielkim żalem wystawiam po raz pierwszy tak niską ocenę, ale uznałam, że jest adekwatna pod względem opisu: "coś w tym pokoju zrujnowało nasze doświadczenie. Gdyby nie to, ocena pewnie byłaby lepsza". I tak właśnie jest.
  Pokój niezbyt imponujący, przewidziany na krótką rozgrywkę w małej grupie. Byłoby to nawet zrozumiałe, nie każdy pokój musi być ogromny, aby zrobić dobre wrażenie, jednak przestrzeń była kiepsko wykorzystana. Niewielka liczba zagadek, w dodatku niezbyt ciekawych, tworzyła dość ubogi efekt. Plusem na pewno jest próba zahaczenia o zagadki nowszej generacji, pojawiły się mechanizmy, jednak nadal nie czułam zaciekawienia ani satysfakcji podczas rozwiązywania. Tego typu rozwiązania, jakie zastosowano, spodziewałabym się odnaleźć w pokoju sprzed kilku lat, ale na pewno nie w świeżutkiej premierze, gdzie oczekiwania klientów i możliwości tworzenia pokoi są już znacznie wyższe. Jednak nawet już pomijając to wszystko, może ten pokój uznałabym po prostu za dużego średniaka, gdyby nie fakt, że zagadka, która, de facto, jako jedyna mogła stworzyć ciekawy efekt i podnieść klimat i jakość pokoju, kompletnie nie działała. Mechanizm, o czym nas uprzedzono, bardzo, bardzo czuły na precyzję - u nas kompletnie nie zadziałał! Straciliśmy dobre 10 minut na próbie ustawiania go, po czym nawet z interwencją Mistrza Gry nie udało się uruchomić zagadki (kto wie, może nawet była zepsuta - ale tego już nie sprawdzimy...). To już kompletnie zepsuło nam resztki jakichkolwiek pozytywnych emocji związanych z tym pokojem. Nie przychodzimy do pokoju, aby uczyć się, jak być inżynierami i ustawiać przedmioty z linijką co do setnej milimetra, aby jakimś cudem zadziałała zagadka! Przychodzimy się dobrze bawić. Więc tym bardziej nie rozumiem, dlaczego ten mechanizm nie został przerobiony, skoro, wg tego, co opowiadał nam Mistrz Gry - właścicielowi (nieobecnemu wówczas) był ten problem wielokrotnie zgłaszany przez innych klientów i pracowników! Mam nadzieję, że może ten komentarz w jakiś sposób przyczyni się do zmobilizowania właściciela do pewnych zmian, bo inaczej nie wróżę zbyt dobrej przyszłości dla tego pokoju :( a szkoda, bo można by nadal z niego wycisnąć coś fajnego, jakby pewne elementy przerobić, inne udoskonalić i może coś dołożyć...
  Do Mistrza Gry nie mam pretensji - rozumiem, że robił, co mógł, ale w sumie niewiele dało się tutaj poradzić przy nieobecności przełożonego, doceniam mimo wszystko sympatyczne przywitanie nas i uśmiech pomimo problemów.

 • Escape Room Żółty Znak

  Żółty Znak
  Action Escape
  Poznań

  Miejsce inne od wszystkich

  15.12.2019 | Besuchsdatum: 15.12.2019

  Trudno będzie cokolwiek napisać, jeśli nie chcemy niczego zaspojlerować, co w tym przypadku byłoby niewybaczalne... ale spróbujemy ;)
  Ten pokój jest niecodziennym przeżyciem, dotykającym głęboko wszystkich zmysłów i tocząc z graczami grę bazującą na docieraniu do ich lęków i wykorzystując je maksymalnie. Każdy szanujący się horror powinien działać w ten sposób na graczy! Nie jest to może pokój dla każdego, nie wszyscy odnajdą się w takich klimatach, ale dla fanów horrorów i pewnej psychodelii jest to miejsce idealne. Wprowadzenie jest arcymistrzowskie, najlepsze z jakim się spotkaliśmy dotychczas, a tych pokoi już sporo mamy za sobą. Fabuła i finał rozgrywki - padamy do stóp - genialne! Klimat jest tym, z czego Żółty Znak może być dumny - już za sam ten aspekt pokój powinien znaleźć się w ścisłej czołówce pokoi w Polsce.
  Zagadki idealnie są wpasowane do klimatu, trudno mi ocenić ich faktyczny poziom trudności, ogrom adrenaliny na pewno utrudniał myślenie ;)
  Wychwalam też obsługę, która robi tutaj coś niesamowitego swoją pracą, a przy tym widać, że doskonale się bawi. Firma tworzona przez prawdziwych pasjonatów :)
  Polecamy, polecamy i jeszcze raz polecamy! :)

 • Escape Room Kac Vegas w Poznaniu

  Kac Vegas w Poznaniu
  Action Escape
  Poznań

  Długi... spłacone?

  15.12.2019 | Besuchsdatum: 15.12.2019

  Szalone noce w poznańskim Vegas nie mogły skończyć się inaczej - pusty portfel i mnóstwo długów - i to u właściciela kasyna! Co tu robić - no nic, chyba trzeba grać dalej :)

  Pokój odwiedziliśmy już drugi raz, zachęceni przeróbkami w pokoju oraz dobrymi wspominkami, które mogły się powtórzyć. Okazało się, że pamięć mamy dobrą, ale krótką - rozwiązań zagadek kompletnie nie pamiętaliśmy, więc trzeba było ponownie główkować ;) Największą zabawę ponownie mieliśmy z grami hazardowymi - nieważne, ile przegraliśmy, to i tak chciało się kolejnych rozdań... ;) Pokój jest niezwykły ze względu na mechanikę rozgrywki i, jak w naszym przypadku, możliwość ponownej rozgrywki, która nie straciła w ogóle na uroku :)

  Poziom trudności nie byłby wygórowany, jednakże "rozpraszacze" sprawiają, że aż nie chce się główkować, tylko grać i grać... stąd podwyższam w mojej opinii ocenę tego aspektu na "średni" - w ferworze zabawy musieliśmy skorzystać z podpowiedzi ;)

  Na duży plus i uznanie zasługuje obsługa, która robi niesamowitą robotę - widać, że z pasją i sercem :)

  Polecamy wszystkim :)

 • Escape Room Gra Miejska - Illuminati

  Gra Miejska - Illuminati
  CentEr Poznań
  Poznań

  Niecodzienna wycieczka

  28.11.2019 | Besuchsdatum: 28.11.2019

  Coś ten nasz stryjek sporo sekretów miał - jak dobrze, że udało nam się je wszystkie rozwiązać i odkryć prawdę o tym niecodziennym krewnym!

  Coś nowego, coś innego. Z grą miejską mamy mniejsze doświadczenia, jednak udało nam się bezproblemowo podążyć za wskazówkami i odkrywać kolejne miejsca, na co dzień mijane, a teraz ukazane w nowym świetle. Fabularnie gra cały czas trzymała poziom, świetnie się bawiliśmy przy każdej kolejnej zagadce. Fajnie, że udało się pomimo mniejszych możliwości "aranżacji przestrzeni" zamieścić różnorodne wyzwania i w zasadzie nie było nic powtarzalnego ani nużącego. Ciekawe również były rozwiązania, jeśli chodzi o system podpowiedzi, choć, na szczęście, nie musieliśmy korzystać :)

  Bardzo również dziękujemy obsłudze za tak przemiłe dogadanie się w kwestii dostarczenia sprzętu :)

  Polecamy jaką ciekawą alternatywę dla klasycznego zamknięcia :)

 • Escape Room Podwodny Świat

  Podwodny Świat
  Key To Be Free
  Poznań

  Bul, bul, bul...

  26.11.2019 | Besuchsdatum: 26.11.2019

  Zanurkowaliśmy, popływaliśmy, rybki obejrzeliśmy i miło czas spędziliśmy ;)

  Ładny pokój, zaaranżowany na podwodną rafę koralową, przyjemny dla oka :) Klimat oddany różnymi ciekawymi aranżacjami i efektami, które w prosty, acz skuteczny sposób robią robotę :)

  Zagadki dla nas były proste, wymagana była spostrzegawczość i dopasowywanie elementów, zagadki liniowe i raczej w większości klasyczne, choć ten pokój już zawierał w sobie kilka manualnych rozwiązań, które urozmaiciły grę :)

  Jeszcze raz dziękujemy za niespodziankę - warto pobijać rekordy ;)

 • Escape Room Walkiria

  Walkiria
  Key To Be Free
  Poznań

  Zmieniliśmy bieg historii!

  26.11.2019 | Besuchsdatum: 26.11.2019

  Jako tajni agenci przenieśliśmy się w czasie, ażeby skonstruować bombę i zmienić bieg historii XX wieku. Udało się perfekcyjnie!

  Pokój bardzo klasyczny, acz przyjemny. Nastawiony na przeszukiwanie i to bardzo dokładne - jedyna podpowiedź, jakieś potrzebowaliśmy, wynikała właśnie z niedostrzeżenia pewnego elementu ;) Rozwiązania raczej kłódkowe, choć zdążyły się pojedyncze manualne, urozmaicające grę. Zagadki liniowe, raczej nie sprawiające większych trudności :)

  Klimat gabinetu fuhrera zachowany, wystrój dopasowany historycznie.

  Obsługa, jak zawsze, bardzo sympatyczna :)

 • Escape Room Dolina Trollinków

  Dolina Trollinków
  Adventure Escape
  Poznań

  "W Trollinków się przenieście świat..."

  30.10.2019 | Besuchsdatum: 29.10.2019

  Przesympatyczna rodzinka Trollinków wybrała się na kolejną wyprawę, a tymczasem my mieliśmy okazję poszperać po ich magicznym świecie - ach, co to za przygoda... :)

  Wprost cukierkowy pokój przeniósł nas do niezwykłego świata rodem z powieści Tove Jansson, gdzie mogliśmy podążyć śladami znanych i lubianych z dzieciństwa stworków. Cieszyły oko wszelkie "smaczki", które przypominały czasy oglądania z zapartym tchem przygód Muminków. Pokój wywołał w nas sporo pozytywnych emocji i za to ogromny plus :)

  Zagadek nie ma dużo i niestety nie wszystkie wpasowały się klimatem i treścią w fabułę pokoju, więc to jest element, który można by poprawić, aby udoskonalić przygodę w tym ER :)

  Obsługa sympatyczna, jednakże bardzo długie było wprowadzenie techniczne, a brakowało mi wprowadzenia w klimat i fabułę pokoju (o tym było mało powiedziane), więc to również warto podkręcić, aby zyskać na jakości całej zabawy :)

 • Escape Room Golden Hajs

  Golden Hajs
  CentEr Poznań
  Poznań

  Kotlety przejmują Golden Hajs :D

  30.10.2019 | Besuchsdatum: 29.10.2019

  Jakoś na te kolejne wypady na ER trzeba zarobić - najszybciej po prostu wziąć worki pełne złota w banku i cichaczem się oddalić ;) Brzmi jak plan doskonały, co może pójść nie tak? ;)

  Pokój żywcem wyjęty z filmów o skokach na bank - z pełnym "wyposażeniem" musimy uwolnić się z zabezpieczonego kratami pomieszczenia i dostać do skarbca, zanim przyjedzie oddział specjalny policji. Przez całą grę czuć nieuchronnie upływający czas i oddech ochrony na plecach. Zagadki wykonane perfekcyjnie - idealnie wpisały się w fabułę, nie było tam nic przypadkowego, a pewne rozwiązania pozytywnie nas zaskoczyły :) Możliwe, że prawdziwy napad mógłby wyglądać podobnie ;) Pokój nowoczesny i bezkłódkowy, widać duży wkład pracy w przygotowanie i przemyślenie całej aranżacji :)

  Obsługa wspaniała i zaangażowana, rozmawiało nam się bardzo miło przed i po grze :) Pozdrawiamy też ciepło Philla - mistrza sztuczek :D <3

  Pokój jak najbardziej polecamy, ale raczej nieco już doświadczonym ekipom :)

 • Escape Room Urok

  Urok
  DreamScape
  Poznań

  Smoki ponownie uratowane1

  14.09.2019 | Besuchsdatum: 14.09.2019

  Magowie ponownie wezwali nas do pomocy w ratowaniu smoczątek. Tym razem niecny Czarodziej chciał je przerobić na eliksir miłosny! Nie było czasu do stracenia, wskoczyliśmy w magiczny portal i przystąpiliśmy do misji ratunkowej!

  I faktycznie, ten pokój przeniósł nas do innego wymiaru. Tak silnej immersji nie doświadcza się często. Wystrój i klimat jest tutaj tak piękny, bajeczny i magiczny, że aż żal opuszczać pokój po zabawie. Mieliśmy wrażenie, że dopiero weszliśmy, a tu już koniec! Gdybym mogła, to za ten aspekt podarowałabym ocenę 20/10! :)

  Zagadki raczej liniowe, dużo elektroniki i mechaniki, nieliczne kłódki, wszystko logiczne i wpisane w fabułę oraz tematykę pokoju. Jest kilka nawiązań do poprzedniej części smoczej opowieści, takie mrugnięcie okiem dla tych, co byli poprzednio, nieraz się z uśmiechnęliśmy na te wspomnienia :) Część zagadek kompletnie niespotykana jak do tej pory, co jest ogromnym plusem, bo doświadczonych graczy rzadko daje się zaskoczyć czymś nowym, a tu proszę, parę razy kopary nam opadły :D

  Obsługa bardzo sympatyczna, podobało mi się wprowadzenie, które od razu wprowadzało w fabułę i klimat pokoju oraz wplecenie standardowych zasad technicznych w immersyjną rozmowę - mega :)

  Podsumowując - DreamScape po raz kolejny utwierdził nas w przekonaniu, że jest zdecydowaną czołówką i przykładem, jak tworzyć Escape Roomy. Jest to firma, do której można iść za każdym razem w ciemno, bo nieważne, co otworzą, to i tak mamy gwarancję udanej zabawy! :) Dziękujemy wam za to! :)

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2 3 ... 8 9 10