Karolina K. 8

Karolina K. 8

Pierwszy pokój zagadek odwiedziłam... służbowo (sprawdzaliśmy na czym polega ta rozrywka i jaki ma potencjał edukacyjny), a potem mnie wciągnęło. Odwiedzam p... [więcej]

19 Besucht

2 Geplant

Wanderer

33 Punkte

25
33 Pkt
50

Alle Bewertungen

Escape Room Koneser
Koneser

Creme de la creme

01.07.18 | Besuchsdatum: 01.07.18

W tym pokoju znaleźliśmy wszystko, co w escape roomach lubimy najbardziej... Ups! Nie możemy zdradzić szczegółów, żeby nie psuć innym zabawy. Bezpiecznie możemy jednak opisac pokój następującymi słowami: klimat, precyzja, różnorodność, zaskoczenie i logika. A także realna konieczność współpracy przy rozwiązaniu niektórych zagadek, a to zawsze cenimy bardzo. Wszystko to w mistrzowskim wydaniu. Gratulujemy gospodarzom, a wszystkim polecamy pokój z całego serca. To bardzo dobrze spędzony czas.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Kod Enigmy
Kod Enigmy

Historyczno-kryptologiczna przygoda

08.04.17 | Besuchsdatum: 06.04.17

W tym pokoju byłam w towarzystwie historyków, wiec tematyka nie była nam obca, ale, co najważniejsze, oczywiście wiedza historyczna nie jest potrzebna aby przejść pokój. Wszystkie potrzebne informacje w pokoju są, podane w różnorodnej i atrakcyjnej formie. Można więc czegoś się dowiedzieć. W pokoju przydaje się też myślenie analityczne i spostrzegawczość. No i jest element zaskoczenia, który zawsze jest miły:-) A, pokój oceniony jest jako trufny, ale w naszej ekipie dla 3 osób był to pierwszy pokój i daliśmy radę :-)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Świątynia Majów
Świątynia Majów

Podbije rynek

19.03.17 | Besuchsdatum: 18.03.17

Nowe miejsce, z dużym potencjałem. Na razie pokój trudno znaleźć (tylko niewielka naklejka, którą widać dopiero, jak się odnajdzie właściwe drzwi). Początek zabawy można jeszcze dopracować, żeby lepiej wprowadzić gości w klimat, ale miło zaskoczyło mnie, że w dniu wizyty dostałam maila z tekstowym wprowadzeniem do historii - zdarzyło mi się to po raz pierwszy.
Pokój nie zajmuje zbyt dużej przestrzeni, ale jest na za to gęsto wypełniony różnymi fantami.
Zagadki nie są może zbyt trudne i jak już się wpadnie, że coś się z czymś wiąże, to są do rozwiązania szybciutko. Kilka rozwiązań jest naprawdę ciekawych i nowatorskich. Zdecydowanie polecamy.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Kajuta Kapitana Piratów
Kajuta Kapitana Piratów

Przede wszystkim dla dzieci...

18.03.17 | Besuchsdatum: 31.12.16

Bardzo przyjemny i klimatyczny pokój, w którym najlepiej bawią się dzieci. Ciekawy pomysł na wykorzystanie stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Zagadki niebanalne i wymagające ruszenia mózgownicą. Przydaje się też myślenie nieszablonowe.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Areszt
Areszt

Klimatyczny...

18.03.17 | Besuchsdatum: 31.12.16

Pokój jest naprawdę fajny. Może niezbyt trudny, ale pojawia się w nim naprawdę sporo ciekawych zagadek. Wszystkie przedmioty, które się w nim znajdują sprawiają wrażenie, że są na swoim miejscu i rzeczywiście w areszcie mogłyby się znaleźć. Warto czytać ze zrozumieniem ;-)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Czarnobyl
Czarnobyl

Rozczarowanie...

18.03.17

To chyba jedyny pokój, z którego wyszliśmy z poczuciem rozczarowania. Klimat nawet niezły, rzeczywiście bogactwo drobiazgów, które z Czarnobylem mogą mieć związek imponujące. Niestety to był jedyny raz, kiedy nie ukończyliśmy pokoju i w pewnym momencie weszła pani z z obsługi oznajmiając nam czego nie zdążyliśmy zrobić. Słabe... Poczucie sukcesu jest istotne, dlatego obsługa powinna zadbać, aby udało nam się ukończyć pokój.
Byliśmy w tym pokoju już dość dawno, ale zniknął on z serwisu, więc nie było możliwości wystawienia opinii. A do odwiedzenia go zachęciła nas wysoka pozycja w rankingu - w naszym poczuciu niezasłużona.

Allgemeine Note: 4/10

Game Master: 2/10

Klima: 7/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Antwort der Firma {compr}

Witamy serdecznie Pani Karolino. Bardzo dziękujemy za udzielenie opinii na temat pokoju. Wrażenia uczestników są dla nas wartością najważniejszą.
Niemniej jednak chcielibyśmy się odnieść do części komentarza opisującej zakończenie gry.
Czy naprawdę dostaliśmy tak niską ocenę za to, że Państwo nie rozwiązali wszystkich zagadek w pokoju i gra się skończyła, a co za tym udzie, nasz mistrz gry przyszedł do Państwa przekazać tą informację oraz pokazać co zostało jeszcze do rozwiązania?
Jeśli tak to, po pierwsze szczerze jesteśmy zdziwieni, ponieważ jak zasady tej zabawy polegają na tym aby wydostać się w określonym czasie z pokoju rozwiązując po drodze określone zagadki (jest forma rywalizacji). W przypadku naszego Escape Roomu jest to 60 minut. W tym celu zawsze jest odliczany czas do końca rozgrywki, co jest jednym z najważniejszych aspektów tej gry. Informacje dotyczące zasad rozgrywki w naszym ER znajdują się m.in. na stronie internetowej oraz w regulaminie (który należy zaakceptować aby móc dokonać rezerwacji) i w nich jasno określony jest czas rozgrywki.
Po drugie, nasi mistrzowie gry są w ciągłej gotowości do udzielania wskazówek oraz podpowiedzi ale nie chcemy być w tym działaniu natarczywi dlatego też za każdym razem zachęcamy do brania podpowiedzi przez grupy aby finalnie udało się rozwiązać wszystkie zagadki. Obecnie grupy przed wejściem mają do wyboru 2 systemu podpowiedzi (1. Grupy same proszą o podpowiedź, 2. Grupy mogą same poprosić o podpowiedź lub gdy mistrz gry uzna to za stosowne to sam z siebie również jej udzieli).
Po trzecie, w codziennie mamy przewidzianych 7-8 slotów gier w każdym pokoju, które dzieli od siebie 1:45h. Mistrz gry musi mieć odpowiednią ilość czasu aby posprzątać pokój oraz ustawić ponowie wszystkie zagadki dodatkowo sprawdzając czy nic nie zostało naruszone/popsute. Zatem gdybyśmy przedłużali każdemu czas pobytu nawet o kilkanaście minut, mogłoby to mieć negatywne konsekwencję w postaci nie dotrzymywania godziny startu kolejnych gier.
Nasz pokój Czarnobyl jest aktywny na portalu lockme nieprzerwalnie od początku roku 2016, o czym mogą świadczyć komentarze z różną datą ich wystawienia. Pisze Pani ,że była w pokoju już dawno temu ale data wizyty jest wpisana na 18.03.2017 (2 dni później wystawiła Pani komentarz), więc jak to w końcu jest? Bardzo prosimy o spójność w komentarzu, bo czujemy się lekko zagubieni. Pozdrawiamy.

Escape Room Żołnierze Wyklęci
Żołnierze Wyklęci

Historia nie musi być nudna

01.03.17

Klimat i wystrój pokoju robią niesamowite wrażenie. Nie trzeba miec wiedzy historycznej - ta wiedza sama wchodzi do głowy podczas rozwiązywania zagadek. Nie jest bardzo łatwo, trzeba wyostrzyć wszystkie zmysły. Naprawdę warto!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Mroczny Znak
Mroczny Znak

Klimatyczny...

29.12.16

Klimatyczny, BARDZO analogowy ;-) Trochę mało przestrzeni... Zagadki na różnym poziomie trudności, ale niektóre naprawdę bardzo fajne, świetnie nawiązujące do klimatu opowieści o Harrym Potterze. Solidna robota. Pokój został wybrany przez 13-letnią córkę, odwiedziłam go właśnie w towarzystwie dwóch 13-latek i dwóch 11-latek...

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Piła - Pułapka
Piła - Pułapka

Inny niż... inne...

29.12.16

Ten pokój odwiedziłam w 4-osobowym zespole dorosłych, dwie osoby były po raz pierwszy w takim miejscu... I one wyszły zachwycone, a dla nas, którzy widzieliśmy pokoje bardziej klasyczne, było odkryciem, że jednak ta klasyka do nas bardziej przemawia. Na pewno zgodnie z zamierzeniem twórców klimat fantastyczny, napięcie jest, chociaż niechcący można sobie trochę zepsuć zabawę ze względu na niedogodności fizyczne. Polecam zwłaszcza osobom szukającym "czegoś innego".

Berichte anzeigen (1)

Allgemeine Note: 5/10

Game Master: 9/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Antwort der Firma {compr}

Dziękujemy za ocenę, mamy nadzieję, że miło spędziliście czas. Jeżeli lubi Pani klasykę zapraszamy na Misję Hollywood oraz Dżunglę!
Pozdrawiamy House Escape :)

Escape Room Muzeum
Muzeum

Inny...

29.12.16

Byłam w tym pokoju w gronie dorosłych i był to nasz drugi pokój w ogóle i drugi tego samego dnia (po Rycerskim). W porównaniu dla mnie wypada gorzej, ale mógł też już zadziałać efekt zmęczenia. Fakt, początek i koniec - rewelacja! Takich rozwiązań nie widziałam do tej pory w żadnym innym pokoju, a mam ich już trochę na koncie. W trakcie się jakoś zaklopsowaliśmy i trochę nas to zniechęciło. Udało nam się też rozwiązać zagadkę bez odnalezienia wszystkich potrzebnych elementów (słabo szukaliśmy;-) Nie mam jednak wątpliwości, że room escape to solidna firma...

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Antwort der Firma {compr}

Bardzo dziękujemy za opinię i zapraszamy do kolejnych pokoi room Escape Warszawa:)

Seite 1 von 2

Weiter anzeigen