muchówna

muchówna

Torunianka z urodzenia, zamieszkania i wyboru, zagadki rozwiązuje głównie w rodzinnym mieście. Nie lubi się bać, lubi frajdę z rozwiązywania zagadek - zwłasz... [więcej]

10 Besucht

10 Geplant

Wanderer

43 Punkte

25
43 Pkt
50

Alle Bewertungen

Escape Room W krainie Trolli
W krainie Trolli

W lesie Trolli

08.10.19 | Besuchsdatum: 05.10.19

Bardzo fajny pokój. Klimat lasu z zagadkami, coś dla osób, które tak jak ja, nie przepadają za klimatami z kryminału czy horrorów. Tylko jedna zagadka była dla nas (2 osoby które mają za sobą po kilka pokoi) za trudna, z kilkoma miałyśmy problem, ale się udało je rozwiązać. Warto pewnie pójść w więcej osób, a także wziąć ze sobą większe dzieciaki. Pokój raczej z tych łatwiejszych, ale nie na tyle, żebym miała wrażenie że było zbyt łatwo. Kilka bardzo fajnych, nietypowych pomysłów.
Polecam! :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room 007 Misja Toruń
007 Misja Toruń

James Bond w Toruniu

08.10.19 | Besuchsdatum: 04.10.19

Glaubwürdige Bewertung

Ciekawy pokój, bardzo różnorodne zagadki, w tym kilka bardzo oryginalnych. Polecam pójść w więcej niż 2 osoby (a jeśli we dwie, to takie, które nie są bardzo zmęczone...), nas z przyjaciółką trochę pokonały niektóre zagadki (miałyśmy wrażenie, jakby trochę za dużo rzeczy było do znalezienia i dopasowania jednocześnie), ale też wiem, że gdybym nie była zmęczona i przeziębiona, na niektóre rozwiązania mogłabym wpaść dużo szybciej lub dużo samodzielniej ;) Być może warto mieć ze sobą kogoś z Torunia - koleżanka była spoza miasta, i niektóre rzeczy nie były dla niej jasne.
Plus za miłą obsługę :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Wstęp wzbroniony
Wstęp wzbroniony

Wizyta w Chatce Myśliwego

01.03.19 | Besuchsdatum: 23.02.19

Z pokoju wyszłam z ogromną satysfakcją - przeszłyśmy go w dwie osoby (w tym dla jednej z nas był to zaledwie trzeci pokój), w 50 minut, bez żadnej podpowiedzi, więc frajda była ogromna.
Nie mam się do czego przyczepić, choć zabrakło jakiegoś "efektu wow", jakiejś zagadki, która absolutnie chwyciłaby mnie za serce (lubię zagadki fizyczne, gdzie trzeba zrobić coś realnego - tutaj takich raczej nie było). Niemniej jednak było kilka ciekawych pomysłów, kilka dość typowych. W jednym momencie utknęłyśmy na dość długo, trochę przypadkiem udało mi się odkryć, o co chodzi - ale grunt, że się udało.
Jeśli chodzi o klimat - pokój fajnie dopracowany w detalach. Jest element dreszczyku, ale nie popsuje to zabawy nawet osobom, które tak jak ja, raczej unikają klimatów rodem z horrorów lub thrillerów.
Zdecydowanie warto odwiedzić tę chatę myśliwego. A właśnie - nadałabym escape roomowi inną nazwę - ta w ogóle nie zapada w pamięć, i tylko częściowo odpowiada temu, co znajdujemy w pokoju. W mojej głowie zostanie jako Chata Myśliwego ;)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 8/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota
El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota

Złoto jest nasze!

09.01.19 | Besuchsdatum: 29.12.18

Wybrałam się do tego pokoju z przyjaciółką, pragnąc zarazić ją sympatią do escape roomów... I udało się! Bardzo dobry pokój dla kogoś, kto jest świeży w temacie. Na początku trochę zrzedła mi mina, gdy dość długo nie wiedziałyśmy, od czego zacząć - wydaje mi się, że może warto byłoby dodać jednak w środku jakąś drobną podpowiedź, na co należy zwrócić uwagę. Bałam się, że nie damy rady, skoro już pierwsza zagadka była dla nas takim problemem, ale potem poszło już jak z płatka. Na koniec miałyśmy wręcz poczucie pewnego niedosytu, tak dobrze nam szło rozwiązywanie...
Na plus należy wspomnieć fajne, bardzo pasujące do klimatu pokoju elementy mechaniczne.
Na minus? Brakowało mi czasomierza w środku, nie wiedziałyśmy, ile jeszcze mamy czasu (świetnie sprawdziłaby się np. duża godzinna klepsydra...), a gdy wyszłyśmy z pokoju - na korytarzu nie było nikogo, by nam pogratulować i powiedzieć, jak nam poszło, jaki mamy czas itp. (pracownik pojawił się po chwili, ale jednak...)
Podsumowując - świetny pokój dla początkujących, a także dla tych, którzy, jak i ja, nie lubią klimatów rodem z horrorów, i gdy zagadki stanowią zbyt duży opór. Polecam! :)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Opętanie
Opętanie

Nie dla strachliwych

28.12.18 | Besuchsdatum: 10.12.18

Pokój dla tych, co lubią się bać. Warto wybrać się w więcej niż 2-3 osoby, nas było trochę za mało (3 os.). Niektóre zagadki nieco przekombinowane (moim zdaniem w paru brakuje jakiejś podpowiedzi, i bez pomocy z zewnątrz trudno wpaść na rozwiązanie), ale nie można im odmówić różnorodności. Jeśli lubisz horrory - powinieneś się dobrze bawić.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Pokonaj Gargamela
Pokonaj Gargamela

Kto się boi Gargamela?

28.11.18 | Besuchsdatum: 26.11.18

Bardzo przyjemny pokój! Frajda niesamowita, a dodatkowo można się poczuć jak dziecko - zwłaszcza, jeśli Smerfy były w dzieciństwie jedną z Twoich ulubionych dobranocek.
Poszłyśmy do pokoju we dwie z koleżanką - obie mamy za sobą już kilka pokoi, wielokrotnie pokonywałyśmy zagadki razem, a nawet same przygotowałyśmy dwa mini-escape-roomy przy okazji drzwi otwartych wydziału na uczelni. Wyjście z wioski Smerfów zajęło nam niewiele czasu, i pierwszy raz nie potrzebowałyśmy żadnej podpowiedzi - pewnie właśnie dlatego, że mamy już doświadczenie. Pokój polecałabym więc osobom, które dopiero zaczynają przygodę z ER, a także każdemu, kto chce spędzić fajną godzinę z dzieciakami. Myślę, że już 7-8 latki doskonale się odnajdą w wiosce Smerfów, i odnajdą to, co przyda się przy rozwiązywaniu poszczególnych zadań. To też dobry pokój dla osób, które chcą pobawić się w escape roomie, a niekoniecznie lubią się bać, i nie w smak im pokoje kryminalne czy horrory.
Różnorodność zagadek bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła. Aż korci mnie, żeby napisać tu więcej zwłaszcza o jednej z nich, ale - nie chcę Wam psuć frajdy z odkrycia, co tam należy zrobić :) Życzę Wam dobrej zabawy - bo ja bawiłam się znakomicie.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht