Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
Małgorzata N. 7
 • Escape Room Dom pogrzebowy

  Dom pogrzebowy
  Fun4Brain
  Poznań

  Trumienne klimaty

  26.02.2019 | Besuchsdatum: 24.02.2019

  Jak zwykle poezja, to jest zdecydowanie najlepsza firma robiąca ER w Poznaniu. Przez Was zmieniło się to jak patrzę na ER w ogóle, bo jesteście przykładem, że serce i pomysł wygrywa, a nie dociąganie czegoś na siłę, na co nie do końca była koncepcja. Byliśmy w trzy osoby, w tym jedna z bólem głowy, więc liczmy jakieś 2,5, bez podpowiedzi się nie obyło, ale dwie ogarnięte osoby dadzą tam radę. Na pewno nie na pierwszy raz. Oprawa muzyczna i wizualna bez zarzutu, dbałość o detale i piękne rekwizyty ;) Jest kilka kłódek i to chyba jest jedyne pół minusika, ale nie odstają w znaczący sposób żeby odrywać uczestnika od fabuły. Zagadki miłe, zróżnicowane mechanizmy, klimat też jest utrzymany na wysokim poziomie. Bardzo fajne jest to, że nie zrobiono kolejnego horroru, mimo, że potencjał jest i tematyka trochę się o to prosi. Sekret dziadka w moim mniemaniu jest lepszy, ale to nie są duże, albo znaczące różnice.

 • Escape Room Frankenstein

  Frankenstein
  EXODUS
  Poznań

  Całkiem całkiem

  11.02.2019 | Besuchsdatum: 07.02.2019

  Podczas naszej wizyty była awaria nagłośnienia i to już na wstępie był spory minus, który dużo ucina z klimatu i mojego odbioru pokoju. No i dość zimno. Zaczęło się całkiem sympatycznie, jednak z biegiem fabuły te zagadki trochę wg mnie traciły na intuicyjności, kilka rozwiązaliśmy sami nie wiedząc czemu. To jest też dość spora przestrzeń, zabrakło mi finiszu. Nic do zarzucenia co do obsługi. Ogólnie i w odniesieniu do samych zagadek pokój całkiem sympatyczny, nasz pierwszy z Exodusa i chyba chcemy więcej :)

 • Escape Room Murder House

  Murder House
  Continuum
  Poznań

  Piękna sprawa

  11.02.2019 | Besuchsdatum: 10.02.2019

  No poezja. Pokój bardzo płynny, dobrze łączył się z fabułą. No i im dalej w las tym bardziej stres rośnie i na zagadce, którą normalnie byśmy rozpykali od razu tu było motanie się i robienie głupotek :P Wielki plus dla prowadzącego, że mimo, że byliśmy po czasie pozwolił nam dokończyć i dalej pilnował żeby poziom napięcia nie spadał... ;) Surowy, prawdziwy klimat, nie ma niepasujących elementów. Z perspektywy minionej doby od wyjścia myślę, że te zagadki nie były jakieś super zawiłe, ale gęstniejąca atmosfera sprawia, że na moment zapomina się logicznego myślenia ;) Dla mnie najważniejsze w ER jest połączenie klimatu/fabuły z drogą do wyjścia, to musi po prostu pasować, tutaj zdecydowanie tak było. Serdecznie polecam.

 • Escape Room Jak uratować smoka

  Jak uratować smoka
  DreamScape
  Poznań

  W magicznej krainie

  06.02.2019 | Besuchsdatum: 05.01.2019

  Ogólnie 8,5, długo myślałam czy nie 9/10. Bardzo sympatyczny. Z całej naszej 4os. grupy moja opinia jest najbardziej krytyczna, a i tak myślę, że jest bardzo dobrze. Umówmy się, Koneser to nie jest, ale też jest zajebiście ;P Strasznie fajne zagadki, niektóre na zasadzie "chyba powinniśmy to zrobić, będzie super jak to ma tak zadziałać" i oczywiście się nie rozczarowaliśmy ;) Obsługa jak zawsze spoko. No i ciężko nie docenić bonusowej zagadki z bonusikiem w środku, wszystkie escape roomy mogłyby mieć coś takiego ;) jedyne do czego się dowalę to główne źródło światła, nie współgra mi z klimatem.

 • Escape Room Koneser

  Koneser
  DreamScape
  Poznań

  No nie da się nie dać 10/10 za ten pokój

  06.02.2019 | Besuchsdatum: 20.01.2019

  No nie oszukujmy się, wiemy, że to ścisła czołówka, ranking nie kłamie. Dograne wszystko na najwyższym poziomie, jest świetnie i oni dobrze o tym wiedzą. Fabuła i zagadki idealnie się zgrywają, gra toczy się wartko i WSZYSTKO trzyma się kupy. Obsługa rewelacyjna. Jeśli mnie pamięć nie myli to nie było żadnej kłódki, za to niektóre zagadki tak fajne, że nieźle byliśmy rozradowani pomysłami twórców. Zagadki są nieszablonowe i wymagają użycia wyobraźni, pokój dla grup raczej 3+. Wszystkie te opinie tutaj na temat tego pokoju brzmią mniej więcej jednakowo, ale serio, jak nie byliście, idźcie tam, jest sztos. Oprawa wizualna, dźwięki i efekty specjalne na 5+. Zapłakałabym się gdyby zamknęli ten pokój, mimo, że w nim już byłam powinien zostać dla następnych pokoleń :P

 • Escape Room Miejsce Zbrodni

  Miejsce Zbrodni
  Zamknieciwpokoju.pl
  Poznań

  Ani na tak, ani na nie

  27.12.2018 | Besuchsdatum: 25.11.2016

  Tak dawno tam byłam, że zapomniałam, że w ogóle to miało miejsce, na co się też złożył fakt, że pokój nie zapada w pamięć. Nie wszystkie zagadki były wpisane w klimat pokoju i też mieliśmy wrażenie, że była część elementów, która prowadziła donikąd. Co do obsługi raczej nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Jest to miejsce pół na pół, pół ER pół zagadka detyktywistyczna. Finalna łamigłówka nijak mi się nie łączy z całością na tyle żeby uwierzyć w fabułę i to było słabe. Generalnie było w miarę ok, mimo dość babcinego klimatu, pomysł dobry, ale jako całość oscyluje lekko poniżej średniej ze względu na niedociągnięte zagadki. Czekaliśmy aż porwie nas fabuła detektywistyczna, ale nie było szans niestety.

 • Escape Room Przeklęty Statek

  Przeklęty Statek
  Mr. Y's Room
  Szczecinek

  Jestem niestety na nie

  27.12.2018 | Besuchsdatum: 21.12.2018

  Jak na tak małe miasto jak Szczecinek ok, jak na Polskę słabo. Byliśmy w 2 os, co przy tym pokoju i fakcie, że mój towarzysz był pierwszy raz trochę za bardzo nam utrudniało sprawę. Optymalne wydaje mi się 3os, 5 to byłby konkretny tłok. Prowadzący zaliczył małą wtopę podając nam podpowiedź, która była niepoprawna i którą trzeba było weryfikować poprzez wejście prowadzącego do pokoju + muzyka nam zanikła w połowie. Z zagadek raczej nic nowatorskiego nie było, ale jak na małe miasto myślę, że wystarczający poziom żeby zacząć w ogóle temat z ER. Główna zagadka, która sprawia, że wychodzimy z pokoju w moim odczuciu dosyć słaba i raczej już nie bez powodu nieużywane są dalej takie rozwiązania (nie po to rezygnuje się z kłódek szyfrowych żeby na potęge przechodzić na litery :) ) charakteryzacja pokoju raczej przeciętna. Nie mniej, mój towarzysz został zarażony tematem, a o to w tym przypadku chodziło :)

 • Escape Room Obcy: Operacja Aurelia

  Obcy: Operacja Aurelia
  Action Escape
  Poznań

  Glaubwürdige Bewertung

  Niech inne ER uczą się jak robić dobry klimat

  10.12.2018 | Besuchsdatum: 09.12.2018

  Niestety moja ocena to jakieś 7,5. Niestety, bo klimat pokoju jest turbo dobry, powinno być więcej. Zagadki nie były specjalnie trudne, ale były mocno wpisane w klimat, wszystko do siebie pasowało. Pod względem estetycznym + efekty specjalne jest mocno dopieszczony. Zaczynam myśleć, że to będzie trochę reguła twórców, budowanie nastroju zawsze jest u nich konkretne, szczegóły dotyczące samej konwencji ER czasem kuleją. Mówiono nam o misjach pobocznych i za to jest minus, była jeszcze chwila czasu, a nie dane nam było wejść do dodatkowego pomieszczenia mimo, że już właściwie temat mieliśmy zamknięty z wykonaniem głównego celu misji. I w końcu nie wiemy czy coś tam było czy nie, ale ewidentnie zostały drzwi, które można było otworzyć w podobny sposób jak pozostałe, ale nie szło.. Nie zostawiajcie takich niedomówień, jak widzicie po komentarzach, klientela potrafi się dowalić do wszystkiego :P Zagadki na pracę grupową. Co do podziału ról do którego tyle osób się tu przyczepia, moim zdaniem przesada. Fakt, podział nie jest specjalnie istotny, ale nie o to w nim chodzi żeby trzymać się ściśle ról, które są przydzielane prawie losowo, a żeby podbić klimat. Gdyby nie bardzo solidne zbudowanie atmosfery i płynne połączenie z tym zagadek byłoby słabiej, poziom trudności raczej na średnim poziomie. Byliśmy w 6os i to już trochę dużo, mimo tak dużego metrarzu pomieszczeń.

 • Escape Room Faraon

  Faraon
  Lock&Escape
  Poznań

  Przygoda w piramidzie

  07.12.2018 | Besuchsdatum: 06.12.2018

  Fajny pokój, bardzo różnorodne mechanizmy, logiczne i trochę manualnych, doceniam, że w pokoju o takiej tematyce nie wstawili kłódek szyfrowych. Bardzo dużo symboliki. Co do samych pomysłów na zagadki, miałam wrażenie, że strasznie dużo było inspiracji filmami. Bonusowe zwierzątka robią robotę, kto był, ten wie o czym mówię :P Ogólna ocena to chyba by było 8,3, będzie na pewno za ciężki dla początkujących.

 • Escape Room Nawiedzony Strych

  Nawiedzony Strych
  Escape Room 16
  Poznań

  Glaubwürdige Bewertung

  Imprezka z Marianną

  25.11.2018 | Besuchsdatum: 24.10.2018

  Bardzo przyjemny, lekko horrorowy klimat bardzo na plus, dwa razy się lekko wystraszyliśmy ;) dużo zagadek, niespecjalnie skomplikowanych, ale chyba za gęsto napakowanych, bardziej bym liczyła na kilka średnich mniej, a jedną bardziej złożoną zamiast tego, dużo kłódek. Dwie osoby tu to może być w niektórych przypadkach za mało, jest co ogarniać. Raczej nie na początek, bo zwyczajnie jest aż za gęsto, mimo, że nie są specjalnie trudne. Rekwizyty i obsługa dźwiękowa też na plus, ale na małej powierzchni znowu jest ich na tyle dużo, że udało nam się jeden rozbić, z drugiej strony to w końcu strych z gratami ;P samo wnętrze "pokoju" dobrze zrobione, idealnie w klimacie :) system podpowiedzi z założenia spoko, ale przekazanie jej trochę psuło. Nie mniej bardzo sympatyczny pokój i do polecenia :) szczególnie dla tych którzy chcą lekkiego budowania grozy, ale horror to dla nich za dużo.

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2
Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN