arcytworki
 • Escape Room Godzina do zmroku

  Godzina do zmroku
  Ewakuacja
  Bydgoszcz

  Rzuć w niego czosnkiem!

  22.08.2019 | Besuchsdatum: 22.08.2019

  Gra zaczyna się tak jak lubimy - mrocznie i od skołowania nas, czyli graczy. Pokój od samego początku trzyma w napięciu, zagadki są spójne, logiczne i raczej należące do tych prostszych, ale przy niektórych musieliśmy trochę pogłówkować. Są one bardzo zróżnicowane, co niesamowicie nas ucieszyło, bo każdy znalazł coś dla siebie. Wystrój dopełnia atmosferę grozy - naprawdę czuć, ze do zmroku pozostała tylko godzina i nieubłaganie zbliża się krwiopijca. Na koniec miła niespodzianka, takie też lubimy :) Pozdrawiamy obsługę, są naprawdę przemili!

 • Escape Room Nautilus: Podmorska Przygoda

  Nautilus: Podmorska Przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Podmorski come back

  22.08.2019 | Besuchsdatum: 18.07.2019

  Po długiej przerwie wróciliśmy na escape roomowe salony, a na pierwszy ogień poszedł on. Nasza perła, top of the top, wymarzony - Nautilus: Podwodna Przygoda.
  Była to najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć. Jak zawsze przywitała nas przemiła obsługa, Mistrz Gry wprowadził nas w naszą podmorską przygodę, a wnętrze (mimo czytania wcześniej komenatrzy na lockme) sprawiło, ze szczena opadła nam na podłogę i przez moment się na niej kulała. Byliśmy wręcz o-cza-ro-wa-ni ilością detali i ich dokładnością. Naprawdę można poczuć się jak na łodzi podwodnej. Zagadki intrygujące, ciekawe i wymagające myślenia. Ważna jest współpraca, bo w końcu bez niej możemy pójść na dno! Jedyne co nas zawidło w tym pokoju to to, że nasza podmorska przygoda nie mogła trwać odrobinę dłużej :)

 • Escape Room Dwa Oblicza Klauna

  Dwa Oblicza Klauna
  Fabryka Czasu
  Bydgoszcz

  Śmieszno i straszno

  22.08.2019 | Besuchsdatum: 17.02.2019

  Po kilku trudnościach udało nam się dostać do pokoju. Niestety nie wiemy czy to z powodu tych nieprzyjemnych przeciwności, dość zimnych okoliczności czy wygórowanych oczekiwań - spodziewaliśmy się czegoś więcej. Ogromnym plusem przy tworzeniu nastoju jest muzyka, [spojler] oraz stała obserwacja Mistrza Gry. Ważna jest współpraca i to, komu najbardziej zaufacie :)

 • Escape Room W cieniu piramid

  W cieniu piramid
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Uważaj, bo tutaj chyba jest wąż!

  28.01.2019 | Besuchsdatum: 27.01.2019

  Nowy rok, czas na nową przygodówkę!
  Tym razem wcieliliśmy się w rolę dzielnych archeologów. Pokój jest utrzymany w niesamowitym klimacie, przez godzinę straciliśmy kontakt z rzeczywistością, bo myślami i ciałem byliśmy w 1936 roku. Każdy znalazł coś dla siebie, oczarowało nas wykonanie, wszystkie drobiazgi i to, że zagadki były prawie jak te egipskich piramid. Tak, nie znajdziecie tutaj kłódek, brakowało tylko (na nasze szczęście!) zatrutych strzałek i wijących się węży. Bardzo spodobał nam się sposób informowania o czasie i zaskakująca końcówka. Nowatorskie zagadki, jestem ciekawa co jeszcze wymyśli Wyjście Awaryjne, bo naprawdę wysoko podnieśli poprzeczkę :)

 • Escape Room Skarbiec

  Skarbiec
  One Hour
  Bydgoszcz

  Bella ciao!

  06.11.2018 | Besuchsdatum: 04.11.2018

  Po obejrzeniu "Domu z papieru" stwierdziłyśmy z siostrą, że zabieramy ekipę do Skarbca. Jako piątka specjalistów mieliśmy godzinę na ucieczkę.
  Na plus zasługuje [spojler]. Sprawił, że jeszcze bardziej wczuliśmy się w grę i wprowadził nas w bojowe nastroje. Każdy zajął się jakąś zagadką co sprawiło, że rozwiązaliśmy je w ekspresowym tempie. Mnóstwo nowinek technologiczno-elektronicznych wręcz nas oczarowało. Klimat pokoju wpasował się idealnie w moje gusta.
  Polecamy iść w minimum 3 osobowym składzie, każdy tam znajdzie coś dla siebie!

 • Escape Room Legende des Schwertes

  Legende des Schwertes
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Cześć przygodo!

  22.10.2018 | Besuchsdatum: 07.10.2018

  Wchodzimy i wow!Wystrój jest ogromnym, niekwestionowanym plusem pokoju. W Wyjściu Awaryjnym byliśmy po raz pierwszy (jako ekipa dopiero raczkujemy), ale na pewno nie ostatni, Już zacierami raczki z niecierpliwości co zobaczymy w innych pokojach - szczególnie ciekawi nas ich najnowszy, egipski pokój.
  Współpraca szybko przeniosła nas w średniowieczny okres, porwaliśmy się poszukiwaniom Excalibura, mieliśmy przy tym mnóstwo frajdy, przy (jak zaznaczył sam Mistrz Gry) bardzo dobrym czasie jak na nasze trzecie wspólne wyjście. Świetne zagadki, tylko jedna przysporzyła nam trochę trudności, ale jako niestrudzeni śmiałkowie podołaliśmy również i jej.
  Polecamy mniej zaawansowanym (jak my) i tym ciut bardziej - przeżyjcie wspaniałą przygodę!

 • Escape Room Zakopani żywcem

  Zakopani żywcem
  Odklucz Swój Umysł
  Bydgoszcz

  ER na randkę?

  14.09.2018 | Besuchsdatum: 15.08.2018

  Chcesz sprawdzić, czy osoba z którą się spotykasz jest odpowiednia? Zabierz ją do tego ER!
  Komunikacja to podstawa, zagadki w miarę logiczne chociaż mała powierzchnia może sprawić, że człowiek może się zamotać. Przestrzeń jednak nie przytłacza, można się kręcić, a nawet przykucnąć. Bardzo oryginalny i ciekawy pomysł na pokój!
  I "nagroda" za wyjście ze skrzyni. Polecam każdemu :)

 • Escape Room Obłęd

  Obłęd
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  Prawidziwy o b ł ę d!

  14.09.2018 | Besuchsdatum: 28.08.2018

  Mistrz gry wręcz mistrzowsko wprowadził nas w klimat pokoju (to był nasz pierwszy ER, ale daliśmy radę!).
  Najważniejsza jest współpraca i stanowi ona ogromny plus tego pokoju. Bez niej nie rozwiążecie zagadek, więc uważnie dobierajcie osoby z którymi chcecie uciec. Duże pokoje zrobione z dbałością o najmniejsze szczegóły, byłyśmy zachwycone. Po prostu obłęd!

 • Escape Room Tajemnica Strychu

  Tajemnica Strychu
  Fabryka Czasu
  Bydgoszcz

  Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...

  14.09.2018 | Besuchsdatum: 09.09.2018

  Pokój jest w dość niepozornym miejscu - mimo, że w roku akademickim prawie codzienne tam byłam to nigdy go nie zauważyłam. Dobry ER to ukryty ER!
  Odważnie weszliśmy, a tu od progu... ciemno, wielki plus za nastrój. Przecież wchodzimy od razu na strych. Pokój bardzo klimatyczny, zagadki nieliniowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nikt nie nudził się ani przez moment. Polecamy jednak zabrać ze sobą kogoś, kto nie ma klaustrofobii, bo na pewno się przyda :)
  Obsługa przemiła, widać, że escape roomy to pasja mistrza gry. Na pewno wrócimy na Skazanych na śmierć!