wolenderweronika

wolenderweronika

Hallo, ich bin wolenderweronika. Ich habe 41 Escape Rooms besucht. Meine Lieblingskategorie ist Abenteuer. Ich lade dich herzlich ein, mein Profil durchzulesen. Folge mir oder schreibe mir eine Nachricht, um über Escape Rooms sprechen zu können.

41 Besucht

6 Geplant

Navigator

105 Punkte

100
105 Pkt
150

Alle Bewertungen

Escape Room Korporacja
Korporacja

W tej firmie grasuje jakiś kret...

19.05.19 | Besuchsdatum: 18.05.19

Glaubwürdige Bewertung

Wystrój pokoju oddający prawdziwe biuro w korporacji. Wchodząc do pokoju można mieć wrażanie, że to nie piątek popołudniu, a wtorek rano i własnie dotarliście na kolejne 8 godzin do papierów, laptopa, a szef po raz kolejny krzyknie magiczne hasło ASAP :P
Zagadki przyjazne, trzeba było się nad nimi chwilę zastanowić. Natomiast wszystkie zdecydowanie układały się w logiczną całość. My standardowo na początku za bardzo chcieliśmy przekombinować co w efekcie ukradło nam parę minut :P
MG - mega sympatyczny, uśmiechnięty i bardzo ogarnięty w tym co robi.
Zupełnie inny klimat pokoju, chcieliśmy spróbować czegoś nietypowego i się udało.
Pierwszy raz spotkaliśmy się tutaj z kłódka na kartę - do tej pory nie trafiliśmy nigdzie na takie rozwiązanie. Generalnie - polecamy! warto przyjść i popatrzeć na biuro korporacji w trochę innym świetle :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Dom Śmierci
Dom Śmierci

Ciemno, pusto i strasznie... fajnie!!!

19.05.19 | Besuchsdatum: 18.05.19

Oh jakie były nasze oczekiwania w momencie rezerwacji tego pokoju... Do Domu Śmierci trafiliśmy piątek o 22:00 w 4 osoby, z czego dwie debiutowały w przygodzie z ER. Chcieliśmy jak najlepiej zaprezentować naszym świeżaczkom,
zabawę związaną z ER i... udało się idealnie!!!
Posesja, bo ciężko nazwać to tylko pokojem spełniła genialną funkcję promocyjną :)
Klimat utrzymany od początku do końca - niesamowity. Pomimo tego, iż mieliśmy świadomość, że jesteśmy w grze, nie raz zdarzyło się czegoś wystraszyć :)
Zagadki były ciekawe, wymagające kombinacji i logicznego (raz nawet lekko matematycznego) myślenia.
Pomimo późnej pory - kończyliśmy chwilę przed północą, właścicielka z sympatią spędziła z nami jeszcze ok. 20 minut opowiadając o szczegółach pokoju, jego historii i i zabawnych momentach oraz poleciła kilka kolejnych w Warszawie i okolicy...
Jesteśmy zachwyceni wizytą, przestrzenią, ilością zagadek, sprawnością obsługi i komentowania sytuacji, która aktualnie miała miejsce.
Genialna alternatywa do standardowych pokoi. Warto wziąć pod uwagę jak najpóźniejsze godziny, aby lepiej wczuć się w klimat. ER świetny dla 3-4 osób, nie polecamy ani mniej ani więcej :)
Nie możemy doczekać się drugiej części!!!!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Kolonizacja Marsa
Kolonizacja Marsa

prawdziwe laboratorium

19.05.19 | Besuchsdatum: 18.05.19

Glaubwürdige Bewertung

wystrój, wystrój, wystrój i jeszcze raz klimat!!! wszystkie elementy pokoju idealnie do siebie pasujące, masz wrażenie że jesteś w prawdziwym laboratorium :)
Przesympatyczna MG wprowadziła nas i dokładnie, jasno przedstawiła cel gry., wewnątrz również zastosowany ciekawy sposób komunikacji.
Zagadka przed, którą większość przestrzega - nie jest taka straszna, trzeba po prostu dużych pokładów cierpliwości :) Nam się ona spodobała i nie zajęła połowy czasu spędzonego w pokoju.
Malutki minusik za drobny problem techniczny na samym początku gry, jednak mamy do czynienia z elektroniką i bierzemy pod uwagę, że coś czasami może się zaciąć :)
Pokój zrobiony we dwójkę, oboje mieliśmy sporo do zrobienia, tym bardziej, że pokój nie jest liniowy i można podzielić się zadaniami.
Serdecznie polecamy odwiedzenie tego pokoju!!!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Obiekt 3000
Obiekt 3000

duuuużo guzików

10.05.19 | Besuchsdatum: 06.05.19

Glaubwürdige Bewertung

Obiekt 300 był naszym pierwszym pokojem w Legnickiej Galerii Piastów.
Zaskakującą jest zaadoptowana pod potrzeby pokoju powierzchnia, która na prawdę pozwala poczuć się swobodnie. Jeżeli chodzi o zagadki, są ciekawe, wykorzystują dużą część rekwizytów w pokoju. Część z nich wymaga również sprawnej komunikacji.
Niestety, jak dla mnie bardzo słabo przekazany klimat pokoju. Historia wokół której zbudowany jest pokój wraz z jego wyposażeniem mogłyby zbudować na prawdę świetne poczucie sytuacji, natomiast minimalny wstęp (który zresztą odbiegał informacją od tego co jest w opisie pokoju na stronie Lock.me) przekazany przez pracownika okazał się wyłącznie ostudzić nasze ambicje...
Podsumowując, pokój sam w sobie ok, pomysłowość - ok, jednak niestety nie zrobił efektu Wow. W dużej mierze przypisałabym to brakowi odpowiedniego wprowadzenia. Stąd ogólna ocena na 8 :)
Niemniej i tak planujemy odwiedzić drugi znajdujący się ER w Galerii Piastów :)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 6/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Antwort der Firma {compr}

Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)

Escape Room Psychopata
Psychopata

Uff... To Ty jednak jesteś normalny.....?!

24.03.19 | Besuchsdatum: 01.01.19

Glaubwürdige Bewertung

Geniusz [spojler]!!!!
MG - najlepszy jakiego do tej pory gdziekolwiek spotkaliśmy - chłopak jest bezkonkurencyjny!!!
Rozgrywka poprowadzona w taki sposób, że przez cały czas zastanawiałam się, czy oby na pewno jestem nadal w trakcie gry... Nie lubię lać miodu... ale w tym przypadku mogę, a wręcz powinnam.Inaczej byłoby to nie fair.
Sam pokój, świetny, zagadki ciekawe. Jednak to klimat, nastrój no i MG jest tutaj najważniejszym elementem!!!
Polecamy wszystkim, którzy lubią się bać i jeszcze bardziej tym,którzy nie lubią - bo zaczną!
Ze stresu wpadliśmy na wyższe obroty myślenia i podobno pobiliśmy rekord o około 10 minut - adrenalina działa :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Chatka Czarownicy
Chatka Czarownicy

Ona tu jest!!!!

24.03.19 | Besuchsdatum: 01.01.19

Glaubwürdige Bewertung

Przede wszystkim - szacun dla MG - który lekko zmęczony, ale z uśmiechem na ustach przyjął nas w Nowy Rok, aby pokazać co może się przytrafić kiedy zgodzimy się na przyjęcie zaproszenia od starszej nieznanej Pani i pójdziemy za nią do leśnej chatki...
Pokój świetny, ciekawy, zaskakujący, z niebanalnymi zagadkami. Trzeba było skupienia, kreatywności, pomysłowości i współpracy, aby je rozwikłać.
Klimat odwzorowany, historia opowiedziana w ciekawy sposób. Wszystko do siebie pasowało, każdy element w pokoju był przemyślany i miał swoje konkretne miejsce. Nie ma mowy o przypadkowości.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Klub dżentelmenów
Klub dżentelmenów

Bardzo specyficzny klub...

24.03.19 | Besuchsdatum: 20.01.19

Glaubwürdige Bewertung

Oryginalny początek, ciekawe rozwiązania, zagadki nad którymi trzeba chwilę dłużej pomyśleć, pokombinować.
Wystrój w klimacie, bardzo fajnie oddany nastrój pokoju, bardzo ciekawe eksponaty. Oryginalny system podpowiedzi, którego na początku nie ogarnęłam :P
Jak dla mnie pokój idealny dla dwóch osób :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Dooby Doo
Dooby Doo

O jedną Scooby chrupkę za dużo...

24.03.19 | Besuchsdatum: 14.01.19

Glaubwürdige Bewertung

Scooby Doo jest to pokój owiany mianem jednego z najlepszych w Polsce. Gdziekolwiek nie pojechaliśmy w odpowiedzi na to skąd jesteśmy, padało pytanie : " a w Scoobym byliście? " "a jak Scooby?"... Spowodowało to pewnego rodzaju wymagania w naszych głowach...
Cóż, nas nie powalił na łopatki.Przez całą otoczkę tego genialnego i zaskakującego oczekiwaliśmy czegoś... więcej, ale to tylko nasz opinia. Spróbujemy ją przedstawić dokładniej więc zacznijmy od początku...
Rozpoczęcie gry i MG - hmm...może trafiliśmy na gorszy dzień Pani z obsługi, jednak nie poczuliśmy się specjalnie wprowadzeni w klimat, a raczej sztywno zapoznani (wręcz odczytani) z zasadami gry. Jeżeli chodzi o [spojler] oj tam,oj tam... no nie była to jej najmocniejsza strona :P Jednak co do naszej współpracy w trakcie gry nie możemy mieć zastrzeżeń, była czujna i konkretna w udzielaniu informacji.
Jeżeli chodzi o wystrój, jest on przyjemny, utrzymany w klimacie, jednak widać już na nim lekki ząb czasu, jak dla nas, warto byłoby parę rzeczy odświeżyć :) Dla fanów Scooby'ego znajdzie się tam parę ciekawych smaczków i zdecydowanie docenią starania twórców.
Zagadki, interesujące, atrakcyjne jednak nie zapierały tchu w piersiach. W miarę przewidywalne. Dużym plusem była ich ilość oraz poziom złożoności. Niestety nie trafiliśmy na żadną z tzw. efektem "wow". Wszystkie zastosowane w pokoju rozwiązania spotkaliśmy już w innych ER.
Pokój ogólnie oceniamy jako dobry i godny polecenia fanom bajki, natomiast nas nie oczarował.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 8/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Po drugiej stronie...
Po drugiej stronie...

Dawaj te "cycki" ja wkręcam głowę i uciekamy :)

24.03.19 | Besuchsdatum: 23.03.19

Glaubwürdige Bewertung

Zupełnie inny świat!!!
Ktoś kto go stworzył musiał mieć nieźle... Inne podejście do escape room'ów.
Przede wszystkim na dzień dobry poraża techniczne zaawansowanie ręcznie wykonanych elementów. Wszystko się tam zgrywa, wszystko działa. Klimat - niesamowity, oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, gdyż stworzony wyłącznie pod potrzeby tego pokoju. Osobno komponowana muzyka, grafika, całość utrzymana w steampuknowym stylu... Kreatywność nie zna granic... wchodząc do tego pokoju, przekonasz się o tym - co można zrobić ze starych narzędzi dziadka? :D
Właściciel a zarazem MG, jest niesamowity - tak pozytywnego człowieka dawno nie widzieliśmy, a do tego widać u niego prawdziwą pasję tworzenia. Kiedy opowiadał o tym jak powstawał pokój, aż oczy mu się uśmiechały!!!
Zagadki wymagające cierpliwości, współpracy, kombinowania i kilogramów kreatywności !!!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Moriarty sp. z o.o.
Moriarty sp. z o.o.

Najlepszy dzień próbny w naszym życiu!!!

24.03.19 | Besuchsdatum: 24.03.19

Glaubwürdige Bewertung

Jak dla nas każda firma mogłaby przeprowadzać takie dni próbne w ramach rozmowy rekrutacyjnej !!!

Ze względu na hiper pozytywne opinie dot. pokoju, mieliśmy co do niego bardzo duże wymagania.... Na szczęście, nie zawiedliśmy się!!! Pokój zasługuje na 10, pod każdym względem!!!
Począwszy od obsługi - przemiły chłopak, bardzo fajnie wprowadził nas w grę.
Wystrój - ach i och... niemalże scenografia filmowa! poczuliśmy się jak na planie Sherlock'a (serial). Świetnie oddany nastrój, część sprzętów wyglądała jakby była świeżo zabrana z magazynu rekwizytów. Zdjęcia użyte w pokoju to klatki z filmu. Przy tym było tak po ludzku - czysto, schludnie i aż się chciało wszędzie wszystkiego szukać :)
Zagadki - ciekawe, nieoczywiste, pomysłowe, przemyślane, dopracowane a do tego wymagające dobrej współpracy,.

Podsumowując, patrząc ogólnie na pokój widać ogrom pracy włożony w proces tworzenia go oraz w każdorazowe sprzątnięcie i przygotowanie dla nowe grupy. wszystko działa idealnie, bez zarzutów.

Obowiązkowy punkt odwiedzin na mapie Śląskich ER :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Seite 1 von 2

Weiter anzeigen