Piotr R. 19
 • Escape Room Stranger Room

  Stranger Room
  In&Out
  Wrocław

  Who you gonna call? Crimebusters!

  29.09.2019 | Besuchsdatum: 08.09.2019

  Nikt z naszej ekipy nigdy nie oglądał Stranger Things, ale za to kochamy przestępstwa i lata 80, więc nie trzeba było nas długo namawiać na wizytę w Stranger Room. Ciekawa fabuła, logiczne i momentami trudne zagadki oraz ten wspaniały klimat USA z lat 80 to to, co dominuje w tym pokoju. Jeden element pokoju tak wciąga, że niekiedy mieliśmy problem z odciągnięciem się od niego. Przecież przyjechaliśmy nie tylko grać, ale i się dobrze bawić. Zadania nam postawione wymagały współpracy i komunikacji, ale i sprytu czy spostrzegawczości. Wystrój na 5+ - prosty, klasyczny, ale mający w sobie to coś. No i oprawa muzyczna, w której można się zakochać. Fani serialu odnajdą tu wiele nawiązań, ale osoby pierwszy raz mające styczność z nim w formie pokoju nie będą zawiedzeni.
  Dziękujemy Marcie za wspólną zabawę, wprowadzenie w klimat i fabułę oraz długą rozmowę przed i po rozgrywce.

 • Escape Room Dzicy Są

  Dzicy Są
  In&Out
  Wrocław

  Konkwistadorzy złota Indian

  29.09.2019 | Besuchsdatum: 08.09.2019

  3 odważnych Europejczyków poszukiwaczy przygód i ich mały pomocnik wyruszyli na podbój państwa Indian i zdobycie ich złota. Misja zakończyła się sukcesem, a złoto ponadczasowym skarbem. Ale od początku. Pokój zachwyca już od samego początku. Dopracowany jest w każdym calu i pod każdym detalem. Trzeba mieć naprawdę silną wolę, aby nie zająć się wyłącznie podziwianiem wystroju. Do tego bajkowa oprawa muzyczna. Nic tylko się zakochać. Zagadki i zadania są niezwykle logiczne, spójne i wykonuje się je z przyjemnością. Największą trudność sprawić może uporanie się z nimi w czasie, bo naprawdę jest ich cała masa. A piękno pokoju nie pomaga :). Na ogromne podkreślenie zasługuje system podpowiedzi - jest przeuroczy i dopasowany do pokoju. Finał to prawdziwa perła, z przymrużeniem oka i powrotem do rzeczywistości, z zachowaniem nutki magii i humoru. O Dzikich można pisać i pisać, ale my zdecydowanie bardziej polecamy odwiedzenie ich.
  Bardzo dziękujemy Marcie za bycie naszym przewodnikiem i kompanem wyprawy. No i oczywiście za wprowadzenie w fabułę.

 • Escape Room Midnight Killer MK II

  Midnight Killer MK II
  Piwnica Quest
  Wrocław

  Koszmar z ulicy Północnej

  15.08.2019 | Besuchsdatum: 15.08.2019

  Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto jest bez grzechu. A grzesznik niech się schowa, bo nie ma dla niego tu litości. Nieschwytany, szalony i co najgorsze, krwawy morderca jest wśród nas i możemy wyczuć jego oddech na każdym naszym kroku... oczywiście teoretycznie. Pokój jest bardzo dopracowany. Zagadki są niezwykle logiczne i trzeba być przy nich niezwykle dokładnym i cierpliwym. Wystrój jest niezwykle klimatyczny i przenosi nas w świat gry. Pokój trzyma dreszczyk emocji, jednak sam w sobie nie jest straszny - dobry, klimatyczny thriller. Muzyka doskonale pasuje do świata, w którym się znaleźliśmy. Na podkreślenie zasługuje efektowne zasygnalizowanie rozwiązania zagadki. Od razu wiemy, że coś rozwiązaliśmy, gdzie znajduje się nasze rozwiązanie i dzięki temu unikamy zbędnych pytań "Co dalej?".
  Finał rozgrywki zasługuje na osobne podsumowanie. Czegoś takiego nie spodziewaliśmy się nawet w snach. Czeka tu ostra jazda bez trzymanki (albo z trzymanką, jak kto woli). Jest naprawdę efektownie, widowiskowo i oryginalnie.
  Dziękujemy obsłudze za grę, jedną gwiazdkę odejmujemy za pobieżne wprowadzenie nas w fabułę, która jednak odgrywa kluczową rolę.

 • Escape Room Przeklęty Pierścień

  Przeklęty Pierścień
  Secret Room - Brain Code
  Wrocław

  Władca Pierścienia - Drużyna Pierścienia czyli Niezwykła Podróż albo Tam i z powrotem

  15.08.2019 | Besuchsdatum: 15.08.2019

  Wow! Tak na świeżo można podsumować ten pokój, który powinien być sygnowany szyldem Secret Room - Brain Code i J.R.R. Tolkien. Dopracowany w każdym detalu, zarówno klimatycznym, fabularnym jak i logicznym, pokój wciąga i oplata gracza jak pajęczyca Szeloba Froda. Spokojny klimat sprawia, że godzina upływa nam tak leniwie jak w Bag End. Nie oznacza to, że nie mamy co robić, wręcz przeciwnie! Logiczne, łatwe i przyjemne zadania sprawiają, że czujemy się jak Froddo i Sam wędrujący po krainach Śródziemia, odkrywając kolejne zadania stojące na drodze unicestwienia pierścienia. Pokój niekiedy pomaga nam stawiając na naszej drodze pomocników. Odkrywamy kuźnię sprzymierzonych z nami krasnoludów. Niczym Merry i Pippin zawieramy sojusze z różnymi kreaturami. Wszystko po to, by zniszczyć pierścień.
  Pokój to prawdziwa gratka dla fanów Tolkiena. Znajdą tu elementy ściśle powiązane z filmem. Nie oznacza to jednak, że osoby niezaznajomione z Władcą lub Hobbitem nie będą się dobrze bawić. Pokój sam w sobie prezentuje nową fabułę, dlatego każdy, bez wyjątku tworzy nową Drużynę Pierścienia. Widać w nim sporo pracy włożonej przez ekipę Secret Room - Brain Code. Przeklęty Pierścień to wielka gratka dla każdego maniaka escape roomów.
  Dziękujemy Kasi za powierzoną nam misję. Pierścień zniszczony, więc mamy nadzieję, że zasłużyliśmy na pokaz fajerwerków Gandalfa.

 • Escape Room Testament Podróżnika

  Testament Podróżnika
  King of the Lock
  Jelenia Góra

  W butach przez świat

  15.08.2019 | Besuchsdatum: 10.08.2019

  Proste zadanie - włamać się i wpisać do testamentu podróżnika. A potem już tylko być bogatym... W 75 minut. Ciekawa propozycja. W te 75 minut podróżujemy nie tylko palcem po mapie. Zadania bazują na spostrzegawczości, logice i pomysłowości. Jedno z zadań było niezwykle ciekawe, niespotykane w żadnym innym pokoju, wymagające odrobiny logicznego myślenia i kreatywności. Wystrój pokoju dopracowany pod prawie każdym detalem - nam do gustu nie przypadł jeden element, o którym powiedzieliśmy Mistrzyni Gry. Pokój jest przestronny i klimatyczny, a niektóre rozwiązania są niezwykle ciekawe.
  Dziękujemy Kindze za wspaniałą atmosferę w czasie naszego pobytu w King of the Lock i mamy nadzieję, że odwiedzimy kolejne, równie dopracowane pokoje.

  King of the Lock

  Antwort King of the Lock

  Bardzo dziękujemy za opinię i uwagi, to świeży pokój, więc każda uwaga jest brana na serio :) Już mamy w planach zmianę tego elementu według Waszych sugestii :) Dziękujemy jeszcze raz za wizytę i do zobaczenia w kolejnych pokojach :)

 • Escape Room Kryminalne Zagadki Jeleniej Góry

  Kryminalne Zagadki Jeleniej Góry
  King of the Lock
  Jelenia Góra

  Horatio Caine - wersja Jelenia Góra

  15.08.2019 | Besuchsdatum: 10.08.2019

  CSI Kryminalne Zagadki weszły do kanonu filmowego. Ciekawą interpretację przedstawili nam twórcy pokoju. Wcielamy się w rolę miejscowych policjantów starających się udaremnić kolejne włamanie miejscowego rzezimieszka. Prosty, ze smakiem i prostotą urządzony pokój skrywa kilka tajemnic, które przyjemnie rozwiązujemy. Pokój prowadzi nas za rękę stawiając na naszej drodze logiczne, manualne i mechanizmowe zagadki, które wciągają w ciekawą fabułę. Ogromny plus za przeniesienie fabuły w realia rejonu, co daje jeszcze większą możliwość stania się integralną częścią pokoju.
  Dziękujemy Kindze za przedstawienie fabuły pokoju, wprowadzenie nas w grę oraz rozmowę przed i po rozgrywce.

  King of the Lock

  Antwort King of the Lock

  Bardzo dziękujemy za tak rozbudowaną opinię! Cieszymy się, że tak doświadczonej ekipie także spodobał się nasz pokój :)

 • Escape Room Piekło Hazardzisty

  Piekło Hazardzisty
  Quest Cage
  Katowice

  Hazard w realu

  05.08.2019 | Besuchsdatum: 04.08.2019

  Gramy w otwarte karty. To była prawdziwie pokerowa rozgrywka, a godzina minęła niezwykle szybko. W klubie dżentelmenów nikt nie chciał z nami współpracować, dlatego zadania były jeszcze bardziej pasjonujące. Niektóre z nich są naprawdę proste, trzeba tylko uważać, żeby nie przekombinować. A inne są na tyle ciekawe, że zapamiętuje się je na długo. Nie wymagają ogromnej współpracy, dlatego każdy znajdzie zadanie dla siebie. W końcu umiesz liczyć, licz na siebie. Bazują na logice i zagadkach liczbowych. Nie obce też jest stawianie na dobrą kartę. W pokoju jest element, który koniecznie trzeba przeżyć na własnej skórze. Wystrój jest prawdziwie klubowy - ale czy to klub dżentelmenów? Wiadomo tyle, że o gospodarce i kulturze się tu nie rozmawia. Muzyka jest nienachalna i lekko podkreśla klimat pokoju.
  Dziękujemy Marcinowi za wspólne znajdowanie fałszywych funtów oraz rozmowę przed i po grze. Obiecujemy, że odwiedzimy kolejne pokoje.

 • Escape Room Indiana Jones i Święty Graal

  Indiana Jones i Święty Graal
  Escape Graal
  Bytom

  Lepsi niż Harrison Ford

  05.08.2019 | Besuchsdatum: 04.08.2019

  Harrison Ford męczył się ze znalezieniem Świętego Graala 127 minut. Nam poszło znacznie szybciej - niecała godzina. I się nie męczyliśmy. Ba, rozgrywka, była przyjemnością. Steven Spielberg jako reżyser filmu o Jonesie wypadł świetnie, ale Escape Graal zdecydowanie go zdeklasowało. Oscarowa produkcja. Prosta i przyjemna fabuła, bardzo spójna i wciągająca. Zadania są logiczne i ciekawe, klimatyczne, budujące napięcie i wciągające w przygodę. Nie są schematyczne, można znaleźć nowatorskie i niespotykane rozwiązania. Oscar dla pokoju również za wystrój. Minimalistyczny, męski , w którym nie ma niepotrzebnych elementów. Oprawa dźwiękowa jest bardzo dopracowana i stanowi perełkę pokoju. Jury jednogłośnie przyznaje nagrodę.
  Statuetka należy się również Darkowi, który świetnie wprowadził w fabułę, czuwał nad przebiegiem rozgrywki i poświęcił czas przed, jak i po grze.

  Escape Graal

  Antwort Escape Graal

  Dziękuję za piękny komentarz. Harrison D. Ford czuje się jeszcze bardziej zdopingowany do realizacji nowych eskejpowych wyzwań! :)

 • Escape Room Lochy Króla Artura

  Lochy Króla Artura
  Exit19.pl
  Wrocław

  Więźniowie Okrągłego Stołu

  05.08.2019 | Besuchsdatum: 22.07.2019

  To się nazywa mistrzowsko uknuta intryga. A w jej środku my, oskarżeni o zdradę króla, oczywiście niesłusznie. Czas na oczyszczenie się z zarzutów i oczyszczenie królestwa z prawdziwego zdrajcy nieubłaganie pędzi galopem. Wplątani w wir wydarzeń i zadań, poznajemy całą, misternie utkaną i bardzo spójną fabułę pokoju. Zróżnicowane, przyjemnie proste, ale i trudne, wymagające nieszablonowego myślenia zagadki doskonale wpisują się w klimat pokoju czyniąc go wyjątkowym. Niektóre zadania mają charakter manualno-techniczny, a ich rozwiązania sprawiają, że szczęka opada. Ale czas tyka, a zadań naprawdę ogrom. Pokój robi wielkie wrażenie, oczywiście pozytywne. Wystrój dopracowany w każdym szczególe, co zresztą jest domeną Exit19. Nie ma niepasujących lub przypadkowych elementów. Wszystko, absolutnie wszystko jest zachwycające. Oprawa muzyczna doskonale współgra z tematyką pokoju, dzięki czemu zapominamy o tym, że jesteśmy w XXI-wiecznym escape roomie - jesteśmy w Anglii, w VI wieku i w pełni zatracamy się w rozgrywce.
  Dziękujemy Karolinie i Oli za super zabawę oraz rozmowę przed i po grze. Czekamy na kolejne pokoje.

 • Escape Room Kuba Rozpruwacz

  Kuba Rozpruwacz
  Mr. Y's Room
  Szczecinek

  Kanoniczna piątka Kuby

  05.08.2019 | Besuchsdatum: 17.07.2019

  Znaleźliśmy się w kryjówce seryjnego mordercy. Był nim naśladowca słynnego Jack'a the Ripper'a. Kryjówka mroczna, klimatyczna, o skromnym wystroju (co podkreśla fabułę). Do zagadek należy podejść "z głową". Zagadki mają różnorodny charakter. Są kierowane do tych spostrzegawczych, do szperaczy, do cierpliwych. Oprawa dźwiękowa i świetlna świetnie podkreśla charakter pokoju i fabułę. Zagadki są logistyczne i spójne. Pozwalają śledzić poczynania naśladowcy Kuby i podążać jego krwawymi śladami.
  Serdecznie dziękujemy Mateuszowi za czas poświęcony nam przed i po grze.

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2 3 ... 5 6 7