Maya the Cat

Maya the Cat

Hallo, ich bin Maya the Cat. Ich habe 12 Escape Rooms besucht. Meine Lieblingskategorie ist Abenteuer. Ich lade dich herzlich ein, mein Profil durchzulesen. Folge mir oder schreibe mir eine Nachricht, um über Escape Rooms sprechen zu können.

12 Besucht

0 Geplant

Wanderer

44 Punkte

25
44 Pkt
50

Alle Bewertungen

Escape Room Dom mordercy
Dom mordercy

Biedna Shannan!

29.08.19 | Besuchsdatum: 19.08.19

Pokój liniowy, bardzo klimatyczny, z ciekawymi zagadkami. Bardzo podobały mi się niektóre rozwiązania :) Warto również uważnie słuchać MG przed rozpoczęciem rozgrywki - zapobiegnie to niepotrzebnej demolce i nieco nakieruje nasze myślenie, na poprawną odpowiedź.
Bawiłyśmy się wyśmienicie, jednak strasznie zabrakło mi jeszcze tak chociaż ze dwóch zagadek, tuż przed tą finałową... Nie spodziewałam się tak szybkiego zakończenia! Byłyśmy tylko we dwie, gdzie jedna osoba była mocno początkująca, a wyszłyśmy około 20 minut przed czasem (nie było timera, więc wierzę MG na słowo), z jedną całkiem niepotrzebną podpowiedzią (brak spostrzegawczości się kłania, aż wstyd).
Generalnie, bardzo fajne wykonanie zarówno pod względem fabularnym, jak i wystroju pomieszczenia. Zagadki były doskonale wpasowane w klimat scenariusza i kreatywne. Wszystko do siebie pasowało, tworząc logiczną całość.
Do tego miła, choć nieco zestresowana Mistrzyni Gry :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Sierociniec
Sierociniec

Wizyta w Puławach

25.07.19 | Besuchsdatum: 24.07.19

Bardzo fajne wprowadzenie do pokoju, choć brak konkretnej fabuły. Początek rozgrywki może się wydać nieco... pusty, jednak niech nie zmylą Was pozory! Scenariusz jest bardzo fajnie skonstruowany, zagadki czasem zaskakujące i oczywiście pojawił się mój ulubiony element, czyli przełamywanie ludzkich zahamowań :D Strasznie nie jest, choć wystarczająco klimatycznie. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni całością - takie miejsca udowadniają, że nie trzeba wydawać setek tysięcy złotych, by stworzyć pokój, gdzie gracze się dobrze bawią. Owszem, jeśli ktoś oczekuje, że wszystko będzie grać, świecić i fikać koziołki, to się zawiedzie, jednak moim zdaniem to bardzo miła odmiana, a samo miejsce jest warte odwiedzenia.
Pokój oceniam na trudny, choć my (we dwie osoby) wydostaliśmy się na 20 minut przed czasem - wydaje mi się jednak, że po prostu mieliśmy dobry dzień, zagadki "podpasowały", a i spore doświadczenie zrobiło swoje. Naszym zdaniem grupy początkujące mogą mieć problem, żeby się zmieścić w czasie, ale w końcu po to są podpowiedzi ;)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Sekret Profesora Lipnitzkiego
Sekret Profesora Lipnitzkiego

Zadania dodatkowe!

25.07.19 | Besuchsdatum: 06.07.19

Bardzo fajny pomysł z dodatkowymi zadaniami do wykonania - wprowadzały one nieco klimatu i mocne nastawienie na cel. Zagadki bardzo pomysłowe, choć jedną można by nieco naprawić (ma już swój wiek i długo raczej nie pociągnie). We dwie osoby doświadczone + jedna początkująca, na luzie wyszliśmy przed czasem. Choć nie mogę tego pokoju zaliczyć do "jednego z najlepszych w jakich byłam", w pełni zasługuje na swoją ocenę. Widzieliśmy po co tam jesteśmy i jakie mamy zadanie, zagadki były logiczne oraz pasujące do tematyki pokoju, było zaskoczenie i zadania przełamujące przeciętne, ludzkie zahamowania ;) Przede wszystkim jednak doskonale się bawiliśmy, a jak dodać do tego miłą obsługę, to 10/10 jak się patrzy!
Na pewno kiedyś jeszcze wrócimy na drugi pokój, przy okazji wizyty w Krakowie :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room W cieniu piramid
W cieniu piramid

Co to był za pokój!

25.07.19 | Besuchsdatum: 22.05.19

Glaubwürdige Bewertung

Scenariusz niesamowicie klimatyczny, a same zagadki dopracowane do granic możliwości. Byliśmy jedynie we dwie osoby i ledwo uciekliśmy, choć poniekąd sami jesteśmy sobie winni. Trzeba dokładnie sprawdzić czy dana zagadka została rozwiązana poprawnie, zamiast się rozpraszać innymi zadaniami. Straciliśmy przez to dobre 15 minut! Generalnie polecam ten pokój raczej doświadczonym graczom lub w większym składzie - zagadek jest dużo i dają do myślenia.
Szkoda tylko, że nikt nie zaproponował nam zdjęcia, a sami zapomnieliśmy poprosić - byłaby cudowna pamiątka.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Olimp
Olimp

Bogowie też ludzie

30.04.19 | Besuchsdatum: 27.04.19

Pokój z największym efektem WOW, jaki widziałam. Ciągle coś się otwiera, świeci, mryga, wydaje odgłosy, ale... zawsze jest jakieś ale ;) Pierwsze efekty specjalne zdobiły na nas wrażenie, jednak potem było już tylko to samo. Zagadek było bardzo dużo, większość z nich prosta i wszystkie, za wyjątkiem trzech, polegały na tym samym - znajdź element, połóż go w odpowiednim miejscu, rozejrzyj się co się właśnie otworzyło. Pozostałe trzy? Włóż elementy w odpowiednie miejsce i poczekaj aż coś się otworzy (więc niemalże to samo), plus jedna manualna z dużym naciskiem na kooperację. No urozmaicenia to nie było ;) Może właśnie dlatego, po wyjściu z pokoju mieliśmy wrażenie, jakbyśmy w ogóle nie myśleli w ciągu całej rozgrywki. Wyszliśmy w niesamowicie dobrych humorach, ale czuliśmy się jakbyśmy właśnie opuszczali wesołe miasteczko, a nie escape room. Moim zdaniem, najlepiej będą się tu bawić rodziny z dziećmi w wieku szkolnym.
Kolejna rzecz, do której muszę się przyczepić - podpowiedzi. Dostaliśmy podpowiedź o którą nie prosiliśmy i która nie była nam potrzebna. Wiedzieliśmy jak rozwiązać zagadkę, jednak nie mieliśmy wszystkich niezbędnych elementów. Czemu nie mieliśmy elementów? Bo mimo poprawnie rozwiązanej zagadki, jedna z szafek się nie otworzyła. Szkoda, że nie ma systemu komunikacji z Mistrzem Gry. Gdybyśmy mogli odpowiedzieć na tę podpowiedź i poinformować o awarii, wyszlibyśmy dużo szybciej. Awarie zdarzają się wszędzie i nie mam tutaj nic do zarzucenia (to tylko sprzęt, wszytko może zastrajkować), jednak gdybyśmy mogli o tym poinformować z trakcie rozgrywki, byłoby szybciej ;)
Mimo sugestii Lockme, by ocenić pokój na 9 (przy 10 jest napisane "wszystko jest (...) bezbłędne. Nie masz absolutnie żadnych uwag", a uwag jak widać trochę mam), uważam, że Olimp zasługuje na 10, bo wkład pracy w stworzenie tego escape roomu musiał być niesamowity.
Podsumowując, wszystkie zagadki są spójne, pasują do tematyki pokoju i wywołują zachwyt. Do tego była jedna rzecz, która nas dosłownie powaliła na łopatki. Bawiliśmy się cudownie i na pewno będziemy miło wspominać czas spędzony na Olimpie. No i obsługa bardzo przyjemna :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Miasto w ogniu
Miasto w ogniu

Łódzki klimat

07.02.19 | Besuchsdatum: 16.01.19

Nie bardzo wiem, jak ocenić poziom trudności tego pokoju. Po przeczytaniu opisu pokoju, przygotowaliśmy się na porządny umysłowy wysiłek i chyba nie wzięliśmy pod uwagę sporego doświadczenia całej ekipy ;) Rozwiązując ostatnią zagadkę, wszyscy byliśmy przekonani, że jesteśmy gdzieś w połowie i niepotrzebnie prosiliśmy o podpowiedź - w końcu zostało już tylko 25 min, a my jesteśmy jeszcze w du*ie. Wielkie było nasze zdziwienie, oj wielkie... Duży plus za to, że tej podpowiedzi ostatecznie nie dostaliśmy, a jedynie lakoniczną sugestię, by jeszcze raz przejrzeć co mamy. Dzięki temu satysfakcja była jeszcze większa, że w końcu sami doszliśmy do rozwiązania. Generalnie pokój bardzo dobry, duży plus za nawiązanie do Łodzi. Zagadki ciekawe i logiczne, jedna co prawda trochę się rozchybotała, ale wciąż dało się ją rozwiązać, choć potrzeba było nieco więcej cierpliwości. Bardzo miła obsługa :) Polecam!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Za kulisami Hollywood
Za kulisami Hollywood

Tęsknimy za Holly...

07.02.19 | Besuchsdatum: 15.01.19

Ten pokój to bardzo dobry przykład na to, że kłódkowe pokoje też sprawiają niesamowitą frajdę i wcale nie trzeba nie wiadomo jakiej elektroniki, by cudownie się bawić! Generalnie zagadki na średnim poziomie trudności, więc w sam raz na leniwe rozwiązywanie dla grup zaawansowanych i na mocne kombinowanie, dla początkujących. Co prawda jedna zagadka była dla nas mało logiczna i lekko przekombinowana (może warto pomyśleć nad lepszym oznaczeniem?), jednak nie zepsuło nam to w żaden sposób zabawy i wyszliśmy sporo przed czasem, w doskonałych nastrojach! Ogromny plus za fabułę - doskonale wiedzieliśmy w jakim celu oraz gdzie się znajdujemy. Wszystko było ze sobą powiązane i spójne. Byliśmy grupą mieszaną językowo i tutaj również nie mam żadnych zastrzeżeń, jeśli chodzi o wprowadzenie do pokoju, czy rozgrywkę w środku w języku angielskim. Jako wisienka na torcie - cudowna obsługa. Polecam!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Jumanji
Jumanji

Wciągnęła nas dżungla...

12.09.18 | Besuchsdatum: 07.09.18

Porządnie wykonany pokój, z dbałością o szczegóły. Wszystkie zagadki spójne tematycznie, logiczne i pomysłowe. Bawiliśmy się świetnie :) Do tego to nasz pierwszy pokój, który przeszliśmy bez podpowiedzi oraz w rekordowym (dla nas) czasie - jesteśmy z siebie dumni! Niech to Was jednak nie zmyli co do poziomu trudności, bo jest dość wysoki. Jesteśmy po prostu "nieco" bardziej doświadczeni, niż wskazuje na to ilość opinii na Lockme.
Z pewnością zostanie w naszej pamięci na długo :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Statek Piratów
Statek Piratów

Klimat na 5

10.08.18 | Besuchsdatum: 01.01.18

Pokój zrobiony z pasją i fantazją, choć niestety już dość mocno dotknięty przez czas... Zagadki nie są skomplikowane, za to pomysłowe i w całkiem sporej ilości - 2 doświadczone osoby + jeden laik, wyszły o czasie. Nie wszystko działało, choć w większości nie przeszkadzało to w rozgrywce (o jednym niewypale dowiedzieliśmy się już po czasie - nawet byśmy się nie zorientowali).

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Escape DaVinci
Escape DaVinci

Niesamowity klimat

06.08.18 | Besuchsdatum: 04.08.18

W pełni zasłużone pierwsze miejsce w Krakowie! Zagadki bardzo ciekawe, nawiązujące do tematyki pokoju. Niebanalna mechanika, wszystko spójne i logiczne. Mieliśmy doświadczoną grupę trzech osób - wydostaliśmy się na 13 minut przed czasem :)
Szczerze polecam!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen