Bizonek

Bizonek

Hallo, ich bin Bizonek. Ich habe 29 Escape Rooms besucht. Meine Lieblingskategorie ist Abenteuer. Ich lade dich herzlich ein, mein Profil durchzulesen. Folge mir oder schreibe mir eine Nachricht, um über Escape Rooms sprechen zu können.

29 Besucht

0 Geplant

Wanderer

26 Punkte

25
26 Pkt
50

Alle Bewertungen

Escape Room Starożytna świątynia - Wynalazek przeszłości
Starożytna świątynia - Wynalazek przeszłości

Podróż w czasie

21.06.20 | Besuchsdatum: 20.06.20

Wybierając się do Krakowa mieliśmy w planie zahaczyć przy okazji o jeden pokój, a po przejściu pokoju w Secreto nie sposób nie wybrać się od razu do drugiego ich pokoju. Pierwsza klasa!
Nastawialiśmy się na super wystrój i nie zawiedliśmy się! Wszystko dopracowane w szczegółach. Zastosowane rozwiązania wszystkie działały bez zarzutu. Pokój intuicyjny, poukładany logicznie. Niektóre rozwiązania są zaskakujące co wzmacnia efekt wow. Jednak największy plus za osiągnięcie efektu podczas gry, że Klient czuje się zadowolony i spełniony - po prostu dobrej zabawy.
Byliśmy w dwójkę i wyszliśmy dokładnie o czasie przy nie wielkiej ilości podpowiedzi co świadczy o tym, że pokój jest doskonale przygotowany. Ilość zagadek jest spora dzięki czemu nie można się nudzić.
Już nie możemy doczekać się kolejnych dzieł Waszej firmy i na pewno zjawimy się jak tylko powstaną :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny
Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny

Strażnicy Galaktyki

21.06.20 | Besuchsdatum: 19.06.20

Dawno nie byliśmy w Krakowie i postanowiliśmy sprawdzić, co zmieniło się od ostatniego czasu. Wybór pokoju z podium był oczywisty, szczególnie że nie słyszeliśmy nic o Secreto. Jeżeli chodzi o dodarcie na miejsce, to bardzo duży plus za przesłanie MMS z mini mapką - co prawda jest ona również na stronie www, ale taka wiadomość świadczy o tym, że firmie zależy abyśmy nie musieli kluczyć po zaułkach krakowskich kamienic :)

Powitał nas bardzo miły Pan, pogawędziliśmy chwileczkę (nawet chyba dłużej niż chwilę) o ER, zostaliśmy sprawnie wprowadzeni do gry i zaczęliśmy zabawę.

Statek kosmiczny to statek kosmiczny. Światło, dźwięk i wystrój mówią wszystko (kolejny plus za ścieżkę dźwiękową). Cały pokój jest naszpikowany elektroniką w bardzo profesjonalny sposób. Każda zagadka działa tak jak powinna, nie trzeba się zastanawiać w jaki sposób coś obsłużyć - to po prostu wiadomo. Zagadki są zróżnicowane i nieliniowe, w większych grupach każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, aby wykazać się i pomóc grupie w przejściu do kolejnego etapu. W dwie osoby przeszliśmy pokój dość sprawnie w około 40 minut biorąc kilka podpowiedzi i cały czas byliśmy czymś zajęci. Spodobało nam się tak bardzo, że następnego dnia poszliśmy do drugiego pokoju!

Idąc do Secreto nie będziecie zawiedzeni - świetna obsługa, świetne wykonanie, wszystko działa sprawnie, bez żadnych zacięć - przejście tego pokoju to po prostu czysta przyjemność.

Liczymy na kolejne pokoje i gdy będziemy następnym razem w Krakowie, na pewno Was odwiedzimy!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Legendy Camelotu
Legendy Camelotu

Miło spędzony czas, ale oczekiwaliśmy czegoś więcej.

21.06.20 | Besuchsdatum: 18.06.20

Wybraliśmy się do pokoju w dwie osoby. Powitała nas miła Pani z obsługi, zostaliśmy wprowadzeni do gry, otworzyły się drzwi i zaczęliśmy zabawę.

Warto wspomnieć, że w tym pokoju dostępne są tylko 3 podpowiedzi, co niestety uważamy za rzecz wręcz archaiczną - może kiedyś było to popularne, ale od tamtego czasu standardy gry się zmieniły i żaden szanujący się ER nie stosuje tego typu "pułapki" (bierzemy udział w zabawie a nie konkursie, więc może warto jednak być pro-kliencki i dawać tyle podpowiedzi, ile grupa sobie zażyczy).

Wystrój oceniamy dobrze, klimat średniowieczny został zachowany, muzyka dopasowana. Zagadki są zróżnicowane, trochę kłódek, trochę elektroniki. Zagadek jest jednak sporo i dwie osoby mają naprawdę dużo pracy do wykonania. Niestety twórcy pokoju postanowili kilka zagadek utrudnić poprzez dodanie niepotrzebnych zmyłek (przedmiotów), które nie biorą udziału w grze (więcej informacji dodamy w dodatkowym komentarzu, aby nie spojlerować), które pożerają cenny czas i nie są to zmyłki pozytywne, a raczej specjalnie zajmujące czas - przypominamy, że to ma być zabawa dla Klienta a nie frustracja. Brakuje też elementów, które naprowadzają na siebie całość zagadki i rozwiązanie zagadki. Odwiedziliśmy wiele pokoi w różnych miastach, nie ze wszystkich udawało się wyjść o czasie, ale sposób w jaki został przygotowany ten pokój nie pozwala na wystawienie lepszej opinii.

Dodatkowo po upływie 60 minut niestety nie było możliwości dokończenia gry - wg Pani prowadzącej zostały nam tylko 4 zagadki. Szkoda, bo wiele firm nie ma z tym problemu jeżeli oczywiście nie czeka kolejna grupa (a w przypadku tego pokoju następne wejście było dopiero za 1h). Oczywiście zapłaciliśmy za 60 minut, ale zawsze jest to na plus, gdy można dograć te kilka brakujących minut.

Zachęcamy twórców pokoju, aby wybrali się chociażby do Krakowa i odwiedzili kilka pokoi. Na pewno pozwoli im to spojrzeć na własne dzieło z dystansu i być może zastanowią się, czy wprowadzone rozwiązania są odpowiednio dobrane w stosunku do tego, co aktualnie jest zastosowane w pokojach z pierwszej setki w Polsce.

Allgemeine Note: 6/10

Game Master: 9/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Wioska Smerfów
Wioska Smerfów

Powrót do dziecięcych lat

12.11.19 | Besuchsdatum: 12.11.19

La... La.. Lalala... La... Jak to miło przenieść się do beztroskich dziecięcych lat. Każdy zawsze chciał spotkać smerfa w tym pokoju jest to możliwe. Można stać się jednym z nich ? duży plus za wystrój! Zastosowane rozwiązania są bardzo dobrze umieszczone w klimacie. Nawet sposób komunikacji nie psuje atmosfery ?zagadki są dosyć proste lecz niebanalne i wymagają spostrzegawczości. Niezwykle przyjemny pokój ?aż szkoda było wychodzić ?

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Jumanji
Jumanji

Filmowa przygoda

12.11.19 | Besuchsdatum: 12.11.19

Kolejne na naszej liście pokoje odwiedzone w Wrocławiu. W dwójkę na początku gry zakrecilismy się mocno, bo nie mogliśmy znaleźć początku... Spostrzegawczość ma tu duże znaczenie ??jak już się rozkrecilismy (dzięki podpowiedziom niezwykle sympatycznego Mistrza gry) to poszło gładko. Duży plus za odtworzenie tytułowej gry. Zagadki potrafią tutaj zaskakiwać, są niebanalne i wymagają niestandardowych działań ? polecamy graczom z jakimś doświadczeniem. Pokój w którym dwie osoby wystarcza ?

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Klątwa Skarbu Majów
Klątwa Skarbu Majów

Na tropie Jaguara

12.11.19 | Besuchsdatum: 11.11.19

To kolejny odwiedziny przez naszą dwójkę pokój w Exit19 w tym samym dniu. Dzięki temu że weszliśmy do niego jako drugi w kolejności to po krolo Arturze wydał się nam super prosty i praktycznie przeszliśmy przez niego bez żadnej podpowiedzi. Zdecydowanie bardziej przystosowany dla dwóch osób. Do tego na pewno dzieciaki miałyby co robić. Wystrój wciąż utrzymany na wysokim poziomie co oddaje klimat świata Majów. Zagadki raczej proste dla doświadczonych graczy. Jakby to powiedzieć pokój łatwy, miły i przyjemny ??

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 8/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Lochy Króla Artura
Lochy Króla Artura

Średniowieczna przygoda

12.11.19 | Besuchsdatum: 11.11.19

Wybraliśmy się w dwójkę pozwiedzać Wrocław i jego escape roomy. Zdecydowanie największe wrażenie wywarł na nas ten pokój. Jest nowy, autentycznie zaaranżowany i niesamowity. Pokój na wysokim poziomie pod względem scenografii. Zagadek jest bardzo dużo jak na dwóch graczy. Spokojnie 4 osoby miałyby co robić. Zagadki są intuicyjne, doskonale się z sobą łączą i najważniejsze że nie prowadzą do ciemnych zaułków. Rozwiązania zastosowane zaskoczyły nas nie raz co jest dużym plusem dla graczy którzy mają już wiele pokoi na koncie ?? ogólnie pokój super! Gra płynna i sprawiając wiele frajdy. Malutki minusik tylko za brak indywidualnego podejścia do klienta już po wejściu w machine masowej odwiedzalnosci.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 7/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Lokalizacja
Lokalizacja

Co by tu dzisiaj ukraść

05.06.19 | Besuchsdatum: 05.06.19

Od dłuższego czasu się wybieralismy do tajemniczej lokalizacji. Ciekawość nie dawała nam spokój więc zaryzykowalismy i ruszyliśmy w 2 osoby - efekt był taki, że spokojnie 4 osoby miałyby tam co robić. Mimo to warto było i polecam każdemu kto uważa, że widział już wszystko i nic go nie zaskoczy ? Z niecierpliwością czekamy na kolejne dzieła tej firmy.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Wrota Czasu - Tortuga
Wrota Czasu - Tortuga

Arrrrrrr! I'm a Pirrrrrate!

05.06.19 | Besuchsdatum: 05.06.19

W dwójkę mieliśmy pełne ręce roboty, ale udało się się zmieścić w czasie choć nie obyło się bez podpowiedzi. Wchodzisz pod piracki pokład i możesz zwiedzać go od każdej możliwej strony ? Zagadki zarówno elektroniczne oraz kłódkowe. Szukaczy pomoc okaże się nieoceniona. Aby nie spoilerowac nie pisze nic więcej ? sami się przekonajcie że to nie jest zwykły statek ?

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Fabryka Czekolady
Fabryka Czekolady

Bardzo przyjemny pokój

05.06.19 | Besuchsdatum: 05.06.19

Pokój dla osób chcących się pobawić i przyjemnie spędzić czas w dwójkę. Pokój poukładany i logiczny a przy tym można bawić się jak dziecko przy rozwiązywaniu zagadek. Zastosowane technologie są ciekawie wplecione w wystrój.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Seite 1 von 3

Weiter anzeigen