Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
Włóczykij
 • Escape Room Nawiedzony Schowek

  Nawiedzony Schowek
  4Fun Escape Room Nowy Sącz
  Nowy Sącz

  Nawiedzony schowek... na mopy :)

  14.07.2019 | Besuchsdatum: 27.06.2019

  "Ten pokój był bardzo dobry - świetnie spędziliśmy czas i cieszył nas każdy jego aspekt" - myślę, że ta ocena dobrze przedstawia nasze wrażenia dotyczące tego roomu.

  Nawiedzony schowek to pokój typowo kłódkowy, nie znajdziemy w nim elektroniki czy zaskakujących rozwiązań, jednak zabawa jest super. Zagadki przemyślane, ciekawe i oryginalne. Jest również jeden nieszablonowy element, który sprawił, że na myśl o nim do tej pory się uśmiecham. Reakcja współgraczy- bezcenna! :) Pokój nieliniowy, co w tym przypadku, moim zdaniem, jest oczywiście plusem.

  Co do wystroju to szczerze mówiąc spodziewałam się znacznie więcej, jednak atmosfera w środku była całkiem ok. Nawiedzony schowek mogą spokojnie odwiedzić również osoby nie lubiące się bać - klimatem grozy jakoś bardzo nie wieje, chociaż pokój jest tajemniczy i nieco mroczny. Czyżby naprawdę był nawiedzony? Przyjdź i przekonaj się sam!

  Ps. Natalia oczywiście uśmiechnięta, miła i rozmowna. Obsługa (jak zawsze w tej firmie) na 5+!

 • Escape Room Krematorium - Śledztwo

  Krematorium - Śledztwo
  The Locked Room
  Nowy Sącz

  Śledztwo w krematorium

  14.07.2019 | Besuchsdatum: 25.06.2019

  Doszły nas słuchy, że w Nowym Sączu przy ul. Węgierskiej właściciel krematorium więził, torturował i mordował swoje ofiary. Jako wyspecjalizowana grupa śledcza miałyśmy jeden cel - ujawnić dowody zbrodni. Nie zastanawiając się zbyt długo, postanowiłyśmy wkraść się do tegoż budynku...

  Jedno z pierwszych zadań, choć nie było trudne, przez nasze niedopatrzenie zajęło nam wiele czasu, dlatego musiałyśmy się naprawdę spieszyć, by zdążyć przed otwarciem zakładu.

  Pokój ma zachowany klimat, zagadki związane z fabułą, różnorodne, ciekawe, spójne i logiczne. Jedne proste, inne wymagają dłuższej chwili zastanowienia i są bardziej czasochłonne. Aby pomyślnie zakończyć dochodzenie zdecydowanie przyda się spostrzegawczość, logiczne myślenie i łączenie faktów.

  Dziewczyna z obsługi chętnie z nami rozmawiała i wymieniała się spostrzeżeniami.

  Będąc w Nowym Sączu sami zahaczcie o The Locked Room i sprawdźcie swoje umiejętności śledcze ;)

 • Escape Room Dom w Dżungli

  Dom w Dżungli
  House Escape
  Warszawa

  Dżungla w Warszawie :)

  14.07.2019 | Besuchsdatum: 02.06.2019

  Dom w Dżungli to już ostatni pokój jaki udało nam się odwiedzić podczas weekendowego wypadu do Warszawy.

  Podobnie jak Hollywood, tak samo ten room polecam 4, maksymalnie 5 osobom, aby móc dobrze się bawić i nie deptać po sobie ;)

  Klimat fajny, dużo elementów działających na różne zmysły, ale czegoś mi zabrakło. Minusem w wystroju były według mnie ciągłe naklejki "nie dotykaj". Myślę, że elementy nie biorące udziału w grze można byłoby oznaczyć w taki sposób, aby w żadnym stopniu nie psuły klimatu tego miejsca.

  Do zagadek też trochę można się przyczepić, bo niektórych w żaden sposób nie dało się połączyć z klimatem czy fabułą. Poza tym jednym szczegółem, zagadki to mocna strona tego pokoju. Jest ich sporo, ale są raczej łatwe i ciekawe, płynnie i miło spędza się przy nich czas. Znajdziemy tu zarówno tradycyjne kłódki, zadania zręcznościowe i manualne, jak również całe mnóstwo elektroniki.

  Obsługa uprzejma i grzeczna, nie można nic zarzucić, ale jednak w moim odczuciu nie ma w niej prawdziwego escape'owego ducha i serca.

  Może minimalnie zawyżę ocenę, ale Dom w Dżungli oceniam na 8,5 więc zostawiam 9 gwiazdek.

 • Escape Room Hollywood Mission

  Hollywood Mission
  House Escape
  Warszawa

  Wypasiony apartament, drogi alkohol i... Mercedes ;)

  12.07.2019 | Besuchsdatum: 02.06.2019

  Pokój bardzo ładnie urządzony, choć do hollywoodzkiego apartamentu trochę mu brakuje ;) Jest faktycznie przestronny, może i zmieści 12 osób, ale mimo, iż jest nieliniowy, to nie mam pojęcia, co miałoby tam robić tylu graczy (jak dla mnie 5 to max, żeby nikt się nie nudził).

  Znajdziemy tutaj kłódki, sejfy, mnóstwo elektroniki i kilka bajerów w stylu Jamesa Bonda.

  Wszystko spójne, logiczne, fajnie wkomponowane w tematykę. Ogólnie zagadki dość proste, przyjemne, ale jednocześnie posiadające ciekawe i zaskakujące rozwiązania.
  W pokoju spotkałam się z jednym bardzo nietypowym zadaniem. Przez moment staliśmy i zastanawialiśmy się, czy aby na pewno mamy to zrobić ;)

  Obsługa ok, pomocna i wesoła.

 • Escape Room Ultimatum

  Ultimatum
  House Escape
  Warszawa

  W pułapce Jigsawa...

  12.07.2019 | Besuchsdatum: 02.06.2019

  Pozwalając się zamknąć w kolejnym roomie, przenieśliśmy się do zupełnie innego świata. Po ściągnięciu opasek zastanawialiśmy się przez moment, gdzie my w ogóle jesteśmy. Na szczęście byliśmy tutaj wszyscy. Ponure, mroczne, jakby opuszczone pomieszczenie... Czyżby to była jakaś kryjówka człowieka niezrównoważonego psychicznie? Tak. Okazało się, że daliśmy się wciągnąć w chorą grę, która toczy się w zależności od naszych wyborów i humoru psychopaty. Byliśmy skazani tylko na siebie i rozpoczęliśmy dramatyczną walkę o przetrwanie...

  Klimat pokoju jest tajemniczy i nieco mroczny, wystrój zimny i surowy. Dźwięki i światła dodatkowo podkręcają atmosferę. Fabuła mocno wciąga, a zsynchronizowane z nią zagadki zachęcają do dalszej zabawy. Są one przemyślane i oryginalne, mnóstwo elektroniki i nieco zadań manualnych.

  Mistrz gry spisał się doskonale, po grze również chętnie wysłuchał naszych opinii, mieliśmy okazję porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami.

 • Escape Room Osadzeni w Bunkrze

  Osadzeni w Bunkrze
  8 Gates Escape Room
  Warszawa

  Ratując świat...

  12.07.2019 | Besuchsdatum: 02.06.2019

  Wyobraźnia i dodatkowe elementy wystroju nie były niezbędne, by poczuć się jak w schronie atomowym. My w nim po prostu byliśmy. To pomieszczenie to prawdziwy bunkier. Serio! Już za to ode mnie ogromny plus, bo odpowiednia aranżacja [spojler] naprawdę stworzyła fantastyczny nastrój.

  Świetny klimat postapo i ciekawa fabuła to dopiero początek zabawy, którą dopełniały interesujące, niebanalne zagadki. Niektóre wymagały dobrej komunikacji i współpracy w drużynie oraz spostrzegawczości. Jedne przyjemne i niezbyt wymagające, inne złożone i czasochłonne.

  Byliśmy we czwórkę i wyszliśmy sporo przed czasem bez żadnej podpowiedzi, ale ogólnie pokój był średnio-trudny, z przewagą chyba jednak poziomu trudnego, więc bunkier polecam raczej odwiedzić mając kilkanaście pokoi za sobą.

  Dziewczyna z obsługi sympatyczna, uśmiechnięta i rozmowna.

 • Escape Room Przeklęta wyspa

  Przeklęta wyspa
  Escape Project
  Warszawa

  W końcu urlop! A może nad morze, albo... na Przeklętą Wyspę? :)

  11.07.2019 | Besuchsdatum: 02.06.2019

  Początkiem czerwca zdecydowaliśmy, że najwyższa pora wybrać się na zasłużony urlop. Słońce, palmy, woda, piasek- czego chcieć więcej?

  Ten "pokój" po prostu skradł moje serce ;)
  Wystrój jest zjawiskowy i osobliwy. Wszelkie elementy i gadżety wołają "dotknij mnie", "zobacz", "otwórz" - chcemy wszystkiego dotknąć, szukać, zaglądać dosłownie wszędzie. W czasie gry nie zabrakło również elementów zaskoczenia, atmosfera była niesamowita, a fabuła intrygująca. Zagadki idealnie wkomponowane w tematykę i klimat bezludnej (czy aby na pewno bezludnej?) wyspy.

  Zadania pozwalające uciec z tego, jak się potem okazało, przeklętego miejsca nie są skomplikowane, ale jest ich trochę. Najgorzej zacząć, ale potem już wszystko idzie coraz lepiej i sprawniej. Konieczna jest współpraca i spostrzegawczość, bo bez tego ani rusz ;)

  O Właścicielu można pisać same dobre słowa.
  Pokój zasłużenie znajduje się w warszawskiej, ale i ogólnopolskiej czołówce.

 • Escape Room Asasino

  Asasino
  Master of Escape
  Warszawa

  Wesołe jest życie... studenta :)

  11.07.2019 | Besuchsdatum: 02.06.2019

  Właścicielka przywitała nas z uśmiechem już w progu, zaprosiła do uroczej poczekalni, a następnie wprowadziła w fabułę pokoju.

  Szybko, ale oczywiście w pełni świadomie pozwoliliśmy się zamknąć w niepozornym, a jednak kryjącym tak wiele tajemnic gabinecie. Scenografii nic nie mogę zarzucić- wystrój na piątkę!

  Zagadki z dużą przewagą ciekawej, momentami zaskakującej elektroniki, różnorodne, niektóre bardziej, inne mniej wymagające.

  Nie znając Assasin Creed, w czasie gry nie mogłam docenić pewnych elementów, jak to się mówi "smaczków" nawiązujących do niego, ale mimo to w pokoju bawiłam się naprawdę dobrze.

  Wracając jeszcze na koniec do obsługi- widać, że Właścicielka lubi to, co robi i jest mocno wkręcona w świat ER.

 • Escape Room Chata Wiedźmy

  Chata Wiedźmy
  Escape Room Majdańska 18 Warszawa
  Warszawa

  Czy na pewno chcesz tam wejść?

  10.07.2019 | Besuchsdatum: 02.06.2019

  Kolejne wyzwanie czekało nas na Majdańskiej.
  W jednej chwili z Warszawy przenieśliśmy się do cudnie pachnącego lasu. Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że dość szybko zrobiło się ciemno i zimno, a na dodatek zaczął padać deszcz. Bez namysłu otworzyliśmy drzwi chatki i dopiero w środku zaczęliśmy się zastanawiać, czy na pewno chcieliśmy tutaj wejść...

  Pokój to klimatyczny domek wiedźmy. Są [spojler] i inne dziwne rzeczy, jak to w takich miejscach bywa. Zagadki nie są zbyt trudne, ale przemyślane, ciekawe i wciągające.

  Pani z obsługi (w przeciwieństwie do właścicielki leśnej chatki) bardzo uśmiechnięta, przyjazna i pomocna :)

 • Escape Room Legenda Miecza

  Legenda Miecza
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Gdzie ten Excalibur?

  10.07.2019 | Besuchsdatum: 01.06.2019

  Legenda miecza to nasz trzeci pokój w tej firmie.
  Jak przystało na wszystkie roomy WA, podobnie i o wystroju tego pokoju można mówić w samych superlatywach, jest on przygotowany z dbałością o najmniejsze detale. Każdy rekwizyt, podkład dźwiękowy i światła sprawiają, że można poczuć się jak w opuszczonym zamku.

  Również zagadki super współgrają z fabułą. Są one raczej proste i dość przewidywalne, ale na tyle interesujące i fajne, że pokój warto odwiedzić będąc nawet bardziej doświadczonym graczem.

  Ode mnie mocne 9 gwiazdek, polecam! :)

  Ps. Obsługa oczywiście sympatyczna i pomocna.

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2 3 ... 8 9 10
Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN