Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
katarzyna.laszczewska
 • Escape Room Sekret Profesora Lipnitzkiego

  Sekret Profesora Lipnitzkiego
  Lock House
  Kraków

  Glaubwürdige Bewertung

  Z wizytą u profesora

  12.05.2019 | Besuchsdatum: 11.05.2019

  Nasz drugi pokój w Krakowie i znowu się nie zawiedliśmy. Zdecydowanie warto odwiedzić.
  Zagadek było bardzo dużo i były bardzo różnorodne (trochę na spostrzegawczość, trochę na logiczne myślenie i rownież zręcznościowo/manualne. Też zaskakiwał bo w pewnym momencie jak nam się wydawało że zbliżamy się do końca z całkiem dużym zapasem czasowym okazało się że do wyjścia dzieli nas jeszcz całkiem sporo pracy. I w efekcie wyszliśmy 10s przed czasem.
  Bardzo mi się podobał fakt że pokój wymagał bardzo często współpracy. My byliśmy w dwie osoby i mieliśmy cały czas oboje pełne ręce roboty (i spokojnie przydała by się z jedna dodatkowa ;) ) Myślę że optymalnie odwiedzić ten pokój w 3. Co do większej ilości to trudno mi powiedzieć bo w pewnym momencie pokój robi się bardzo liniowy. Przy okazji kolejnych wizyt w Krakowie chętnie odwiedzimy drugi pokój tej firmy.

 • Escape Room Ostatnia Stacja

  Ostatnia Stacja
  Portal Escape Games
  Łódź

  Stacja Łódź

  14.02.2019 | Besuchsdatum: 10.02.2019

  Ciekawa koncepcja, bardzo fajny klimat (ej, faktycznie jesteśmy w pociągu!) ale mimo to pokój nas nie zachwycił. W sumie to co nam najbardziej się nie podobało to fakt że jak przegapiliśmy jakiś moment w grze, to już bez podpowiedzi nie byliśmy w stanie wyciągnąć wskazówki (dla mnie to spory minus, zwłaszcza jeżeli grupa wchodzi w pokój powoli). Drugą rzeczą która była dla mnie na zdecydowany minus to kłódki. Ten pokój zdecydowanie był kłódkowy i wszystko ok, tylko jak dla mnie trochę słabo jeżeli mamy dużo takich samych kłódek na taką samą ilość znaków to jak mamy (albo jak nam się wydaje że mamy ;) ) i kod to trzeba go testować wszędzie. Plus niektóre mechanizmy były trochę dziwne (bądź też nie działały tak jak powinny ;) ). Z drugiej strony inne zagadki były bardzo ciekawe i logiczne. Tak więc wrażenie po wyjściu mieliśmy zdecydowanie gorsze niż z pozostałych pokojów portalu w których byliśmy. Ale żeby nie było, pokój miał bardzo fajny klimat i bardzo ciekawą historię. Sam początek przejażdżki (jak i koniec ;) ) zrobiły na nas duże wrażenie. Duży plus ode mnie za to że po przeznaczonym czasie mistrz gry pozwolił nam dokończyć zabawę. A zagadek było dużo więc lepiej wybrać się większą grupą (my byliśmy w 4 osoby)

 • Escape Room Quadrum

  Quadrum
  Portal Escape Games
  Łódź

  Glaubwürdige Bewertung

  ogarnąć chaos

  12.02.2019 | Besuchsdatum: 10.02.2019

  Ten pokój zrobił na nas zdecydowanie najlepsze wrażenie z pokojów Portalu które odwiedziliśmy. Z pozoru minimalistyczne wnętrze skrywało bardzo wiele niespodzianek i zagadek. Dla mnie osobiście wzorcowy przykład tego jak można zrobić coś fajnego i nieszablonowego na ograniczonej przestrzeni. Zagadki były takie jak lubię: czyli na pierwszy rzut oka nic nam nie mówiły, ale po chwili okazywały się bardzo logiczne. Dużo rzeczy w tym pokoju nas zaskoczyło, wszystko było na dobrym poziomie (zaczynając od wprowadzenia). Malutki minusik za to że jeden mechanizm zadziałał bez naszej pomocy (ale mieliśmy i tak wszystko co było potrzebne do uruchomienia go). Poza tym że pokój podobał mi się bardzo to bardzo podszedł naszemu teamowi co zaowocowało dobrym wynikiem bez podpowiedzi :) Polecam ten pokój bardzo chociaż rozumiem że nie każdemu może podpasować. Na pewno warto mieć już jakieś doświadczenie escaperoomowe przed pójściem. My byliśmy w 4 osoby, moim zdaniem można spokojnie w mniej bo zagadki są raczej liniowe. Ale my nie odczuliśmy że nas było za dużo i raczej wszyscy mieliśmy co robić.
  Polecam ten pokój i czekam na kolejne :)

 • Escape Room Inferno

  Inferno
  Portal Escape Games
  Łódź

  Ucieczka z piekła

  10.02.2019 | Besuchsdatum: 09.02.2019

  Pierwszy pokój, który odwiedziliśmy w Łodzi i sprawił że mieliśmy ochotę sprawdzić inne pokoje w tym miejscu. Bardzo dużym plusem pokoju były zagadki. Wszystkie były bardzo logiczne i przyjemnie się je rozwiazywało. Podobało też mi się że mimo bogatego wnętrza tak naprawdę nie było rzeczy które nie były związane z grą i nie wprowadzały chaosu. Trochę mi brakowało klimatu, bo po tematyce spodziewałabym się że pokój będzie trochę bardziej mroczny i może nawet trochę straszny, a tak naprawdę ani wystrój ani dźwięki dobiegające z zewnąrz nie pomagały wczuć się w klimat.
  Pokój sumarycznie oceniam bardzo wysoko i na pewno warto go odwiedzić :) Zagadek było sporo i były dość liniowe. My byliśmy w 4 osoby o różnym stopniu doświadczenia i wydaje mi się że każdy miał co robić i wyszedł zadowolony :)

 • Escape Room Alchemik

  Alchemik
  Praski Pokój Zagadek
  Warszawa

  Glaubwürdige Bewertung

  Chyba jednak nie zostanę mistrzem sztuk tajemnych

  31.12.2018 | Besuchsdatum: 24.11.2018

  Po całkiem obiecującym początku, czyli konieczności samodzielnego znalezienia pokoju a później przez wejście do pokoju, który jest urządzony bardzo fajnie klimatycznie, trochę się zawiodłam na zagadkach.
  Żeby nie mówić, część była bardzo fajna i przypadła mi do gustu, niestety wydaje mi się że niektóre były trochę na siłę udziwnione i bardzo ciężko było by na nie wpaść samodzielnie. Tak więc u nas skończyło się wzięciem podpowiedzi i tu kolejny kłopot: wyświetlona podpowiedź była w formie filmiku ale niestety bez dźwięku, tak więc po prostu straciliśmy na nią cenne minuty. Później otrzymaliśmy ją w formie tekstowej. Kolejną rzeczą która nie do końca przypadła mi do gustu było to że wybiła 60min i Mistrzyni gry od razu wpadła do nas wygonić nas z pokoju. Co do samej formuły 'wybierz co chcesz zrobić przez 60 min' to w moim przypadku skończyło się to opuszczeniem pokoju z uczuciem niedosytu (bo wydawało nam się że byliśmy już blisko rozwiązania ostatniej części). Rozwiązanie wszystkich 3 zagadek jednak wydaje mi się wykonalne w 60 min, bo my np straciliśmy dużo czasu na znalezienie jednej rzeczy ;) (tylko ciężko mi sobie to wyobrazić bez podpowiedzi bo na niektóre rozwiązania naprawdę trudno wpaść)
  Tak więc reasumując, pokój dość specyficzny ale generalnie wart zobaczenia bo naprawdę jest zrobiony fajnie klimatycznie. Plus niektóre zagadki były naprawdę bardzo fajne i wymagały np użycia innych zmysłów niż wzrok czy dotyk.
  Byliśmy w 4 osoby o różnym doświadczeniu, jednak uważam że był nas trochę za dużo, bo miejscami było ciasno i nie wszyscy mieli co robić. Myślę że 2-3 było by optymalnie.

 • Escape Room Wehikuł Czasu

  Wehikuł Czasu
  Spaced-out
  Toruń

  Glaubwürdige Bewertung

  Podróżnicy w czasie

  31.12.2018 | Besuchsdatum: 04.11.2018

  Pierwsza nasza wycieczka ERowa do Torunia i moim zdaniem ten pokój z odwiedzonych był najciekawszy :)

  Na pierwszy rzut oka pokój raczej był dość surowy i wydawało się że jest w nim dość mało rzeczy. Ale z czasem było coraz więcej do roboty :) Zagadki takie jakie lubię najbardziej - czyli logiczne i przyjemne. My byliśmy w 3 osoby, myślę że to dobra ilość na ten pokój bo wiele rzeczy można robić niezależnie. Czas - 75 min jest wystarczający, wręcz grupy z pewnym doświadczeniem powinny sobie spokojnie poradzić w godzinę. My utknęliśmy na jednej z zagadek na dość długo, bo nie mogliśmy znaleźć wskazówki do rozwiązania która była totalnie na widoku ;) a mimo to udało nam się wyjść grubo przed czasem.

  Co było na plus:
  + sama podróż w czasie - świetnie rozwiązana
  + zagadki były bardzo fajne, logiczne i bardzo przyjemnie się je rozwiązywało
  + nawiązania do Torunia w zagadkach
  + rozmowa na koniec podróży z właścicielką

 • Escape Room Cela nr 4

  Cela nr 4
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Glaubwürdige Bewertung

  ucieczka z więzienia

  30.12.2018 | Besuchsdatum: 28.12.2018

  Całkiem przyjemny pokój. Klimat bez zarzutu, pasuje do tematu pokoju. Zagadki w dużej części oparte na kłódkach, czyli trochę w starym stylu. Ale sporo zagadek miało też inne, ciekawe mechanizmy. Nic nas jednak szczególnie nie zaskoczyło. Po prostu całkiem dobry, solidny pokój, który napewno warto odwiedzić. W celi jest dużo do roboty, my byliśmy w 4 osoby ale spokojnie można w 2-3.

 • Escape Room NAUTILUS: Podmorska Przygoda

  NAUTILUS: Podmorska Przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Glaubwürdige Bewertung

  Ahoj!

  30.12.2018 | Besuchsdatum: 11.12.2018

  Pokój przede wszystkim bardzo ładny i klimatyczny (czego spodziewałam się tego po legendzie miecza). Zagadki były bardzo różnorodne i rozwiązywało się bardzo przyjemnie. Poza tym wszystkie były wykonane bardzo starannie i wymagały bardzo różnorodnych umiejętności. Co to poziomu trudności to wydaje mi się że nie były trudne, po prostu wymagały spostrzegawczości.
  Zagadki na początku można rozwiązywać nieliniowo. My byliśmy w 4 osoby i każdy miał praktycznie co robić. Potem faktycznie pokój był bardziej liniowy ale to nie był problem.
  Z Warszawskich pokojów wyjścia awaryjnego ten podobał mi się zdecydowanie najbardziej, teraz pozostaje czekać na kolejne :)

 • Escape Room Obłęd

  Obłęd
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  Glaubwürdige Bewertung

  Dla tych co się lubią bać

  05.11.2018 | Besuchsdatum: 03.11.2018

  Pokój wywołał w nas wiele skrajnych emocji i zdecydowanie oddawał klimat horroru, przez co śpieszyliśmy się z zagadkami nie tylko przez presję czasu ale po prostu przez presję ;)
  Wszyscy piszą o komunikacji. Ja się mogę tylko zgodzić, komunikacja była rozwiązana w bardzo ciekawy sposób i sprawiła nam wiele radości ;)
  Zagadek było dużo, i były na fajnym poziomie (zarówno logiczne jak i po części manualne), byliśmy tam we trójkę i wszyscy mieliśmy ręce pełne roboty praktycznie cały czas.
  Jeżeli miałabym się czegoś przyczepić to chyba tylko podpowiedzi, bo dostaliśmy chyba dwie. Ale przyzwyczailiśmy się raczej do tego że przed podpowiedzią mistrz gry zazwyczaj pyta czy chcemy tą podpowiedź. Tu niestety nie mieliśmy opcji na 'nie wzięcie podpowiedzi' ;) Ale fakt jest też taki że nie ustalaliśmy żadnych zasad dotyczących podpowiedzi wchodząc do pokoju.
  Druga rzecz która przychodzi mi na myśl, to zagadka, w której bardzo ciężko było zidentyfikować informację która miała nam przekazać, trochę dlatego bo w dwie osoby bardzo trudno było nam zaobserwować co się właściwie stało.
  Ale poza tymi dobrymi rzeczami myślę że pokój swoim pomysłem, mechaniką i klimatem zdecydowanie się wyróżnia i na pewno warto go odwiedzić. Polecam zwłaszcza osobom o mocniejszych nerwach.

 • Escape Room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  WOW

  04.11.2018 | Besuchsdatum: 03.11.2018

  Rewelacja!
  Pokój któremu do słownie nic nie brakuje. Pierwszy raz mieliśmy przyjemność brania udziału w tak spektakularnej grze :) Generalnie najlepszy pokój odwiedzony przez nas do tej pory i myślę że poprzeczka została postawiona bardzo wysoko.
  Klimat pokoju rewelacja, wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach i zdecydowanie z efektem wow. Dodatkowo bardzo pasował naszej ekipie, w końcu chodzi o ratowanie świata ;) Ale spokojnie, wiedza o superbohaterach nie była potrzebna.
  Pod względem zagadek pokój również był bardzo w naszym typie, dużo logicznych zagadek. Pokój trzyma klimat w każdym elemencie, zaczynając od [spojler], przez [spojler] w trakcie gry.
  Co do wielkości to my byliśmy w 3 osoby, w każdym momencie każdy miał co robić (a wręcz miał dużo do roboty), więc myśle że większa ekipa również może bawić się dobrze. Polecamy BARDZO :)

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2
Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN