Yadaeth

Yadaeth

Przez długi, długi czas zastanawiałam się co zrobić z tym nieszczęsnym rankingiem na lockme. Zastanówcie się samo do czego doszło: przyzwoita firma, wypusz... [więcej]

36 Besucht

5 Geplant

Pfadfinder

98 Punkte

50
98 Pkt
100

Lerne mich kennen

Über mich

Przez długi, długi czas zastanawiałam się co zrobić z tym nieszczęsnym rankingiem na lockme.

Zastanówcie się samo do czego doszło: przyzwoita firma, wypuszcza przyzwoity pokój, w którym bawimy się przednio, ale nie jest to tak dobry pokój jak ten nasz ulubiony, JEDYNY, wybrany najlepszy. Nie jesteśmy rozczarowani, ale nie możemy dać 10, bo to po prostu nie TO. Ostatecznie, ten przyzwoity pokój dostaje od nas 9/10.

I tutaj następuje dramat, bo firma, która właśnie wypuściła pokój wie, że 9 to jakaś masakra w rankingu lockme. We Wrocławiu nowy pokój z oceną 9/10, (nie wspominając już nawet o 8/10), ma drastycznie zmniejszone szanse na wybicie się w górę, a przecież zakładamy, że to bardzo PRZYZWOITY pokój a nie jakiś tam przeciętniak. Co ambitniejsi ten pokój ocenią nawet na 8, sądząc (bardzo zresztą słusznie), że 8/10 to wysoka ocena. Problem tkwi w tym, że na lock me 8/10 to pogrzeb pokoju. Jeśli nowy pokój dostanie 8/10, wiele osób pomyśli, że jest zły, słaby i beznadziejny - a przecież będzie to tylko rzetelna i bardzo wysoka ocena ambitniejszego fana escape roomów. Problemem na lockme jest nagminne serwowanie 10/10 przez znaczną większość... a nie można przecież wszystkim dawać 10/10, bo jakiś pokój po prostu MUSI być lepszy niż inne. Niestety, jeżeli tylko mniejszość będzie stosowała prawdziwe oceny (serwując bez krępacji 7, 8 czy 9), między wierszami będą one traktowane jako odradzanie odwiedzenia pokoju, bo póki co znaczna większość ocenia mechanicznie i jak leci 10/10.

Długo, naprawdę długo myślałam nad tymi nieszczęsnymi ocenami i wreszcie wymyśliłam swój własny, amatorski sposób oceniania. Pokój, którymi moim zdaniem zdecydowanie zasługuje na odwiedzenie, będzie ode mnie dostawał niezależnie od moich preferencji 10/10 w systemie lockme, natomiast w komentarzu, na samym jego końcu, dokonam rzetelnej oceny w skali od 1-10. Nie wyobrażam sobie szkodzenia firmie dając im 9/10 tylko dlatego, że nasz wrocławski Exit19* jest po prostu nie do pobicia (tak, wiem, rękawica została rzucona). Mam nadzieję, że w ten sposób jednocześnie uda mi się promować dobre pokoje i wyrażać swoją opinię bez niepotrzebnych dywagacji dotyczących oceny.

* - nie jestem pracownikiem Exit19, ani kobietą pracownika, ani siostrą, ani córką obsługi Exit19, po prostu uwielbiam Obłęd i Zdradę w Breslau.

Besuchte Räume

36 Räume
Alle Räume

Erworbene Badges

23 badges Alle Badges

Freunde

Prüfe, wer mein Freund ist Alle Freunde