Pasterz

  Pasterz

  Imię i nazwisko: Zastrzeżone Zawód: Haker Lokalizacja: Kraków Wzrost: 188 cm Waga: 100 kg Znaki szczególne: broda Umiejętności: Sprytny jak lis, elektryzuje... [mehr]

  31 Besucht

  2 Geplant

  Pionier

  153 Punkte

  150
  153 Pkt
  225

  Alle Bewertungen

  Escape Room Zaginiona
  Zaginiona

  Ciemność widzę...

  04.11.19 | Besuchsdatum: 13.10.19

  Ten pokój odrobinkę nas zawiódł, ale nie zagadkami - te były dość logiczne i dawały się rozwiązać bez specjalnego kombinowania (choć jedna z nich wymagała specjalnego podejścia do samej czynności - więcej powiedzieć nie mogę. W pokoju panuje totalna ciemność, a czteroosobowa ekipa dostała wyłącznie dwie latarki. Rozumiem zamysł - ciemność, piwnica mordercy, jasne, ale efekt jest taki, że dwie osoby nie mogą zrobić nic, bo są tylko dwa źródła światła, i nie jest to kwestia doświetlenia szczegółów tylko zobaczenia czegokolwiek. Dodatkowo, część kluczy czy podpowiedzi jest poukrywana dość przemyślanie, przez co bywa sporo przestojów na skanowaniu latarkami podłogi.

  Pomysł fajny, idea spoko, zagadki spoko, wprowadzenie zasługuje na turboplus, wystrój również bardzo ciekawy. Szkoda tylko, że ciemność nie pozwala się cieszyć rozgrywką tylko frustruje. Może dobrym pomysłem byłyby słabsze źródła światła dla każdego?

  Allgemeine Note: 5/10

  Game Master: 9/10

  Klima: 7/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Escape Room Przygoda na dnie oceanu
  Przygoda na dnie oceanu

  Na morza dnie...

  04.11.19 | Besuchsdatum: 12.10.19

  Pokój ma już swoje lata, niektóre z rozwiązań mogłyby działać lepiej - ale wszystkie zagadki były ze sobą logicznie powiązane, choć nie każdą umieściłbym na łodzi podwodnej.

  Niemniej jednak, momentu odpalenia silników i wyjścia nie da się zapomnieć.

  Odrobinę odświeżyć pokój i od razu oceny wskoczą do góry!

  Allgemeine Note: 9/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 9/10

  Schwierigkeitsgrad: Sehr leicht

  Escape Room Polski Skarbiec
  Polski Skarbiec

  Prawdziwy skarbiec!

  04.11.19 | Besuchsdatum: 12.10.19

  Ciekawie urządzony pokój znajdujący się w prawdziwym skarbcu. Widać po nim jego wiek, ale nie przeszkadza to w zagłębieniu się w historię. Kilka ciekawych rozwiązań, których wcześniej nie udało nam się spotkać (a jest "naście" pokoi za nami), a do tego to uczucie otwierania prawdziwych wrót - niezapomniane :)

  Niektóre rzeczy jednak nie zagrały - przynajmniej dwie podpowiedzi były "nie na swoim miejscu", przez co rzeczy zrobiliśmy w innej kolejności niż wymagane, a jeden kluczyk został nieużyty.

  Szkoda też, że część dekoracji pozostała tylko dekoracjami.

  Allgemeine Note: 8/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 9/10

  Schwierigkeitsgrad: Leicht

  Escape Room W cieniu piramid
  W cieniu piramid

  Jakość napisana na nowo

  04.11.19 | Besuchsdatum: 12.10.19

  Coś absolutnie niesamowitego, od pierwszego etapu podróży aż po sam koniec. Pokój, w którym rozwiązania nie są oczywiste, ale jakoś tak "same wpadają" - co daje niesamowicie przyjemne odczucie bycia częścią opowieści. Brak kłódek czy klamek to tylko zaleta, a popchnięcie fabuły dalej jest bardziej niż czytelne. Od pierwszych minut można się poczuć jak w filmie. Część zagadek zrobiona tak, że aż zapiera dech w piersiach, wywołując u nas wielkie WOW i kolejki, żeby zobaczyć jej wykonanie.

  Pokój jest dość liniowy, ale zagadki są na tyle rozbudowane, że nie przeszkadza to w niczym.
  Absolutnie nie jest możliwe zrobienie go w pojedynkę. Na niektórych etapach (szczególnie na początku) cztery osoby to jest trochę tłok.

  Obsługa w Wyściu jak zwykle na bardzo wysokim poziomie

  Pamiętajcie, wybierzcie mądrze.

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Escape Room Anatomia Zbrodni 2
  Anatomia Zbrodni 2

  Solidnie wykonany, choć można troszkę lepiej

  23.09.19 | Besuchsdatum: 21.09.19

  Glaubwürdige Bewertung

  Do Gamescape wróciliśmy po latach z niepewnością, wciąż pamiętając doświadczenia z gwiezdnowojennej przygody. Na szczęście zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni.
  Wprowadzenie zrobione bardzo dobrze, historia i zadania w porządku. Zagadki są dość logiczne i trzymają się "kupy". W znacznej większości działają bez zarzutu, choć jedna podczas naszej wizyty "nie stykała", i gdyby nie przypadek mogłoby to zdecydowanie popsuć rozgrywkę (i doprowadzić do potencjalnie niebezpiecznej sytuacji).
  Duży plus za alternatywne scenariusze zakończenia - bardzo rzadko spotkałem się z tym rozwiązaniem w Escape Roomach.
  Obsługa bardzo miła, i moglibyśmy tam zostać i gadać do jutra.

  Allgemeine Note: 8/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Escape Room The Ring
  The Ring

  "Zamknij drzwi, bo się boję..."

  23.09.19 | Besuchsdatum: 21.09.19

  Glaubwürdige Bewertung

  Pokój od wejścia trzyma w napięciu. Po obejrzeniu filmu zaczyna się zabawa - jest ciemno, a świeczuszki nie dają zbyt wiele światła.
  Zagadki są dość logiczne, utrzymane w horrorowym klimacie. Marny koniec zbliża się coraz bardziej. Kilka rzeczy opartych na spostrzegawczości - jak nie znajdziesz to nie przejdziesz - ale nie jest specjalnie trudny.
  Obsługa jest miła, sympatyczna i potrafi wprowadzić w klimat.
  Must see dla fanów horrorów, no i nie można bać się ciemności.

  Allgemeine Note: 9/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Leicht

  Antwort der Firma {compr}
  Bardzo dziękujemy za opinię! Czujemy się docenieni. Zapraszamy serdecznie do naszych innych pokoi! :)
  Escape Room Krakowska Bestia
  Krakowska Bestia

  Stary ale bardzo jary

  17.09.19 | Besuchsdatum: 15.09.19

  Glaubwürdige Bewertung

  Pokój wybrałem jako wysoko oceniany, o niskim poziomie trudności - celem było wprowadzenie nowej osoby w klimat ER. W tej roli Bestia spisała się znakomicie! Pokój ma już swoje lata, jest lekko nadgryziony zębem czasu - ale w końcu znajdujemy się w dawnym Krakowie i odrobina zniszczeń nie uwiera.
  Zagadki są ciekawe i zróżnicowane, finisz trzyma w napięciu i wymaga nie lada odwagi. Dość sporo kłódek, ale rozwiązania do nich pasują.

  Otwarcie przyznam, że nowemu pokojowi nie wystawiłbym takiej oceny, ale Bestia jest jednym z najstarszych pokojów w Krakowie i kto nie był ten wiele traci. Sędziwy wiek nie powinien przekładać się na niższą ocenę, pomimo tego, że inne pokoje mają więcej wodotrysków, podłogę w lepszym stanie czy mniej kłódek.

  Na szczególny plus zasługuje obsługa - wprowadzenie przekazane bez zająknięcia, nie czytane z kartki, z uśmiechem i klimatem. Do tego bardzo miła rozmowa na końcu. Chce się wracać!

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Leicht

  Escape Room Starożytna świątynia - Wynalazek przeszłości
  Starożytna świątynia - Wynalazek przeszłości

  Jeden z lepszych pokoików w Krakowie

  21.07.19 | Besuchsdatum: 20.07.19

  Glaubwürdige Bewertung

  Jeden z najlepszych - jeśli nie najlepszy - pokój w Krakowie!
  Pełen zawijasów, mieszania klimatów (ale w ten przyjemny, przemyślany sposób). Odrobinka szukania (idealnie mało!), zagadek sporo.
  Trudność zagadek dość niska, ale absolutnie nie jest to wada - kolejne elementy dają poczucie frajdy, która aż do samego końca nie odpuszcza, a jest ich na tyle dużo, że nie ma poczucia banalnego przejścia. Zagadki kolorowe, błyszczące, wyraźnie zaznaczone.
  Obsługa miła, do pogadania, chce się wracać!

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Escape Room Sekretny gabinet Al'a Capone
  Sekretny gabinet Al'a Capone

  Solidny, choć lekko wytarty

  08.05.19 | Besuchsdatum: 04.05.19

  Glaubwürdige Bewertung

  Solidny, fajnie zrobiony pokój. Zagadki logicznie powiązane w całość, choć zdarzają się niepotrzebne przestoje (związane z szukajkami, lub elementem, na którego rozwiązanie trzeba czekać aż pod koniec gry) W pokoju panuje lekki półmrok, co utrudnia rozwiązywanie niektórych łamigłówek. Do tego klimatyczna muzyka, tykająca bomba i gość, którego nie można nawet obrócić, żeby nie patrzył i nie oceniał każdego naszego ruchu.
  Troszkę też zgubiło nas doświdczenie - oczekiwaliśmy, że jeden z elementów sam się ruszy, a jego trzeba było poruszyć - ot taka pułapka na rutynowe myślenie!

  Allgemeine Note: 9/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 9/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Escape Room Statek Piratów
  Statek Piratów

  Zdecydowanie jeden z najlepszych pokoi w Krakowie

  08.05.19 | Besuchsdatum: 04.05.19

  Glaubwürdige Bewertung

  Zdecydowanie jeden z najlepszych pokoi w Krakowie. Od początku pokazany i utrzymany klimat statku. Zagadki również takie, których można by się spodziewać właśnie tam - logiczne, spójne i w całości powiązane z klimatem. Nawet czapki można po drodze wziąć i je założyć, co dodaje tylko radości.
  Jedyny zgrzyt to zagadka z procą - po trzech trafieniach w cel daliśmy sobie spokój i zmarnowaliśmy kupę czasu szukając innego rozwiązania. Okazało się jednak, że trafiać trzeba "do skutku". Ze wszystkich innych pokoi odwiedzonych tego dnia ten podobał nam się najbardziej, stąd zasłużona dycha!

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Seite 1

  Weiter anzeigen