Brygada ER

Brygada ER

Zwariowana czwórka miłośników escape roomów :) Zawsze opisujemy odwiedzone pokoje szczerze, bez zbędnego słodzenia i po opadnięciu emocji. W razie pytań bą... [więcej]

239 Besucht

34 Geplant

Reiseführer

300 Punkte

300 Pkt
999

Alle Bewertungen

Escape Room Freakshow
Freakshow

REWELACJA!

27.08.19 | Besuchsdatum: 18.08.19

Firma Break the Brain jak zawsze stanęła na wysokości zadania - stworzyli rewelacyjny pokój, z nutką dreszczyku...
Zagadki są dopracowane na maxa, świetne rozplanowanie pomieszczeń, tematyczne rekwizyty - naprawdę gracze mogą poczuć się jak w cyrku dziwadeł.
Ciężko zachwalać ten genialny pokój nie zdradzając za wiele szczegółów, ale każdy lubiący grozę escaperoomowicz powinien się tam znaleźć. Sporo zagadek bardzo oryginalnych, wiele rozwiązań elektronicznych i mechanicznych.
Długo wspominaliśmy ten pokój, zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie (nie spodziewaliśmy się że coś może dorównywać Obłędowi) a nie jest to łatwe przy takim doświadczeniu.
Mistrz Gry rewelacyjny (serdecznie pozdrawiamy Pana Arka!).
Polecamy gorąco i do zobaczenia niebawem.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Dwa Oblicza Klauna
Dwa Oblicza Klauna

Klaunów dwóch

27.08.19 | Besuchsdatum: 18.08.19

Pokój w którym adrenalina buzuje w każdej minucie, pokój gdzie na początku jest miło, ale wkrótce robi się mniej przyjemnie... pokój gdzie na zagadkach ciężko się skupić, bo czujesz czyjś oddech na plecach.
Mroczny, a zarazem ciekawy - taki właśnie jest ten pokój, wciąga w zabawę już od pierwszych minut, ale musisz się pilnować...
Zagadki ciekawe, różnorodne, miejsca dużo nawet dla bardziej licznych grup.
Rekwizyty w temacie, Mistrz Gry bardzo sympatyczny (przeważnie;)) i pomocny w momentach zastojów.
Polecamy grupom z jakimkolwiek doświadczeniem, gdyż czasem trzeba się porządnie skupić, co w tym pokoju nie zawsze jest łatwe

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Skazani na śmierć
Skazani na śmierć

strach się bać ....

27.08.19 | Besuchsdatum: 18.08.19

Po odwiedzeniu tego pokoju już nigdy nie odwiedzimy Fabryki czasu...


Żartuje!
Mistrz gry tak świetnie wcielił się w rolę, że grupa już od wejścia czuje się wprowadzona w klimat.
Rozpoczęcie zabawy - genialne,
wystrój wnętrza i rekwizyty - dopracowane,
zagadki - oryginalne i ciekawe.
Na szczęście nie musieliśmy brać podpowiedzi, ale chodzą słuchy, że metoda ich udzielania tez jest znakomita :D
Co tu więcej słodzić - tam trzeba być! Klimat więzienno-mroczny i ta konieczność współpracy między zawodnikami (coraz rzadziej spotykana w pokojach) MISTRZOSTWO !
Pokój świetny zarówno dla 2-3 osób jak i dla 5 - jest co robić.
Bawiliśmy się rewelacyjnie :)
Pozdrawiamy Sebastiana i dziękujemy za "emocjonujące" przyjęcie!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Asasino
Asasino

Szukajcie a znajdziecie!

11.08.19 | Besuchsdatum: 04.08.19

Od progu wita nas uśmiechnięta Pani, która idealnie wykonuje swoją pracę. Widać, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Wybraliśmy wersję trudniejszą i nie zawiedliśmy się, choć intryguje nas jakie zmiany zachodzą przy wybraniu łatwiejszej ścieżki. Wystrój pokoju robi wrażenie - we wszystkich etapach gry. Zagadki jakie na nas czekają są różnorodne i logiczne. My niestety nie należymy do fanów przeszukiwania pokoju - tu jest to konieczne. Nie popsuło nam to jednak zabawy, tylko zabrało trochę czasu. Duży plus za zagadki elektroniczne - lubimy takie bajery :) Polecamy każdemu komu tematyka AC nie jest obca, lecz nie jest to warunek konieczny. Przejście pokoju daje dużo satysfakcji.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Hollywood Mission
Hollywood Mission

A może by się tak przespać?

11.08.19 | Besuchsdatum: 04.08.19

Pokój idealnie odwzorowuje hotel - to pewne. Wystój kapitalny, cudowny. Zagadki oryginalne i logiczne. Przestrzeni jest dość dużo, ale dla nas 4 osoby to max, by każdy miał co robić. Duży plus za to, że zagadki nie są liniowe i każdy na starcie może zająć się czymś innym. Elektronika robi swoją robotę. No i oczywiście nie możemy nie wspomnieć o efekcie WOW - tego jeszcze nie było :) Polecamy każdemu kto lubi się dobrze bawić :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Dom w Dżungli
Dom w Dżungli

Biedny tygrysek..

11.08.19 | Besuchsdatum: 04.08.19

Pokój postanowiliśmy odwiedzić z 7 latką. I był to doskonały pomysł na rodzinne spędzenie czasu. Pokój idealnie zgrywa się z tematyką - od wystroju po zagadki. Dekoracja bardzo przyjemna dla oczu. Zagadki logiczne i różnorodne. Duży plus za zagadki elektroniczne, które sprawiają dużo frajdy najmłodszym zawodnikom. Polecamy drużynom 3/4 osobowym bo mimo, że pokój nie jest trudny to nikt się nie nudził. Obsługa bardzo sympatyczna i może niektórym to nie odpowiada - my czuliśmy się jak "w domu" :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Przeklęta wyspa
Przeklęta wyspa

Nie chcę być przeklęta!

11.08.19 | Besuchsdatum: 21.07.18

Nie dziwi nas wysoka pozycja tego pokoju w rankingu. Wystój - cudny. Klimat - idealnie wpasowujący się w fabułę. A fabuła? - Idealnie poprowadzona przez sympatycznego właściciela. Właśnie to możecie tam spotkać. Wybraliśmy wersję trudniejszą i polecamy ją każdemu, kto przychodzi bez dzieci. Zagadki są różnorodne, przyjemne i intuicyjne. Bardzo duży plus za sposób porozumiewania się z drużyną. Takie niuanse sprawiają, że pokój pozostaje w pamięci na długo. Zakończenie rozgrywki daje dużo frajdy i wychodzi się z uśmiechem na twarzy. Polecamy każdemu kto... w zasadzie bez kto :) Polecamy każdemu.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Moriarty sp. z o.o.
Moriarty sp. z o.o.

Składamy CV?

11.08.19 | Besuchsdatum: 01.07.18

Jako że pracy się nie boimy postanowiliśmy wybrać się na rozmowę kwalifikacyjną, a co! Jedno co trzeba wiedzieć o tym pokoju - trzeba się uwijać, jest tyle rzeczy do robienia, że nie ma czasu na podziwianie cudnego wystroju. Zagadki jakie na nas czekają są oryginalne, nieliniowe i dość trudne. W niejednym momencie rozgrywki bardzo zaskakujące. Polecamy wybrać się z dość zgraną jak i doświadczoną ekipą. Obsługa jak zawsze na najwyższym poziomie. Pokój robi wrażenie i jest to zdecydowanie nasz ulubiony w tej firmie. Ciężko napisać coś więcej by nie zepsuć zabawy innym. Jedno jest pewne - musicie tam być. Pokój jak najbardziej zasługuje na wysokie noty i wysoką pozycję w rankingu ER.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Morderstwo w Orient Expressie
Morderstwo w Orient Expressie

Jedziemy?

11.08.19 | Besuchsdatum: 01.07.18

Kolejnym pokojem po przygodzie z fabryka czekolady wybraliśmy się na przejażdżkę pociągiem. Nie wiedzieliśmy jednak, że to nie będzie zwykła podróż. Cały wystrój jest w 100% odzwierciedleniem pociągu. Muzyka, oprawa świetlna jak i klimat idealnie wpasowują się w fabułę pokoju. Zagadki jakie na nas czekają są dość wymagające i oryginalne. Pokój jest raczej nastawiony na rozwiązania tradycyjne - kłódkowe. Zgubiła nas jedna zagadka - niestety nie jesteśmy zbyt spostrzegawczy :) Duży plus za sposób informowania o czasie który pozostał do rozwikłania tajemnicy. Obsługa na najwyższym poziomie. Zabrakło efektu wow (obawiamy się licznej konkurencji na mapie śląskich ER), ale pokój jest grywalany i po nielicznych zmianach ma szanse stać się perełką.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Fabryka Czekolady
Fabryka Czekolady

A można to zjeść?

11.08.19 | Besuchsdatum: 01.07.18

Cudny wystrój - to to co rzuca się w oczy od pierwszego kroku postawionego w pokoju. Można całkowicie odciąć się od rzeczywistości wkraczając do świata Willy'ego Wonki. Znajdziemy tu różne rozwiązania i te kłódkowe i te mechaniczne, które jeszcze bardziej podkreślają klimat pokoju. Zagadki raczej łatwe, intuicyjnie brnie się przez kolejne etapy zabawy. Bardzo świetna pozycja dla rodzin z dziećmi. Obsługa na najwyższym poziomie, witająca z uśmiechem na twarzy. Polecamy wszystkim fanom filmu - osobom nie znającym fabuły filmu też polecamy :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Weiter anzeigen