Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
lukwych l.
 • Escape Room Koneser

  Koneser
  DreamScape
  Poznań

  Agenci specjalnej troski

  12.08.2019 | Besuchsdatum: 08.06.2019

  Wizyta w Koneserze miała być dla nas rozgrzewką przed Eliminacjami Mistrzostw Polski i w tej roli pokój w DreamScape sprawdził się znakomicie - popełniliśmy tu wszystkie możliwe błędy i zaniechania. Na szczęście sympatyczna i profesjonalna obsługa podpowiadała bez zarzutu, a wszystkie potknięcia przekuliśmy w sukces podczas eliminacji. Klimatycznie jest świetnie, fabuła jest spójna i ciekawie poprowadzona, a wystrój choć nie powala, to trzyma poziom i co ważne są "momenty". Zagadki też w temacie, przeważa elektronika w większości klasycznie wykorzystana, ale napotkaliśmy kilka oryginalnych rozwiązań. Łamigłówek mogłoby być więcej jak na 75 minut, ale to zarzut wynikający z naszych upodobań. Niestety będąc świeżo po kilku rewelacyjnych śląskich ER nasze oczekiwania co do najlepszego rankingowo pokoju w Poznaniu były za wysokie co skutkowało lekkim zawodem. Porównania do najlepszych w Polsce Koneser u nas nie wytrzymał i stąd tak późna recenzja. Z perspektywy czasu stwierdzam jednak, że jest jak jest i oceniam Konesera na 8 z lekkim haczykiem czyli bardzo dobry.

 • Escape Room Podróż

  Podróż
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Tam i z powrotem czyli Podróż na koniec Maratonu 5/5

  10.08.2019 | Besuchsdatum: 18.06.2019

  Podróż była ostatnim pokojem w naszym maratonie po Domu Zagadek. Klimatycznie było najlepiej choć poprzednie zarzuty do wyciętego wystroju i liczby zagadek w większości nadal obowiązują. Wygląd jest surowy, ale dopracowany, można się naprawdę poczuć jak na statku kosmicznym i nie tylko. Mimo słabszego początku i końca, to momentami było wręcz perfekcyjnie. Zagadki są różnorodne, momentami zaskakujące i dobrze dobrane co ważne, bo nie przesłaniają klimatu. Mieliśmy jeden problem techniczny, którego nie dało się obejść, ale czujna obsługa podała nam wprost co byśmy uzyskali i ruszyliśmy dalej. Na koniec pokoju i całego Maratonu pogadaliśmy sobie długo i treściwie zarówno chwaląc jak i narzekając. Suma summarum wypad choć męczący zaliczam do udanych bo bawiliśmy się bardzo dobrze i wyszliśmy z uśmiechami na twarzach. A sama Podróż? Generalnie co widać też po końcowej ocenie to właśnie ona najbardziej przypadła nam do gustu i po ewentualnych poprawkach wystroju i zmianach w finale ocena mogłaby wzrosnąć do maksymalnej.

 • Escape Room Poza Światem

  Poza Światem
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Maraton na Wyspie 4/5

  10.08.2019 | Besuchsdatum: 18.06.2019

  Poza Światem znaleźliśmy się w dobrych humorach po świetnej Zagadce. Nie czuliśmy więc zmęczenia i podchodziliśmy do zagadek i wystroju otwarcie i z uśmiechem. Niestety zbiegiem czasu znużenie dało znać o sobie i koniec końców przeoczyliśmy wskazówkę i musieliśmy posiłkować się podpowiedzią. W efekcie moje wrażenia na gorąco nie były zbyt pozytywne i ta recenzja musiała poczekać abym ocenił wszystko na chłodno. Teraz z perspektywy czasu oceniam ten pokój jako dobry z potencjałem na więcej. Wystrój choć zaawansowany wymaga sporego dopracowania (znów kwestia pozostałości po kontrolach). Zwłaszcza porównując do innych odwiedzonych Wysp. Na szczęście planowane są poprawki i zmiany, i to takie mogące całkiem nieźle wstrząsnąć uczestnikami i dodać sporo do historii. Fabuła i bez tego jest niezła i całkiem ciekawie poprowadzona, choć finał mógłby być mniej symboliczny. Zagadki raczej na plus, nietypowe i różnorodne, jedynie ta zręcznościowa moim zdaniem powinna być lepiej rozwiązana, bo można na niej utknąć i się mocno zniechęcić. Obsługa wprowadziła nas z zaangażowaniem i ciekawie podpowiedziała (nie wsprost). Na koniec pogadaliśmy chwilę o planowanych zmianach i udaliśmy się w Podróż. Podsumowując - było dobrze, ale z wizytą możecie poczekać na zmiany, a tymczasem odwiedźcie inne pokoje w Domu Zagadek.

 • Escape Room Pokój Zagadka

  Pokój Zagadka
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Glaubwürdige Bewertung

  Zagadka na półmetku czyli Maraton 3/5

  10.08.2019 | Besuchsdatum: 18.06.2019

  Trzeci pokój w Maratonie czyli Zagadka miał być abstrakcyjną odskocznią od klimatu i cieszyć głównie zagadkami. Tymczasem jest fajny motyw przewodni, bardzo ciekawy początek wykorzystany też później oraz ciekawe wykorzystanie różnych niepasujących pomysłów i przedmiotów do stworzenia nietypowych zagadek. Te są zajmujące i logiczne, choć momentami za łatwe. Było jedno zaskoczenie wynikające z pomysłowości autorów, które bardzo przypadło mi do gustu. Obsługa znów króciutko pogadała z nami o wrażeniach po wyjściu i przerzuciła do Poza Światem. Generalnie Zagadka to najlepsza rekomendacja innych ER w Domu Zagadek nie tylko ze względu na nazwę. Wystrój choć oszczędny to dopracowany, łamigłówki są proste i logiczne, a odczucie dobrej zabawy nie opuszczało nas aż do następnego pokoju. Do tej wizyty miałem dylemat gdzie wysyłać ludzi chcących rozpocząć przygodę z ER - teraz nie mam już wątpliwości. Doświadczeni też znajdą tu coś dla siebie, więc Zagadka to moim zdaniem pozycja obowiązkowa.

 • Escape Room Polana

  Polana
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Zielono mi czyli Maraton 2/5

  10.08.2019 | Besuchsdatum: 18.06.2019

  Prosto z Passworda trafiliśmy na Polanę. Wystrój naprawdę fajny i utrzymany w klimacie, choć do najlepszych trochę brakuje. Niestety tylko do wys około 2,00m. Powyżej widać, że kiedyś coś było, zostało zdjęte najpewniej w wyniku kontroli i tak już zostało. W tym pokoju wyjątkowo mi to przeszkadzało i przy jednym niżej położonym schowku nas zmyliło, bo coś co brało udział w grze wzięliśmy za nieosłonięty element techniczny. Sama fabuła po fajnym wprowadzeniu nienachalna, ale "pobrzmiewa" i ma swój finał co zawsze działa na plus. Zagadki raczej też w temacie, łatwe i szybkie, ale jest ich sporo. Większość logiczna o ile nie zacznie się przekombinowywać jak my. Na szczęście zastosowanie najstarszej zasady (Brzytwa Ockhama) i w tym wypadku dało właściwy efekt. Łamigłówki są przeważnie analogowe, ale na tyle różnorodne, że nie ma wrażenia "zakłódkowania". Obsługa bez zarzutu, trochę pogadaliśmy i wio na kolejny pokój. Polana w mojej opinii to pokój typowo familijny, który do lepszej oceny i przyjemniejszego odbioru wymaga jedynie poprawy wystroju. Potencjał jest spory,trzeb go tylko wykorzystać.

 • Escape Room P@ssWord

  P@ssWord
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Kolorowe początki Maratonu 1/5

  05.08.2019 | Besuchsdatum: 18.06.2019

  Na pięciopokojowy Maraton (Pegazus zaliczony wcześniej) do Domu przy Zwrotniczej wybieraliśmy się od dłuższego czasu, ale zazwyczaj przez telefon żadna z Pań nie była w stanie skleić takiej wizyty w sensowny ciąg. Na szczęście Dawid z obsługi (serdecznie pozdrawiam) jakiś czas temu zaprosił nas, dograł wszystko i wreszcie się udało. Rozpoczęliśmy od abstrakcyjnego Passworda, który miał w moim wyobrażeniu być technologicznym, a okazał się dziwnie analogowy i momentami klasyczny. Dodatkowo część zagadek wydawała się "odklejona" i niekoniecznie pasująca do abstrakcyjnego tematu z opisu czyli przywrócenia harmonii kolorom. Obyło się bez większych problemów technicznych, ale momentami mieliśmy wrażenie, że pewne efekty pojawiały się z niezamierzonym opóźnieniem. Było kilka fajnych zaskoczeń, ale suma summarum szału nie było. Obsługa z jednym minusikiem za błąd i konieczność wejścia do nas, ale w ogólnym rozrachunku czuliśmy się dobrze zaopiekowani. Generalnie zauważalne na minus były dwie rzeczy, które powtarzały się też w kolejnych ER. Po pierwsze w wyniku kontroli dokonano odchudzenia wystroju i widać sporo rzeczy które powinny być ukryte lub nie pasują. Po drugie jako, że grupa docelowa to dzieci i młodzież liczba zagadek delikatnie mówiąc nie poraża. Z tym w Passwordzie nie było tak źle, ale
  mogłoby być lepiej.

 • Escape Room Tajna Kwatera Dyktatora

  Tajna Kwatera Dyktatora
  8 Gates Escape Room
  Warszawa

  Glaubwürdige Bewertung

  Prawie każdy aspekt

  05.08.2019 | Besuchsdatum: 09.03.2019

  Wizytę w Kwaterze planowaliśmy od dłuższego czasu, bo wcześniejsi Osadzeni przypadli nam bardzo do gustu, więc i oczekiwania były spore. I niestety tym razem pokój im nie sprostał. Klimatycznie jest nawet OK, wystrój pasuje i momentami nawet zaskakuje. Fabularnie też spoko, historyjka jest spójna i są nawiązania do osadzonych. Zagadki też dobrze osadzone i nawiązujące do naszych poszukiwań. Są ciekawe, pomysłowe i oryginalne. Niestety na jednej wymagającej współpracy utknęliśmy na dobre 10 minut. I nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że po tej zagadce był zaraz koniec i okazało się, że minęło zaledwie 37 minut. Myślałem, że to kwestia naszej świetnej dyspozycji, ale zaprzyjaźniona grupa potwierdziła moje obawy - zagadek po prostu jest mało. Obsługa świetna, sympatyczna i rozgadana. Pozwoliła nam zajrzeć za kulisy i docenić skalę technicznego zaawansowania. Generalnie jest bardzo dobrze, ale po poprzednim świetnym Bunkrze spodziewaliśmy się więcej. Zwłaszcza w kwestii ilości.

 • Escape Room Xpedycja

  Xpedycja
  Portal Escape Games
  Łódź

  Zaginiona Ekspedycja

  05.08.2019 | Besuchsdatum: 05.01.2019

  Ekspedycję odwiedziliśmy dzień po tragedii w Koszalinie w ramach zaplanowanego wcześniej tournee po Łodzi. Jakimś cudem w natłoku wrażeń zapomniałem o napisaniu recenzji z tego wyjazdu i jakiś czas temu chciałem nadrobić to niedopatrzenie. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że z całego wyjazdu (8 pokoi) został tylko 1. Klimatycznie jest pół na pół - zarówno wystrój jak i fabuła mają momenty lepsze i gorsze. A szkoda, bo patrząc na inne pokoje w Portalu można było się bardziej postarać. Zagadki na szczęście w większości wybijają się ponad przeciętność. Są mocno tematyczne, bardzo nietuzinkowe i momentami zaskakujące, ale wystarczająco logiczne aby zachwycić. Mogłoby ich być więcej, ale nie miałem poczucia, że jest za mało. Obsługa na duży plus, zwłaszcza w perspektywie kontroli Straży Pożarnej i naszej rezerwacji telefonicznej LastMinute. Niestety z perspektywy półrocznej i odwiedzonych w tym czasie świetnych ER do najlepszych (a nawet do innych pokoi w Portalu) jeszcze sporo brakuje.

 • Escape Room Pasażer

  Pasażer
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Wsiąść do pociągu...

  11.07.2019 | Besuchsdatum: 03.03.2019

  Nasze wizyty w AkcjiEwakuacji były zawsze problematyczne, głównie "dzięki" grupom uciekającym przed nami. Do Pasażera weszliśmy za drugim podejściem, bo przy pierwszym poprzednicy zepsuli jedną z zagadek. Nawet przy drugiej wizycie nie obyło się bez akcji z wyłączonymi przez uciekinierów bezpiecznikami. Na szczęście obsługa wyszła z tego obronną ręką i udało się nam wreszcie wybrać w jakże ciekawą i ekscytującą podróż. Klimat i wystrój to w tym przypadku słowa kluczowe - pełna immersja od początku do końca (jeżeli chcecie poznać ciekawą historię na potwierdzenie tych słów, to po wyjściu z Pasażera zapytajcie obsługę o Koluszki :). Niestety zagadki, choć bardzo klimatyczne i niekonwencjonalne, to mają dla nas zasadniczy minus - jest ich za mało. Zwłaszcza, że poziomem nie odstają od konkurencji. Obsługa świetna, profesjonalna pomimo problemów i ze świetną historyjką o którą nie zapomnijcie zapytać. Generalnie Pasażera musicie odwiedzić, aby przeżyć ciekawą historię i zobaczyć pokój w pełni podporządkowany fabule.

 • Escape Room Misja Biegun Północny

  Misja Biegun Północny
  House Escape
  Warszawa

  Biegun??

  11.07.2019 | Besuchsdatum: 30.06.2019

  Biegun odwiedziliśmy zaraz po powstaniu i wtedy raczej średnio przypadł nam do gustu, zwłaszcza w kontraście do pozostałych świetnych pokoi w House Escape, szczególnie Piły którą zastąpił. Wtedy założyłem, że to pokój tymczasowy na okres świąteczny, więc odpuściłem recenzję (nie było go na lockme w momencie naszej wizyty). Minęło jednak trochę czasu i Biegun pojawił się w serwisie, więc po konsultacjach z obsługą udało nam się zorganizować powtórną wizytę z nowymi ucieczkami i mną w roli obserwatora. Okazało się, że większość elementów, które mi nie podpasowały lub nie działały uległa zmianie (łącznie z jedną ścianą :)). Jest całkiem klimatycznie (za wyjątkiem temperatury), choć wystrój momentami odstaje od najlepszych. Fabuła też mogłaby być lepiej poprowadzona, bo i temat pojemny i są narzędzia aby to zrobić. Zagadki to zdecydowanie najmocniejsza część, wszystko jest spójne, logiczne i działa. Są fajne momenty i co ważne dzieciaki same dawały radę. Oprócz jednej typowej szukajki (bardzo sprytny schowek muszę przyznać) obyło się bez podpowiedzi. Obsługa choć "nieopierzona", to dawała radę i ciekawie wprowadziła młodzież w temat. Wymieniliśmy trochę spostrzeżeń, które miejmy nadzieję zostaną wykorzystane by jeszcze pokój ulepszyć. Biegun jest raczej łatwy i przeznaczony na familijny wypad, ale na pierwszy raz może być trochę za trudny. Doświadczeni mogą tu wpaść rozgrzewkowo przed Ultimatum lub Dżunglą. Poczekajcie jednak na zimniejsze dni, bo chwilowo temperatura bliższa równikowej :).

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2 3 ... 24 25 26
Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN