Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
Cyrk Kamiennych Braci
 • Escape Room Złoto nazistów

  Złoto nazistów
  Black Cat Escape Room
  Warszawa

  Cyrk Kamiennych Braci i skarby III Rzeszy

  15.09.2019 | Besuchsdatum: 16.03.2019

  Minęło już wiele czasu od kiedy zaczęliśmy przemierzać dolnośląskie ziemie w poszukiwaniu skarbów. To w okolicy Wrocławia Hitlerowcy mieli przechowywać zrabowane skarby. Po tygodniach niepowodzeń w końcu trafiliśmy na coś wartego uwagi. Były to duże metalowe wrota, umieszczone na ziemnym nasypie. Wszystko wskazywało na to, że po drugiej stronie znajdował się bunkier. A może także legendarne drogocenności.

  Wystrój pokoju jest dość surowy, aczkolwiek liczba rekwizytów jest całkiem spora. Znajdziemy tu wiele elementów, które pozytywnie wpływają na autentyczność scenariusza. Dobrze wykorzystano tez przestrzeń.

  Zagadki korzystają z rozwiązań tradycyjnych i elektronicznych. Na uwagę zasługuje wykorzystanie urządzeń, które świetnie wpasowują się w tematykę pokoju. Pod względem poziomu trudności scenariusz nie jest bardzo wymagający.

  Obsługa spisała się dobrze, nie mamy zastrzeżeń.

  "Złoto Nazistów" to ciekawa propozycja wśród militarnych ER. Mimo przeciętnego poziomu trudności, mniejsze grupy nie będą mieć czasu na dłuższe przestoje. Większym i bardziej zaawansowanym nie powinien sprawić problemów.

 • Escape Room Dom mordercy

  Dom mordercy
  Black Cat Escape Room
  Warszawa

  Cyrk Kamiennych Braci i sprawa zabójstw 10 kobiet

  05.08.2019 | Besuchsdatum: 16.03.2019

  Morderca z Long Island - tak nazywają psychopatycznego zwyrodnialca, który zdążył pozbawić życia już 10 młodych kobiet. Jego zabójstwa odznaczały się szczególnym okrucieństwem. Śledztwo nie szło nam najlepiej. Aż do dzisiaj. Właśnie otrzymaliśmy anonimowy telefon, który podał nam lokalizację, gdzie prawdopodobnie ukrywał się poszukiwany przestępca. Na miejscu dostaliśmy się do starej izby, gdzie od razu rzuciły nam się w oczy zdjęcia ofiar makabrycznych zbrodni. Wtem drzwi za nami się zatrzasnęły. Zwyrodnialec postanowił zagrać z nami w grę, w której stawką miało być nasze życie.

  Pokój został przygotowany bardzo starannie i realistycznie. Tak w rzeczywistości mogłaby wyglądać kryjówka seryjnego, psychopatycznego mordercy. Część rekwizytów jest aż zbyt autentyczna, tworzy to naprawdę ciekawy i ciężki klimat. Ludziom o słabych nerwach i żołądku stanowczo odradzamy wizytę w tym ER. Osoby lubiące tematykę na pewno nie będą zawiedzione.

  Zagadki zostały bardzo dobrze dopasowane do klimatu. Zadania są niebanalne, a rozwiązania zróżnicowane. Poziom trudności nie jest bardzo wygórowany i nawet mniejsze i mniej doświadczone drużyny powinny dać sobie radę z przygotowanymi tutaj łamigłówkami. Mimo to odkrywanie kolejnych solucji daje sporo frajdy i zachęca do dalszej ekspolaracji ER.

  Obsługa była tutaj bez zarzutu. Profesjonalna i miła.

  Podsumowując, "Dom Mordercy", to jeden z ciekawszych pokoi w popularnej tematyce, a na pewno jeden z najbardziej realistycznych. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, będzie się czuł jak u siebie w domu. Polecamy.

 • Escape Room Kolonizacja Marsa

  Kolonizacja Marsa
  Świat Zagadek
  Warszawa

  Cyrk Kamiennych Braci i brzemię przyszłości ludzkości

  03.08.2019 | Besuchsdatum: 16.03.2019

  Wiele razy słyszeliśmy o wizjach przyszłości, przewidywaniach i ostrzeżeniach astrofizyków, mówiących o zbliżającym się niechybnie końcu cywilizacji ziemskiej i konieczności szukania ratunku w kosmosie. Rzeczywistość zazwyczaj weryfikowała takie doniesienia w sposób jednoznaczny, odsuwając od nas perspektywę przymusowej migracji na inne planety. Tym razem jednak musieliśmy ruszyć na poszukiwanie ratunku na obcym globie-badanej właśnie planecie Mars.

  Wystrój pokoju generalnie dobrze odzwierciedla fabularne realia. Jeden aspekt mógłby jednak być trochę bogatszy. My przynajmniej oczekiwaliśmy w tym konkretnym elemencie czegoś więcej. Poza tym jednak jest wykonany dobrze i pozwala wczuć się w klimat.

  Zagadki są wyraźnie związane z tematyka pokoju, co pomaga wczuć się w role jakie zostają przydzielone graczom. Zdecydowanie króluje tutaj elektronika, trzeba też wykazać się spostrzegawczością. Zagadki generalnie są średnio trudne, jednak jedna z nich może sprawić bardzo duże problemy osobom o niższej koordynacji oko-ręka. W ciekawy sposób rozwiązano wskaźnik postępu rozgrywki, który świetnie wpisuje się w fabule.

  Obsługa była bardzo mila. Nie mamy żadnych zastrzeżeń.

  "Kolonizacja Marsa" to jeden z lepszych scenariuszy o zabarwieniu naukowym. Pokój jest grywalny, a niektóre efekty pomagają w immersji. Warto wybrać się w nieco większej grupie, bo rozgrywka jest nieliniowa, a zadań jest sporo.

 • Escape Room Tajemnicza Komnata

  Tajemnicza Komnata
  Świat Zagadek
  Warszawa

  Cyrk Kamiennych Braci rozpoczyna naukę w szkole magii

  02.08.2019 | Besuchsdatum: 16.03.2019

  Nigdy szczególnie nie interesowaliśmy się magią. Tym większe było nasze zdziwienie, gdy znaleźliśmy listy ze słynnej szkoły magii i czarodziejstwa. W dodatku adresowane do nas. Zaintrygowało nas to co nieco .Postanowiliśmy przyjąć zaproszenie i spróbować ukoczyć tę nietypową edukację.

  Wystrój pokoju jest baśniowy. Zrealizowany jest estetycznie. Przechodząc przez scenariusz można natknąć się na elementy nawiązujące do przygód młodego czarodzieja w okularach. Pozytywnym akcentem jest także udźwiękowienie pokoju.

  Zagadki łączą w sobie rozwiązania elektroniczne i tradycyjne. Pokój przeznaczony jest dla graczy początkujących. Rzeczywiście, zadania nie będą stanowić większego wyzwania dla bardziej doświadczonych grup.

  Obsługa swoje zadania spełniła bez zarzutów.

  "Tajemnicza Komnata" jest pokojem, który fani książek i filmów, do których nawiązuje, powinni polubić z marszu. Ich nieznajomość nie przeszkadza jednak w dobrej zabawie. Nie da się ukryć, że pokój funkcjonuje na rynku już od dłuższego czasu. Mimo to utrzymany jest w bardzo dobrym stanie. Trochę brakuje w nim efektowniejszych rozwiązań, ale i bez tego stanowi całkiem solidną rozrywkę.

 • Escape Room Pasażer

  Pasażer
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Cyrk Kamiennych Braci i pędzący upływ czasu

  31.07.2019 | Besuchsdatum: 15.03.2019

  To miała być zwykła podróż pociągiem. Dworzec pełen spieszących się ludzi, co chwila nadawane komunikaty
  o przyjazdach, odjazdach i opóźnieniach. W końcu nadjechał nasz skład. Nie wyglądał nadzwyczajnie, tak
  samo jak korytarz, czy w końcu przedział, który wyglądał tak samo jak zawsze. W pociągu nie było nic
  niezwykłego. Jednak sama podróż miała właśnie się stać bardzo nietypowa.

  Mimo tego, ze pokój nie posiada jakiejś wybitnie mistycznej czy baśniowej fabuły to trzeba przyznać, że
  autorom udało się zbudować pozycje bardzo klimatyczna. Już pierwsze spojrzenia pozwalają dostrzec niezwykłą
  autentyczność wystroju i dekoracji. Ukłony dla autorów także za zaskakujący początek podróży, który odznacza
  się duża oryginalnością (nie widzielismy takiego rozwiązania w żadnym z odwiedzonych dotychczas pokoi).
  Efekty dźwiękowe dobrane zostały idealnie do tematyki pokoju i tylko wzmacniają realność odczuć.

  Same zagadki zostały dobrze przemyślane. Nawiązują do tematyki, część jest wpleciona bezpośrednio w opowiadaną
  historię, pchając ja do przodu. Napotkać tu można niemało elektroniki, ale trzeba się będzie zmierzyć
  także z kłódkami. Ogólnie zadań jest dużo, co powoduje, ze czas szybko ucieka. Pokój zakwalifikowalibyśmy
  jako trudny.

  Obsługa była bardzo mila i rozmowna. Dziękujemy także za umożliwienie zagrania w wersję specjalną, pomimo
  braku wcześniejszego wyboru takiej opcji.

  "Pasażer" jest bardzo oryginalnym pokojem, który potrafi zaskoczyć nawet bardzo doświadczone grupy.
  Ilość zadań sugerowałaby, by wybrać się większą ekipa. My mimo wszystko polecamy ten scenariusz dla 2-3 osób, z racji
  ograniczonej przestrzeni. Trzeba się jednak wówczas nastawić na większe wyzwanie. Zachęcamy też do wyboru opcji EXTRA, bo dzięki temu rozgrywka zyskuje pewne ciekawe rozwiązanie.

 • Escape Room Napad na bank

  Napad na bank
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Cyrk Kamiennych braci kontra nowoczesne systemy antywłamaniowe

  03.07.2019 | Besuchsdatum: 15.03.2019

  Ten bank z początku nie różnił się od innych. Z czasem jednak zaczęto inwestować w najnowsze systemy zabezpieczenia. Dzięki temu zaczął zyskiwać sławę jako miejsce całkowice włamanio-odporne. Pewność siebie właścicieli rosła, a wraz z nią rosła ilość gotówki trzymanej w sejfie. Nadszedł czas, by zweryfikować prawdziwą wartość jego zabezpieczeń.

  Wystrój pokoju jest dość prosty i surowy. Nie ma tu zbyt wielu dekoracji, rekwiytów także jest niewiele. Jest to jednak umotywowane tematyką, a na szczęście historia i zagadki pomagają dobrze wczuć się w klimat.

  Zagadki zostały opracowane z pomysłem, zgrabnie nawiązując do tematyki i scenariusza. Mieszają się tu rozwiązania klasyczne z elektroniką, ale to właśnie te nowocześniejsze stanowią większość. Nie są one zbyt trudne, aczkolwiek potrafią przetestować umiejętność łączenia faktów, a także odrobinę sprawności graczy.

  Obsługa spisała się bardzo dobrze, nie mamy zastrzeżeń.

  Podsumowując: "Napad na bank" to pokój o całkiem oryginalnych rozwiązaniach i surowym wystroju. Grywalność pokoju jest spora, więc mimo tego, że miłośnicy bogatych dekoracji mogą poczuć się nieco zawiedzeni, to jednak zagadki powinny im to zrekompensować.

 • Escape Room Stranger Room

  Stranger Room
  In&Out
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci i tajemnicze zniknięcie

  28.06.2019 | Besuchsdatum: 10.03.2019

  Od zniknięcia naszego kumpla minęło już całkiem sporo czasu. Policja zdawała się traktować sprawę po macoszemu. To sprawiło, że mimo braku oficjalnych zdolności, rozpoczęliśmy własne śledztwo. Przynajmniej my wiedzieliśmy, że zniknięcie człowieka nie musi być najdziwniejszym z nadchodzących wydarzeń.

  Wystrój pokoju, choć pozbawiony jest spektakularnych dekoracji, to został przygotowany solidnie. Przede wszystkim jest klimatycznie. Już od pierwszych minut spędzonych w pokoju, czuje się tę atmosferę lat osiemdziesiątych. Te odczucia potęguje odpowiednia ścieżka dźwiękowa. Wracając jeszcze do wystroju pokoju- potrafi on w kilku miejscach pozytywnie zaskoczyć. Widać też sporą inspirację serialem, więc jego fani z pewnością odnajdą w nim
  ciekawe nawiązania.

  Zagadki są ciekawe, niektóre dość złożone. Pokój miesza rozwiązaniami elektronicznymi i tradycyjnymi, które w tym pokoju stanowią większość. Są one całkiem przyjemne i nie bardzo skomplikowanie.

  Obsługa nie zawiodła, prezentując się pozytywnie i profesjonalnie.

  "Stranger Room" jest pokojem, który z jednej strony skierowany jest do fanów serialu, z drugiej zaś pozwala na dobrą zabawę także osobom nie znającym jego treści. Choć na żadnym polu się nie wyróżnia to jako całość stanowi naprawdę solidny scenariusz. Świetnie się nada dla początkujących, ale doświadczonych również zachęcamy- nie powinni się zawieść.

 • Escape Room Hostel na Paharganju

  Hostel na Paharganju
  House of game
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci na hinduskim bazarze

  28.06.2019 | Besuchsdatum: 10.03.2019

  Wakacje w Indiach. Egzotyczny kraj wydawał się świetnym miejscem na spędzenie urlopu. Przypadkiem dowiedzieliśmy się, że nasz hostel znajduje się blisko świątyni, w której przechowywany jest kieł Ganeshy- magiczny artefakt, który gwarantuje swemu posiadaczowi bogactwo i powodzenie. Okazało się także, że nie bez powodu trafiliśmy właśnie do tego hostelu.

  Pokój powstał w oparciu o dość oryginalną tematykę, co już samo w sobie jest atutem. Wykonanie wystroju oraz rekwizytów również stoi na wysokim poziomie. Na szczególną uwagę zasługuje układ pomieszczeń, który kryje nie jedną niespodziankę. Podkład dźwiękowy dobrze dopasowano do klimatu. Szkoda, że podczas naszej wizyty sprzęt audio nieco szwankował.

  Zagadki bazują w głównej mierze na rozwiązaniach tradycyjnych, ale i elektronika znalazła tutaj swoje zastosowanie. Zadania są należycie stematyzowane, tak, że nie gryzą się z klimatem ER, a przy tym są ciekawe i różnorodne oraz nie bardzo liniowe, dzięki czemu również duże grupy będą miały co robić. Na uwagę zasługuje parę niestandardowych rozwiązań, które mogą stanowić zagwozdkę dla schematycznego myślenia.

  Obsługa spisała się bardzo dobrze. Nie mamy zastrzeżeń od strony formalnej. Prywatnie również - bardzo sympatyczni i życzliwi ludzie.

  Podsumowując, "Hostel na Paharganju", to ciekawy ER w dość oryginalnej tematyce. Nie wybija się wprawdzie w żadnym aspekcie na tyle, żeby zaliczyć go do grona najlepszych pokoi ucieczek w kraju, niemniej wszystko w nim zostało przygotowane naprawdę solidnie. Widać włożoną w jego wykonanie pracę i możemy go z czystym sercem polecić wszystkim osobom lubiącym tematykę oraz niebanalne pomysły.

 • Escape Room Ostatni Templariusze

  Ostatni Templariusze
  House of game
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci i tajemnice słynnego zakonu

  28.06.2019 | Besuchsdatum: 10.03.2019

  Pojmani za czyny, których się nie dopuściliśmy, zostaliśmy uwięzieni przez upadłych zakonników. Co gorsza, na końcu wyroku czekał na nas stryczek. Sytuacja sprawiła, że postanowiliśmy porzucić środki perswazji i podjąć próbę osobistego wyswobodzenia się z niewoli.

  W pokoju znajduje się wiele rekwizytów, w tym bardzo oryginalnych i autentycznych przedmiotów, które nadają mu wiarygodności. W kontraście pozostają jednak ściany, podłoga i sufit, które generalnie odstają trochę od klimatu, posiadając wygląd raczej współczesnych powierzchni.

  Pokój prezentuje się całkiem ciekawie w kwestii zagadek. Są one naprawdę oryginalne. Korzystają z rozwiązań tradycyjnych, co umotywowane jest charakterem scenariusza. Na uznanie zasługują mechanizmy, wykorzystane do rozgrywki- niektóre mocno zwiększają autentyczność doświadczenia. Pokój jest nieliniowy. To w połączeniu z faktem, że zagadki są dość oryginalne, sprawia, że jest on trudny do przejścia.

  Obsługa wykazała się bardzo pozytywnym podejściem i przyjaznym nastawieniem. Po grze długo rozmawialiśmy o naszych doświadczeniach. Dziękujemy także za okazaną pomoc w dostaniu się do kolejnego miejsca na naszej trasie.

  "Ostatni Templariusze" to pokój bez przesadnych efektów czy zapierającego dech w piersiach wystroju. Jego siłę stanowią oryginalne zagadki oraz autentyczne mechanizmy i rekwizyty. Jest on trudny, ale ciężko powiedzieć czy doświadczenie w ER będzie mieć większe znaczenie przy jego pokonywaniu, jako, że pewne przyzwyczajenia z wcześniejszych ucieczek niekiedy mogą bardziej przeszkodzić niż pomóc.

 • Escape Room Underworld

  Underworld
  Brain Code - Secret Room
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci kontra wilkołaki i wampiry

  03.05.2019 | Besuchsdatum: 09.03.2019

  Klamka zapadła. Trafiliśmy w miejsce, gdzie to wszystko się zaczęło. Wojna wampirów z wilkołakami jest bliska. Uwolnić się i uciec jak najdalej stąd, zanim rozpęta się piekło - ta myśl nam przyświecała, gdy rozpoczynaliśmy jedną z najdłuższych misji w naszej karierze. Północ zbliżała się nieubłaganie.

  Wystrój "Underworldu", podobnie jak w przypadku innych pokoi z trylogii stoi na wysokim poziomie. Widać, że twórcy nie szczędzili tutaj funduszy. Pomieszczenia zostały zaprojektowane w ciekawy sposób, a rekwizyty i mechanizmy robią solidne wrażenie, niemniej w stylu, w jakim wykonano pokój ciężko o błysk geniuszu. Elementu fabuły są odsłaniane podczas zabawy, a fani filmów pod tym samym tytułem na pewno znajdą tutaj sporo nawiązań i smaczków.

  Nie na darmo czas gry został zaplanowany na 120 minut. Pokój do łatwych nie należy, a ilość zagadek jest naprawdę imponująca. Większość z umieszczonych tu rozwiązań opiera się na systemach elektronicznych, co nieźle pasuje do całości. Rozgrywka nie jest bardzo liniowa i naprawdę dobrze jest odwiedzić Uderworld w większym gronie. Tematycznie zagadki były bez zarzutu, należycie wpasowywały się w klimat ER.

  Obsługa nie zawiodła. Profesjonalna, życzliwa i rozmowna. Do tego, co ważne w naszym przypadku, elastyczna.

  Podsumowując, jest to jeden z ciekawszych pokoi ucieczek w stolicy Dolnego Śląska. Wykonany z dużym nakładem finansowym i dbałością o szczegóły na pewno może się podobać. Odrobinę większy nacisk można było naszym zdaniem położyć na rozwój fabuły oraz wprowadzenie. Niemniej polecamy, podobnie jak pozostałe pokoje z tej trylogii.

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2 3 ... 23 24 25
Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN