Menü Suchen Was ist ein Escape Room? Alle Räume Sonderangebote Gutscheine Escape Room Spiel Anmelden
Adashi (dezERterzy)
 • Escape Room Wioska Smerfów

  Wioska Smerfów
  HURRY UP
  Wrocław

  Smerfna przygoda

  05.04.2019 | Besuchsdatum: 02.02.2019

  Pewnie każdy w dzieciństwie oglądał przygody Smerfów więc wizyta w Escape Roomie o tej tematyce to musiała być niezwykła przygoda i przeniesienie się w czasie do młodzieńczych lat.
  KLIMAT:
  Hurry Up już w swoim pierwszym pokoju Jumanji pokazali, że są mistrzami w przenoszeniu świata z ekranu telewizyjnego na realia eskejpowe i w Smerfach kolejny raz to udowodnili. Wystrój, klimat, muzyka to wszystko sprawia, że mamy wrażenie przebywania w innym świecie.
  ZAGADKI:
  Mimo, że tematyka jest bajkowa to zagadki dla nas nie okazały się wcale takie łatwe. Jest ich sporo i naprawdę bardzo różnorodne, od kłódek po ciekawe rozwiązania elektroniczne i ręcznie wykonane mechanizmy a z jednym rozwiązaniem spotkaliśmy się po raz pierwszy a nie łatwo już nas zaskoczyć.
  PODSUMOWANIE:
  Wioska Smerfów to fantastyczny ER dla wszystkich, czy to dzieci czy dorośli, każdy znajdzie coś dla siebie. Nic tylko czekać na kolejne pokoje od ekipy Hurry Up.

 • Escape Room Klątwa Skarbu Majów

  Klątwa Skarbu Majów
  Exit19.pl
  Wrocław

  Świątynia Wielkiego Jaguara

  04.04.2019 | Besuchsdatum: 02.02.2019

  Exit19.pl to klasa sama w sobie. Zwłaszcza Zdrada w Breslau i Obłęd zapadły mi na stałe w pamięci i oczekiwania wobec ich kolejnego pokoju miałem dość duże. Jak się łatwo można domyślić wrocławska ekipa stanęła na wysokości zadania. Jak z resztą zawsze.
  KLIMAT:
  W tym ER klimatu doświadczamy już przed wejściem do środka. A im dalej tym jest coraz lepiej. Wystrój rodem z filmów o Indiana Jonesie dopracowany w każdym możliwym szczególe. Do tego świetne efekty audiowizualne, to wszystko sprawia, że byliśmy zachwyceni.
  ZAGADKI:
  Jak to przystało na tajemniczą świątynię innej cywilizacji kłódek w tym miejscu nie uświadczymy. Jest za to cała masa zastosowanej elektroniki, która jest doskonale ukryta przez co nie odbiera nic klimatowi. Czasami bywa, że jak pokój jest bezkłódkowy to zagadki wydają się mało intuicyjne i nie zawsze wiadomo co z czym połączyć ale w przypadku Klątwy Skarbu Majów  gra przebiega płynnie i jak się posiada już jakieś doświadczenie w wycieczkach to zagadki są raczej z tych łatwiejszych.
  PODSUMOWANIE:
  Mimo, że ten pokój nie zmienił nic w moim osobistym rankingu zarówno ogólnopolskim jak i wrocławskim to po prostu nie można ominąć tego miejsca w swoich planach eskejpowych. Super zabawa, jak zwykle przesymaptyczni uśmiechnięci i chętni do rozmowy ludzie więc polecam!

 • Escape Room Noc żywych trupów

  Noc żywych trupów
  Trap Jungle
  Wrocław

  Zdążyć przed zombie

  04.04.2019 | Besuchsdatum: 02.02.2019

  Noc żywych trupów- nazwa mogła by sugerować, że w tym pokoju od Trap Jungle będziemy mieć do czynienia z horrorem ewentualnie z trhillerem jednak w tym przypadku jest to przygodówka i to bardzo przyjazna.
  KLIMAT:
  Na różnych etapach gry w zależności od miejsca w jakim się znajdziemy wystrój jest bardziej lub mniej dopracowany, jednak nie odbiera to nic klimatowi, który przez całą rozgrywkę jest świetnie poprowadzony. Nie jest ani troche strasznie więc nawet najbardziej bojaźliwi będą czerpać przyjemność z gry.
  ZAGADKI:
  Zadań, które stawia przed nami ten ER jest naprawdę dużo, lecz dla doświadczonej ekipy żadne z nich nie powinno sprawiać problemów. Wszystko jest bardzo logiczne i co najważniejsze wpasowane w fabułę i klimat pokoju. Połączenie tradycyjnych kłódek, pomysłowych mechanizmów i zadań manualnych sprawia, że nie można się nudzić nawet przez moment a czas mija bardzo szybko.
  PODSUMOWANIE:
  Choć oba pokoje Trap Jungle są naprawdę dobrze to bawiłem się lepiej i bardziej do gustu przypadła mi właśnie Noc żywych trupów. Rozgrywka jest bardzo płynna, zagadki intuicyjne i nawet mniej dopracowany wystrój niż w Peronie nie wpłynął na mój odbiór tego ER.

 • Escape Room Peron 9 i 3/4

  Peron 9 i 3/4
  Trap Jungle
  Wrocław

  W drodze do Hogwartu

  04.04.2019 | Besuchsdatum: 02.02.2019

  Wrocław to razem z Bydgoszczą miasta, do których jeśli chodzi o Escape Roomy chce się wracać. To była już nasza czwarta wizyta i w planach mieliśmy aż 12 pokoi. Jako pierwszy był ER w Potterowskim klimacie czyli Peron 9 3/4.
  KLIMAT:
  Jeśli chodzi o wystrój i klimat to tematyka Harrego daje naprawdę wielkie pole do popisu i przy nakładzie pracy i zapewne też niemałych kosztów można stworzyć perełkę dla fanów serii książek jak i filmów. Ja przyznaję, że filmy obejrzałem już po wizycie w tym pokoju więc wiele "smaczków" mi po prostu umknęło, ale teraz jestem w stanie je docenić i szacunek za to jak dopieszczony pod względem wystroju jest ten pokój.
  ZAGADKI:
  Mimo, że klimat i wystrój w nowszych eskejpach grają kluczową rolę to według mnie najważniejsze w tej zabawie powinny być zagadki. W przypadku Peronu stoją one na wysokim poziomie wykonania jak i pomysłowości. W tym pokoju stawia się zdecydowanie na rozwiązania elektroniczne no i oczywiście to czego nie mogło zabraknąć czyli na czarowanie. Poziom trudności raczej jest średni więc każdy może spróbować sił w Hogwarcie.
  PODSUMOWANIE:
  Jest to bardzo dobry pokój, ze świetną obsługą i kilkoma towarzyszami umilającymi nam czas przed wejściem jak i po wyjściu ;) jedyne czego żałuję to, że za późno zabrałem się za oglądanie przygód młodego czarodzieja. Polecam.

 • Escape Room Obiekt 3000

  Obiekt 3000
  Składnica Szyfrów
  Legnica

  Najlepszy w Legnicy

  04.04.2019 | Besuchsdatum: 01.02.2019

  Bywają takie pokoje, że po kilku początkowych minutach stwierdza się, że nie ma szans na rozwiązania jakiejkolwiek zagadki. Tak było w przypadku naszej gry w Obiekcie 3000. Całe szczęście że pierwsze wrażenie nie zawsze pozostaje z nami do końca. Wystarczyło rozwiązać pierwsze zadanie a potem poszło jak po sznurku, to co najpierw wydało się nielogiczne lub niemożliwe do wykonania w niejednym wypadku okazało się banalne.
  Dużym plusem tego ER jest wystrój i klimat, widać sporą pracę włożoną w jego powstanie. Obsługa na najwyższym poziomie i jak miałbym spośród wszystkich pokoi od Składnicy Szyfrów wybrać najlepszy to ja osobiście stawiam na Obiekt 3000. Szczerze polecam.

  Antwort Składnica Szyfrów

  Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)

 • Escape Room Sekret Maga

  Sekret Maga
  Składnica Szyfrów
  Legnica

  Magia

  04.04.2019 | Besuchsdatum: 01.02.2019

  Escape Room w galerii handlowej. Spotkaliśmy się z tym już u nas w Poznaniu więc lokalizacja dwóch pokoi ze Składnicy Szyfrów jakoś bardzo nas nie zaskoczyła.
  Po odwiedzeniu pierwszych trzech scenariuszy Legnickiej firmy przyszła pora na Sekret Maga. Pierwsze co od razu rzuca się w oczy to to, że pokój jest zdecydowanie nowszy od poprzedników. Nie tylko widać to w wystroju ale przede wszystkim w zagadkach, które bazują często na dopracowanych w każdym szczególe mechanizmach, choć kłódek w pokoju nie brakuje.
  Poziom trudności dopasowany raczej dla każdego rodzaju grup, czy to z mniejszym czy z większym doświadczeniem. Rozwiązania logiczne i sprawiające momentami dużo frajdy. Obsługa oczywiście na najwyższym poziomie.

  Antwort Składnica Szyfrów

  Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)

 • Escape Room Operacja

  Operacja "Wrocław"
  Bermudy Quest
  Wrocław

  Archivale Bewertung

  Klimatycznie i fabularnie bez zastrzeżeń

  08.03.2019 | Besuchsdatum: 01.02.2019

  Największym plusem Składnicy Szyfrów jest to, że nie poprzestają tylko i wyłącznie na zagadkach. W ich eskejpach głównym i wybijającym się ponad wszystko elementem jest fabuła. Jednak to nie znaczy, że zadania przed nami stawiane są słabe, jest wręcz odwrotnie, a w Projekcie Liegnitz można spotkać zróżnicowane zagadki zarówno tradycyjne kłódkowe jak i ciekawe mechanizmy a wszystko doskonale osadzone w histori pokoju. Rozwiązywanie ich daje dużo frajdy, bowiem nie ma w nich nic przekombinowanego i logiczne myślenie wystarczy, żeby sobie bez problemów poradzić w tym pokoju.
  Szczerze polecam wszystkim bez względu na doświadczenie jak i upodobania jeśli chodzi o ER.

  Antwort Bermudy Quest

  Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)

 • Escape Room Ostatni Artykuł

  Ostatni Artykuł
  Składnica Szyfrów
  Legnica

  Dziennikarskie śledztwo

  08.03.2019 | Besuchsdatum: 01.02.2019

  Ostatni artykuł, w rankingu najlepszy z pokoi od Składnicy Szyfrów. Jakby się można było spodziewać przeprowadzanie dziennikarskiego śledztwa będzie się wiązać w długimi opisami, zagadkami wymagającymi czytania i analizowania znalezionych wcześniej wskazówek lecz na szczęście darowano nam tego. Jest za to sporo naprawdę ciekawych rozwiązań zarówno elektronicznych jak i logicznych. Z większością z nich spotkaliśmy się już wcześniej ale znalazło się także coś nowego.
  Wystrój i klimat może jakoś nie powala na kolana no ale też nie ma co tego wymagać, w końcu to miejsce pracy dziennikarzy i to co powinno się w nim znajdować to się znajduje.
  O gustach się nie powinno dyskutować, jednym podoba się co innego niż drugim więc to, że moim zdaniem akurat ten pokój jest najsłabszy z wszystkich pięciu ze Składnicy Szyfrów niech nie zniechęca nikogo do odwiedzenia tego miejsca, bowiem to solidna pozycja nie tylko w Legnicy ale spośród wszystkich odwiedzonych przez nas pokoi.

  Antwort Składnica Szyfrów

  Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)

 • Escape Room Cień Małej Moskwy

  Cień Małej Moskwy
  Składnica Szyfrów
  Legnica

  Хорошо

  08.03.2019 | Besuchsdatum: 01.02.2019

  Kolejny wyjazd na eskejpy. Kierunkiem miał być Wrocław, lecz opisami, opiniami i tym, że 5 pokoi jest w jednej firmie skusiła nas Legnica więc przed wizytą w stolicy Dolnego Śląska udaliśmy się właśnie tam.
  Obsługa zaproponowała nam kolejność odwiedzania ich pokoi według stopnia trudności i rzeczywiście Cień małej Moskwy okazał się idealnym miejscem na rozgrzewkę.
  Fajny klimacik, proste, logiczne i współgrające z fabułą zagadki, skromny lecz pasujący do całości wystrój, to wszystko sprawiało,  że odbiór tego ER jest jak najbardziej pozytywny.
  Byliśmy akurat w dniu, w którym pokój miał swoją trzecią rocznicę od powstania i udało się pobić rekord więc tym większa dla nas frajda.
  Szczerze polecam zarówno początkującym jak i zaprawionym w ucieczkach graczom.

  Antwort Składnica Szyfrów

  Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)

 • Escape Room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  Mavrel i DC Comics w pigułce

  10.01.2019 | Besuchsdatum: 14.12.2018

  Na wstępie powiem, że jestem wielkim fanem filmów, które zostały nakręcone na podstawie komiksów a zwłaszcza o superbohaterach z Universum Marvela i DC Comics. Stąd też jak tylko zobaczyłem, że powstaje Escape Room o tej tematyce i do tego w Bydgoszczy to nie mogłem się doczekać żeby odwiedzić ekipę Mr.Lock.
  Już samo wejście do siedziby firmy sprawiło, że poczuliśmy się jakoś inaczej, było czuć że spotka nas zaraz coś wielkiego a Mistrzowie Gry tylko podkręcali w nas emocje jeszcze przed rozpoczęciem zabawy. Choć nie wiem czy ratowanie świata można nazwać zabawą.
  Rzadko kiedy nie wiem jakimi słowami określić to jak przeżyliśmy ten Escape Room. Powiedzieć, że wystrój był świetny to jakby nic nie powiedzieć. Zachwycać się klimatem, rekwizytami, zagadkami można bez końca ale cokolwiek teraz bym nie napisał to i tak nie odzwierciedli nawet w małym stopniu tego co działo się gdzieś tam na 75 piętrze wieżowca. To trzeba przeżyć po prostu.
  Ale pewien jestem jednego  - LockMe specjalnie dla pokoju Superheroom powinno wprowadzić nową kategorię, bowiem przygodowy to zbyt mało powiedziane. To jest pokój akcji. I to na najwyższych obrotach. CHAPEAU BAS!!!

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2 3 ... 17 18 19
Diese Seite verwendet Cookies

Du kannst sie in deinen Browser-Einstellungen deaktivieren. Manche Einstellungen können danach unverfügbar sein.

Siehe unsere Cookie Regelungen.

OK, ICH HAB VERSTANDEN