Adashi (dezERterzy)
 • Escape Room Jaskinia Hazardu

  Jaskinia Hazardu
  Escape ARENA
  Poznań

  Spłata długu

  15.10.2019 | Besuchsdatum: 01.07.2019

  Pokój na który dostałem w prezencie voucher, więc nie miałem wielkich oczekiwań w końcu nie ja za tą grę zapłaciłem;) ale jak się okazało był to mega trafiony prezent.
  KLIMAT:
  W dobry sposób oddany klimat kasyna z dość zaskakującym zwrotem akcji za co wielki plus. Wystrój też bez zarzutu choć w końcowej fazie gry jego jeden element potrafił zrobić wrażenie.
  ZAGADKI:
  Podobnie jak w pierwszym z pokoi od Escape Arena tak samo w Jaskini Hazardu mamy do czynienia ze zróżnicowaniem w zagadkach zarówno w typie jak i trudności. Dla mnie najważniejsze jest żeby były one w klimacie pokoju ale także logiczne więc nie mam zarzutów.
  PODSUMOWANIE:
  Jakbym miał porównać ze sobą oba pokoje w nowej poznańskiej firmie to chyba nie potrafiłbym powiedzieć który z nich jest lepszy. Za Galaktyką przemawia wystrój i klimat zaś za Jaskinią mega grywalność. Tak czy inaczej oba są godne polecenia i czekamy na więcej.

 • Escape Room Galaktyka Tajemnic

  Galaktyka Tajemnic
  Escape ARENA
  Poznań

  Niech moc będzie z nami

  15.10.2019 | Besuchsdatum: 01.07.2019

  Nowa firma eskejpowa w takim mieście jak Poznań musi stworzyć naprawdę solidny pokój, żeby się przebić pośród innych i zachęcić graczy do odwiedzin. Trochę obawiałem się wizyty w Escape Arenie ale moje obawy były jak się okazało bezpodstawne.
  KLIMAT:
  Ja osobiście nie oglądałem żadnej części Gwiezdnych Wojen i nie powstał jeszcze żaden Escape Room, który potrafiłby mnie do tego przekonać. Podobnie jest z Galaktyką Tajemnic. Choć wystrój i klimat bardzo mi się podobały to nie wpłynie to na pewno na zainteresowanie filmem.
  ZAGADKI:
  Duża ilość zagadek, naprawdę bardzo przemyślanych i zastosowujących różnorodne rozwiązania, od kłódek przez mechanizmy do zadań typowo manualnych. Jedynym minusem była zagadka, która jak się później okazało wymagała znajomości tematyki Star Wars co nie powinno mieć miejsca. Ale właściciel powiedział, że coś w tej kwestii zmienią więc nic tylko w to wierzyć.
  PODSUMOWANIE:
  Bardzo dobry pokój, z wieloma zaskoczeniami i z dopracowanym wystrojem. Śmiało mogę polecić każdemu nowy punkt na poznańskiej mapie ER

 • Escape Room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  Lokalizacja!!!

  15.10.2019 | Besuchsdatum: 08.06.2019

  Wiedzieliśmy, że powrót do Gliwic a dokładniej do ekipy Tick Tack to będzie wyśmienite przeżycie. Po mega wymagających i dopieszczonych w każdym detalu Wrotach czasu zarówno Egipcie jak i Tortudze nasze oczekiwania były ogromne ale tego co spotkaliśmy się nie spodziewałem.
  KLIMAT:
  O klimacie można by pisać godzinami. Już od wejścia do poczekalni zostajemy pozytywnie zaskoczeni. A samo rozpoczęcie gry to już kulminacja wielkich emocji, które rosną z każdą minutą a nawet sekundą. Wystrój tego Escape Roomu to majstersztyk. Już nawet nie próbuje sobie wyobrazić ile pieniędzy, ile czasu, a przede wszystkim pracy i serca zostało włożone w stworzenie tego dzieła.
  ZAGADKI:
  W Lokalizacji na próżno szukać kłódek. Jest to w pełni zautomatyzowany pokój z rozwiązaniami, o których nawet nie pomyślałbym, że można przenieść w realia pokoju zagadek. Ciężko nawet opisać cokolwiek nie spojlerując stąd też mogę zachęcić jedynie do odwiedzin Gliwic. Cały pokój nie jest prosty, czas ucieka nieubłaganie więc zdecydowanie lepiej jest wybrać się tam mając już jakieś doświadczenie.
  PODSUMOWANIE:
  W podsumowaniu nie napiszę zbyt wiele. Wystarczą dwa słowa:
  CHAPEAU BAS!!!

 • Escape Room Stacja Kosmiczna

  Stacja Kosmiczna
  Open The Lock
  Gliwice

  Kosmiczna stacja

  15.10.2019 | Besuchsdatum: 08.06.2019

  Szczerze przyznam, że tematyka "kosmosu" jeśli chodzi o Escape Roomy nie jest moją ulubioną. Jak mamy w planach tego typu pokój to pierwsza myśl jaka mnie nachodzi jeszcze przed wejściem to, że znowu będzie milion guzików na pulpitach i tak naprawdę nie wiadomo co z nimi zrobić. Czy w przypadku Stacji kosmicznej w Gliwicach było podobnie?
  KLIMAT:
  Osobiście nie odczułem w pokoju nawet przez moment tego, co zostało nam przedstawione we wprowadzeniu, że statek uległ awarii i musimy się jak najszybciej ewakuować. Wystrój też nie zachwycał a bardziej sprawiał wrażenie tandetmego.
  ZAGADKI:
  Jeśli o zagadki chodzi to było trochę lepiej choć nadal bez szału. Część z nich rzeczywiście nawiązywała do tematyki. Ich trudność raczej niezbyt wysoka choć w naszym przypadku nie obyło się bez przestojów. Jedynie jedna z zagadek moim zdaniem była mało intuicyjna lub po prostu nieodpowiednio oznaczona.
  PODSUMOWANIE:
  Ja nie jestem wymagający jeśli chodzi o ocenianie pokoi, ale staram się być w tych ocenach uczciwy i dlatego gliwicki Statek dostaję taką notę a nie inną. Żałuję, że nie pasowały nam godziny wejść do Świątyni Zagłady bowiem o tym eskejpie słyszałem dużo dobrego. No ale mam nadzieję, że uda się tą wizytę w przyszłości zaplanować.

 • Escape Room Zamek Czarnego Kruka

  Zamek Czarnego Kruka
  Can you escape?
  Bytom

  Czarny kruk

  15.10.2019 | Besuchsdatum: 08.06.2019

  Wychodząc z wcześniejszego pokoju w świetnym czasie zrobiła nam się dość spora luka czasowa i zamiast od razu odwiedzić Gliwice gdzie mieliśmy zaplanowany kolejny eskejp, dzięki poleceniu skusiliśmy się na świeżo otwarty wtedy Zamek Czarnego Kruka.
  KLIMAT:
  Już od samego wejście mega pozytywne zaskoczenie. Pierwsze co rzuca się w oczy to świetny wystrój, który z biegiem czasu okazuje się jeszcze lepszy. Fajny pomysł z podziałem ról i choć nie ma on jakiegoś większego znaczenia w czasie gry to wczuwając się w fabułę i zabawę staraliśmy się naszych ról trzymać do samego końca. Bardzo dużym plusem jest także całkowite wykorzystanie przestrzeni.
  ZAGADKI:
  Zagadkowo tak samo jak klimatycznie czyli super. Choć była jedna zagadka, która mnie osobiście przerosła, nie ze względu na trudność, złożoność czy logikę ale na sporą ilość czytania i zapamiętywania tego co się już wcześniej dowiedziało. Zostawiliśmy to kobietom bo one są w tym zdecydowanie lepsze ;)
  PODSUMOWANIE:
  Naprawę rzadko kiedy bywa tak, że udaje się nam zrobić więcej pokoi podczas wyjazdu niż te, które mieliśmy wcześniej zaplanowane. A jak się okaże, że takowy eskejp jest tak świetny jak Zamek Czarnego Kruka i plasuje się w naszej czołówce pokoi z całego tripu to wypada tylko podziękować zarówno twórcom z Can You Escape jak również polecającemu z sąsiedniej bytomskiej firmy.

 • Escape Room Indiana Jones i Święty Graal

  Indiana Jones i Święty Graal
  Escape Graal
  Bytom

  Indiana

  15.10.2019 | Besuchsdatum: 08.06.2019

  Nie pierwszy i zapewne nie ostatni pokój z Indiana Jonesem w tle jaki odwiedziliśmy, bowiem jest to idealny i mocno inspirujący temat na Escape Room.
  KLIMAT:
  Klimatycznie jest ok. No i tylko ok. W czasach naprawdę genialnych pokoi, dopracowanego wręcz w każdym aspekcie wystroju a nawet wręcz filmowej scenografii bytomski Indiana nie ma się co porównywać.
  ZAGADKI:
  Bardzo przyjemny w odbiorze i łatwy pokój. Wszystko jest bardzo logiczne i bez żadnego problemu przechodzi się od zagadki do zagadki. Zdecydowanie polecam dla bardziej początkujących grup, bardziej doświadczeni tak jak my mogą czuć niedosyt.
  PODSUMOWANIE:
  Mając na koncie dużo ponad 200 Escape Roomów Indiana nie zrobił na mnie wrażenia. Choć wszystko jest zgodne z fabułą i jest jako taki klimat to na danie wyższej oceny to było zdecydowanie za mało.

 • Escape Room Pogromcy duchów

  Pogromcy duchów
  Quick Escape Room
  Bytom

  Ghosts busters

  15.10.2019 | Besuchsdatum: 08.06.2019

  Świat znowu potrzebuje pomocy. Duchy i inne istoty pozaziemskie panoszą się po ziemi więc do kogo trzeba się zgłosić jak nie właśnie do Pogromców duchów...
  KLIMAT:
  Wielkie brawa za wszystkie smaczki nawiązujące do kultowego filmu, jest ich cała masa i do tego dekoracje idealnie odwzorowane. Do tego efekty wizualne i fantastyczna muzyka. Po prostu w kwestii klimatu nic dodać nic ująć.
  ZAGADKI:
  W kwestii zagadek też się nie ma do czego doczepić. W większości są spójne z fabułą, ich ilość jest tak dopasowana, że 60 minut mija bardzo szybko bez żadnych przestojów. Plus za duże zróżnicowanie.
  PODSUMOWANIE:
  Bardzo solidny pokój, szczególnie dla fanów filmu choć pozostali też powinni się świetnie bawić. Czekamy na kolejne propozycje od Quick Escape Room i przy następnym tripie na Śląsk na pewno znów odwiedzimy Bytom.

 • Escape Room Fabryka Czekolady

  Fabryka Czekolady
  LOFTescape
  Chorzów

  Charlie i...

  15.10.2019 | Besuchsdatum: 08.06.2019

  Szczerze przyznam, że do Loft Escape bardzo chciałem wrócić po odwiedzeniu Morderstwa w Orient Expressie. Głównie ze względu na właściciela, mega pozytywnego człowieka, który po prostu zaraża pozytywną energią. Więc jak planowaliśmy wyjazd na Śląsk i w Chorzowie powstała Fabryka czekolady to nie mogliśmy pominąć tego pokoju w naszym planie.
  KLIMAT:
  Pokój genialnie oddaje klimat filmu o Willy'm Wonce. Smaczków w wystroju jest co nie miara. No a jadalne dekoracje to bardzo duży plus dla łasuchów jakimi oczywiście jesteśmy.
  ZAGADKI:
  Zagadki w tym eskejpie są raczej bardziej zaawansowane technologicznie niż to było w pierwszym pokoju od Loft Escape. Dla nas oczywiście najważniejsze było to, że są logiczne i pasujące do fabuły pokoju. Jedynym minusem był fakt, że w jednej zagadce coś się zacięło ale ani trochę nie wpłynęło to na nasze postrzeganie Fabryki czekolady jako świetny Escape Room.
  PODSUMOWANIE:
  Jak to bywa w większości przypadków gdy firma otwiera kolejny pokój stara się wznieść co najmniej o poziom wyżej w porównaniu z poprzednikiem. Tym razem jest podobnie. Jednak przez 2 lata jakie minęły od naszej poprzedniej wizyty odwiedziliśmy naprawdę sporo pokoi, które były jeszcze lepsze, stąd sumienie nie pozwala dać mi maksymalnej oceny choć pokój jest świetny.

 • Escape Room Grota Mocy

  Grota Mocy
  Open The Lock
  Zabrze

  Jest moc

  09.10.2019 | Besuchsdatum: 07.06.2019

  Na zakończenie dość mocno zagospodarowanego dnia, jako ósmy Escape Room wybraliśmy lidera zabrzańskiej rynku na LockMe czyli Grotę Mocy.
  KLIMAT:
  Świetny wystrój. Widać, że w ten pokój włożono bardzo dużo pracy i jeszcze więcej serca. Sporo elementów zaskoczenia, które podkręcały klimat.
  ZAGADKI:
  Zagadek jest dość sporo choć patrząc na wielkość pokoju i zagospodarowanie przestrzeni można by było dorzucić co najmniej drugie tylko, oczywiście przy zwiększeniu limitu czasowego, bowiem te zadania, które zostały umieszczone w Grocie Mocy do łatwych nie należą. Dużym plusem jest zróżnicowanie w zagadkach co cechuje najlepsze eskejpy.
  PODSUMOWANIE:
  My bawiliśmy się świetnie. Dla takich pokoi warto przejechać 500 kilometrów a nawet więcej. Podczas naszej wizyty nowy pokoj Open The Lock był jeszcze w przygotowaniu ale mam nadzieję, a raczej jestem pewien, że w przyszłości spotkamy się jeszcze raz i odwiedzimy Saloon.

 • Escape Room Kopalnia Złota

  Kopalnia Złota
  Strych
  Chorzów

  Gorączka złota

  09.10.2019 | Besuchsdatum: 07.06.2019

  Po wyjściu z Kryjówki genialnego wynalazcy myśleliśmy, że poziom gorąca osiągnął już maksimum. Szybko jednak zostaliśmy wyprowadzeni z tego błędu zaczynając przygodę w Kopalni złota.
  KLIMAT:
  Dopracowany do perfekcji wystrój, świetny realistyczny klimat no i upał. Ale czego innego się można było spodziewać po takim miejscu. Z czasem on nawet już nie przeszkadzał a sprawiał, że lepiej mogliśmy się wczuć w fabułę.
  ZAGADKI:
  Pierwsze co się rzuca w oczy w porównaniu z pierwszym pokojem od chorzowskiego Strychu to to, że jest zdecydowanie nowocześniejszy także pod względem zagadek. Głównie pokój bazuje na mechanizmach i zadaniach manualnych idealnie wpasowanych w klimat kopalni. Jedna zagadka przypadła mi bardzo do gustu i z tego co mówili właściciele mało kto rozwiązuje ją bez podpowiedzi stąd też jestem z nas dumny że się nam udało.
  PODSUMOWANIE:
  Świetny escape room dla każdego niezależnie od doświadczenia i upodobań jeśli chodzi o kategorię. Tutaj po prostu zabawa jest gwarantowana i długie minuty na rozmowę z przesympatycznymi właścicielami w cenie gry ;)

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2 3 ... 21 22 23