Zespół eR
 • Escape Room Moriarty sp. z o.o.

  Moriarty sp. z o.o.
  Quest Cage
  Katowice

  Wykraść kompromitujące materiały...

  24.01.2020 | Besuchsdatum: 18.01.2020

  Tego dnia odwiedziliśmy 3 pokoje firmy Quest Cage.

  3/3

  Na koniec zostawiliśmy sobie najlepszy pokój tej firmy według rankingu LockMe. Trzeba przyznać, że pokój zasłużenie zajmuje tak wysoką pozycję na arenie całego kraju.

  Sherlock na pewno chciałby pracować w takim biurze. W pokoju nie ma przypadkowych elementów, wszystko doskonale wpływa na odczuwalny klimat. W tym ER z pewnością każdy zostanie zaskoczony w pozytywny sposób.

  Zagadek jest dość sporo, są przemyślane, niejednokrotnie wymagają współpracy graczy oraz obfitują w ciekawe rozwiązania.

  Po wyjściu z pokoju poznaliśmy kolejną panią z obsługi, którą po rozmowie można nazwać pozytywną krejzolką :)

  Podsumowując, zarówno ten pokój, jak i pozostałe firmy Quest Cage są z kategorii 'must see'.

 • Escape Room Piekło Hazardzisty

  Piekło Hazardzisty
  Quest Cage
  Katowice

  Wkupić się w łaski...

  24.01.2020 | Besuchsdatum: 18.01.2020

  Tego dnia odwiedziliśmy 3 pokoje firmy Quest Cage.

  2/3

  Zaraz po wyjściu z reaktora udaliśmy się do pokoju, który był pokojem eliminacyjnym Poland Escape oraz według Pań z obsługi, jest najtrudniejszym w firmie.

  Wnętrze pokoju doskonale odzwierciedla bar, w którym spotykają się gangsterzy. Gry, pieniądze, alkohol czego chcieć więcej.

  Zagadki w tym pokoju są mocno matematyczne, dlatego "czterem blondynkom" może sprawić on poważne problemy. Poza tym są logiczne i dość liniowe. Wszystko nawiązuje do tematyki, może zaskoczyć początkowe grupy.

  Ten pokój obsługiwany był przez inną Panią, niż w reaktorze. Widać, że mieliśmy do czynienia z fanką ER, ciekawa rozmowa oraz doskonałe wprowadzenie do gry.

 • Escape Room Reaktor 404: powrót atomu

  Reaktor 404: powrót atomu
  Quest Cage
  Katowice

  Zabawa w atom...

  24.01.2020 | Besuchsdatum: 18.01.2020

  Tego dnia odwiedziliśmy 3 pokoje firmy Quest Cage.

  1/3
  W pierwszej kolejności postanowiliśmy odwiedzić reaktor. Od razu po rozpoczęciu gry widać, że ten pokój znacznie odbiega wystrojem od innych. Faceci będą pod wrażeniem, kobiety może też ;) Jak ktoś nie miał w życiu okazji majsterkować, to może to być jego pierwszy raz.

  Co do zagadek, to są one bardzo logiczne i mocno techniczne, dlatego rozgrywka przebiega płynnie. Poziom trudności jest umiarkowany, są elementy nieliniowe, do rozwiązania niektórych problemów konieczna jest współpraca.

  Obsługa mimo jednej małej wpadki (kłódka), nadrobiła gadką i sposobem bycia, dlatego można na to przymknąć oko.

 • Escape Room Złe Miejsce

  Złe Miejsce
  Maze Kraków
  Kraków

  Glaubwürdige Bewertung

  Poznać ofiary...

  09.01.2020 | Besuchsdatum: 12.11.2019

  Jak zawsze, zaraz po otwarciu nowego w pokoju w KRK, postanowiliśmy go odwiedzić.

  Wizyta w pierwszym tygodniu po otwarciu nie była najlepszym pomysłem, ze względu na sporą liczbę niedoróbek, począwszy od przedpokoju, szkoleniu obsługi i samego pokoju.

  Wystrój pokoju minimalistyczny, zagadki starego typu, dość łatwe i liniowe.

  Po wyjściu z pokoju ciężko było coś powiedzieć, bo tydzień wcześniej odwiedziliśmy Lokalizację od TickTack'a i te pokoje aż ciężko porównać. Obsługa powiedziała, że mają plany, aby dodać kolejne zagadki i pozmieniać różne rzeczy. Pytanie w takim razie, po co otwierać pokój, skoro już po kilku dniach od otwarcia ma się pełno pomysłów na nowe zagadki.

  Pomimo, że jest to najnowszy pokój w Krakowie, gdybyśmy o tym nie wiedzieli, to wskazalibyśmy, że ma 3-4 lata.

  Możliwe, że w tej chwili pokój jest już w lepszym stanie, jednak w dniu, w którym go odwiedziliśmy, nie możemy dac więcej niż naciągane 7.

  Maze Kraków

  Antwort Maze Kraków

  Bardzo dziękujemy za opinię! Przepraszamy za pewne niedogodności, które zaistniały, ale jak słusznie Panowie zauważyli, pokój był świeżo otwarty, przez co nie wszystko było dopięte na ostatni guzik. Pragniemy odpowiedzieć na zadane, w komentarzu, pytanie, po co otwierać pokój, zanim wprowadzi się, weń, wszystkie pomysły i zagadki. Odpowiedź jest bardzo prosta, szczera i życiowa: pewne rozwiązania wymagają większych nakładów finansowych, przez co nie mogliśmy sobie, na nie, od razu pozwolić i będą one wdrażane sukcesywnie. Muszą jednak, Panowie, wiedzieć, że w każdy pokój/ zagadkę/ element wystroju etc. wkładamy maksimum serca i zaangażowania, bo to, co robimy jest naszą pasją. Wszystko, co zostało zawarte, w Panów opinii, jest odczuciem subiektywnym, z jednym jednak- obiektywnym aspektem nie możemy się zgodzić: nasz pokój zdecydowanie nie jest liniowy. Siódemka to całkiem dobra ocena, a w Panów opinii ani jednego pozytywu- szkoda... Pozdrawiamy serdecznie!

 • Escape Room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  Tajna misja...

  07.11.2019 | Besuchsdatum: 26.10.2019

  Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne wtedy pokoje firmy TickTack.

  3/3 - Lokalizacja

  Na sam koniec zostawiliśmy najnowszy i zarazem najwyżej plasujący się pokój w rankingu.
  Po dwóch wcześniejszych oraz pochlebnych opiniach, oczekiwania były bardzo wysokie.

  Nie dajcie się zwieść temu, jak wygląda budynek z zewnątrz. Od razu po wejściu, wystrój "przedpokoju" wprowadza uczestników w odpowiedni nastrój. Dodatkowo wprowadzenie oraz gry słowne Mistrza, sprawiają, że już przed wejściem do ER rozpoczyna się zabawa. Sposób przedstawienia zadania oraz nastrój jaki panował, uznaliśmy za najlepszy, jakiego do tej pory doświadczyliśmy.

  W tym pokoju nie ma przypadkowych elementów, wszystko do siebie pasuje tworząc spójną, logiczną całość. Znajdziemy tutaj rozwiązania oryginalne i pomysłowe, z każdą kolejną zagadką zastanawiamy się, co jeszcze mogli wymyślić twórcy pokoju. Zagadek jest bardzo dużo, jednak doświadczone ekipy, nie powinny mieć problemu z ukończeniem pokoju w regulaminowym czasie.

  Podsumowując, pokój na każdym z nas zrobił niesamowite wrażenie, zasługuje w pełni na swoje miejsce w rankingu. Nam nie pozostaje nic innego, jak wyczekiwać otwarcia kolejnego pokoju w tym miejscu, bo ta firma gwarantuje jakość rozgrywki na najwyższym poziomie.

 • Escape Room Wrota Czasu - Tortuga

  Wrota Czasu - Tortuga
  TickTack
  Gliwice

  Co skrywa statek?

  07.11.2019 | Besuchsdatum: 26.10.2019

  Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne wtedy pokoje firmy TicTack.

  2/3 - Tortuga

  Pokój wchodząc na rynek z pewnością był w ścisłej czołówce rankingu krajowego.
  Pomimo upływu czasu, ten ER jest na poziomie obecnie otwieranych pokoi przez czołowe firmy.

  Wystrój pokoju doskonale oddaje miejsce, w którym się znajdujemy, realistyczne elementy sprawiają, że na godzinę zapominamy, że znajdujemy się w centrum Gliwic.
  Zagadki są pomysłowe, wpasowują się w fabułę pokoju. Trzeba zwracać na wszystko uwagę, bo inaczej można się zaciąć. Pokój zarówno dla grup początkujących, jak i zaawansowanych.

  Obsługa na najwyższym poziomie, ciekawe wprowadzenie, rozmowa o innych pokojach, widać, że mieliśmy do czynienia z fanami ER.

 • Escape Room Wrota Czasu - Egipt

  Wrota Czasu - Egipt
  TickTack
  Gliwice

  Jakie tajemnice skrywa Egipt...

  07.11.2019 | Besuchsdatum: 26.10.2019

  Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne wtedy pokoje firmy TicTack.

  1/3 - Egipt

  Pokój pomimo swoich lat, broni się znakomicie wystrojem i zagadkami.
  W środku znajdziemy elementy charakterystyczne dla starożytnego Egiptu, nie ma tam nic przypadkowego, wszystko doskonale łączy się z fabułą. W pewnym miejscu na ścianie pozostał [spojler], który po ostatnich modyfikacjach nie był częścią żadnej z zagadek, dlatego mógł wprowadzić w pewne zakłopotanie.
  Zagadki nieliniowe, logiczne, które nie powinny sprawić problemów średnio-zaawansowanym ekipom.

  Po wizycie w Cieniu Piramid, pokój nie robi już takiego wrażenia, dlatego jak ktoś nie był w tych pokojach, to w pierwszej kolejności polecam Egipt.

  Obsługa na najwyższym poziomie, ciekawe wprowadzenie, rozmowa o innych pokojach, widać, że mieliśmy do czynienia z fanami ER.

 • Escape Room Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny

  Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny
  Secreto
  Kraków

  Czy wystarczy nam paliwa?

  14.10.2019 | Besuchsdatum: 14.10.2019

  Nowy pokój w KRK - pretekst na spotkanie się swoją ekipą.

  Statek kosmiczny, jako kolejna część układanki firmy Secreto, wnosi na krakowski rynek coś nowego. Elementy wystroju oraz sposób aranżacji wnętrza są na najwyższym poziomie.

  Znajdziemy tu nieliniowe, bardzo logiczne, różnego rodzaju zagadki, dlatego gra przebiega płynnie. Przechodząc pokój zbyt szybko, niektóre osoby mogą nie wiedzieć o części z nich, dlatego nie polecamy robić pokoju jak najszybciej, czasu jest wystarczająco na spokojną grę.

  Co do obsługi, to jak zwykle na najwyższym poziomie.

  Podsumowując, naszym zdaniem pokój poziom wyżej od pierwszej części, z aspiracjami do bycia nr 1 w Krakowie. Nie możemy się doczekać kolejnych pokoi, bo patrząc na dwa wcześniejsze, z pewnością będą gwarantować rozrywkę na najwyższym poziomie.

 • Escape Room Anatomia Zbrodni 2

  Anatomia Zbrodni 2
  Gamescape Kraków
  Kraków

  Glaubwürdige Bewertung

  Odwiedziny w nowej lokalizacji

  31.08.2019 | Besuchsdatum: 10.08.2019

  Wystrój stylizowany na pracownię mordercy, znajdziemy tutaj sporo elementów podkreślających to, gdzie się znajdujemy.

  Występują zagadki różnego typu, niektóre wymagają współpracy, w sporej części nieliniowe. Nie tworzą jednak spójnej całości.

  Jako jedyny z obecnej ekipy byłem w pierwszej wersji pokoju i szczerze mówiąc, pamiętam w zasadzie jedną z zagadek, dlatego nie widzę przeszkód dla osób, które odwiedziły pierwszą wersję pokoju na Dietla.

  Podsumowując, spodziewałem się czegoś lepszego. Wraz ze zmianą lokalizacji, pokój zbudowano od zera, dlatego można było sobie pozwolić na ciekawsze rozwiązania, a tak pokój jest na poziomie pokojów sprzed dwóch lat.

  Obsługa miła i profesjonalna, nie mamy żadnych zastrzeżeń.

  Po ostatnich wizytach w świetnych ER, niestety nie mogę dać wyższej oceny niż 8 (dałbym takie 7,5). Mam nadzieję, że kolejne pokoje będą na miarę obecnych czasów.

 • Escape Room Pasażer

  Pasażer
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Sprostać presji czasu...

  09.08.2019 | Besuchsdatum: 03.08.2019

  Po wejściu do pokoju od razu widać, że jest to świetnie zrealizowany, oryginalny pomysł.
  Wystrój realistyczny, wszystko wygląda tak, jak w prawdziwej podróży.
  Liczba zagadek oraz ich jakość może nie są najwyższych lotów, ale klimat i fabuła to rekompensują.
  Wersja extra zapewnia dodatkowe emocje.
  Obsługa bardzo w porządku.

Mehr Bewertungen anzeigen: 1 2 3 ... 6 7 8