Bushee

Bushee

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nos... [więcej]

18 Besucht

3 Geplant

Navigator

114 Punkte

100
114 Pkt
150

Alle Bewertungen

Escape Room Rycerski
Rycerski

Powrót do przeszłości

05.12.19 | Besuchsdatum: 05.12.19

Glaubwürdige Bewertung

Fabułka pokoju rycerskiego, jego klimat i współgrają ze sobą. Struktura pokoju i zawartych w nim zagadek mocno nastawiona jest na kooperację współgraczy - pewnych zagadek nie da się rozwiązać w pojedynkę, a wiele z nich jest o wiele łatwiejsza, gdy pokonuje się je razem; to zdecydowany plus, w końcu do ER wchodzi team, a nie grupa jednostek :)
Na pochwałę zasługuje duża pomysłowość przy projektowaniu mechanizmów i problemów do pokonania oraz ich logiczność. Nie każde rozwiązanie przychodzi od razu, jednak gdy już się na nie trafi, nie ma wątpliwości, że było słuszne. Trzeba jednak zauważyć, że pokój na równi z myśleniem wymaga spostrzegawczości, choć nie jest tak, że podpowiedzi giną w gąszczu dekoracji - wręcz przeciwnie, dość łatwo rozpoznać, który element bierze udział w grze, jednak trudność polega na ich powiązaniu z zagadką.
Z tego pokoju wyszliśmy na pewno usatysfakcjonowani. Chętnie zmierzymy się z innymi pokojami Find a Way.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 9/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Krwawy Baron
Krwawy Baron

Robota dla robota

16.07.19 | Besuchsdatum: 05.07.19

Glaubwürdige Bewertung

Pokój o naprawdę świetnym wystroju i klimacie. Przechodząc z miejsca na miejsce można naprawdę poczuć atmosferę Londyńskich ulic i domów epoki wiktoriańskiej, przyprawioną szczyptą steampunku.
Jest to pierwszy ER, w którym spotkałem się z przydziałem ról poszczególnym uczestnikom zabawy - niby banał, ale dodaje smaku i urozmaica rozgrywkę.
Zagadki, jak na Time4Secrets przystało, stoją na najwyższym poziomie. Brak kłódek, ciekawe mechanizmy i pomysłowe rozwiązania to niejako DNA tej firmy :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Wikingowie: Amulety Mocy
Wikingowie: Amulety Mocy

Klimatyczna podróż w czasie

04.01.19 | Besuchsdatum: 19.12.18

Pokój zaskakuje już od pierwszych chwil, przygoda zaczyna się w rzadko spotykany sposób. Wkraczamy do krainy wikingów, by uratować świat przed armageddonem. W tym celu mierzymy się z szeregiem bardzo logicznych i pomysłowych zagadek, poruszając się po ciekawie, sugestywnie zaprojektowanej krainie.
Szczególnie cieszy kilka nietypowych, unikalnych mechanizmów, nastawienie na brak kłódek i - co niestety rzadko spotykane w ER - nacisk kilku zagadek na współpracę członków ekipy.
Zadania do wykonania nie należą do najtrudniejszych - moim zdaniem to dobry pokój dla początkujących, ale też dla rodzin z dziećmi.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 9/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Opuszczona Kamienica
Opuszczona Kamienica

Poczuj się jak w domu

04.01.19 | Besuchsdatum: 29.09.18

Pokój od pierwszych chwil zrobił na nas ogromne wrażenie swoim wystrojem - jest naprawdę sugestywny, do tego stopnia, że w pewnym momencie zacząłem się zastanawiać, czy to tak misternie przygotowane dekoracje, czy wykorzystano po prostu wnętrza kamienicy w której się znajdujemy... po czym przypomniałem sobie, że przecież nie jesteśmy w kamienicy :)
Rozgrywka trzyma cały czas w napięciu - w nie do końca jasny dla mnie sposób (ustawienie świateł? wystrój? ścieżka dźwiękowa?) udało się uzyskać efekt poczucia zagrożenia, mimo, że de facto nie jest to żaden thriller ani horror.
Zagadki są bardzo logiczne, choć niestety zdarza się, że pewne elementy wymagają sporej spostrzegawczości. Jednocześnie znajduje się tutaj jeden czy dwa mechanizmy, które są naprawdę zaskakujące.

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 8/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Nawiedzony Strych
Nawiedzony Strych

U Marianny...

31.08.18 | Besuchsdatum: 30.08.18

Glaubwürdige Bewertung

Pokój jest dość mały, ale całkiem upakowany atrakcjami. Zagadek jest dość, żeby trzyosobowa grupa miała co robić, choć są względnie proste i w dużej mierze niestety sprowadzają się do rozwiązywania szyfrów i używania kluczy - spora liczba kłódek jest tu niestety minusem. Mimo wszystko, kilka rozwiązań jest naprawdę zaskakujących.
Klimat pokoju stoi za to na najwyższym poziomie - panujący na nawiedzonym strychu mrok, skrzypienie, dźwięki, duchy... nastrój jest przekonujący, lecz nie nadmiernie przytłaczający - to po prostu warto przeżyć :)

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Frankenstein
Frankenstein

Udany powrót do żywych

02.07.18 | Besuchsdatum: 01.07.18

Glaubwürdige Bewertung

Pierwszy raz zdarzyło nam się, żebyśmy byli wprowadzeni w klimat już od drzwi wejściowych do budynku, a nie dopiero po przekroczeniu progu samego pokoju. Wielki plus dla pana z obsługi, który od pierwszego zamienionego zdania sprawiał, że czuliśmy się nieswojo (w dobrym tego słowa znaczeniu :)).
Wystrój pokoju jest spójny i dobrze dopasowany do klimatu. Fabuła jest spójna, opowiadana przez otoczenie, napotykane notatki, kolejne odkrywane przedmioty i miejsca.
Jak na Exodus przystało, zagadki są na najwyższym poziomie. Znalazły się tu unikalne, niespotkane przez nas dotąd mechanizmy, w tym kilka naprawdę zaskakujących. Są przy tym super logiczne i nawet gdy zdarzyło nam się czasem zaciąć, potem dziwiliśmy się, jak mogliśmy nie wpaść na rozwiązanie od razu. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że jeśli coś znajduje się w pokoju, to prawie na pewno nie jest tam tylko dla dekoracji :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Dzieciństwo - nigdy nie dorosnę
Dzieciństwo - nigdy nie dorosnę

Uroki dzieciństwa

29.08.17 | Besuchsdatum: 25.08.17

Glaubwürdige Bewertung

Początkowo pokój nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia - pozornie prosta, dziecięca bawialnia. Jednak im dalej w las, tym więcej drzew - klimat stopniowo się odkrywa i potrafi naprawdę wciągnąć. Zagadki nie są tutaj szczególnie trudne - a może po prostu łatwiej wrócić do dzieciństwa, jeśli nigdy nie przestało się być dzieckiem? :) Najbardziej chyba jednak podnoszą poziom trudności znajdujące się w pokoju przedmioty, gry i zabawki - można poświęcić zbyt dużo czasu na czystą przyjemność, zapominając, po co się tutaj tak naprawdę przyszło :)
Jest to jak na razie jedyny odwiedzony przez nas pokój, w którym znajduje się dodatkowe, opcjonalne zadanie - to bardzo ciekawe urozmaicenie.

Uroki dzieciństwa

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Sala Tortur
Sala Tortur

Godzina przed kaźnią

11.07.17 | Besuchsdatum: 08.07.17

Glaubwürdige Bewertung

Pokój jest stosunkowo mały, ale wypchany zagadkami po brzegi. Mimo dość surowego wystroju, autorom udało się upchnąć i ukryć tam naprawdę dużo zabawy. Kilka rozwiązań jest naprawdę unikalnych i cieszy, że wciąż i wciąż można odkrywać escaperoomowe pomysły na nowo :)
Klimat pokoju jest całkiem sugestywny, budowany na dodatek powiązanymi tematycznie zadaniami, jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że czegoś w tym brakowało. Nadrabia za to poziomem trudności, który jest naprawdę wysoki, jednocześnie zagadki są logiczne i po rozwiązaniu zawsze zastanawiałem się, jak mogłem od razu na to nie wpaść :)

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 8/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Tajemnice Czarnobyla
Tajemnice Czarnobyla

Wycieczka do zony

06.06.17 | Besuchsdatum: 14.01.17

Pokój jest zaskakujący w kilku aspektach. Przede wszystkim - świetnie oddaje klimat prypeckiej zony: całość wygląda, jakby 30 lat temu opuścili to miejsce sowieci i do tej pory przed nami nikt nie postawił tam stopy. Dobrze zutylizowana została przestrzeń - pomieszczenie wypełnione jest zagadkami i ciągle znajduje się w nim nowe skrytki. Klimat cały czas unosi się w powietrzu, a w trakcie gry jeszcze się podkręca - nie napiszę szczegółów, żeby nie spoilować, ale to naprawdę doskonały aspekt, nie spotkany przez nas jeszcze w żadnym innym pokoju.

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Lochy Królewskiej Przystani
Lochy Królewskiej Przystani

Winter is coming

06.06.17 | Besuchsdatum: 31.10.16

Nikt nie lubi króla Joffreya. Król Joffrey również nie lubi zbyt wielu. Gdy więc skazał nas na pewną śmierć, wiedzieliśmy, że musimy wykorzystać pozostałą nam godzinę jak najlepiej.
Zamknięci w locach pod Królewską Przystanią, nie mieliśmy zbyt wielu szans. Zdani byliśmy tylko na siebie i swój spryt. Udało nam się przeanalizować całe dostępne otoczenie i zrobić z niego jak najlepszy użytek, co ostatecznie doprowadziło do naszej ucieczki.
Lochy Królewskiej Przystani, zgodnie z oczekiwaniami, przywitały nas świetnym klimatem. Wszystko tutaj jest na miejscu, wszystko świetnie wypełnia przestrzeń - od najmniejszego źdźbła słomy, aż po rewelacyjny system podpowiedzi. Zagadki są logiczne i na pewno zapewnią rozrywkę całej grupie.

Winter is coming

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen