Bartosz M.

Bartosz M.

https://www.facebook.com/trzeciblank/ Alohomora! team member (:

152 Besucht

0 Geplant

Reiseführer

325 Punkte

300
325 Pkt
999

Alle Bewertungen

Escape Room Tunele pod miastem
Tunele pod miastem

Katowickie tunele

09.06.19 | Besuchsdatum: 01.06.19

Glaubwürdige Bewertung

Quest Cage to chyba jedyna firma, do której wybraliśmy się po raz 5. Tym razem stanęliśmy przed wyzwaniem tuneli i związaną z nimi misją, która polegała na... to tajemnica, którą poznacie na miejscu ;)

Przed samą rozgrywką zastanawialiśmy się nad wspomnianą w opisie "sprawnością fizyczną". Rzeczywiście jest ona konieczna, ale 3 osoby w przedziale wiekowym 25-60 spokojnie sobie poradziły. Same zagadki były dość liniowe i przyjemne, pojawiły się elementy manualne i wymagające współpracy. Należy podkreślić, że właściciele dołożyli wszelkich starań, aby wykorzystać przestrzeń tuneli do maksimum, co jest dużym atutem. Nieuważni momentami mogą zabłądzić ;-)

Niestety przydarzyły się dwa zdarzenia, które obniżają ocenę. Jedna z kłódek była niezamknięta przez obsługę, przez co ominęliśmy zagadkę, a druga kwestia to finałowy mechanizm, który... nie zadziałał. Teoretycznie wydostaliśmy się z pokoju, ale nie ukończyliśmy misji, przez co czuliśmy się nieco rozczarowani.

Pani z obsługi była sympatyczna i rzetelnie wprowadziła nas do gry, ze względu na techniczne mankamenty otrzymaliśmy rabat do kolejnego pokoju, natomiast obniżam ocenę za obsługę ze względu na wspomniane wyżej niedociągnięcia. Mimo to - tunele pod miastem to pokój z potencjałem, szczególnie dla grup początkujących i lubiących delikatną gimnastykę połączoną z główkowaniem :)

Allgemeine Note: 6/10

Game Master: 7/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Wulkan na Madagaskarze
Wulkan na Madagaskarze

Jesteście bomba, pradawni bogowie!

05.05.19 | Besuchsdatum: 16.04.19

Glaubwürdige Bewertung Archivbewertung

Trzeba przyznać, że powiało świeżością - po wszystkich horrorach, morderstwach, ucieczkach przed śmiercią, miło znaleźć się w miejscu, które zostało stworzone z dużą nutą humoru. Chociaż tutaj też chcą nas zjeść, ale przynajmniej jest zabawnie ;)

Wulkan na Madagaskarze to przyzwoity pokój, zagadki nie są trudne, mimo niektórych nieliniowych elementów. Po wizycie w dwóch poprzednich ER w House of Crime przyznam uczciwie, że niczym nie zostałem zaskoczony. Niestety nie wszystko zagrało tak jak powinno i na początku gry zmarnowaliśmy trochę czasu. Sami nam powiedzieliście, że ten element wcześniej się psuł i był wymieniany - może warto pomyśleć nad innym rozwiązaniem? Prócz tej jednej niedogodności, wszystko odbyło się tak jak należy i z uśmiechem uciekliśmy przed przerobieniem nas na gulasz ;)

Pan z obsługi był w porządku, czuliśmy się rzetelnie wprowadzeni i zaopiekowani przez całą grę. I mam nadzieję, że kiedyś rzeczywiście zobaczymy nasze zdjęcie na FB ;)

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 9/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room Złoto nazistów
Złoto nazistów

Gdzie to złoto?

05.05.19 | Besuchsdatum: 10.03.19

Glaubwürdige Bewertung

Przyjechaliśmy z Wrocławia do Warszawy, żeby przenieść się na... Dolny Śląsk ;) Tak jest, tylko gdzie ci naziści skitrali złoto?

Choć znaleźliśmy się wyżej niż na 10 piętrze, to pokój rzetelnie odzwierciedla klimat nazistowskiego bunkra. Same zagadki są logiczne i większości liniowe, w trójkę mieliśmy sporo mobilnego komfortu i ze sporym zapasem czasowym sprostaliśmy wyzwaniu. Widać, że pokój jest już kilka lat na rynku i operuje w sporej mierze kłódkami, natomiast dobrze wkomponowuje się to w wystrój i atmosferę.

Ukłony w stronę pani z obsługi, która wprowadziła nas w języku angielskim. Było miło, aczkolwiek zabrakło trochę chemii. Są w miejsca, w których czułem się dużo dużo lepiej, ale obsługę umieściłbym w ryzach poprawności.

Allgemeine Note: 7/10

Game Master: 7/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Escape Room W cieniu piramid
W cieniu piramid

Perełka

05.05.19 | Besuchsdatum: 09.03.19

"W cieniu piramid" to kolejna perełka Wyjścia Awaryjnego. W zasadzie ciężko nie powtórzyć tego, co pisali poprzednicy - chapeau bas!

Jak to w piramidzie bywa - jest dość ciemno, acz przestronnie, nasza grupa 4-osobowa nie deptała po sobie. Sugeruję zakasać rękawy od początku, bo zagadek sporo, ale tych z gatunku sprawiających dużą frajdę i momentami rzeczywiście można się poczuć niczym Indiana Jones :) Wystrój, klimat, dźwięki, atmosfera - to wszystko jest powalające, ciężko się nie zapatrzeć i odlecieć, właściciele odwalili kapitalną robotę

Duże ukłony za wprowadzenie w języku angielskim na świeżo po debiucie warszawskim, stanęliście na wysokości zadania. Przy okazji również dziękujemy za wyjście z klasą za sytuację po ostatniej wizycie w Celi nr 4 :)

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Seria Niefortunnych Zagadek
Seria Niefortunnych Zagadek

Ale kino!

11.03.19 | Besuchsdatum: 24.02.19

Seria Niefortunnych Zagadek zostawiła po sobie same dobre wrażenia! Z pewnością olbrzymi wpływ ma miejsce rozgrywki, które mieści się w starym kinie. Sam pokój z początku wymusza współpracę, zagadki są nieliniowe, naszym zdaniem nie były trudne, ale kluczową rolę odgrywa dobra komunikacja. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - rozwiązania analogowe, manualne, mechanizmy - jest z czego wybierać. Rzadko mi się zdarza, żeby szczęka w czasie gry opadła, ale tak, zaliczyłem efekt "wow"! Im bliżej końca, tym robi się coraz ciekawiej :) Duży plus stawiam za czystość, co również w tego rodzaju klimatach należy do rzadkości. Byliśmy w trójkę, ale w czwórkę byłoby dużo łatwiej, tak jak sugerowane jest to w opisie.

Właściciele Cinema Escape to bardzo mili i sympatyczni ludzie. Dziękujemy za pójście nam na rękę i umożliwienie gry o wcześniejszej porze niż przewidziane jest to w godzinach otwarcia. Również dzięki za przyjemną rozmowę po ukończeniu zabawy i trzymamy kciuki za kolejne wyzwania!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Syreni Śpiew
Syreni Śpiew

Alohomora!

11.03.19 | Besuchsdatum: 03.03.19

Skoro nasza drużyna nosi nazwę "Alohomora!", to jak moglibyśmy odpuścić turniej trójmagiczny? :)

Właściciele Fox O`clock przyzwyczaili nas do wysokich standardów i również tym razem nie zawiedliśmy się. Choć Syreni Śpiew nie ma aż tylu zagadek co Scooby, to ich różnorodność, logika i styl przynoszą dużą dozę frajdy. W szczególności wystrój robi świetną robotę, czasami aż ciężko odwrócić wzrok od niektórych "elementów" i uświadamia to ogrom pracy włożonej przez Martę i Bartka. Miłośnicy Harry`ego Pottera mogą się doszukać kilku smaczków, ale i osoby nieznające tematu bez problemu odnajdą się w tym pokoju. Byliśmy w trójkę i wydaje mi się, że to optymalna liczba uczestników zabawy. Syreni Śpiew to kolejna mocna pozycja na mapie Wrocławia i zdecydowanie jest warta odwiedzin.

Wspomniałem już imiona gospodarzy, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje ich otwartość i gościnność. Po raz kolejny czujemy się u Was jak goście, a nie jak klienci. Szkoda, że już wszystkie pokoje mamy za sobą, ale planujemy rewizyty przy kolejnych projektach i trzymamy za Was mocno kciuki! :) Do zobaczenia!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Escape Room Ostatni Artykuł
Ostatni Artykuł

Na tropie morderców

10.02.19 | Besuchsdatum: 09.02.19

Glaubwürdige Bewertung

Drugi nasz pokój Składnicy Szyfrów również zaliczymy do udanych. To nie jest pokój na typową ucieczkę - zadanie polega na odszukaniu dziennikarza i jego artykułu. Pokój jest nieliniowy, co stanowi delikatne utrudnienie dla grup mniej doświadczonych, natomiast same zagadki są logiczne, pojawia się elektronika i tak jak w Projekcie Liegnitz rozwiązania dają satysfakcję. Warto być uważnym, bowiem w dziennikarstwie szczegóły odgrywają istotną rolę :) W każdej chwili można wyjść z miejsca gry, drzwi nie są zamknięte i czuliśmy się bezpiecznie.

Ostatni Artykuł potwierdza, że Składnica Szyfrów umie tworzyć porządne pokoje zagadek. Ten pokój polecamy grupom 3-osobowym, w czwórkę da radę, ale momentami może być ciasnawo. Mistrz Gry bardzo sympatyczny, czuwał nad całą grą i wdał się w miłą konwersację na koniec zabawy. Trzymamy kciuki za dalszą działalność!

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Antwort der Firma {compr}

Bardzo dziękujemy za opinię i wspólną zabawę :) Pozdrawiamy

Escape Room Operacja "Wrocław"
Operacja "Wrocław"

Projekt Liegnitz

09.02.19 | Besuchsdatum: 09.02.19

Glaubwürdige Bewertung Archivbewertung

Projekt Liegnitz był naszym pierwszym pokojem w Składnicy Szyfrów i zostawił po sobie pozytywne wrażenia. Nie znajdziemy tu dużej ilości elektroniki, ale i taki układ analogowy potrafi sprawić sporo przyjemności. Zagadki były logiczne, dosyć liniowe, wystrój i umeblowanie tworzyły właściwą atmosferę. Tradycyjnie poszliśmy w trójkę i ze spokojnym zapasem czasu poradziliśmy sobie z całością. Pokój jest bezpieczny i w każdym momencie można opuścić miejsce rozgrywki.

Składnica Szyfrów postarała się o solidną pozycję na mapie escape roomów. Może to nie jest pokój z efektem "wow", ale sama gra jest lekka i przyjemna, niezależnie od zaawansowania. Projekt Liegnitz jest dobrym sprawdzianem dla grup z mniejszym doświadczeniem. Po grze odbyliśmy miła rozmowę z sympatycznym właścicielem i trzymamy kciuki za dalszą działalność.

Allgemeine Note: 8/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Leicht

Antwort der Firma {compr}

Bardzo dziękujemy za opinię i wspólną zabawę :) Pozdrawiamy

Escape Room Lokalizacja
Lokalizacja

Świetna robota!

10.11.18 | Besuchsdatum: 27.10.18

Glaubwürdige Bewertung

Są takie miejsca, gdzie na podstawie poprzednich doświadczeń można w ciemno powiedzieć, że kolejny pokój będzie świetny. Tick Tack po raz kolejny udowodnił, że należy do jednych z nich.

Sam pokój powinien sprostać oczekiwaniom największych malkontentów. Przygotowanie do gry zaczyna się w nowiutkiej poczekalni (nowa lokalizacja), gdzie następuje najdłuższe wprowadzenie ever, ale jest ono niezbędne i świetnie buduje nastrój wraz z fabułą. Choć pokój należy do tych trudniejszych, to rozgrywka sprawiła wiele frajdy - głównie za sprawą ciekawych rozwiązań i tego, że było jasne, kiedy zagadka została rozwiązana. Uwierzcie mi - będziecie wiedzieć ;) Niby jestem doświadczony, wszak ok. 130 pokoi za mną, to i tak dwie rzeczy spowodowały szerokie rozdziawienie buzi. Całość uzupełniona jest o detale i wystrój, w którym można się na moment zatracić, bo jest tak dobrze. Byliśmy w czwórkę i myślę, że była to optymalna ilość osób. 80 minut mija jak z bicza strzelił, a to tylko znaczy, że rozgrywka była bardzo absorbująca. Odrobina sprawności fizycznej jest wskazana ;)

Przyznam, że dawno mi się tak ciężko nie pisało opinii, bo jak tu chwalić tak, żeby czegoś nie zaspoilerować? :) Chłopaki z obsługi są klasą samą w sobie i bardzo miło do Was wracać. To moja pierwsza opinia w nowym systemie oceniania i z czystym sumieniem wystawiam 10/10. Kapitalna robota i do zobaczenia!

Allgemeine Note: 10/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Schwer

Escape Room Opuszczona Kamienica
Opuszczona Kamienica

Dobra robota!

07.10.18 | Besuchsdatum: 27.09.18

Opuszczona Kamienica to zdecydowanie najlepszy pokój Tkalni Zagadek we Wrocławiu. Widać mocny progres w stosunku do poprzednich propozycji, co zawsze cieszy. Sam pokój nie jest trudny, choć bystre oko niewątpliwie się przyda. Poleciłbym grupom max 3 osobowym, w czwórkę mogłoby być delikatnie za ciasno. Zagadki są logiczne i raczej liniowe, momentami dreszczyk może przejść po plecach, więc prawie wszystko jest tak jak być powinno. Prawie, bo nie do końca spodobało mi się poprowadzenie fabuły, natomiast po naszej wizycie będzie delikatna korekta :) Jest to dowód na to, że właściciele chcą się rozwijać, słuchają odwiedzających i non-stop pracują nad swoim pokojem, a i warto wspomnieć o domowej atmosferze, którą można poczuć od samego progu Tkalni Zagadek.

Dobra robota i do następnego!

Allgemeine Note: 9/10

Game Master: 10/10

Klima: 10/10

Schwierigkeitsgrad: Mittel

Weiter anzeigen