Jenny70

  Jenny70

  Hallo, ich bin Jenny70. Ich habe 21 Escape Rooms besucht. Meine Lieblingskategorie ist Abenteuer. Ich lade dich herzlich ein, mein Profil durchzulesen. Folge mir oder schreibe mir eine Nachricht, um über Escape Rooms sprechen zu können.

  21 Besucht

  0 Geplant

  Wanderer

  40 Punkte

  25
  40 Pkt
  50

  Alle Bewertungen

  Escape Room Olimp
  Olimp

  Pomiędzy Olimpem a Hadesem

  24.02.20 | Besuchsdatum: 19.02.20

  Pokój ciekawie zaprojektowany. Wiadomo gdzie Olimp, gdzie Hades ;) choć przyznam, że dotarło to do mnie dopiero po wyjściu z ER ... Pewne rozwiązanie jest naprawdę świetnie pomyślane i dało nam dużo radości (choć nie do końca sobie sami poradziliśmy). Podpowiedzi klimatyczne, troszeczkę trzeba przy nich pomyśleć - nie kawa na ławę (i to było bardzo pozytywne). W pokoju nie ma kłódek - jest bardzo nowoczesny, aczkolwiek czasem mieliśmy problemy z rozpoznaniem, czy się już udało, czy też nie - albo byliśmy zbyt delikatni, albo mechanizm nie zadziałał jak należy. Koniec końców jednak udało się i to przed czasem. W sumie - polecam, to będzie 60 minut całkiem dobrej zabawy.

  Allgemeine Note: 7/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 8/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Escape Room Nautilus: Podmorska przygoda
  Nautilus: Podmorska przygoda

  Nautilus: współpraca kluczem do przeżycia

  24.02.20 | Besuchsdatum: 16.02.20

  Kolejny mocno klimatyczny pokój. Jak wszystkie zresztą w Wyjściu Awaryjnym. Zagadki bardzo ciekawe, klódki - chyba tylko dwie albo trzy, reszta to różne inne interesujące rozwiązania. Zwłaszcza .... (no nie, chyba nie powinnam mówić, bo zaspojleruję), ale przydają się umiejętności nie tylko logicznego myślenia (choć to oczywiście przede wszystkim ;) ). Bardzo fajne nawiązanie do 20 tys. mil podmorskiej żeglugi. Wymaga współpracy zespołowej - nie da się tego pokoju przejść w pojedynkę - i nie chodzi tu o czas. Po prostu nie da się. Świetny pokój. W przeciwieństwie do wielu opinii, jakie tu widziałam, podobał mi się nawet bardziej niż Legenda miecza.

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Escape Room Legenda Miecza
  Legenda Miecza

  Legenda miecza: Czy okażesz się godzien wyciągnąć Excalibur?

  24.02.20 | Besuchsdatum: 15.02.20

  Bardzo klimatyczny pokój. Raczej z gatunku tych łatwiejszych, zagadki różnorodne, choć jest sporo kłódek, które jednak są dobrze wkomponowane w fabułę. Oczywiście inne mechanizmy niż kłódki też są. Zwłaszcza jedną zagadkę pamiętam (pewnie dlatego, że to właśnie na niej się wyłożyliśmy i poprosiliśmy o podpowiedź) - bardzo, bardzo fajna i przemyślna. Nie iść za rutyną, czytać ze zrozumieniem i robić co trzeba :) oto przepis, by wyciągnąć miecz. No i ma to coś, co przyprawia o szybsze bicie serca ;)

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Leicht

  Escape Room W cieniu piramid
  W cieniu piramid

  W cieniu piramid

  02.02.20 | Besuchsdatum: 25.01.20

  W zasadzie wszystkie pokoje, w których kiedykolwiek byłam mi się podobały, ale ... dawno nie byłam w aż tak dobrym pokoju! Swój pierwszy pokój odwiedziłam ładnych parę lat temu i muszę powiedzieć, ze od tego czasu dokonał się niesamowity postęp w tej branży. Kocham pokoje, w których nie tylko trzeba przeszukać, znaleźć kluczyk/kod i otworzyć n-tą z kolei kłódkę, kocham być zaskakiwana i ten pokój ma w sobie to coś co generuje "wow!". Przede wszystkim tu nie ma już kłódek, jest cała plejada rożnych ciekawych rozwiązań. I ten moment, kiedy.... [ale to już musicie sami sprawdzić]. Wow! Oby więcej takich pokoi.

  Allgemeine Note: 10/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Leicht

  Escape Room Cela nr 4
  Cela nr 4

  Cela nr 4 - pozdrowienia zza krat

  13.01.20 | Besuchsdatum: 12.01.20

  To naprawdę cela, z której trzeba uciec :) zagadki fajne, czuć, że jest to pokój kilkuletni, ale naprawdę starzeje się z godnością. Klimatyczny. Nie mam zastrzeżeń co do zagadek - nie udalo nam się przed czasem, mieliśmy delikatną obsuwkę, ale gdyby nie presja czasu to pewnie rozwiązalibyśmy wszystko bez podpowiedzi. Nie mogę powiedzieć, że coś było z kosmosu i zupełnie nie idzie rozwiązać bez wskazówki. Klimat, spójność, to pokój zdecydowanie godny polecenia.

  Allgemeine Note: 9/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 10/10

  Schwierigkeitsgrad: Schwer

  Escape Room Kolonizacja Marsa
  Kolonizacja Marsa

  Kolonizacja - bez wody, tlenu i temperatury się nie uda

  01.06.19 | Besuchsdatum: 01.06.19

  Bardzo fajny Escape Room. Bez podpowiedzi się niestety nie obeszło - pewnie dalibyśmy radę sami, ale zajęłoby nam to więcej niż przepisową godzinę, wiec nie warto kontemplować co jest w środku, tylko od razu brać się do roboty. Zagadki ciekawe, układające się w logiczną całość, trzeba kombinować, słuchać komunikatów no i nie sugerować się wszelakim dobrem, bo nie wszystko złoto co się świeci, ehem, znaczy się trzeba myśleć logicznie - nie wszystko co znajdziesz w pokoju musi się przydać :-)

  Allgemeine Note: 9/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 9/10

  Schwierigkeitsgrad: Leicht

  Escape Room Pokój hotelowy - miejsce zabójstwa
  Pokój hotelowy - miejsce zabójstwa

  Prowadzimy śledztwo na miejscu przestępstwa

  21.01.19 | Besuchsdatum: 20.01.19

  Bardzo dobry pokój, trzyma klimat. Wcielamy się w aspirantów policyjnych i musimy dokończyć śledztwo. I rzeczywiście czuliśmy się tak, jakbyśmy to śledztwo prowadzili, trzeba było myśleć i kojarzyć fakty. Było super!

  Allgemeine Note: 9/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 8/10

  Schwierigkeitsgrad: Schwer

  Escape Room Asasino
  Asasino

  Assasino

  21.01.19 | Besuchsdatum: 19.01.19

  Bardzo dobry pokój. Dość luźno związany z filmem / grą, niemniej pewne elementy nawiązują do Assassin's Creed i miłośnicy tematu będą przyjemnie połechtani. Pokój idący z duchem czasu i przestrzeni - to nie jest pokój z oklepanymi kłódkami i kluczykami, tutaj znajdziecie zupełnie inne rozwiązania i warto się z nimi zmierzyć. Szczerze polecam.

  Allgemeine Note: 9/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 8/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Escape Room Korporacja
  Korporacja

  Korporacja - 75 minut wyzwań

  06.05.18 | Besuchsdatum: 05.05.18

  Pokój ciekawy, dużo typowo logicznych zagadek, dobrze przemyślanych, podobał mi się wymagany tok myślenia aby je rozwiązać, pokój jest nieliniowy, więc grupa 4-6 osób jak najbardziej może (a nawet powinna) podzielić się zadaniami. Polecam.

  Allgemeine Note: 9/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 7/10

  Schwierigkeitsgrad: Mittel

  Escape Room Żołnierze Wyklęci
  Żołnierze Wyklęci

  Doskonały sposób na edukację

  03.05.18 | Besuchsdatum: 10.02.18

  Kiedy spotykamy się z czymś "za darmo" zwykle zapala się czerwona lampka - gdzieś jest haczyk! Albo nie będzie za darmo, albo jakość będzie istotnie odbiegała od komercji. To samo mamy gdy myślimy o produktach edukacyjnych - na pewno nie będzie tak dobre, jak coś, co jest tylko dla zabawy. Otóż uwaga, IPN stanął na wysokości zadania i ten bezpłatny, edukacyjny Escape Room niczym nie ustępuje pozostałym, komercyjnym pokojom. Zagadki trudne nie są, ale nie są też banalne. Klimat obecny. Godzina doskonałej zabawy.

  Allgemeine Note: 9/10

  Game Master: 10/10

  Klima: 8/10

  Schwierigkeitsgrad: Leicht

  Seite 1

  Weiter anzeigen