Escape Room Center

Escape Room Center

Sopot, Wrocław, Gdańsk, Bridgewater

7.6/10 | Polska: 148. miejsce

Opinie o pokojach firmy

LockMe
LockMe

Przewodnik
516 pkt

355 opinii

Świetna rozrywka

12.11.2015

Opinia Lockme

LockMe 355 opinii

Ten pokój znacznie wyróżnia się na tle innych na mapie polskich Escape Rooms. Właściciele pokoju postawili na pełną interakcję z graczami oraz dużą dozę humoru pomimo poważnego scenariusza gry.

Byliśmy w tym pokoju we 2 osoby. Wybraliśmy trudniejszą wersję scenariusza. Tak świetnie się bawiliśmy, że kompletnie nie zauważaliśmy tego, że czasem byliśmy prowadzeni za rękę przez mistrza gry. Cała rozgrywka niezależnie od umiejętności drużyny jest bardzo przystępna i interesująca.

Bardzo mocno polecamy zarówno doświadczonym jak i początkującym ekipom. Warto odwiedzić. Miejsce obowiązkowe dla każdego miłośnika Escape Rooms.

Poziom trudności: Trudny

Wiga G.
Wiga G.

Podróżnik
47 pkt

22 opinie

Zawód.

07.05.2018 | data wizyty: 25.01.2018

Wiga G. 22 opinie

Jestem zaskoczona, że nikt nie ocenia tego pokoju i nadal ma wysoką ocenę.
Zagadki są naprawdę wydumane - brak w nich logiki, niektóre elementy są po prostu zbędne, wiele szczegółów jest niedopracowanych.
W całym pomieszczeniu jest po prostu brudno - ja rozumiem, że ma to oddać tematykę pokoju, ale wyszliśmy cali pokryci brudem.

Zagadki są frustrujące, 'komunikacja z mistrzem gry' to po prostu udzielanie nam podpowiedzi przez krótkofalówkę (a czasem nawet wcinanie się nam w dyskusję i podpowiadanie bez naszej prośby).

Wyszliśmy, przeżyliśmy i chcemy jak najszybciej zapomnieć :(

Mając za sobą kilkanaście trójmiejskich escape roomów chciałabym zaznaczyć, że jest to najgorszy pokój w jakim byliśmy i właściciele potrzebują jeszcze sporo czasu, żeby to był escape room warty polecenia.

Ocena ogólna: 3/10

Obsługa: 4/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Przewodnik
386 pkt

164 opinie

Pierwsze kroki

13.05.2018 | data wizyty: 01.11.2017

Swistakk 164 opinie

To był mój pierwszy escape room ever, na dłuugo zanim się na porządnie zajarałem escape roomami (było to bodajże w listopadzie 2014, ale chyba nie mogę aż tak starej daty wizyty zaznaczyć tutaj - wtedy to jeszcze było w Sopocie, a nie w Gdańsku). Byliśmy ekipą ośmioosobową (i pewnie dla większości był to pierwszy raz) i było to jednak trochę za tłoczno jak na ten pokój.

Pokój moim zdaniem był bardzo ciekawy. Niestety miałem wrażenie, że poza mną mało kto się rzeczywiście przykładał i trochę żałuję, że nie mogę tej wizyty wymazać z pamięci, aby móc jeszcze raz doświadczyć przyjemności jego przechodzenia, gdy już mam trochę większe doświadczenie i bardziej zorganizowaną grupę :P. Co do trudności to wydał mi się on bardzo trudny, zabrakło nam całkiem dużo, aby go ukończyć, ale dość możliwe, że tłok i małe doświadczenie grupy rzutują na tę ocenę.

Obcinam za obsługę, bo po pierwsze skoro nam tak źle szło, to pewnie mogliśmy dostawać więcej podpowiedzi oraz w trakcie gry wynikła nieprzyjemna sprzeczka pomiędzy naszą grupą a operatorem. Co prawda większa wina po naszej stronie i swoim znajomym obciąłbym za wychowanie jeszcze więcej punkcików, ale operator też mógł to lepiej rozegrać.

Tak czy siak, moim zdaniem pokój naprawdę godny polecenia, super zabawa.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

sylwia.janowicz
sylwia.janowicz

Skaut
58 pkt

20 opinii

Świetne miejsce, tylko trafic trudno :)

30.11.2017 | data wizyty: 18.11.2017

sylwia.janowicz 20 opinii

"Algorytm tożsamości" to pokój trudny, wieloetapowy i nieliniowy, budzący wiele emocji, oczywiście pozytywnych, i pobudzający do główkowania. Wymagający ogromnej spostrzegawczości, w czym nie zawsze umiemy się wykazać :). Charakterystyczna jest konieczność interakcji z operatorem gry.
Wybraliśmy poziom średni - co oznacza 4 podpowiedzi "za darmo", a kolejne zabierają cenne minuty gry. Na szczęście limit okazał się wystarczający.
Specjalne ukłony dla obsługi za dbałość o bezpieczeństwo graczy!
Już nie możemy doczekać się kolejnego pokoju w Escape Room Center.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

sylwia.janowicz
sylwia.janowicz

Skaut
58 pkt

20 opinii

Ale efekty!

10.11.2017 | data wizyty: 09.11.2017

sylwia.janowicz 20 opinii

Kolejności odwiedzania nie zachowaliśmy, ale to nie przesądza sprawy. Na pewno zaś zachęca do powrotu do Algorytmu Tożsamości.
Pokój o fajnym klimacie i nietypowych rozwiązaniach ze sporym udziałem "mistrza gry". Zagadki można było odgadnąć na więcej niż 1 sposób, co ułatwia wpadanie na właściwy trop. Zagadki są logiczne i rozwiązanie nie budzi wątpliwości, kiedy się już je odgadnie. Pokój wymaga dużej spostrzegawczości.
Zdecydowanym minusem jest wysoka cena i trudna do odnalezienia lokalizacja, która jednak znacząco wpływa na klimat miejsca.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

.Pati
.Pati

Nawigator
101 pkt

32 opinie

Algorytm Tożsamości

06.09.2017 | data wizyty: 02.09.2017

.Pati 32 opinie

Pokój ten odwiedziłam przy okazji wieczoru panieńskiego przyjaciółki. Było nas 7 i to zdecydowanie na ten pokój za dużo. Według mnie, to pokój na maksymalnie 4 osoby, bo inaczej robi się po prostu chaotycznie. I nie chodzi tu o wielkość pomieszczenia, jak bardziej o liniowość i ilość zagadek, gdyż nie ma ich aż tak wiele. Poza tym, lista kluczowych zagadnień do odnalezienia jest spisana w pokoju, co osobiście uważam za minus, gdyż odbiera część zabawy. MG wtrącał co jakiś czas swój komentarz, mimo iż ustaliliśmy, że będziemy prosić o podpowiedzi same, co też mogło denerwować, ale tłumaczę to faktem, iż dla dziewczyn, z którymi odwiedzałam ten pokój, była to pierwsza przygoda z Escape Roomami i zapewne starał się trochę nas nakierować. Plusy pokoju to na pewno jego ułożenie oraz parę fajnych efektów specjalnych. Natomiast, mimo iż udało się wyjść z pokoju, to w tej sytuacji wyszłam z raczej mieszanymi uczuciami. Ogólnie, myślę, że gdybym odwiedziła ten pokój w mniejszej grupie, byłoby na pewno ciekawiej. Więc jeśli macie ochotę wypróbować ten escape, to polecam zrobić to w zdecydowanie mniejszej grupie na poziomie średniozaawansowanym.

Ocena ogólna: 5/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

CałaNaprzód!
CałaNaprzód!

Skaut
87 pkt

63 opinie

Coś innego

11.08.2017 | data wizyty: 31.07.2017

CałaNaprzód! 63 opinie

Fajny pokój, ciekawie zrobiony! Kilka efektów zaskoczenia, zagadki logiczne, obsługa fajnie wprowadza w klimat . Pokój ciekawy. Tego dnia odwiedziliśmy jeszcze inny abstrakcyjny pokój i oba wypady zaliczam jako udane !

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Alicja 6
Alicja 6

Pionier
153 pkt

68 opinii

Ciąg dalszy ukrytej tożsamości

08.09.2017 | data wizyty: 12.07.2017

Alicja 6 68 opinii

Obiekt Beta to drugi rozdział Algorytmu tożsamości, też musimy ją odnaleźć ale w nieco łatwiejszy sposób. Jest dużo mniej zagadek, a te co występują są po prostu inne. Nie są łatwe ale też nie jakieś super trudne - powiem tak czasem ciężko wpaść na dobry tok rozumowania. Nasz momentami był zupełnie inny od oryginalnego. Jeśli chodzi o wystrój to przypomina on pierwsze pomieszczenie ich pierwszego pokoju. Jest specyficzny klimat - półmrok rozświetlany przez kilka żarówek. Plus ale i minus za pewien charakterystyczny "inny" element. Spowodował zaskoczenie, były światła, iskry, dym. Wszystko było niezwykle efektowne, wielkie "WOW" za pomysł, ale dla mnie osobiście ciut za głośno.
Jeśli chodzi o obsługę to nie można się przyczepić, ten sam Pan co przyjmował Nas w Algorytmie. Miły i " na czasie", skory do wymiany uwag na temat tego oraz innych escape roomów. Co można więcej powiedzieć? Czekamy na otwarcie 3 rozdziału :)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

Wypuśćcie Nas
Wypuśćcie Nas

Przewodnik
516 pkt

391 opinii

Tożsamość vol. 2

27.06.2017 | data wizyty: 23.06.2017

Wypuśćcie Nas 391 opinii

Obiekt Beta ma charakterystyczny dla Escape Room Center klimat, który zdążyliśmy już poznać w Algorytmie Tożsamości. Zaletą tego pokoju jest jedyna w swoim rodzaju oryginalna fabuła i postapokaliptyczny wystrój. ER ma dużo elementów związanych z szukaniem i według nas, ta czynność przeważa w tym pokoju. Samych zagadek było ciut za mało, a te które znaleźliśmy były szczególnie dla nas trudne i powodowały zacięcia. Może to kwestia nietuzinkowego myślenia twórców, a może to brak naszego złapania flow podczas ucieczki. Plus dla tego pokoju za jeden element, z którym nie spotkaliśmy się nigdy wcześniej w żadnym ER. Ten kawałek szczególnie nas zaskoczył i spowodował emocje. Minusem jest bardzo wysoka cena, która jak na warunki trójmiejskich pokoi jest według nas zdecydowanie wygórowana i warto by było pomyśleć nad zmianą. Bardzo miły Pan właściciel wysłuchał naszych refleksji i uwag, wyraźnie był zainteresowany informacją zwrotną i podzielił się z nami swoimi myślami. Trzymamy kciuki za zmiany i dalsze projekty tej firmy.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Strona 1

Pokaż następne