O escape room Oferty specjalne Lista pokoi
Vouchery prezentowe Zarejestruj się Zaloguj się

Co to jest escape room, na czym polega?

Escape room ma swoje korzenie w świecie wirtualnych gier, gdzie w roku 1988 powstała pierwsza tego typu gra oparta wyłącznie na tekście, który pojawiał się na ekranie monitora. Sama treść przygody (opis pomieszczenia itp.) wystarczyła, by gracz świetnie się bawił i z wypiekami na twarzy dążył do postawionego celu, czyli ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Bo o to właśnie od początku chodziło w tej popularnej na świecie rozgrywce – o ucieczkę z danego pomieszczenia, z którego można było uciec wyłącznie po rozwikłaniu wszystkich zagadek i rebusów.

Kolejne lata to ewolucja znakomitej zabawy z gatunku Escape the room. Gry online mogły już posiadać szczegółową grafikę pomieszczeń i nastała era tzw. „point and click” czyli rozgrywek przed ekranem z myszką w ręku. Zagadki przed komputerem były coraz bardziej wymagające i intrygujące a to pozwoliło na zdobycie dużego zainteresowania wśród graczy posiadających komputery, smartfony czy tablety. Nikt nie spodziewał się jednak, że rozwój tego typu gry przekroczy najśmielsze wyobrażenia jej użytkowników, gdyż wszystkim znany room escape przeistoczył się w real life room escape. Co oznaczało, że gra stała się naprawdę realna i gracz sprzed ekranu komputera mógł wejść osobiście do tajemniczego pokoju i spróbować swoich sił, sprawdzić, czy podoła zadaniu i ucieknie z pokoju przed wyznaczonym czasem.

Escape room trafił również do Polski, więc serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w zabawie w rewelacyjnie przygotowanych pokojach w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice i innych.

Przygotowaliśmy sporą bazę pokoi, by każda grupa chętnych mogła znaleźć coś idealnie dobranego do własnych zainteresowań. Pokoje mogą zarówno intrygować, bawić jak i straszyć, więc repertuar odczuć w czasie zabawy jest szeroki i zadowoli każdego miłośnika przygód i nowych doznań. Polecamy przed rezerwacją przejrzeć wszystkie oferty, które podzieliliśmy wg kilku kategorii. Są to: cena pokoju, czas przeznaczony na ucieczkę, poziom trudności i minimalna oraz maksymalna liczba osób przeznaczona na dany pokój.

Każdy konkretny pokój to zupełnie inna forma zabawy. Scenarzyści mocno napracowali się podczas projektowania pomieszczenia, by rozgrywka była ciekawa, oryginalna i stawiała wyzwania do samego końca gry. Historie opowiedziane na miejscu są przedstawiane w taki sposób, by gracze mogli maksymalnie wczuć się w swoją rolę i zapomnieć o wszystkim innym poza pokojem. Przygoda? Intryga? Dramat? Szaleństwo? Horror? Kryminał? Jeśli nie są to pojęcia Wam obce, to zabawa w tajemniczym pokoju będzie na pewno satysfakcjonująca i przyniesie sporo niezapomnianych i pozytywnych wrażeń.

Do uczestnictwa w zabawie zapraszamy każdego i podpowiadamy, że będzie to świetna zabawa dla bliskich przyjaciół, znajomych z pracy a nawet całej rodziny. W ten nietypowy sposób można zacząć również wieczór kawalerski lub panieński i postawić na emocje, które nie są dostępne codziennie. Escape room to również strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o prezent okolicznościowy.

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w zabawie, która bije rekordy popularności na świecie!

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM